CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

sonica
26. črc 2009

zdeni hezkej vyber 😀 jen aby jsis je nespletla az budes ten dortik tim zdobit 😀 😀 😀

zulik
26. črc 2009

Čauky Soni, to je dobře, že jsi tady 😉
Robík by ho spíš olízal než zdobil 😀

sonica
26. črc 2009

no to jo, ale pak by jste ho museli nakrajet misto toho dortu... 😀
ja jsem tady porad, ale za oponou... 😀

macous
26. črc 2009

Ahoj holky,
manžel pracoval z domova, tak jsem nemohla na PC, ale od zítřka se objevím častěji 😉
Matyášek krásně papá, já mám mlíka jak blázen, jen podržím kalíšky pod prsama a za pár minut mám nakapanou padesátku, už mám dvě v mrazáku - kdyby přišly horší časy bez mlíčka 😵 Zatím ani nijak nepláče, jen se nají a pak spí, uvidíme jak to půjde dál, doufám, že nás nepřekvapí nějaké ty koliky - to bych nerada 😅

Vendi, jednorázové kalhotky dostaneš, ani je sebou nemusíš tahat, ale prádlo na prcka moc ne, jen košilky a dolů je balí jen do plínky - látkovky, takže jestli máš nakoupený nějaký overálky (lepší teda třeba poděděný), tak si sebou alespoň tak patery vezmi, to si je pak uhlídáš v pohodě a budeš mít Apolenku ve svém, tamto je vážně opruz. Jestli si ale vezmeš nadstandard, tak nemusíš, to ti dají normální oblečky. Já nadstandard nechětěla, byla bych tam sama a to pak neutíká.............. Jo a už máte krásnou váhu i týdny, já myslím, že kdyby už to bylo, tak se nic neděje. Taky není špatný, aby si manžel vzal sebou na čekací dobu před porodem třeba nějakou svačinu, pití a kafe nebo čaj do termosky, když tam chce pak ven, tak musí jen s PA.

Z personálu jsem byla rozhozená jen trošku a to ne z šestinedělí, ale z pooperační gynekologie, kam mě šoupli na nějakých 30 hod. po porodu, protože na šestinedělí bylo všude plno, tak jsme čekali, až se cokoliv uvolní, tak jsem neměla ani broučka u sebe, což nebylo zrovna super, ale pak už dobrý, akorát neměli na nás moc času, zaprvé víkend a zadruhé bylo Podolí fakt narvaný, takže se věnovali hlavně těm, co to opravdu potřebovali nutně. Jinak porodní tým byl super, měla jsem prima PA a ještě učenku k tomu, ta byla co 15 min. u mě. 😀

Holky tak zatím pa pa a já snad juknu už častěji 😉

pikusa
27. črc 2009

Macous,ahojík....
tak to je fajn,že takle papkáte 😀
já mlíčko v mrazáčku nemám,ale říkám si už pěkně dlouho,že si musím něco zamrazit....co kdyby 😲
A Matyášek náš byl to samé....najíst a spát 😀
A ted už se i vzteká 😀 😀

macous
29. črc 2009

Ahojky,

no Piku, ten náš mimouš chce jíst přes den po dvou hodinách, takže mě parádně rozkojil, v noci mě pak trochu bolí prsa, to totiž jí po hodinách třech a na dnešek vydržel už i 4 hodiny 😀
Jinak se teda začíná taky řádně vtekat, nejradši by měl prso pořád v puse, kdyby si náhodou vzpoměl, že si chce trošku zacucat, jenže to já nechci, takže najíst a šmitec 😀 😀 😀

posílám odkaz

http://www.wifihw.cz/downloads/matysek.wmv

kalka
29. črc 2009

Ahoj holky🙂 chvíli tu nejsem a tady se rodí jak na běžícím pásu! 🙂))) Všem novým maminám moc gratuluju! 🙂

Hele holky... duševně se připravuju na druhý KET a protože jsem si řekla, že chci KET v nativním cyklu bez prášků, tak už tři měsíce chodím na UTZ. Všechno v pohodě.. až na to, že mi folík vždycky praskne 15DC při velikosti 15 mm... takže vždycky utřu nos. Tak by mě zajímalo jestli si myslíte, že je to normální ovulka, když mi folík nedoroste do 20 mm ?...
Jako v Podolí se tváří tak, jako že je.. jako prohodí něco v tom smyslu.. VY MÁTE OVULACI DŘÍV.. ale jen tak pod fousy.. tak nevím jestli je to v pořádku nebo ne..
Budou mi píchat ještě Pregnyl.. ale zatím to nestihli.. ten Pregnyl nedovolí folíku aby praskl ?..

pikusa
29. črc 2009

Macous....tak to je nádhera.....zase brečím.....ten úsměv v těch peřinkách mě dostal..........
A na to cumlání věčný my měli dudlíka.....jinak by byl taky pořád přisátej 😀

macous
29. črc 2009

Kalka držím palce 😉 já se v ovulaci sama nevyznám 😅

Piku, já taky u těhle věcí bulíkuju 😵 a k tomu dudlíku, on ho pocumlá, zjistí, ale pak zjistí že nic neteče a dudák letí klidně 30 cm daleko, pak si to rozmyslí a začne dudáka (spíš ten cecík) zase lovit, a takhle stále dokola, dokud nevyčerpá síly a nevytuhne 😀

pikusa
29. črc 2009

Kalka.....tak to nevím,s tou ovulkou....ale já bych řekla,že to OVU je.....jen folík je malej..........
tak at mám brzy mimi v pupíčku 🙂
No dudáka uměj vystřelit daleko vid....já ho minule nemohla najít 😀

ivkaj
29. črc 2009

Kalko, Pregnyl slouží k načasování ovulace. Ta je většinou v rozmězí 24-36h po podání injekce. Používá se i při IUI, IVF nebo plánovaném samosnažení.
kontrolují ti i výšku sliznice nebo jen hlídají velikost folíku?

brundik
29. črc 2009

Vitam Mac doma a Matyaska taky 😵 Je to maly stramak, takze z nej vyroste velky stramak 🙂
Kalko, budu moc drzet palcaky. Teda nevim, nakolik hraje dulezitost velikost foliku. Podle me je nejdulezitejsi, ze dojde k ovulaci. Existujou ruzne odchylky od normalu, me treba rekli doktori, ze mam malou delohu a male srdce (ono teda ja nepatrim mezi obry, tak myslim, ze mam pravo mit neco uvnitr mensiho, aby se mi to tam veslo 😀 ), tak proc by nekdo nemohl mit mensi folikuly.

vendi1
30. črc 2009

Ahoj holky,
Mac tak jsem si uronila slzicku......krasne.....v te perince to nema chybu. Uz se tesim az s Vami budu probirat dudlani prsu 😉
my jsme jinak stale 2v1, tento tyden mam na hlidani 7-letou neter, manzel rika dobra antikoncepce 😀 , snad si to jeste nerozmysli s Apolenkou 😀

kalka
30. črc 2009

Ahoj holky🙂

ivkaj .. jo jo chodím na UTZ obden a pak ke konci už každý den... 15 DC mám folík 1,5 cm a sliznici 9 mm.. a 16DC je folík fuč.. ale je fakt, že pokaždý ten 15 DC později odpoledne cítím bodavou bolest v podříšku.. a druhý den na UTZ už folík není.. takže ovulka proběhla ten 15DC...

Dneska jsme byla u Darebnýho.. jsem 10 DC a v sobotu ráno jdu na další UTZ.. přesvědčil mě, že teď teda ještě zkusíme KET v nativu.. teda jestli mě uhlídají a pokud nic, tak že by příští cyklus už zase nasadila prášky.. když mě se do těch prášků tak nechce:(

Mě spíš mate to, že se dočítám, že folikul by měl dorůst až těch 2 cm, aby došlo k ovulaci.. 😒

pikusa
30. črc 2009

Kalka,tak at to ted klapne.....musíš věřit asi dr.----nebyý netu,nic takového nevíš a nepřemýšlíš vid....
ale proč se to teda nezkusilo ten 15DC nebo proč jsi neměla Pregnyl??aby nepraskl folík???

kalka
30. črc 2009

Piku to fakt nevím.. Nejspíš nečekali, že mám ovu už 15 DC.. měla jsme dřív dlouhý cykly.. tak 34 dní a teď mám 28-29.. tak asi i ovulka se tím šoupla.. No uvidíme.. jsme zvědavá na sobotu co se dovím.. ale pohoda.. už nevyšiluju.. 🙂 Tak nějak si teď užívám a pokusy o mimčo jsou spíš tak nějak mimochodem 😉 😅

Piku.. nevíš ještě kdy se tak ten Pregnyl píchá.. jako kolikátý DC ?..

pikusa
30. črc 2009

kalka....no já myslím tak 2 dny před OVu....nebo dozráním folíku,právě aby neprasknul....já teda měla před odběrem Ovitrelle...v sobotu a v pondělí odběr....tak bych řekla,že to je stejné

kapunka
31. črc 2009

ahoj holky - chystám se po vyléčení snížené imunity / protilátky na sperma/ asi v prosinci znovu na IVF....a chci Podolí - můžete mi napsat nejaké zkušennosti?????? ke komu chodíte a jaké to tam je?????

pikusa
31. črc 2009

Kapunko,ahojík...
já do Podolí chodila rok,než se matyášek povedl.....dost nás zdržela genetika a pak jedna stopnutá stimulace.
Jinde jsem nebyla,nemůžu srovnávat.
Tady sestřičky super,dr.jsem viděla snad všechny,taky jsou dobří....ale moje dr.byla dr.Řezáčová..odbornice na slovo vzatá ale trošku studená....a málomluvná.
Nejraději jsem chodila k dr.Darebnému....
Čekáš v čekárně někdy 5 minut,někdy i hodinu....ale to mě nějak nevadilo...jezdila jsem tam 100km,tak jsem do práce stejně nespěchala.

kapunka
31. črc 2009

pikusa - díky - já už mám jeden a pul roku za sebou a nic..tak snad změna pomůže.. 😝

pikusa
31. črc 2009

kapunko a kde jsi byla před tím???
doufám,že si z Podolí miminko odneseš 😀

kapunka
31. črc 2009

pikusa - gest... snad to tady bude trochu víc o srdičku a psychice....kamarádka řezáčovou zná a prej je super.. 😅

macous
31. črc 2009

Ahoj holky,
tak se chodíme úspěšně venčit, jen jednou jsme domů jeli s muzikou 🙂 Jinak malej pořád jí přes den po dvou hodinách, akorát přes poledne si přichrupne 3 hodinky v kuse 🙂
V pondělí jdeme do poradny, tak jsem zvědavá kolik přibral....

Vendi, no vidiš, jak jste to nakonec s Apolenkou dotáhli doleko, nakonec budeš ještě přenášet, ale ať je to jakkoli, tak už to máte stejně za pár 😀 😀 😀 se těším, jak bude beruška vypadat 🙂

Brundi - díky za přivítání 🙂

Zulik si teď někde užívá na dovče 🙂 🙂

Kalko, moc ti budu držet palečky, já mám s ovulkou sama problémy, údajně jsem bez ovulace, ale kupodivu mi dělali jednu inseminace, tak tomu už fakt nerozumím, každopádně nakonec jsme to dotáhli až k miminku 😉

Kapunko, já myslím, že změna ti jen prospěje, přeji hodně štěstíčka, ať to v Podolí vyjde 😉

kapunka
31. črc 2009

macouš - gratuluji ti moc moc moc 🙂 🙂 .............a děkuju..

pikusa
31. črc 2009

Kapunka vidíš...dětičky z Podolí jsou krásný a hodný....tak at máš taky takového prcka 🙂

vendi1
1. srp 2009

Ahoj holky,
zdravim Vas vsechny po tydenni hlidani netere, byl to zaprah 😀 ,kapku zivejsi dite 😀 .
Vitam Kapunku a preji ji hodne stesticka....doporucuji Dr. Darebneho, sympatak a vi co dela, ale tim nezhazuji mudr. Rezacovou.
My po vcerejsi kontrole nic moc noveho, na prutocich dobry, jen opet to ukazuje na prcecka🙂, monitor OK, pristi tyden v patek velke mereni a pokud budeme opet mali -3 tydny ci jeste vice zacneme domlouvat vyvolani....to mne stejne nemine kvuli cukrovce. Streptokoka nemam, ale mame kvasinky, dostala jsem boraxove kulicky na zavadeni na noc, ale kdyz chodim curat po hodce po usnuti, tak se nemaji sanci ve mne ani rozpustit ☹. Rikal mudr, ze ty kvasinky zpusobuji u porodu podrazdeni sliznice a je to bolestive, tak se mam na co tesit 😠.
Jinak jsme uz hodne nizko, na UTZ uz mne jezdi temer v pipince 😀 .
Mac s tim jak pises, ze jsi zvedava jak bude mala vypadat....tak vcera na prutocich jsme dostali foto z UTZ jen oblicejicku a vypada to jako mala selmicka, lvicek chlupaty a ne ditko 😀 ...tak se bojim co z toho vyleze 😀 😀

pikusa
1. srp 2009

Vendi...neboj,kuličky zaberou....určitě 🙂
a Apolenka půjde ven bez problémů 🙂 a bude to jistě krasavice 😉

macous
2. srp 2009

Ahoj holky,

Kapunko, jo jo, já jim v Podolí věřím 😉

Vendi, neboj se nic, malá bude určitě krásná 😵 A myslím si, že kvasinky ti porod nijak extra nezhorší, toho bych se taky nebála, ještě bych si na tvém místě koupila volně prodejnou mastičku Canesten, můžou to i těhulky i kojící, namažeš si pipku a ono to zabere, kdyžtak mastičku užiješ i jako kojící - když budeš muset kvasinky doléčit 😉

Piku, a jak tobě Matyášek v noci spinká?

pikusa
2. srp 2009

Ahojík....tak dnes se Matyášek čachtal v malém bazénku 🙂
Macous...v 7 kupání,jídlo a v 8 je v postýlce....tak nějak.Dnes třeba spí už ted...
a budíček kolem 2 a pak kolem 6,to si ho pak už nechám u sebe a tak do 7-8 spíme ještě.
Ale taky už spal od 8 do 5ti rána.......
A co váš Matyášek???
jako miminko se mi budil co 3 hodiny...............

kalka
3. srp 2009

Čauky holky🙂 Tak jsem v sobotu byla na dalším UTZ. Protože ve čtvrtek jsem neměla žádnýho dominantního folíka. A v sobotu měl službu Darebný. A prd. Žádný folík. Takže tento měsíc žádná ovulka. Tak mě teda přesvědčil že to příští cyklus zkusíme z Estrimaxem. MOc z toho radost nemám. Chtěla jsem se vyhnout práškům, ale nějak mě přesvědčil.
Tak zatím papulík.. 😉