CAR Praha Podolí a zkušenosti s ním.

vakoema
29. říj 2007

Ahojte holky, nemate nektera nahodou zkusenost s Car v Praze podoli? Prestupuju tam z GESTU - doufam, ze to nebude jeste horsi... 😖

maja1111111
12. čer 2012

@malinka_02 no když má manžel v pořádku spermie atd.tak to nedělají

malinka_02
12. čer 2012

Ahoj holky tak genetika- manzel ok, ja mam zvyseny homocystein a poruchy koagulace muze to zpusobovat u me trombozy a zvysene riziko kardiovaskularnich veci nebo trombozy takze si mam zajit na dalsi test pry u obvodaka, dite to neohrozi vysledky trvaji tak 2-3 tydny. Pak sme sli na ivf kam mam jit na konci cyklu coz sem manzel uz cestou rika proc tam jdem hned jestli si myslim ze me ted umele oplodnej..ja koukala jak zjara on me snad ani neposlouchal..prijdem oni ochotny ze me vemou vlezem tam a poslali nas k mlady nějaká Melicharová a ta ze jestli nechcem pockat ten mesic na ty vysledky..ja rikam ale to prece neohrozuje dita a kdyz zacnu stimulovat tak do ET budou vysledky a to staci..
Ze se zepta a sla se zeptat Rezacove a prisla ze ta by mi vzala krev na miste a do tydne by byly vysledky.Mezitim ze by to podchytili ze by mi dali heparinove injekce a pak by se videli jestli mi zustanou cely těhu. A pry ze ona je zastancem toho dat mi ty injekce i kdyby to bylo ok a podchytit to.A manzel ze ne, ze chce pockat.Ja se ro brecela.Do toho nam rekla ze v cervenvi malujou a omezenej provoz tk to uz vidim jak o svatcich 5 budu zacinat se stimulaci...Hlavne kdybych otehotnela normalne nikdy by nikdo mi tyhle testy nedelal..Mam pry uz navzdycky brat listovku tu stejne beru a uvidime ten heparin.Nesmim HA kterou sem brala 15 let a zadny problem.Hlavne na ty testy asi tu listovku budu muset vysadit aby mi je udelali ty za mesic a pritom ji mam ted povinou.No sem laik ale kdyz mam jist listovku kvuli tomu uz cely zivot je dobry ji vysadit mesic pred IVF ???

malinka_02
12. čer 2012

A ještě perlička pokud ty výsledky od obvodaka budou špatný tak mě pošlou na hemologii kde prý se čeká strašně dlouho..

pikusa
12. čer 2012

@malinka_02 tak ted nevím....budete to odkládat??
hele.....já bych počkala na všechny výsledky......at víš co a jak.....
vím,je to opruz pořád na něco čekat a čekat.....ale IVF je záhul na všechno...finance,tělo,psychiku tak jít do toho fakt připravená a ne nic uspěchat...
sama vímjaká jsme byla...hr hr

malinka_02
12. čer 2012

@pikusa no manžl řekl že chce počkat tak sme řekli že ne, ještě zítra tam mužem kdyby sme si to rozmysleli..
No pujdu ted k obvodačce kde to bude prý trvat měsíc klidně, pokud to bude špatný tak budu čekat na tu hematologii kde se prý čeká strašně dlouho. Jde o to, že sama Řezáčová řekla, že u nich bych měla výsledky za týden ale pak už mi to nenechali dělat když na to IVF nejdeme a řekla že ono by stejně i kdyby to vyšlo dobře byla pro to to podchytit takže je to uplně jedno.
Když už je to strašně dlouhý... nejdřív 3 měsíce čekat na další spermio pak zase na další, pak genetika, 2 měsíce a ted zase další a muže se to klidně protáhnout na další 2 měsíce a pak mi stejně Řezáčová řekne že to podchytíme a že mi ten heparin má. Jen o 2 měsíce nebo dýl později.. Já už prostě nemužu ..
Proč aspon něudělají vše najednou. Proč nejdu na hematologii když tam stejně skončím.. Proč budu vysazovat listovku před testama před IVF když mi vyšlo že jí nutně potřebuju..

zuzij
12. čer 2012

malinka_02. Ahojky zeptám se nemáš náhodou podobnou poruchu jako zjistili manželovi? taky má zvýšenou srážlivost krve, tvorbu tromboz a rovnou ho odeslali ať se objedná na hematologii. Jmenuje se to Leidenská mutace....Docela jsi mě dostala s tím,že v červenci malujou...protože jeslti nestihnu začít stimulaci začátkem července tak budu muset čekat až do září (v srpnu jsem 14 dní v Itálii). Na druhou stranu jsem psala ve zprávě že čekám na dodatečné genetické testy a radši počkám o měsíc déle než se pouštět do marných pokusů, protože jsme neudělali vyšetření, které by nás ušetřilo "zbytečného pokusu o IVF". V tom souhlasím s "pikusa".

malinka_02
12. čer 2012

@zuzij ne ne mám nějaký ten MTFHG co se dělá v testu s tou Leidenskou ale tu nemám. A na hematologii mě právě neposlali, řekli když to špatně vyjde a tak se bojím abych nečekala měsíc na tohle a pak měsíc na hematologii.. No hele mě řekla že prý sice jich bude méně ale není problém začít stimulovat, mě to dokonce vychází na ty svátky konec cyklu mám po nich v pondělí takže ještě tak a ona že tio není problém, tobě řekli něco jiného?

zuzij
12. čer 2012

malinka_02: aha tak to MTFHG má manžel taky a přesně mu řekli brát hodně vitamínu B a kyseliny listové. Protože čekám na ty výsledky poslední genetiky tak jsem se ještě kvůli stimulaci neobjednávala. protože kdyby se to u mě potvrdilo...ta porucha, tak to budou muset sledovat před transferem embryí. v tom případě mi vychází konec cyklu cca 6, července..takže by se to snad taky mohlo stihnout

malinka_02
12. čer 2012

@zuzij a tobě neřekli, že máš jít na další testy kvůli tomu? Tobě řekli že tohle řešit nemáš? Mě vychází na 10.7. to znamená na UTZ přesně při těch svátcích .. a t nevím jak to bude protože mám cyklus nepravidelný a mohla mi s ním pohnout ta narkoza..

zuzij
13. čer 2012

já právě čekám do konce června na výsledky dodatečného testu genetiky a bylo mi řečeno víceméně že to IVF neodloží, jen budou sledovat embrya před transferem kvůli té možné genetické vadě, kdyby se prokázala. A objednávat se na konzultaci do CAR mám až se závěrečnou zprávou z genetiky a tu zatím dostal jen manžel.

malinka_02
13. čer 2012

Tak sem byla za obvodackou ze chci ty testy pry je neumi laborator a ze nechape pro at budu kit jakkykoliv hodnoty pomuze jedine listovka a ze nechape proc to chteji ze je to zbytevny a ze to proveri v trombocentru.A misto toho zavolala do caru.Pry mi to tam udelaji.Kdyz sem tam volala tak mi rekla Rezacova ze ji noje obvodacka snad vynadala, tak fakt vyborny tam vypadam za blbce...A rekla at si tam prijedu a ze vcers ty mlady rekla at mi stimulaci rozrpise a da mi ten heparin, tak nevim proc ta nam opakovala ze by pockala na vysledky..

malinka_02
14. čer 2012

@zuzij
@pikusa Tak jsem jela dneska do Podolí na krev na ten homocystein, přijedu tak a prý je to mi ale nevíme co s tou krví pak to se musí rychle, tak někam volala po 30 minutách se dovolala a že teda za půl hodiny až mi to mužou nabrat. Tak sem čekala. Pak říkám jestli se tedy mužu objednat na UTZ na konci dalšího cyklu že je to 2-4.7 a ona ale mi malujeme a doktoři sou na kongese. Přitom mi Melicharová, která v podstatě manžela přesvědčila že máme počkat tvrdila že dělají i o svátcích. Prý ne to ne.. Mám to dostat 9. ale to je 27 den a když se mi to zkrátí na 23 což u mě není vyjímka tak to nestihnu a srpen je jediný měsíc kdy nemužu.. Tak fakt skvělý!!! Sem uplně vytočená.. objednali mě na 28. s tím, že se dohodnu s Řezáčovou co vubec ten homocystein a uvidíme.. Ale ted budu ještě týden doma, pak příjdu do práce ve čtvrtek skoro po 2 týdnech a hned pujdu čtvrtek zas do Podolí a v pátek máme svatbu kamarádů.. Tak to sem v práci zvědavá..
A taky přemýšlím aby tam pak něbyly nějaký špatný lidi, ale mohla bych se dohodnout toho 28. kdy budu u Řezáčový že by mi rozepsala tu stimulaci i eventuelně s tím heparinem a pak když bude na dovolený tak by mi jen někdo zkotroloval ty cysty a pokud to bude ok jelo by se podle toho. A pak ten další týden od 9 už tam je ten Darebný a pak zase už by zase mohla být Řezáčová..

zuzij
14. čer 2012

malinka_02 ahojky, tak koukám,že tam mají trošku zmatek. Jsem opravdu zvědavá co mi řeknou až 28. půjdu pro výsledky genetiky a chci se taky hned objednat na UTZ a konzultaci kvůli stimulaci. Já to vidím tak,že budu muset taky počkat až do září, protože v srpnu jsem v době kdy mám mít MS mimo republiku. ach jo. Chápu,že jsi vytočená, mě by tedy vytočili do běla taky....budu držet palce ať to vyjde jak s UTZ tak se stimulací.

malinka_02
14. čer 2012

@zuzij no já právě taky nemužu srpen!! Ale když sem mohla ted už stimulovat a kvuli ní třeba až v září.. to mě hrozně se...Jé já jdu do CAR taky 28 na konzultaci, řekli mi že už budou ty výsledky toho homocysteinu a objednala mě k Řezáčové že se uvidí co dál, ale na UTR bude brzo budu tak 15DC.. ale uvidíme, budu se modlit.. zatím MS nedošla, když se pár dní zdrží tak bych mohla jít po svátcích 😠

murecka76
14. čer 2012

Ahoj holky, tak jste mě s tím červencem zaskočily, já byla taky dnes v Podolí, dostala jsem léky na vyvolání ovulace, půjdu na KET, protože jsem teď měla 2x cykly anovulační, a mám jít taky začátkem července a Darebný mi vůbec nic o malování neříkal ☹ ☹ ☹ ☹

darazv
14. čer 2012

Tak mne KET vychadza na 29-30.6 tak dufam sa bude aj konat 😠

malinka_02
15. čer 2012

@darazv jo to snad jo, me objednala na 28 a nabizela i 29..
@murecka76 me Melicharova rekla ze to problem neni ze bude omezeny provoz ale bude a sestry pak ze lekari budou na kongresu a ze bude jen ta Melicharova na telefonu a k te teda uz mic duveru nemam..
Holky chci se zeptat mate s Melicharovou nekdo nejake zkusenosti, nebo chodite vzdy k jednomu?Me soupou vzdy k jinymu lekari..a jeste dotsz tx zadosti se podepisujou v ktere fazi?

zelvik
15. čer 2012

Ahoj holky, taky chodím do Podolí, chodím teda k Řezáčové. Melicharová je která? Taková mladice hnědovlasá? Poslední dobou bývá v ordinaci spolu s Řezáčovou a přijde mi, že se učí. Dělalal mi už 2x UZV a hlásila situaci Řezáčové, pak řekla - Já myslím to a to...tak se Řezáčová zvedla a šla si to ověřit.
A při IVF mi tahle dělala ET a nemohla se trefit katetrem, tak pak po marných pokusech zahlásila, že potřebuje pomoc a sestřička doběhla pro Řezáčovou. Ta než přišla, umyla si ruce, vzala rukavice...no nějakou dobu to zabralo, neumím odhadnout, jako 10 minut to nebylo, bylo to tak kolem 5 max. Ale přišlo mi to jako věčnost a říkala jsem, si že to pro to embryjko v katetru asi není úplně OK...
Tak si musím dát příště bacha a koukat té Dr. pořádně na cedulku, jestli to byla opravdu Melicharová.....

darazv
15. čer 2012

@zelvik viem ktorá to je ja som ju mala len pri UZ s rezačovou tak dufam že ju nebudem mat pri transfery 😠 najlepší je pan Dr Darebny 😉

malinka_02
15. čer 2012

@darazv jo to snad jo, me objednala na 28 a nabizela i 29..
@murecka76 me Melicharova rekla ze to problem neni ze bude omezeny provoz ale bude a sestry pak ze lekari budou na kongresu a ze bude jen ta Melicharova na telefonu a k te teda uz mic duveru nemam..
Holky chci se zeptat mate s Melicharovou nekdo nejake zkusenosti, nebo chodite vzdy k jednomu?Me soupou vzdy k jinymu lekari..a jeste dotaz ty zadosti se podepisujou v ktere fazi?

murecka76
15. čer 2012

@malinka_02 Melicharovou neznám, já chodím k Darebnému, vždycky řeknu , že se chci obědnat k němu a vždy mi vyhoví, už jsem to tak dělala před 4lety , když jsme tam jezdili ( to jsme tam byli 20x a snad 2x to nevyšlo a byla jsem u jiné doktorky).
Budu doufat, že pojedeme až po 9.7.

malinka_02
15. čer 2012

No tak koukam k ni chodim jen ja a proto porad jeste nestimuluji, ted vylozene kvuli ni..

pikusa
15. čer 2012

Tak tu já vůbec neznám....ale asi jsme jí tam viděla.....

@malinka_02 až bude nutná žádost,tak jí vypíšou.....jak jsme psala...mě jí psala v den začátku stimulace

malinka_02
16. čer 2012

@pikusa tak snad to bude v pohodě, MS zatím nikde ale myslím, že se rozjíždí a t by znamenalo že 9.7. budu 24DC tak to by mohla MS vydržet a mohlo by to vyjít 😵

pikusa
17. čer 2012

@malinka_02 no super....jen tak dál 😵

malinka_02
17. čer 2012

@pikusa jen mám strach aby se to zase neodsunulo.. 28 si jdu pro výsledky toho homocysteinu..

pikusa
18. čer 2012

@malinka_02 snad neeee a výsledky at jsou v pořádku 😵

maja1111111
19. čer 2012

@zelvik no docela mě děsí co zde čtu o P.Melicharové..já ji dnes viděla poprvé a musím říct,že je velice velice příjemná ,vše vysvětlila výborně a vypadala ,že ví očem mluví 🙂 ...ale pokud se jedná o transfer ,tak bych asi volila P.Darebného nebo ¨P.Řezáčovou 🙂 .no uvidíme ted mám jít na ket....tak uvidím kdo tam bude 🙂

darazv
19. čer 2012

@maja1111111 ahojky ja idem na uz v piatok 😉 ako si dopadla ides este na uz či už ti stanovalili ketík?vieš niečo o tom že bude CAR zavrety kvoli malovaniu?

maja1111111
19. čer 2012

jo to nevím ,dočetla jsem se to až ted..já tam mám jit taky v patek jeste na ultrazvuk a na ket pokud to bude dobre tak asi v utery...a v kolik jdes ja v pul 9 🙂 to se možna uvidíme..a jak vypadáš?? 🙂