CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

michaela28
29. dub 2011

@sissi6 Hodnoty štítné žlázy se zjišťují z krve. Je dobrý si u obvoďáka sehnat doporučení na endokrinologii. Onemocnění může být dědičné. My ho v rodině máme, takže nebylo co řešit.

lenda01
29. dub 2011

@sissi6 ahojky.. ja uz vim ze u me to neklaplo,.. kdybych vysadila utros, tak se mi spusti ms.. uz to drzi jen ten utros ... a s tou stitnou zlazou je to jak pise Misa... byla jsem u obvodaka na krvi a on je takovej ze chce vedet vsechno a tak si zazadal i o hormony a vyslo mi tam ze mam lehce snizenou funkci stitny zlazy a ze jsem pry prodelala nejakej zanet.. takze mi nasadil leky a uvidime jak to ted bude dal... kazdopadne to pred tretim ivf v sanusu reknu ze mam tyhle problemy aby me v tom vic hlidali...
@michaela28 no jako asi je to pekna potvora ta stitna zlaza a treba jsem kvuli ni mela i to zamlkly tehu.. chjo jakto ze mi to nezjistili driv ☹

michaela28
29. dub 2011

@lenda01 Já mám taky sníženou funkci, neboj léky to dokážou upravit. Je ale škoda, že to třeba nezjišťovali dřív. Mě i Dr. na té endokrinologie říkala, že hned po tom, co se dozvím, že jsem těhotná mám dorazit a musí mi upravit léky. V prvním trimestru je to nejdůležitější, protože se vyvíjí IQ miminka. Štítná žláza a tady ta snížená fce má velký vliv i na metabolismus. Po nasazení léků mi začalo vše fungovat tak jak má a kila, která jsem před tím nemohla dát za nic dolů odešla skoro úplně sama. Léky beru asi 3 roky a každé 3 měsíce hodím na kontrolu. Neboj, uvidíš že Ti to pomůže 🙂 .

lenda01
30. dub 2011

@michaela28 tak to si me moc potesila, to jsem rada, ze se s tim da takhle v pohode bojovat... ja kdyz mi to rekl a kdyz mi rekl, ze budu uz naporad brat nejaky prasky tak jsem si myslela ze je vsechno v haji a ze jsem zase jedna z mala a ted zjistuju ze leky na stitnou zlazu basti kde kdo... tak uvidime jak na me budou pusobit nebo jestli mi bude zvedat davku... a co beres za prasky? ja mam letrox 50mg a beru ted jeden tyden pulku a pak zacnu brat celej a za ctrnact dni kontrola..tak uvidim jak na to ta stitna zlaza zareaguje...

dasty79
autor
30. dub 2011

Ahoj všem 🙂

@lenda01 - ty už víš jak to dopadlo? Jinak štítná žláza opravdu způsobuje problémy s otěhotněním a nebo pokud nejsou správné hodnoty,může nastat i potrat,když se podaří otěhotnět. 😒
Já taky měla zvýšené hodnoty a teď musím chodit pravidelně na kontroly.Štítná žláza je fakt svinstvo 😒
Já se jen divím,že ti na to nepřišli v Sanusu????????? 😒
Já mám taky Letrox 50 a každou chvíli mě ty dávky upravují.Teď třeba beru 3dny 2tablety a 4dny 1tabletu.Jo a budu to brát až do konce života....Má to dost holek - bohužel a většinou se to zjistí pozdě.Přitom stačí nabrat jen krev....

@michaela28 - jo štítka je fakt svinstvo a zamlklej potrat je častou příčinou nesprávných hodnot 😒
U mě se domnívají,že za to mohla taky ta štítka a nebo ty chlamydie 😒 Koukám,že jsme na tom podobně.
Mrzí mě,že musíš teď 3 ms čekat 😒 Užijte si dovolenou a uvidíš,že pak to vyjde 🙂

@sissi6 - jak ty?už jsi testila???

dasty79
autor
30. dub 2011

@kiara81 - gratuluju ke kontrole,ke krásné sliznici 🙂 🙂 🙂 a moc držím pěstičky,ať se eskymáčci krásně rozmrazí a ať se pěkně vyvýjí 🙂 🙂 🙂

@samanta001 - neboj,určitě bude vše v pořádku 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

Včera jsem byla na UTZ a mimi krásně roste 🙂 a vše je v pořádku 🙂 Pohlaví jsme si nenechali říct,chceme překvápko 🙂

lenda01
30. dub 2011

@dasty79 u me tri testiky a trikrat bilo, takze ja si ted dam pauzicku, dam se dokupy a pak by to bylo aby to uz nedopadlo 🙂
Jinak s tou stitkou je to dobry a to ze mi to v sanusu nezjistili me taky hodne prekvapilo.. je teda pravda ze ty hodnoty mam rozhozeny jen malinko, ten hormon t4 co ma byt nekde od 11 do 23 tak ja mam 11,5 co je nizsi ale v norme a ten hormon TSH ma byt nejak od 0,3 do 4,64 a ja mam 4,83 nebo tak nejak... ale bylo to prvni co m napadlo ze kvuli tomu mohlo byt zamlkly tehu a ted i ten tim padem zbytecnej pokus ☹ chjo ale to uz je ted jedno, to uz nezmenim...

lenda01
30. dub 2011

@dasty79 to je super ze UZ dopadlo dobre a mimi pekne prospiva 🙂 mam z toho radost 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

@daniela _v vítej 🙂 a gratuluju k dvojčátkům 🙂 Já si taky nemůžu vynachválit dr.Novotnou.My tam začali jezdit v září a v prosinci jsem otěhu 🙂 A to jsme se předtím trápili 3,5 roku a nic a díky Šárce se to podařilo 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

@lenda01 - tak to mě mrzí,že máš bílý testíky ☹ Ale teď aspoň víš, v čem je zakopanej pes.
TSH 4,83 je malinko vyšší - ale je.Pro normální život ok,ale pokud chceš otěhotnět,měla bys mít hodnotu TSH okolo 2!!! 🙂 Uvidíš,že ti na endokrinologii upraví dávky,že ti to brzo klesne a pak se podaří otěhotnět přirozeně 🙂
Netrap se kočko - říkej si,že je dobře,že to teď nedopadlo,protože by to díky tý štítce nemuselo dopadnout opět dobře.... ☹ Teď si naplánujte dovču a vyléč štítku a uvidíš, půjde to samo a ani nebude potřeba doktorů 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

@lenda01 - mrkni to diskuse štítná žláza a otěhotnění - tam ti holky poradí a nebo si i pár stránek přečti a uvidíš,že to fakt nemá cenu zanedbat....Taky jsem do té diskuse chvíli chodila a holky mě pomohly 🙂 a hodně jich je těhu a nebo mají miminka - takže hlavně nic nevzdávat! a bojovat! Vyjde to 🙂 🙂 🙂

lenda01
30. dub 2011

@dasty79 to fakt ma mit hodnotu jen kolem dvou??? tak to je o dost vyssi.. tak aspon vim, co si ted pohlidat... 🙂 dekuju za info, zase jsem o chlup chytrejsi 🙂 ja nezoufam, jen me mrzi tenhle pokus, kterej tak dopdnout nemusel, kdyby mi vzali krev na tu stitku... je pravda ze mi v sanusu pred ketem krev nebrali vlastne ani po tom tehu mi ani jednou krev nevzali a mohlo se to treba po tom zrovna rozhodit... presne ted si dame pohov, trosku se odreagujeme a pak hups zase do toho 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

@lenda01 - jo pro otěhotnění by měla být hodnota okolo 2 🙂 Není to o dost vyšší - někdo má 20, jedna holčina měla dokonce 47!Prostě musíš teď pravidelně chodit na krev,aby ti upravili správně dávku.Někdy se to podaří třeba hned a někdy to trvá dýl,než ta hodnota klesne.Ale neboj klesne a podaří se to!!!!
Tohle mě mrzí na Sanusu HK - prostě tam řeší jen inseminace a IVF,ale že stačí někdy nabrat jen krev a problém je vyřešen,to ne 😒 Protože by z toho neměly prachy....Nechci na jejich přístup nadávat,vím že tam jste spokojený,ale už vím o víc případech,kdy to bohužel tak bylo!

Opravdu si holky vyžádejte všechny možný krevní testy a vyšetření,než půjdete do IVF!

lenpet
30. dub 2011

Ahoj,zdravím,
Tak co,máte vytáhnutý vysavače na večer?Jdeme na čarodky ke klukům,ale budou tam i holky.Jak se těšíte?
@dasty79 tak at mrnous pěkně roste.Můžu si tipnout?Já tipuju kluka.

sissi6
30. dub 2011

@dasty79 To je super zpráva, že miminko pěkně roste 🙂. Netestila, jsem srab, včera jsem byla na nákupu a šla jsem kolem lékarny a test jsem nekoupila, nechám to na pondělí na krev, takhle bych byla nas..ná celý víkend.

@michaela28 a @lenda01 děkuju za odpovědi, mě ta paní co se mnou byla v Sanusu říkala, ať si tu štítnou žlázu nechám zjistit, ale vyprdla jsem se na to, jestli to teď nedopadne, tak si jí taky nechám zjistit asi bych chtěla i tu imunologii

lenpet
30. dub 2011

@sissi6 at pondělek dobře dopadne.Já v pondělí musím na vstupní prohlídku,a pak hurá do práce.

sissi6
30. dub 2011

@lenpet děkuju, ale moc tomu nevěřím. Tobě ať se líbí v nové práci 🙂

dasty79
autor
30. dub 2011

@lenpet - děkuju 🙂 A hodně lidí tipuje kluka,tak jsem zvědavá.Akorát 1 paní mě tipuje zatím holku.Tak uvidíme 😎
Ať se ti v práci líbíííííí,ale moc se tam nezabydluj 🙂

@sissi6 - štítka je základ 🙂 Tobě to taky v Sanusu nezkontrolovali?to teda koukám 😕
Ale jistě už seš těhulka 🙂

Pěkný let všem čarodejnicíííííííím 🙂 🙂 🙂

My letíme už v 15h.Tak si to všechny užijte 🙂

lenpet
30. dub 2011

@sissi6 děkuju
@dasty79 moc se tam zabydlovat nebudu,když v červnu jdu na to.

Holky,u nás je zataženo a hřmí,snad nám počasí dobřeje.Nevím kdy odstartujeme my,mladej se jel projet na motorce,blázen

michaela28
30. dub 2011

@lenda01 ahojky, já beru taky Letrox. Nejdřív jsem brala jen půlku 50 denně, ale nepomáhalo mi to tak jsem teď už asi 6 měsiců na dávce 3x týdně 50 a 4x 75 Letrox. Fakt, ve finále to nic není a při téhle dávce mi Dr. v Sanusu říkal, že to nic vážného není, že je to jen malá porucha, která když se hlídá nic na otěhotnění nebude kazit, ale je fakt třeba to odhalit a vyřešit 🙂 .

lenda01
1. kvě 2011

@sissi6 no me by to taky nikdy nenapadlo ze kvuli stitny zlaze muzou bejt tyhle problemy.. a hlavne by me nenapadlo, ze to neni v sanusu osefovany.. meli by to brat pred kazdym transferem... chjo to uz je ted jedno... ☹
@michaela28 jj ja si taky myslim, ze to bude jen mala porucha, ale asi i ta mala muze zaskodit, tak je lepsi to mit pod kontrolou... ja jsem zvedava jak na kotrole za ctrnact dni, ale myslim, ze mi taky zvedne davky na tech 75mg

sissi6
1. kvě 2011

@dasty79 štítnou žlázu mi nikdo nekontroloval. Po poslením UTZ před OPU mi ještě brali krev, ale to se jen chtěl dr. ujistit, na kdy přesně naplánovat OPU, pak jsem čekala na výsledky a potom nám ještě oboum brali krev jestli nemáme HIV, žloutenku nebo sifilis.

@lenda01 to se teda taky divím, že tu štítnou žlázu nekontrolujou každýmu kdo nemůže otěhotnět, to vypadá, že je to fakt docela častá příčina proč se nedaří.

kiara81
1. kvě 2011

ahojda děvčata tak jsem volala do sanusu tak jenod vajucho se nevyvíjelo další dvě jsou na stejno prý kvalita 1 jsou 4buněčný a jelikož dnes mi odvolali denní takže jdu na noc a tak jsem je prosila jestli bych mohla zítra jít mezi prvními jelikož jako do 11hod to nevydržím tam někde čekat tak mi budou ještě dnes volat kdyžtak by byl KET zítra říkalaj sem že to nechám v jejich rukách jelikož mi boud zavádět jen jedno tak asi to vypadá spíš na to úterý ....

dasty79
autor
1. kvě 2011

Ahoj holky,tak už jste všechny políbené pod rozkvetlou třešní???? 😎

Štítnou žlázu by měli kontrolovat hned při prvních vyšetřeních v centru!

@sissi6 - to jsem taky překvapená,že ani tobě nikdo v Sanusu nezkontroloval štítnou žlázu ☹

@kiara81 - a proč ti budou zavádět jedno?U dvou je větší šance,že to vyjde 🙂
To máš ze zdravotních důvodů?Jinak moc moc držím palečky,ať to vyjde 🙂
ať se krásně dál vyvýjí 🙂 a pak se u tebe pěkně zavrtá 🙂

kiara81
1. kvě 2011

@dasty79 jsi zlatíčko moc děkuji....jj ze zdravotních důvodů jsem ti to už ti psala dříve než sem do zpráv proč... 😉 bylo by to hodně komplikovaný když jsem porodila Pátu tak jsem ho pak ani nepřebalila jaký jsem měla bolesti zda při těhu se záda prohýbají v bederce pomalu ale po porodu je to rychleji a to byl pro mě kříž...a za další co děloha je už sešitá a hrozilo by prasknutí a to by jsme pak nemuseli přežít nikdo...tak mám jsem to počítala 7 pokusů tak to snad vyjde

dasty79
autor
1. kvě 2011

@kiara81 - aha,tak tomu rozumím 🙂 Tak to bych taky byla pro jedno 🙂 Uvidíš,že to bude pořádnej bojovníček a pak ty kvanta v mrazáku ani nebudou potřeba 🙂 Tak tfuj,tfuj,tfuj - držím všechny pěstičky i s mimískem,aby to klaplo 🙂

kiara81
1. kvě 2011

@dasty79 jsi ....s mimčem zlatíčko...moc děkuji ale já jsem se fakt od toho hodně odprostila..nehlídám hodiny dny ....a nadále budu chodit do práce. ..nechám to alespon z poloviny přirozeně...taky bych nevěděla že jsem těhu a chodila bych do práce těch 14 dní ...no tak bude bude silný a chytne se a udrží enbo ne a jdeme dál a dál atd...než se zadaří...

sissi6
1. kvě 2011

@kiara81 taky moc držím pěsti, aby vše dobře dopadlo 🙂 a mimísek se pěkně zavrtal 🙂

samanta001
1. kvě 2011

@kiara81 držím pěsti ať se mimísek dobře zabydlí... 🙂
@sissi6
@lenda01 a vám ať dobře dopadne zítřejší krev... 🙂