CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 Pročpak? tobě je víc??

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No o dvacet víc.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 hmm, to už je vysoký věk (tím ale nechci říct, že jsi stará), ale když se na to cítíš, tak proč by ne. Neodsuzuji nikoho, teda krom těch babek, co si pořídili děti v 69 letech. To nechápu.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No já si po každým nevydařeným pokusu říkala, že je to poslední, ale ono to nějak nejde přestat. Ale teď už je fakt poslední, protože ten už musí vyjít.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 a kolik jsi už měla pokusů? Věř, vyjde to, já v to taky věřím. On to je pěkný záhul na psychiku, na vztah s partnerem a taky hlavně na peněženku.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 Už jsem měla sedm transferů, ale pak mi zjistili na imunologii vysokou srážlivost krve a tam mi řekli, že s tím jsem otěhotnět nemohla. Ta že 300 tisíc v pr a mimčo nikde.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 hmm, tak to je naprd. Proč třeba po 2 neúspěšných pokusech nedělají další testy aby člověk neplatil jak mourovatej.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 A to se mu do toho nechtělo ani teď, že prý je to zbytečný, že to chce zkoušet a zkoušet a že to třeba vyjde.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 bych si to vydupala a bylo by to. Si to představuje jako hurvínek válku. Koho to může bavit zkoušet to třeba 10x? a ke komu chodíš?

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No právě, že jsem mu řekla, že dokud mě nepošle na imunologii a hematologii, že už do ničeho nejdu, tak mě to napsal.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 Hmm, tak tenhle přístup mě fakt fascinuje 😖

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No snad už to teď vyjde a bude to. Těch peněz nelituju i když na tenhle transfer už to dám sotva dohromady a když půjdu na mateřskou tak se budeme muset hodně uskrovnit.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 Vím, že nelituješ, ale člověk si občas říká,, co sem za to mohla mít jinýho. to my se taky budeme muset uskrovnit, pže v současné době jsem na ÚP. Ještě že mám nějaké peníze našetřené, takže výbava pro mimíska by byla naštěstí za co koupit.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No bydlet mái hlavu nelámu.me kde a to je hlavní. A ta výbavička se sežene po příbuzných, nebo v bazaru. S tím si hlavu nelámu. Nějak bylo, nějak bude, si říkám.

majka43
22. lis 2011

Naštěstí přítel je hodně skromnej.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 jojo,já si s tím taky hlavu nelámu. A oblečení budu taky kupovat v bazarech. Jak tady na koníkovi, tak u nás ve městě je bazar a tam mají fakt hezký věci a levný. Myslím si, že je zbytečný kupovat mikinu za 300,- kč, když z ní mimčo třeba za měsíc vyroste.Koupím pár lepších oblečků na návštěvy a k doktorovi a jinak to řešit nebudu. Jojo, MP taky není náročný, naštěstí.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 Tak uvidíme jak zítra dopadnem, třeba nám vyjde transfer nastejno. Já to tak zhruba počítala a když to půjde dobře, tak bych ho měla mít kolem 14.12.

majka43
22. lis 2011

A na štědrý den testovat. To by byl dáreček.

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 já bych měla jít pravděpodobně v pondělí na odsátí, takže na transfer bych měla jít dřív než ty. Jojo, necháme se do zítřka překvapit.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 Kdy jsi začala píchat injekce?

petrufa86
22. lis 2011

@majka43 minulý pátek, tj. 18týho.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 Tak to ti vychází tak kolem pátého, to už budeš testovat až já půjdu.

majka43
22. lis 2011

@petrufa86 No vlastně dřív, asi třetího.

montysek
22. lis 2011

@anina32
@petrufa86
@majka43
Držím pěsti holky !! 😵 Já jsem teď po třetím IUI a pokud nevýjde,tak jdeme hned do IVF.Trochu se toho bojím,abych snášela ty vysoký dávky hormonů a taky to odsátí pod narkozou ale co se dá dělat.... 😒 Jen nevím, zda si mám nechat vystavit pak neschopenku nebo ne. ☹ Pokud bych do centra musela jezdit nějak častěji,tak mi nadřízená bude dělat poblémy.... ale zase z finančních důvodů se mi na neschopenku nechce,tak já nevím. 😕

majka43
22. lis 2011

@montysek Já to řešila neschopenkou, ale u obvodní, aby v práci nic nevěděli. Naštěstí mám obvodní tak trošku známou. Teď to tak budu řešit určitě taky, protože na vánoce je největší záhul a to by se jim asi nelíbilo.
Uvědom si, že tam budeš jezdit asi tak každý tři dny a UZ.

montysek
23. lis 2011

@majka43 No právě, to je dost na nic, když se tam musí tak často. ☹ U mě to v práci vědí, protože jsem si na IUI brala propustky a tak to z razítka poznali.Takže jsem jim to řekla narovinu a vědí, že pokud to teď nevýjde,tak že půjdeme na IVF.Jenže nadřízená mi řekla, že to neni důležitý zdravotní problém,takže by mi propustku uznali tak 1-2 za měsíc ale spíš, že by mi dávala odpolední služby.Já mám teď jenom ranní-vyšli mi vstříct kvůli dceři.Takže ty odpolední by byly na nic.No a taky nevím,zda by mohlo uškodit trochu nervů,protože pracuji jako vychovatelka ve výchovném ústavu a tam nám hodný děti bohužel neposílají. 😀 Na druhou stranu se na neschopence bere tak málo peněz....,to je situace. ☹

littlemousecz
23. lis 2011

Ahoj holky, tak hlásím první dojmy ze Sanusu v Jihlavě. Byli jsme včera u Dr.Fikera. Je to fajn chlap. Měla jsem štěstí a byla jsem zrovna 1DC, tak jsem ušetřila jednu cestu kvůli odběrům krve na hormony. Přece jen to máme skoro 60 km, tak jsem ráda, že to tak náhodně klaplo.Info pro všechny, co se budou objednávat poprvé - objednat se pokud možno na 1DC(nebo při ovulce nebo těsně před koncem), říkal to Dr.,že budou muset informovat kolegy gyndr, že je to nejlepší, pak je do měsíce veškerý vyšetření hotový .Manžel půjde na spg nakonec až když tam pojedeme podruhé v půlce cyklu, na odběry a na UTZ, no a na potřetí pře koncem cyklu už snad budeme vědět, jak na tom jsme a jestli bude pro začátek stačit IUI nebo půjdem rovnou na IVF. Je mi tak nějak hned veseleji, když se něco děje.

anina32
23. lis 2011

@petrufa86
@montysek
@majka43 Tak dnes první UTZ při stimulaci, na pravé straně mám prý folíků hodně a nalevo míň ale dohromady to prý bude dost, tak nevím co to konkrétně znamená, snad to bude dobrý 😉 Purogen si mám píchat dál a ještě mi přidali každý ráno si mám píchnout injekci Certrotide. Ta teda docela dost svědí 😝 Jinak další ultrazvuk v pátek ráno. Já zatím neschopenku nemám, až po ET, v práci jsem řekla o co jde a zatím mi docela vycházejí vstříc 🙂 To manžel to má trochu horší když mě vozí do Hradce.

petrufa86
23. lis 2011

@anina32 @montysek @majka43 ahoj, já mám taky dnešní UTZ za sebou. Na kazdé straně dost folíků, celkem 16, z toho 12 jich má 14mm, což je tak má být a zbytek má asi 11 mm, děložbní sliznice taky ok. Doktro říkal, že je vše v naprostém pořádku.Takže sem ráda.. gonal píchám dám, jen mě snížil dávku a Cetrotide taky píchám. 1 injekci včera, dneska mě ji píchla sestra a zítra přítel. A v pátek na další UTZ. V neděli nebo v pondělí odsátí 🙂. Přítel tam dneska byl taky se mnou, musel přijít na krev kvůli vyloučení HIV, syfilisu atd. Jinak tam jezdím sama. Jinak mě taky cetro... svědí, ale za 15 minut to přejde.

petrufa86
23. lis 2011

@montysek Pokud půjdeš na IVF, tak budeš před odsátím chodit tak 3x do týdne chodit na UTZ, pak odsátí, pokud to nevyjde na víkend a transfer. Po transferu neschopenku doporučeují. Není tedy prokázáno že pokud nic neděláš, že se to líp uchytí, pokud pracuješ třeba v kanclu neschopenku bych si třeba nebrala, ale pokud máš namáhavou práci, tak jo. A jestli tedy pracuješ v ústavu, tak bych neváhala a kontrolku si vzala. SIce budeš mít méně penfěz, ale myslím, že mimčo je přednější. Ale já i kdybych makala v kanclu, tak bych si ji vzala. Budou vánoce, tak bych si načinčala barák atd. 🙂 jak to mohli z razítka poznat? já vždy i přítel měli na razítku první privátní chirurgické centrum nebo sanus gynekologie. Z toho to nikdo nepozná