CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

antana123
5. led 2012

@montysek no nad tím jsem nepřemýšlela ale asi 1 ono je pro tělo ty 2 fakt velký záhul a já trpěla dost s jedním tak 2 bych nedala 😲 a ty si jich kolik necháš zavést????
jinak já super reaguju na clostil jak sliznice tak i clostil ted jsem měla folík 25mm což si myslím že je super a sliznice 11

antana123
5. led 2012

@montysek ad adopce no nechceme ho nechat samotného takže určo bychom do ní šli 😉

petrufa86
5. led 2012

@antana123 Spermio se platí kdybyste si ho nechali udělat sami jako samoplátci a ne když ti ho dopuručí v CARu nebo máš doporučení od gyndr.

antana123
5. led 2012

@petrufa86 no já vím že ve Zlíně jsme dopláceli i s žádnkou ale v každým centru to je asi jinak díky 🙂

montysek
5. led 2012

@antana123 My taky měli žádanku na spermio od doktora a stejně jsme dopláceli - 4 nebo 5 stovek, teď už nevím.Já si nechám zavést dvě embryja,protože znám 5 holek,který si nechaly zavést 2 a chytlo se jim jen 1 - což doufám, že by byl i náš případ.Když se zavádí 2,tak doktor říkal, že je 50% šance,že je 1 chytí,když se zavede 1 je ta šance kolem 25-30% ale samozřejmě,že někomu se chytí obě a nebo taky žádné.... Tak to opravdu dobře reaguješ na Clostil, tak ten by Vám při IUI určitě stačil ale tady hlavně záleží na SPG no.

petrufa86
5. led 2012

@montysek My měli doporučení od mý gyndr a neplatili jsme nic.

antana123
5. led 2012

@montysek no právě z toho SPG máme obavy ale muž zobe už pár měsíců votamíny tak snad to výjde dobře bojím ☹

verry
5. led 2012

@majka43 díky za info, jen ještě.. ty UTZ budu vědět dopředu který dny tam pojedu? No, abych si to zvládla zařídit v praci.. A kolikáty zhruba DC se chodí na OPU?? A kolikátý na ET?? A pak musím být na neschopence, nebo jak to je? A jak probíhá ET?......... jsem zvědavec,co? jen o tom nic nevím 😅

antana123
5. led 2012

@montysek tak ty dítě nemáš né???tak ikdyby byli 2 tak by ti to nevadilo né???

verry
5. led 2012

Holky, jak to čtu o těch embrijcích. Já se na to ptala Dr. Novotný. A řekla jasně, že je uplně stejná šance jak když se zavede jedno embrijko nebo dvě. A mě řekla,že by mi to ani nedoporučila, prý na to nejsem stavěná za prvý, a za další, těhotenství s dvojčátkama je rizikové skoro vždy....určitě bych je nedonosila....a pak až budou růst,tak budou jen starosti. A jestli bych to vůbec zvládla??? Tak nějak jsem si předtím myslela,že joo. Ale po tomhle rozhovoru,jsem změnila názor. Nechám si zavést určitě jedno.

montysek
5. led 2012

@verry No procentualně ta šance neni stejná.Já teda z mého okolí kdo na tom byl a zavedl si dvě, neznám zatím nikoho, komu by se i dvě chytly.Ale to si musí rozhodnout každý sám podle svého uvážení a zdraví.... Já ještě uvidím ale zatím jsem přesvědčená pro dvě. 🙂

montysek
5. led 2012

@antana123 Ty popleto, vždyť jsem Ti psala, že mám taky dceru a přirozeně ! 😉

montysek
5. led 2012

@verry Jinak co se týče UTZ, tak budeš vědět dopředu, kdy tam půjdeš.Ale prý se pak chodí častěji, třeba jednou za 3 dny.Na ET se chodí podle toho, zda si necháš PK nebo ne,takže myslím že tak 3-5 den,mě to teprve taky čeká, takže toho taky moc nevím.A na OPU se chodí podle toho,jak na tom budeš s folíky - někdo jde 10 den někdo 14... A neschopenku mi doktor povídal, že mít nemusím, že to záleží na mě, jestli jí budu chtít nebo ne.

antana123
5. led 2012

@montysek jo aha v pase ti to nevidím tak mě to mate omlouvám se 😉

montysek
5. led 2012

@antana123 To neva 😀 No jo, já si sem zatím nic nepsala nikam. 😀

antana123
5. led 2012

@montysek jako bydlet doma na Moravě mít blízko rodinu tak by mi dvojčata nevadili ale tady jsme sami a nikoho kolem sebe nemá nám ani kdo malýo pohlídat tak dvojčata bych sama nedala

chilli009
5. led 2012

Zdravím holky, je možné, že mě bolí od cysty vaječník? Nebo čím to může být? MS mám dostat tak příští úterý a vaječník mě bolí už asi 3 dny ☹ . Chjo, to asi na mimi nevypadá, že 😒. Dnes jsem dobrala Duphaston.

martina_81
6. led 2012

@petrufa86 ahoooj,ještě jsem se neobjednala,pořád koukám na jejich stránky a nemůžu se rozhodnout,jestli bude lepší Hradec nebo Pardubky. 😒

majka43
6. led 2012

@chilli009 Já měla cystu na vaječníku a bolel mě pořádně, tak to klidně může být.

majka43
6. led 2012

@antana123 Ještě máš možnost před adopcí, darovaná embrya. Ty teď podstupuju já. Není to tak drahý a odnosila by jsi dítě sama.

majka43
6. led 2012

@verry Budeš to vědět dopředu, OPU bývá tak 12DC, podle toho jak ti porostou folíky, a ET je tak 16 DC.

verry
6. led 2012

@montysek dík za info, jeste co to je PK?
@majka43 dík za info

montysek
6. led 2012

@verry To je prodloužená kultivace. 🙂

verry
6. led 2012

@montysek no tak teda nevím no. Mě dr. říkala,že právě mají procentuálně zjištěné že když se zavedou 2 tak se chytí na x % (nevím ted přesně, ale myslím že říkala dost) obě dvě. A že to má stejnou šanci,jako kdyby bylo jen jedno..... 😨 no,těžko říci. říkala,že ani 2 nezavádí. 🤐

verry
6. led 2012

@montysek a podle čeho se stanovuje jestli budu mít dlouhej nebo krátkej protokol?

verry
6. led 2012

@montysek ty chodíš taky do pardubek?

montysek
6. led 2012

@verry Mě doktor povídal, že dvojčata jsou šance 20%.Ona dvě nezavádí jo ale na to nemá právo ne, když si někdo chce dát dvě, tak přece může, to je divný. 😲

montysek
6. led 2012

@verry Ne ne, já chodím do Jihlavy. Já vůbec nevím, jak se stanovují protokoly, já vlastně ani nevím, jaký mám já. 😅

verry
6. led 2012

@montysek 😅 to je sranda, a to je tvoje první IVF? jak dlouho už si pícháš injekce?

anina32
6. led 2012

@verry tak já jezdím do hradce a tam mi doktor dejmek taky povídal že když se zavede jedno embrijko tak je šance 30 procent a když dvě tak je šance 50 procent. Nám by dvě dětičky nevadili, tak jsme šli do dvou a bylo docela zklamání že se chytilo jenom jedno, ale zaplaťpámbu za něj😉 a není to výjimka, já co si tady píšu s holkama i na jiných diskusích tak poměrně často se ze dvou chytí jenom jedno, záleží to na kvalitě embrijek a kdyby jsme dali jenom jedno tak by to mohlo být to co se zrovna nechytilo a museli bysme teď čekat na KET. I embrioložka říkala že se zavádí většinou dvě. Tak mě docela překvapuje přístup tvé doktorky, nevím jestli to teď nemaj od novyho roku nařízeny aby podpořili ten nový zákon, že když se při prvních dvouch pokusech zavede jenom jedno tak pojišťovna hradí i čtvrtej pokus. Ale zrovna tak to může bejt o penězích, tak vlastně pro ně je lepší když se to nepovede protože pak to člověk zkouší dál a platí dál🙂 Já jsem ráda že jsme šli do těch dvouch, protože jsme věděli že pokud se to nepovede v rámci prvního IVF, případně KETU, tak do dalšího pokusu si nebudeme moct dovolit jít☹