CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

majka43
8. led 2012

@antana123 No já už jsem stará, tak nemám šanci něco nastimulovat a přítel špatný spermio. Byl na operaci s varikokélou a tak už to neřešíme a jdeme do darovaných embryí, na darovaná vajíčka už ani nemám, už nás to stálo 300 tisíc.

antana123
8. led 2012

@majka43 teda tak to je mazec tolik peněz a stará prosím tě a kolik ti je???

majka43
8. led 2012

@antana123 46 a přítelovi 34.

antana123
8. led 2012

@majka43 a kdy do toho teda půjdete????máte to už naplánované a stará já myslím že je to o tom jak se člověk cítí 😉

majka43
8. led 2012

@antana123 Já se cítím dobře, ještě v létě jsem lítala u hasičů s hadicema po soutěžích a dokonce i nějaký poháry máme.
Já už stimuluju, jsem 5DC a 16.1 jedu na UZ jak bude vypadat sliznice a když dobrý tak asi 19.1 transfer.

antana123
8. led 2012

@majka43 aaa taky hasič já taky 😀
jé tak to je za chviličku to je super moc držím palce 😉

martina_81
8. led 2012

@petrufa86 tak to já právě vůbec nevím,jak často se tam jezdí a jak se to dá třeba posunovat,protože děláme na 12ky, denní a noční. a nenapadlo by mě,že bych tam měla jet 3x týdně!? 😒 Tak to teda nevím,jak to budem dělat.

petrufa86
8. led 2012

@martina_81 Myslím že to moc posunovat nepůjde, když tě bude chtět vidět 2DC tak s tím asi nic neuděláš. Ale když to bude jen nějaká kontrola nebo kontrolní UTZ tak se to myslím dá domluvit.

montysek
8. led 2012

@antana123 Ahojky, hele kamarádky manžel má hodně špatný SPG.Použitelných spermijí má jen 3%, což je hodně málo a normálně jim udělali IVF s jeho spermijkama a mají doma raracha. 😵 Povedlo se jim to hned na poprvé. 🙂

montysek
8. led 2012

@majka43 To jsou fakt šílený ceny ! 😖 A víš co, já byla v úterý v Sanusu a sestra mi říkala, že se teď zase zdražovalo a že to jsou děsný ceny. Já jí povídala, ať mě nestraší a ona že mě nechce strašit ale že to tak bohužel je. 😒 Ještě mi dala Menopur za starou cenu, co ho tam měli v zásobách ale jsem na to teda zvědavá. ☹

antana123
8. led 2012

@montysek no můj muž má dobrých 8% teda měl těžko říct jak to je ted to se dozvíme 1.2 ten výsledek o nás rozhodne si myslím
nestraš s tím zdražováním a ty si byla na IUI???na kolik to tam výjde a IVF???jsem zvědavá co???ale docela mě ty ceny zajímají

petrufa86
8. led 2012

@antana123 Hele, ten spg je fakt o štěstí. V únoru měl přítel výsledky dost hrozný, doktor říkal že se to nezlepší, nasadila sem selen a zinek a v prosinci při IVF? O 100 % lepší, všechny hodnoty hodně nad toleranci.

antana123
8. led 2012

@petrufa86 hmmmm u nás se jí zinek,selen,vitamín E 1x1tbl denně a 1x za měsíc týden vitamín A,D po 1tabletě a jaké jsou ty tolerance aby člověk mohl jít třeba na IUI???nebo IVF???nevíš???

montysek
8. led 2012

@antana123 Jj, byla jsem na IUI třikrát. To zavedení v den IUI stojí 1000 Kč a zaleží, zda budeš potřebovat stimulaci nebo ne.Já jí potřebovala,měla jsem Menopur a to jedno balení stálo 505 Kč + časté ultrazvuky 30 Kč + doplatek za Utorgestan a Pregnyl,takže nás to stálo ten jeden pokus tak 2000 Kč a benzín raději nepočítám. 😀 😖 A na kolik nás výjde IVF nevím.Myslím si, že tak kolem 20 tis. A nejsi zvědavá prosim tebe, ptej se na co chceš od toho diskuze je ! 😉

antana123
8. led 2012

@montysek tak to je super cena za IUI ale nevím a muž měl dobrý SPG???že jste šli na IUI ????moc bychom chtěli IUI ale nevim teda 😲 já myslela že před IUI můži stimulovat ï clostilem na ten reaguju dobře ted byl velký folík i sliznice ale jestli budu muset něco jinného tak klidně a za IVF 20 to jde někde se platí i víc

montysek
8. led 2012

@antana123 Já jsem četla, že pro IUI musí být alespoň 5mil.spermijí / ml.

montysek
8. led 2012

@antana123 Jo, klidně můžeš na IUI stimulovat i Clostilem ale mě ho doktor vůbec nenabídl a rovnou mi dal Menopur.Manžel má SPG dobrý,takže jsme na IUI mohli jít. On měl kolem 120 mil. / ml.

antana123
8. led 2012

@montysek aha tak to nevím kolik jich měl jen vím že dr. říkal že množství jako takové bylo hodně pohyblivost byla myslím 65% jen nedeformovaných bylo 8% ☹
díky za rady jste všechny moc hodné člověk nic neví co ho čeká

antana123
8. led 2012

@montysek no já byla ted pár měsíců na clostilu a vše super šlapalo tak pokud dojde na IUI ráda bych u něj zůstala 😉 a byla si na laparce????já ještě né a jsem po sekci tak se prý často dělají srůsty tak myslím že mě pošlou

martina_81
8. led 2012

@petrufa86 no,tak to abych nejdřív prostudovala vlakový spojení , a pak se teprve rozhodla. Už jsme se kvůli tomu stihli i pohádat,protože mi ted řekl,že by se mnou stejně jel jen tehdy,kdy by tam byl potřeba,tak jsem řekla,že v tom případě jen 1x, kvůli spermiím, protože pak už potřeba nebude. To jsi mě teda zarazila. Já myslela tak na konzultaci,pak kvůli spg, stimulaci, odběru a transféru. ale že bych tam měla jezdit i 3x týdně,to mě teda nenapadlo. Jen fakt netuším,jak to budu dělat v práci. ?

petrufa86
8. led 2012

@antana123 Hele člověče nevím, na nás ty hodnoty vychrlili, že sem si to nestihla ani zapamatovat. Ale doktor říkal že je to ovlivněno hodně faktory. V den odběru jestli není nastydlý, jestli mu není teplo nebo zima, jak se vyspal, jestli není nervozní (ale to myslím že je každý chlap)jaké je počasí a ....

My zatím dali za IVF 22000 Kč( nepočítám do toho 30,- Kč u doktora, 30,- Kč a doplatky v lékárně, 1320 KČ laparo a benzín taky ne - to bych se nedopočítala)

antana123
8. led 2012

@martina_81 Ahoj semnou muž taky pojede jen ted k vůli SPG a pak až pro výsledky a konzultace co bude dál jinak budu s malým jezdit sama

montysek
8. led 2012

@antana123 No, manžel z toho počtu taky neměl úplně všechny výborný co se týče pohyblivosti....,taky má některý línější.... ale už nevím ty %. Jen vím, že mi říkali, že procentuální limit je asi 5% aby mohli udělat IUI, takže si myslím, že Vám to klidně udělají. 😉 Byla jsem na laparce.Můj gyndař mě tam poslal, ještě dřív, než mi dal doporučení do centra. Dopadlo to v pořádku, mám jen potíže s ovulkou.Někdy jí mám ale pak třeba půl roku ne. 😒

antana123
8. led 2012

@petrufa86 no to věřím že to kolem je taky dost peněz ale nedáš to zaráz dáváš to postupně ty sis laparo platila????to zírám já myslela že je to hrazený pojištovnou 😲 😲 😲 😲

antana123
8. led 2012

@montysek aha no to by bylo super 🙂 no já u malýho fungovala normálně a pak po porodu jsem byla bez ovu a nastartoval mě až clostil 😉

montysek
8. led 2012

@petrufa86 1320 Kč laparo? Ty jsi za to něco platila? Já teda ne, jen za pokoj. 😨

martina_81
8. led 2012

@antana123 Ahooj, a kam budeš jezdit? Určitě jsem to tady četla,ale v tom množství si nepamatuju. 😉 A ten spg vám udělají hned při té první konzultaci? A když ses objednávala,tak jsi musela říct,že ho budete chtít? Taky si tady chvilkama připadám jak Alenka v říši divů. 🙂

petrufa86
8. led 2012

@martina_81 Hele, já jsem do toho přítele taky nenutila aby se mnou jezdil. A proč taky? Aby seděl hoďku v čekárně a pak jsme jeli domů? Nejdřív půjdete na konzultaci, pak přítel na spg, ty na začátku cyklu jestli ovuluješ. Když se mu nebude něco zdát pozve si tě znovu, za 2-3 dny. Pak máš nafasování léků a injekcí, poté minim 3x UTZ, pak odběr a transfer.

antana123
8. led 2012

@martina_81 my budem jezdit do Jihlavy sestra v telefonu mi řekla že běžně se dělá konzultace a pak spermio tak at muž nepije a má sexuální půst a já pak budu chodit na HP od 2DC to už si tam budu jezdit sama ale je fakt že já mám víc času jsem s malým doma

montysek
8. led 2012

@antana123 No, já dřív taky neměla problém. ☹ S manželem jsme se brali v srpnu 2006 a já do svatby nechtěla otěhotnět, abych si jí pěkně užila a v září se nám to povedlo.A teď je vše jinak.... 😔