CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
3. kvě 2012

@petrufa86 jak to víš? Strávili jsme u ní taky chvilku. A dobrej trapas. Vodička mi dělal stěr na infekce, donesl jí to, ona si něco zapsala, dala nám v obálce žádost na pojišťovnu, zaplatila jsem 30 Kč, objednala nás na toho 31.5. a říká: Máte si příští týden volat na výsledek kultivace? A já na to: Ne. A ona: No máte. 😀 A normálně se smála. A Jirka pak říkal,že ji taky nepochopil,protože se ptala a neoznamovala nám to. Ale aspoň jsme ji viděli se smát. 😀

petrufa86
3. kvě 2012

@martina_81 protože sem tam přeci včera byla. Ty stěry na infekce mě taky dělali a měla sem tak toho stafilokoka nebo co.

martina_81
3. kvě 2012

@petrufa86 tak Ti na to dali něco na zavádění nebo jak to léčili? Jsem taky zvědavá,jak to dopadne. 😒

littlemousecz
4. kvě 2012

Ahoj holky, tak hlásím, že výsledky DNA spermií nejsou a budou nejdřív za 14 dní, to je fakt děsný, už mě to čekání fakt nebaví. Navíc včera přišla mrcha, tak je mi na nic, ještěže je před náma víkend. Snad to IVF v červnu stihneme a bude nás na to víc 🙂

petrufa86
4. kvě 2012

@martina_81 jojo, dostala jsem prášky normoš na polykání, už nevím, jak se jmenovali. Za ten rok už sem tam dostala takových prášků, že mě z toho jde hlava kolem.
@littlemousecz ahojda, a co jim na tom tak dlouho trvá. Mě by taky zajímalo, proč genetika trvá tak dlouho, když na výsledcích je datum zpracování 30.3. a my tam byly 27.3.

littlemousecz
4. kvě 2012

@petrufa86 taky by mě zajímalo, proč to trvá tak dlouho, prý se to dělá v nějakým spec.přístroji a čekají, až budou mít víc vzorků nebo co. Člověk za to platí skoro tři a půl tisíce a ještě jim to tak dlouho trvá, to je fakt děsný. Posílá se to do Prahy.My byli na genetice 10.ledna a a datum zpracování bylo 12.března, a to až po několika urgencích.
Holky, kt. už máte IVF za sebou, jaký jste měly hormony? My řešíme, jestli jít do té nejdražší varianty nebo do té levnější, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti.

petrufa86
4. kvě 2012

@littlemousecz nojono, doktoři. Já měla ty dražší v peru, který jsou dělaný chemicky a jen si tam nastavíš dávku, dáš injekci a píchneš. Ty levnější, doplatek je fakt pakatel jsou dělaný z moče žen po přechodu a máš myslím 2 ampulky a z každý si musíš látku natáhnout do stříkačky a píchnout normoš jehlou velkou jako když ti třeba berou krev. Takže ta chemická je pohodnější na píchání, ale dražší( my za 2 pera dopláceli skoro 7tisíc) a ta obyč je složitější na píchání a doplatek je nula nula prd. 😀

littlemousecz
4. kvě 2012

@petrufa86 hm, asi zvítězí lenost a nechuť píchat si moč cizích ženských 😀. Mě jinak injekce nevadí, ale že bych se tejrala schválně, když mám na výběr... a to se fasuje v Sanusu nebo musím do lékárny?

petrufa86
4. kvě 2012

@littlemousecz jo, normoš v Sanusu a pak v lékárněl. Takže ze sanusu půjdeš s gonalem nebo co ti nasadí+cetrotide+pregnyl a v lékárně si vyzvedneš utrogestan, pregnyl a ... takže půjdeš jako ježíšek.

bugi
4. kvě 2012

@littlemousecz Ahoj,ja jsem pri 1.i 2.IVF pichala leky sama a bylo to uplne vpohode,jde jen o to poprve....pak uz to nic nebylo,a pichala jsem uplne tenouckou jehlou ze tam zajela sama ani jsem nic necitila,pichala jsem 12 dnu a ani modrinku jsem nemela,takze bych do toho sla znovu,a navic pokazde dobra kvalita vajicek,i dr.mi rikal ze ani to nejdrazsi nemusi byt to nejlepsi??

littlemousecz
4. kvě 2012

@petrufa86 je to divný, ale už se těším, snad poprvé v životě, na injekce 🙂
@bugi ono asi záleží na každým, co snese líp, každý tělo je jiný. ale asi vyzkouším na poprvé to nejlepší, co je na trhu (teda podle Dr.) a kdyby to nevyšlo, tak sáhnu jinam. A obě děti budou z IVF? Jako, že vždycky se podařil první pokus? Nebo je první přirozeně?

petrufa86
4. kvě 2012

@littlemousecz není to divný, já se taky poprvé v životě těšila na MS a injekce. I teď se na ně těším, i když se asi nevyhnu tomu, že si je budu píchat celý těhu, ale aspoň budu vědět, že snad k dalšímu potratu nedojde

montysek
4. kvě 2012

@littlemousecz Ahoj, já měla Menopur, který se píchá a patří mezi ty levné.Injekce nesnáším a potila jsem se jen jsem to viděla ale bylo to opravdu úplně v klidu... Za jedno balení jsem doplácela kolem 500 ale od ledna se to zvedlo.Měla jsem taky zájem o ty pera ale v Jihlavě mi to rozmluvil sám doktor,řekl mi, že si zaplatím pouze pohodlnější píchání ale že látka je v jádru úplně sejná jako v tom peru, že si vlastně zaplatím pohodlnost ale ne lepší hormon a že on by místo pera raději použil peníze třeba na ICSI nebo PK, že to má význam větší.

montysek
4. kvě 2012

@martina_81
@littlemousecz
@petrufa86 Jinak holky držím palce... !!! 😵 😵 😵

martina_81
4. kvě 2012

@montysek díky. 😉 Jak jsi na tom se snažením Ty? Už Tě tady nebylo dlouho vidět.

bugi
5. kvě 2012

@littlemousecz Ahoj,mi mame obe deti z IVF,a uplne souhlasim s tim co pise montysek,jen jsem ted doplacela za menopur 1700,- za jedno baleni,ale zase jsem mela velkou spotrebu leku,tak by mi ani 2 pera nestacila,tak taky proto...

montysek
5. kvě 2012

@martina_81 No, my teď čekáme výsledky z genetiky a imunologie, které by měly být příští týden.Ale myslím si, že co se týče té genetiky,tak že budu muset žhavit dráty doktorce, pač jsem byla upozorněna na to, že je jaksi na hovňajs a klidně pošle výsledky i za dva měsíce, pokud jí "neupozornim" na to, že jaksi mešká! 😠 A už jsme i objednaní na červen do jiného centra, tak se těším... 🙂

montysek
5. kvě 2012

@bugi Gratuluji k úspěchům při IVF ! 😵 No, tak to Menopur pěkně podražili ale čemu se v ČR divit že. 😠 A kolik jednotek jsi si píchala? Já měla první dva dny 300 jednotek a potom 225.

anina32
5. kvě 2012

@montysek no tak nás se nikdo neptal a rovnou mi nasadili to nejdražšsi, Purogen. Byl to docela šok protože jsme tam šly jak ty telatka přesvědčený že tři pokusy hradí pojišťovna😉 a nakonec nás jenom injekce vyšly na skoro deset tisíc. Ale hlavně že se povedlo😉 Holky chodím sem na vás pořád nakukovat a moc moc moc držím palce ať to vyjde a ať se taky konečně dočkáte 😉

anina32
5. kvě 2012

@littlemousecz no tak nás se nikdo neptal a rovnou mi nasadili to nejdražšsi, Purogen. Byl to docela šok protože jsme tam šly jak ty telatka přesvědčený že tři pokusy hradí pojišťovna😉 a nakonec nás jenom injekce vyšly na skoro deset tisíc. Ale hlavně že se povedlo😉 Holky chodím sem na vás pořád nakukovat a moc moc moc držím palce ať to vyjde a ať se taky konečně dočkáte 😉

littlemousecz
7. kvě 2012

@bugi @montysek @anina32 holky, díky za odpovědi. Jsem teda dost na vážkách. Nás čeká navíc ICSI a PICSI, tak je každá ušetřená koruna dobrá. Ale pokud to půjde, tak bych chtěla chodit při stimulce do práce, alespoň ze začátku, tak mám ještě dotaz, kdy se ty injekce píchají. Jestli přes den, tak bych asi šla do puregonu, protože v práci by to asi bylo jednodušší. Pokud se to píchá ráno nebo večer, tak by to bylo fuk a šla bych asi do něčeho levnějšího.

anina32
7. kvě 2012

@littlemousecz My jsme měli taky ICSI, píchala jsem dvakrát denne rano a večer v 6:45, ale to asi mužeš určit sama v kolik chceš píchat, tam je hlavní aby to bylo ve stejnou dobu ráno i večer. Tak držím palečky 😉 😉 😉

petrufa86
7. kvě 2012

@littlemousecz Pokud nemáš namáhavou práci, což si myslím že ne (děláš v kanclu,ne??) tak bych byla doma až po odsátí vajíček. Já jsem byla tak 2-3 dny nepoužitelná. Pořád se mě chtělo spát, pobolívalo mě břicho a ... A co se týká injekcí, je jedno kdy si je píchneš, jen sestra mě říkala že je nejlepší si to píchat pravidelně ve stejnou dobu - nemusí to bát přesně na minuty, ale přibližně a nejlepší je do 10 hodin dopoledne. Takže my píchali ráno, když šel přítel do práce, takže v cca 5:15 hod.

littlemousecz
7. kvě 2012

@anina32 @petrufa86 Díky. JJ, dělám v kanclu a právě bych si chtěla vzít dovolenou aspoň týden nebo 14 dní po odsátí, tak chci chodit při stimulce do práce. Stejně jen sedím u počítače a občas se jdu projít s papírama (a hlavně na oběd 😀) a ultrazvuky doufám, že půjdou domluvit hned na ráno, nemám problém s přijítím do práce na devátou, tak by to mělo klapnout. Ale je to jen plán, tak uvidíme, jak to bude doopravdy. Jestli mi bude při stimulce zle, tak na to kašlu a nechám si napsat rovnou neschopenku a pak se uvidí.

petrufa86
7. kvě 2012

@littlemousecz Tak pokud děláš v kanclu, tak bych to neřešila a byla doma až po odsátí tak 2 dny a pak bych si vzala dovču hlavně po transferu. A když si UTZ domluvíš na ráno, tak to fakt jde skloubit, kdyť budeš u dr na UTZ tak 5 minut. Ale víš, jak se to říká, radši neplánuj, když se plánuje, tak se to vždycky pose.. Mě při stimulce zle nebylo, jen jak se tam začli dělat vajíčka, tak mě sem tam pobolívaly vaječníky. Ale samozřejmě každá jsme jiná a každá to snáší jinak 🙂

littlemousecz
7. kvě 2012

@petrufa86 jo, to je pravda s tim plánováním. To já jen tak předběžně přemýšlím, jak by to mohlo vypadat, třeba se to povede 🙂 Ale aťuž to budu snášet jakkoliv, důležitej bude ten výsledek.

bugi
7. kvě 2012

@montysek Diky,ja myslim ze na zacatku a na konci jsem pichala 300 a mezi 225,jinak jsem celkem pichala 11dnu rano a vecer,jo a mela jsem dlouhy protokol,dr.chtel kratky,ale ja vim ze mi nevyhovuje mam po nem nezrala vajicka,tak jsem si rekla o dlouhy.Vpodstate i o menopur jsem si rekla sama dr.mi napsal take puregon,tak jsem si to se sestrickou domluvila a vysledel je super.-)A jeste jsem usetrila tak cca 4500 za leky coz se hodilo na ICSI

petrufa86
7. kvě 2012

@littlemousecz to jo, to máš pravdu, důležitý je výsledek,

montysek
7. kvě 2012

@littlemousecz V Jihlavě dělají ultrazvuky při stimulce ráno, takže Ti to bude vycházet.Já to naopak potřebovala odpoledne, abych neměla propustky ale to bohužel nešlo.Jinak jsem Menopur píchala jen ráno a měla jsem si to píchnout nejdýl do 9h.Stimulku jsem snášela výborně, ani jsem na sobě nic nepociťovala, vlastně jo - měla jsem pořád takový vnitřní pocit štěstí, pořád se mi chtělo smát a bylo mi dobře, jestli to bylo tou stimulkou já nevím 😀 ale každopádně po odsátí jsem už to byla zase úplně já s normální náladou. 😀

montysek
7. kvě 2012

@bugi My se chystáme na druhý pokus do jiného centra a taky bych ráda nadále zůstala u Menopuru.Já ani nevím, co jsem měla za protokol. Na konci cyklu 21 den jsem dostala nějakou injekci a za 14 dní od té injekce jsem začala se stimulkou a myslím, že jsem si to píchala 7-8 dní, tak jestli to byl taky dlouhý? Asi jo viď.