CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

littlemousecz
31. kvě 2012

@petrufa86 tak to by bylo fajn, aspoň bych netrpěla sama při čekání na testování

petrufa86
31. kvě 2012

@littlemousecz jojo, a pak by se k nám přidala @martina_81, viď 🙂 😉

littlemousecz
31. kvě 2012

@petrufa86 @martina_81 to by bylo super ne?Hlavně aby tam pak bylo dohromady těch 6 čárek 😉

martina_81
31. kvě 2012

@littlemousecz
@petrufa86 jo, to by bylo super, kdyby nám to všem vyšlo. 😉 Já nafasovala dnes Gonal, Prednison a Utrogestan, mám vysadit Orgametril a MS by měla do 5ti dnů přijít, dostala jsem další dotazník a milion nějakých papírů, instrukce,jak si to mám píchat (už teď jsem na to zvědavá) a budem čekat. 🙂 Ormkli jsme i cestu na nádraží, kdybych náhodou jela na UTZ sama a je to úplně v poho, pomalou chůzí tak 25 minut, tak jsem v klidu.

anina32
31. kvě 2012

@petrufa86 Moooc držím palce, ty injekce zvládneš, když jsme zvládli stimulku 😉 Já se ted pro změnu píchám do prstů a měřím si cukr a jestli mi naříděj inzulín, tak budu zase píchat injekce. Ale co to je, to nic neznamená, hlavně když to vyjde a bude pak vše v pořádku 😉 😉 😉

@martina_81
@littlemousecz Holky moooc držím palečky at to vyjde 😉 😉 😉

littlemousecz
31. kvě 2012

@anina32 díky. Tobě taky držíme palce, ať tě ten inzulín mine a je všechno v pořádku.

anina32
31. kvě 2012

@littlemousecz díky, no uvidíme 😉

martina_81
31. kvě 2012

@anina32 díky, taky držím palce, ať máš všechno v pořádku. 😉 Už se Ti to krátí, že? Nějak rychle to uteklo. Nedávno jsem se tady registrovala a četla, že se Ti IVF zrovna zadařilo a Ty za chvíli půjdeš rodit. 🙂

anina32
31. kvě 2012

@martina_81 Díky, no utíká to jako voda, už aby to bylo, ty poslední měsíce čekání budou nejhorší 😉

petrufa86
31. kvě 2012

@martina_81 @littlemousecz holky, to si pište,určitě bude // // // 😉 tak to máš stejný jako já, já taky měla gonal, uttoš a prednison. A kolik pícháš?? já ze začátku 225 jedn a pak 187,5. A ty papíry jsou děs. Sestra mě to tam sázela jak nevím co, tady máte to a tady to a tady to podepište a tohle si schovejte a ...
@anina32 to máš nábět na těhu cukrovku nebo proč se pícháš do prstu???

anina32
1. čer 2012

@petrufa86 Našli mi těhotenskou cukrovku. Nesmím nic sladkýho a musím si hlídat všechny potraviny se sacharidama, to znamená všechny potraviny kromě libovýho masa a zeleniny. Takže všechno jenom v omezeném množství. Jsem v sedmým měsíci a mám 3 kila dole, a s touhle dietou už nepřiberu. Podle toho co si naměřim z toho prstu, mi řeknou jestli si nebudu muset ještě začít pichat inzulín. Ale po porodu by měla cukrovka zmizet. Vono je pořád něco, ale hlavně když to dobře dopadne😉

fidorka01
1. čer 2012

Ahojky holky popravdě se mi nechce pročítat celou diskuzi od začátku a tak se zeptám zase znova. Byl jste teď aktuálně v poslední době někdo v sanusu kvůli chtěnému miminku? Já jsem tam objednaná za 14 dní, ale vůbec z toho všeho mám divný pocit, že musím za dalšíma doktorama. Jak probíhá první návštěva? Mám prý přijet i s manželem. Už nyní z toho mám obavy

littlemousecz
1. čer 2012

@fidorka01 neboj, to zvládnete. První návštěva je spíš taková orientační. Ideální je naplánovat ji na začátek cyklu, aby mohli rovnou začít s hormonálním profilem (cca 1., 12. a 26. den cyklu, ale záleží na tom, jak máš dlouhý cyklus). Jinak se budou ptát na zdravotní stav, jak dlouho se snažíte a tak. Manžela si pozvou na spermiogram (nebo jestli je na něj rovnou objednaný?) A pak už podle toho, co se zjistí. Jedno dítě už máš, tak vás asi nebudou posílat na genetiku. Spíš budou zkoumat ten spermiogram, u tebe ovulaci,sliznici, průchodnost vejcovodů... Třeba bude stačit IUI.

petrufa86
1. čer 2012

@anina32 Tak kdyby sis měla píchat inzulín, tak to zvládneš, porod máš za pár, takže by to taková trága nebyla. A k něčemu to je taky dobrý, že nepřibereš skoro nic, což bych já osobně taky potřebovala.
@fidorka01 jak píše @littlemousecz a bylo by dobrý nejdřív partnera objednat na spermigram a pak týden na to, nebo jak ti řeknou se objednat k dr abyste už věděli, jak spg dopadl a případně probrali co a jak dál. A na první schůzku přijít rozhodně s manželem

martina_81
1. čer 2012

@petrufa86 mám si píchat taky 225, a pak se podle UTZ uvidí,tak jsem zvědavá,jak se to bude vyvíjet.
@fidorka01 ahooj, koukám,že jsme skoro sousedky. 😉 A kam budete jezdit, do Pardubic nebo do Hradce?

fidorka01
3. čer 2012

@martina_81 Ahojky, jo jo co by kamenem dohodil 🙂 No já jsem si ani kliniku nevybírala, byla mě gynekologem doporučena a rovnou mě napsal doporučení do hradce.

montysek
3. čer 2012

@littlemousecz Prosím tě, neříkali Ti, jak dlouho se asi tak stimuluje při krátkým protokolu?

martina_81
4. čer 2012

@petrufa86
@littlemousecz ahooj, tak jsem to dnes dostala a zítra začínám píchat. 😉 Jen se chci zeptat, jestli jsem pochopila dobře, že ten Prednison si mám vzít už dneska, první den MS. A jak jste na tom vy? 🙂

littlemousecz
4. čer 2012

@montysek no, záleží to prý na tom, jak budu ragovat, ale většinou 8 dní, pak nějaká ta injekce koncová, to ještě nevím, co mi dají a ideálně 12.den OPU

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 tak to máš dobrý, já pořád ještě čekám a už mě to pěkně štve. půl roku chodí mrcha pravidelně a když potřebuju, tak zdržuje. no fakt děsný. Já myslím, že prednison se má brát až od druhýho dne, stejně jako injekce ne? ale nemám protokol u sebe, tak se kouknu až odpo a kdyžtak dám vědět.

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz tak já se zeptám sestry, až se budu objednávat na UTZ. V tom papíru je od druhýho dne injekce, ale ten Prednison je napsaný v kolonce i přes první den, tak právě nevím, protože si nejsem vědoma,že by mi říkali,že si ho mám vzít už první den. 😒 No vidíš, tak já se bála,jak se mi to zpozdí a nakonec začnu dřív jak Ty.

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz tak jsem tam zrovna volala a prý je to jedno, jestli si ho vezmu už dneska, ale zítra si ho mám vzít určitě. A v pátek na 8.45 mám UTZ. Takže večer rozbalím Gonal a pořádně to nastuduju, jen pořád nevím, jestli si to mám píchat radši do břicha nebo do nohy. 😒 Kam budeš píchat Ty?

martina_81
4. čer 2012

@fidorka01 no vidíš, mě můj gynekolog řekl,že Sanus ani nezná, že posílá do Brna. A to první dítě máte přirozeně?

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 no asi tak, jsem pořádně naštvaná, protože to znamená, že budu muset asi před začátkem stimulky ještě jednou do Sanusu, jestli nemám cystu. Já budu píchat do břicha. Uvidíme, jak to půjde.Snad to nějak zvládnu. Jednomu psovi jsem píchala inzulin a antibiotika do svalu, druhýmu antibiotika pod kůži ( a to byly nějaký jehly...) a tchyni fraxiparin do břicha, tak doufám, že když budu "ubližovat " sobě, tak že se z toho nesesypu 😀

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz Tak to já jsem nikdy nic nepíchala, tak jsem zvědavá, jak to zvládnu. Večer na to kouknu a ráno se uvidí. 😉 Kdyby jsi měla cystu, tak by Ti na to přišli,ne? Nebo Ti nedělali UTZ,když Ti dávali ty prášky? A taky nemyslím,že by se Ti cystou rozhodil cyklus, taky jsem ji měla bůhví jak dlouho, ale ms jsem měla pravidelně. No uvidíš, snad brzy dorazí. 🙂

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 to dáš, neboj. No cysta se tvoří někdy po ovulaci a pak záleží na tom, jestli zmizí nebo ne. UTZ mi dělal minulý úterý, to jsem byla 27 DC a čekala jsem mrchu každým dnem. Normálně by se mělo ještě 2.DC jít na UTZ, jestli můžeš začít, ale mě právě říkal, že když mě kontroloval takhle brzo před MS, tak že mi ho odpustí a mám rovnou začít. Jenže to jsme netušili, že se potvora takhle opozdí. Uvidíme, zítra tam zavolám a domluvím se s ním co a jak.Kdyžtak to asi odpískáme a necháme to na prázdniny. Budou v Jihlavě měnit ty okna, tak kdyby se zdržela ještě týden, tak bych to nestihla.

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz Tak snad dorazí, ať nemusíš čekat další měsíc. 🙂

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 no snad jo. Docela by mě naštvalo, kdyby ne. Cítím se na ni na potvoru už týden a ona nikde.Už jsem zkoušela i test (náhoda je blbec že jo), ale sněhobílo, tak mě to prostě potvora dělá naschvál no ☹

martina_81
4. čer 2012

@littlemousecz Jo, to je tak,když si člověk něco naplánuje. Já zase naopak ze strachu,že se mi ms zpozdí, jsem si ještě včera v práci domlouvala případnou změnu dovolené, ale v tomhle ohledu je naštěstí šéfová chápavá (jinak je šílená ....), takže bez problémů a vidíš, dneska se mi to rozjelo, až jsem byla sama překvapená. 🙂 Takže do práce už nejdu a v pátek mi dají neschopenku. Nenechám nic náhodě a budu se šetřit, odpočívat, hodně pít a myslet pozitivně.... 😀 Třeba zítra dorazí, musíš doufat.

littlemousecz
4. čer 2012

@martina_81 jo, chápavej šéf je potřeba. Já si pro jistotu nedomluvila přesnej termín dovolené a teď se mi to hodí, že s tím můžu šoupat. Naštěstí, jak stavíme ten byt, se můžu vymlouvat na to, že mi termín změnili řemeslníci a nikomu to nepřijde divný 😀.
Potřebovala bych nějakej tip na rozjetí MS, víno a horká sprcha nepomohly ☹