CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
6. čer 2012

@littlemousecz je to možný. že tadyto máš jakoby jednorázový, teda ne jednorázový, ale až ho celý spotřebuješ tak ho musíš vyhodit. Ty si to můžeš nechat a jen dokupovat ampule. a ještě sem našla tohle jaký je mezi tím rozdíl: Puregon je víc koncetrovaný, 100UI Puregonu odpovídá 125UI Gonalu

littlemousecz
6. čer 2012

@petrufa86 tak nakonec v tom asi mimo pero a koncentraci asi rozdíl nebude. tak uvidíme, jak dopadneme. Snad budeme těhulit všechny tři spolu
@martina_81

petrufa86
6. čer 2012

@littlemousecz řekla bych že nej, jen cena je holt kapku jiná. Mě doktor předepsal GONAL a bylo to. Jsem ani nevěděla v tý době že něco jinýho existuje protože sem byla jak alenka v říši divů. 😒 Jojo, doufám, že všehny 3 budeme mít // 😎 😎

littlemousecz
6. čer 2012

@petrufa86 mě zas napsal puregon a bylo, já zas nevěděla o gonalu.
doufám....a trochu tomu i věřím, že se nám sejde 6 čárek na testech. bylo by to super

martina_81
6. čer 2012

@littlemousecz
@petrufa86 mě se ani neptal, jestli chci tohle nebo tamto, prostě mi dal Gonal, vyplácla jsem 6600 a šli jsme. 😒 Tak jsem teda zvědavá, jak se zadaří, dneska mě to břicho už nějak nebolí.

martina_81
6. čer 2012

@littlemousecz jinak je super, že se Ti snad ms konečně rozjede a začneš taky píchat. 😀

littlemousecz
6. čer 2012

@martina_81 já bych píchala, až bych brečela 😀 ale musím počkat, jestli se zítra mrška rozjede
tak já k tomu teda přišla s 1800 ještě levně koukám, ale asi to nebude všechno, povidala sestra, že minimálně ještě jednu ampuli budu muset zaplatit

petrufa86
6. čer 2012

@martina_81 mě se taky neptal, dali mě gonal, vyplázla jsem cca 6900 kč, dole sem si vyzvedla utrogestan a prednison a šla jak ježíšek . Vidíš, sem ti to psala, 2-3 dny a tělo si zvykne.
@littlemousecz to jo, to není všechno, ještě utroš, prednison, cetrotide a.........

martina_81
6. čer 2012

@littlemousecz tak i kdyby jsi platila ještě 1 ampuli,tak pořád je to nevnější než 6600. 😒

martina_81
6. čer 2012

@petrufa86 Co to je cetrotide? Jinak mě na teda příjemně překvapilo,že jsem za 2 krabičky Prednisonu a 3 krabičky Utrogestanu doplácela jen 110 Kč, to jsem čekala taky horší.Aspoň něco se nepohybuje v tisícových částkách.

petrufa86
6. čer 2012

@martina_81 jojo, prednison a utroš jsou levný. cetrotide ti přidají asi teď v pátek, to budeš píchat tak 3 dny. To je aby se vajíčka neuvolnila. A pak 2 dny před odběrem přesně ve 21:00 hod budeš píchat pregnyl a to je na to, aby se zase ty vajíčka uvolnila a sestoupila dolů. To je na vyšší dívčí 😀 😀 😀

martina_81
6. čer 2012

@petrufa86 ??? Já myslela,že píchat budu jen ten Gonal! A ono toho je ještě tolik? 😒 Fajn,že mě budou informovat postupně, abych to mohla taky postupně vstřebávat.... 😖

petrufa86
6. čer 2012

@martina_81 jojo, to se píchá až tak 5-8 den cca. To na mě to tam vychrlili, pak mě sestra ukazovala jak píchat gonal a já byla jak alenka v říši divů a stejnak sem nic nevěděla.

martina_81
6. čer 2012

@petrufa86 a to je taky v peru, jak ten Gonal? Jo, to je super, jak tam všechno vysvětlují a chápete, je vám to jasný? A člověk přijde domů a je z toho totálně zmatenej. 😉 Ale jinak si stejně myslím,že nám mohli dát aspoň na výběr, jestli chceme Gonal, nebo levnější Puregon.

petrufa86
6. čer 2012

@martina_81 nene, ten pregnyl si musíš namíchat a je to klasická velká jehla a u toho cetrotide si nejsem jistá, ale to taky velká jehla. A ještě k tomu pregnylu, ten se píchá do zadku, takže ti ho někdo bude muset píchnout. A sestra se tě bude ptát jestli máš nějakou známou zdr. sestru aby ti to píchla nebo že musíš na pohotovost. tak ji řekni že máš známou i kdybys neměla a nech si to píchnout doma. Já kvůli tomu volal známý, co je sestra a ona říkala, ať zbytečně k ní nejezdím 20 km a píchne mě to Jarda, že se na tom nedá nic zkazit. Sestra ti v Sanusu normoš jehlu a stříkačku dá.

anina32
6. čer 2012

@littlemousecz Ale 1800 za Puregon, to se mi zdá nějak málo, nechce se mi věřit že by zlevnili 😀 Kolik jednotek to máš? Já měla 900 jednotek a stála ta jedna ampule kolem tří tisíc. Měla jsem dvě tyhle a pak na zbytek jednu menší a dohromady nás vyšel jenom puregon asi na 7000, ted jsem na to koukala. Celkově za všechny injekce jsme dali dohromady bez 30 korun deset tisíc.

martina_81
6. čer 2012

@petrufa86 To si děláš srandu??? 😲 Tak to jen budu doufat, že nám to píchání nevyjde na Jirkovy noční, to teda nevím, co bych pak dělala. 😒 A já doufala, že nás nic horšího nečeká, i když ten odběr a transfér asi taky nic moc zážitek nebude. 😒 Jak já bych chtěla být chlapem a jen se tam jela 2x vystříkat. 😀

martina_81
6. čer 2012

@anina32 tak to by cenově odpovídalo i tomu Gonalu,že? Už jsem si právě říkala,že by to bylo nějaký levný. Známá ten Puregon taky měla a tuším,že říkala,že je to vyšlo taky kolem 7 tisíc.

anina32
6. čer 2012

@martina_81 No mě se to nezdálo, tak jsem to tady hledala v diskusi, co jsem sem psala v listopadu a prosinci a opravdu to bylo tak drahý. Voni dělají i menší ampule, myslím 300 a 500, tak jestli proto ta ampule vyšla levněji, ale dohromady se to nasčítá.

martina_81
6. čer 2012

@anina32 já si taky myslím, že to bude vycházet tak nějak nastejno. A to už ten 5tý den cyklu na tom UTZ budou vidět, kolik se tam tvoří vajíček a podle toho kdyžtak upraví tu dávku?

anina32
6. čer 2012

@martina_81 Mě nechtěli říct přesnej počet až do odběru, ale vždycky mi napsali dávky jenom do ultrazvuku, aby s tím mohli hýbat jak potřebují, ke konci mi dávky snížili.

martina_81
6. čer 2012

@anina32 a na kolik těch ultrazvuků se chodí? A kolik se Ti utvořilo vajíček? Mám strach, že mi ten pravej vaječník nebude fungovat. ☹

anina32
6. čer 2012

@martina_81 Během 11 dnů stimulace jsem byla 4krát na ultrazvuka, měla jsem 13 vajíček

martina_81
6. čer 2012

@anina32 4x??? Tak to je síla, já myslela,že se jezdí tak 2x.

anina32
6. čer 2012

@martina_81 já tam byla 4 krát, ale někdo jezdí i míň krát. Já taky dlouho stimulovala. Třeba ten cetrotide se běžně pícha maximálně 6 dní a je to hrazeny pojišťovnou, doplácelo se jenom 70 korun. Ale já musela pichat o 2 dny déle a tím pádem si platit 2 injekce za plnou cenu. Ale hlavní je že to bylo něco platný,my do toho šli s tím že další kolo IVF si nemůžeme dovolit. Buď a nebo a vono to vyšlo. Někdy mi to přijde až neuvěřitelný. My se snažili 3 roky, každej měsíc čekání jestli náhodou a každej měsíc zklamání. Někdy se probudím a říkám si jestli to je vůbec pravda, jestli se mi to jenom nezdá. A pak začne Petříček kopat a já jsem šťastná jak blecha😉

martina_81
7. čer 2012

@anina32 je moc krásný,že vám to takhle vyšlo. 🙂 Mně by stačilo,kdyby to vyšlo třeba i na druhý pokus, to bysme ještě dohromady dali, ale jinak pak taky nevím, nechci se zadlužit. Zrovna tento týden mi vyprávěl známý,že jeho kamarád má dvouletýho syna z IVF a doteď splácí půjčku, protože je to stálo přes 200 tisíc. TAk to už pak je mazec. ☹

littlemousecz
7. čer 2012

@martina_81 @anina32 mám puregon tu ampuli 900iu a fakt jsem platila jen 1800,- až mě to taky překvapilo, ale nevím, třeba se za tu druhou platí víc, nevím, jak to počítá pojišťovna, to se dozvím v neděli, když půjdu na kontrolu, protože skoro celou ampuli budu mít spotřebovanou, napsal mi 250,250 a 200, takže mi zbývá už jen 200, což je asi málo, když se stimuluje 10 dní, možná budou taky ty ampule tři. Ale v podstatě mi je to fuk, kolik to bude stát, my se rozhodli, že prostě půjdem do toho nejlepšího, abysme si pak nevyčítali, že kvůli ušetřenejm pár tisícům se třeba neurodily žádný vajíčka.Co jsem pochopila,tak jste dostaly všechny 2 ampule najednou, tak třeba za tu další dám 5000,- ani nemrknu 🙂

martina_81
7. čer 2012

@littlemousecz sestra mi dala 2 pera s tím,že když mi to jedno neotevřené zbyde,tak ho ode mě zase odkoupí zpátky, prý někdy to 1 pero stačí, což taky nějak nechápu, když podle dávek u mě vystačí na 4 dny. Tak uvidím,jestli mi to zítra po tom UTZ nějak změní. A jak to teda vypadá u Tebe, už pícháš? 😀

anina32
7. čer 2012

@littlemousecz Já jsem taky dostala nejdřív jenom jednu ampuli, pak se to přikupovalo až jak jsem potřebovala, ale opravdu stála přes tři tisíce. Já jsem píchala ze začátku ráno 200 a večer 100, pak mi to snížili na ráno i večer 100.

@martina_81 No tak to je mazec, takhle se zadlužit když člověk neví jestli to vyjde 😨 , my jsme si půjčky brát nechtěli, já mám už staršího syna z prvního manželství a tak vím co je s dětmi výdajů 😔

martina_81
7. čer 2012

@anina32
@littlemousecz tak třeba mají v Jihlavě zrovna akční ceny na Puregon. 😀 Ale bylo by to teda super, kdyby to bylo fakt takhle levný.