CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
23. črc 2012

@martina_81 o se ti nedivím, že ti bylo trapně, ale když to holt jinak nejde tak se to musí přetrpět. Takže by se to tentokrát povedlo?????

martina_81
23. črc 2012

@petrufa86 ? a na to jsi přišla jak? 😀 😀 Vůbec nevím,podle čeho bych mohla doufat v pozitivní výsledky.

petrufa86
23. črc 2012

@martina_81 NEvím, třeba že tě nebolí prsa atd.... Ale jak píšeš, to asi nepoznáme. 😒

martina_81
23. črc 2012

@petrufa86 no právě, vůbec netuším a nad "osvědčenými" příznaky taky nepřemýšlím. Minule mě prsa bolely, stejně jako Míšu a nic, teď se jen trochu nalily,jinak nic. a břicho mě minule bolelo taky, stejně jako holky,co píšou, že to je dobrý znamení, bolesti v podbřišku,že to se určo zadaří. Takže v tomhle směru jsem klidná a na příznaky nevěřím. 😉

littlemousecz
23. črc 2012

@martina_81 však každá je jiná a nezapomeň, že my do sebe, narozdíl od těch, co počaly přirozeně, ládujeme spoustu hormonů a prednison. jinak mě prsa bolí pořád stejně, ale už jsem tak nějak imunní.zato mě začíná být po ránu čím dál víc zle...na příznaky se vykašli a prostě věř v pozitivní výsledek.
a po vysazení prednisonu mám zase břicho jako před tím, tak jsem ráda, že nevypadám, jak v pátým měsící a ještě chvíli to tajemství v práci udržím 🙂

martina_81
23. črc 2012

@littlemousecz to ne, všechno to jsou holky po ivf. 🙂 s břichem jsem na tom stejně,ale Ty už tam aspoň něco máš. 😉

petrufa86
23. črc 2012

@martina_81 Mě taky podbřišek bolel od transferu až do testu a byla /, takže myslím že to není příznak nasvědčující //.

martina_81
23. črc 2012

@petrufa86 no právě, proto to nějak neřeším. Myslím,že to tak nějak bolí všechny a ty,co se jim zadařilo si myslí, že právě proto je to příznak dobrých výsledků. 😀 😀

littlemousecz
23. črc 2012

@martina_81 aha, tak to jo, ale stejně, každý tělo snáší ty hormony jinak. mě teda bolesti břicha začaly ustupovat po snížení dávky utroše ze 3x2 na 2x2, takže to spíš připisuju utroši, než těhotenství a ty prsa, no nevim... tam žádná změna nenastala. jinak mám z příznaků akorát ty nevolnosti, což mě teda moc netěší. ale naštěstí fungujou ty lízátka, tak jsem schopná to nějak překonat a odjet do práce.

littlemousecz
23. črc 2012

@anina32 ahojky, co ty? pořád 2v1? jak se cítíš?

martina_81
23. črc 2012

@littlemousecz jako normální lízatka, nebo nějaký spešl? 😀

littlemousecz
23. črc 2012

@martina_81 jsou to speciální lízátka, zázvorový, na těhotenský nevolnosti, kupodivu fungujou, i když jsem tomu teda moc nevěřila. ale tchyně zubařka moc radost mít nebude, jsou to toiž roksový lízátka, největší svinstvo na zuby 😀 ale asi je to lepší, než blejt a ničit si zuby kyselinou. tak si po lízátku vždycky vyčistím zuby a snad to bude OK

petrufa86
23. črc 2012

@littlemousecz jojo, ty zázvorový hodně chválí. Ale když zase pomáhají tak co. Snad ti 20 lízátek zuby tak strašně neponičí.

littlemousecz
23. črc 2012

@petrufa86 no snad ne, ono tam teda píšou 1 - 4x denně jedno lízátko, ale tak zle na tom snad nebudu, aby mě bylo na blití celej den. mě stačí vycucat ráno půlku a můžu jet do práce. Spíš mě mrzí, že to nědělají ve formě bonbonů, to lízátko na papírový špejličce je takový nepraktický

petrufa86
23. črc 2012

@littlemousecz To jo, to máš pravdu. Bonbon bys strčila do pusy a bylo to. takhle musíš doma cucat a pak teprve jet.

littlemousecz
23. črc 2012

@petrufa86 no právě. je mi třicet a na lízátka na veřejnosti jsem trochu stará 😀

martina_81
23. črc 2012

@petrufa86 @littlemousecz teda já zírám,co oni všechno nevymyslí, lízátka na těhu nevolnosti. 😀 😀 Vím,že dřív se radilo cucat normální bonbóny, třeba bonpari.

littlemousecz
23. črc 2012

@martina_81 jj, jsou to dneska vymoženosti. tady v těch lízátkách jde asi spíš o ten zázvor, uklidňuje prý žaludek a zneutralizuje kyselinu

petrufa86
23. črc 2012

@littlemousecz to jo, že bys po náměstí nebo v práci chodila jak 3 letá holčička s lízátkem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nebo jestli by třeba nepomohl obyč kořen zázvoru a udělat si čaj. to by v práci nikomu divný nepřišlo.

littlemousecz
23. črc 2012

@petrufa86 jo, to bylo hodně vtipný 😀 by si mysleli, jestli nejsem náhodou cvok... o tom čaji jsem taky přemýšlela, ale než se dostanu na nákup, tak si musím vystačit s lízátkama. možná by stačil jen kousek normálně do ranního čaje, vyzkouším a uvidím

petrufa86
23. črc 2012

@littlemousecz jojo, třeba kousek nakrájet do čaje a bylo by to. Oni říkají že i ten kořen pomáhá při rýmě, nachlazení atd. By si říkali, je to blázen, je to blázen, odkudpak ji vypustili 😀 😀 😀

littlemousecz
23. črc 2012

@petrufa86 no zkusím to, jak se mi podaří ten zázvor sehnat, ale tady u nás v Jednotě ho nemají, max sušenej, ale kdoví, co je v tom namletý, tak chci sehnat čerstvej

littlemousecz
23. črc 2012

@antana123 @petrufa86 ahoj holky, nevím, jestli sledujete tu diskuzi o placení IVF a IUI, objevil se tam odkaz na článek, podle kterýho by to mělo být už vyřešený : http://www.tribune.cz/clanek/27353

antana123
23. črc 2012

@littlemousecz díky za info i muž mi to hlásil že to slyšel v rádiu 😉

littlemousecz
23. črc 2012

@antana123 no tak aspoň ,že to konečně vyřešili, vždyť to byla neskutečná blbost

anina32
23. črc 2012

@littlemousecz Ahojky, zatím jsem vcelku ale už jde do tuhýho. minulý týden mi nasadili inzulín, to jsem tak nějak vzala v klidu, je to jenom do porodu, dostala jsem pero, píchám si 3x denne do stehna a skoro to není cítit, to ty hormony do břicha byli cítit víc a taky jsem to zvládla. Ale dneska na kontrole se to mýmu gynekologovi moc nezdálo tak mě pro jistotu kvuli tý těhotenský cukrovce předal už do péče porodnice. Takže tam ted budu chodit 2x týdně na kontrolu, v pondeli a ve čtvrtek na monitor, to je v pohodě, natáčí se tím EKG prcka a je slyšet jak mu buší srdíčko. A kromě toho každý pondělí vyšetření a ultrazvuk. Tak ten dnešní ultrazvuk docela dobrý, malej už má 2900g, všechny míry má tak o 2 týdny větší, to je tou cukrovkou, takže nejpozději den před termínem nástup na vyvolání a asi to bude císařem. Ale podle doktorky by bylo lepší kdyby to bylo ještě dřív, takže následovalo vyšetření 😝 Jako divný mi bylo už to proč pode mě dávaj lavor, až potom mi řekli že to je kvuli tomu kdyby mi při tom praskla voda. Takže do mě paní doktorka šáhla a já se málem počůrala bolestí 😖 Po tomto vyšetření jsem ještě vyfasovala vložku, s tím že je možný že po tom začnu krvácet. Ted jsem už doma, ale jenom poposedávám, protože mě od toho hrozně bolí a tvrdne břicho, a čekám co se bude dít, jestli se to už nerozjede a nepojedu v noci rodit. No popravdě bych radši kdyby jo, protože jinak mě za týden tohle vyšetření čeká znovu 🤐 Ale co by pro toho mrnouska člověk nevydržel 😉 😉 😉

martina_81
23. črc 2012

@anina32 ahooj, taky na Tebe každým dnem myslím,jak na tom jsi. Teda to vyšetření muselo být hodně drsný. 😖 😖 Tak hlavně,aby bylo všechno v pořádku a za chvíli už ho máš v náručí. 😉 😉 Teda to tak neskutečně uteklo. 🙂

petrufa86
23. črc 2012

@littlemousecz to máš pravdu, ale v takovým tescu, globusu, atd to určo seženeš.
@antana123
@littlemousecz jojo, taky sem to slyšela, ale teď by měla ta přiblbá VZP všem, kterým to započítala do dalšího pokusu odmazat.
@anina32 tak to už by se malý mohl v klidu narodit, když už má skroo 3 kilča, co? Lavor, jo??? Tak to vypadá že by sis to tam pak musela stírat sama, ne?? Kdyby náhodou praskla 😀 😀 😀 Nedělala ti paní dr náhodou už hamiltona???

holubice.petra
23. črc 2012

@anina32 zrovna nedávno jsem na tebe myslela 😀 určitě ti dělal hamiltona 😉 tak to by se ti mohlo pomalinku rozjet ale je pravda že na některý holky moc nepůsobý...taky mi to dělali při vyvolávání bolí to jak čert ☹ držím pěsti!!

anina32
23. črc 2012

@petrufa86
@holubice.petra Ted jsme si o tom psali na jiné diskuzi a asi to byl hamilton, já myslela že se dělá když je mimi koncem pánevním a chtěj ho otočit, ale prej je to na vyvolání porodu, tak uvidíme co bude dál. Zatím mi přijde že bolest ustupuje, už to bolí jenom při chuzi a při pohybu, tak to vypadá že příští pondělí znova 😝 Ale podruhý to prej bolí mín a ted jsem si psala s holčinou, která porodila den po druhým hamiltonovi, taky jí to dělali po týdnu .
@petrufa86 No normálně pod zadek lavor, nechápala jsem, tak ale asi maj takový zkušenosti tak si nechtěli nadělat 😅