CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

sabcacech
21. únor 2013

Ahojky, dobré odpolko maminky a budoucí maminky, dlooouuuho jsem tu nechtěla psát, mimísek nás v 9tt opustil, tak jsem si lízala rány 😒
Ale jde se dál, musíme, jinak mi dělal Vodička krev na trombo- mutace a bez debat nás poslal na imuno do HK, k Mudr. Malé. Tak jsem zvědavá co se ukáže. Od včera jsem doma s trombozou v levé noze, tak mutace se ukáží. 😖 Mám sexy punčošky 😀 warfarin a po 12 hod heparin. Jinak mi mudra řekla, že pro mě antikolagulační léčba min 3 měsíce, v těhu do porodu heparin a po porodu opět warfarin 😢
Na první Ket jdeme cca přelom březen- duben, v přirozeným cyklu, tak už se začínáme těšit. máme v mrazáčku 5 blast.

martina_81
21. únor 2013

@petrufa86 jj, ty žínky bych si taky pořídila, stojí stovku a je jich tam 10. No uvidíme.
@sabcacech ahooj, to mě moc mrzí. 😒 My se takhle těšili vloni po 1.ketu asi 14 dní, a pak to prcek vzdal. 😖 Chodím taky k Vodičkovi a taky nás pak poslal do HK. Kdy jste tam byli? My čekali 11 týdnů na výsledky 😠 a na další KET jsme šli až teď v únoru. To ti teda nezávidím, takový problémy. ☹ Tak snad bude vše ok a ket bude úspěšný, budu Ti držet palce. 😉

sabcacech
21. únor 2013

@martina_81 Já to měla 1 IVF, ET a hned těhulka, i srdíčko jsme měli 4.1 mě pouštěl. 10.1 už srdíčko nenašli. Byli jsme tam v pondělí 18.2 a výsledky cca 6-8 týdnů a trombo- mutace jsem posílala do Prahy koncem ledna, po ko po revizi.
Děkuji, Vodička to říkal hned, že tam bude blbá krev a taky, že je, když mám trombo tepny.
Koukala jsem, že vám to vyšlo, však jsem ti tiše gratulovala a já se taky brzko přidám 😀

martina_81
21. únor 2013

@sabcacech ? Byla jsi u Vodičky 4.1.? Třeba jsme se tam viděli. To mě třeba u Sanusu vadí, že tu genetiku a imuno neudělají předem. 😒 Nám teda naštěstí nic nenašli, ale představa, že bych teď musela ještě bůhví jak dlouho čekat. 😖 Já se zatím moc neraduju, jestli nám to vyšlo, to uvidíme až časem. Zatím mám strach nějak jásat. Vždyť to víš sama nejlíp. ☹

montysek
21. únor 2013

@antana123 Hele a máte udělanou tu imunologii?

montysek
21. únor 2013

@sabcacech Moc mě to mrzí. Držím pěsti, aby byl další pokus úspěšný, máte ještě pěknou zásobičku ! 🙂

antana123
21. únor 2013

@montysek né nemáme tohle byl jen 2 potrat ☹ první byl MA 8-9tt a tohle byl SP
asi to máme na přeskáčku první byl potrat druhý Šíma a třetí zase potrat ☹

montysek
21. únor 2013

@antana123 No, já být tebou, tak až se dostaneš z nejhoršího, tak bych si nechala v té Praze udělat tu imunologii. I kdyby jste se záměrně o další mimi už nesnažili ale nikdy nevíš...,tak aby jste věděli, že máte imuno v pořádku...

antana123
21. únor 2013

@montysek hele já už muže nedostanu nikam řekl mi že končí že pokud to má přijít tak to příjde a když né tak máme Šímu ho to strašně zklamalo a mě taky ☹

montysek
21. únor 2013

@antana123 Já vím ale tak třeba postupem času, nemyslím hned teď. Třeba fakt máte nějaký imunologický problém a proto tak tělo reaguje, kdo ví...

sabcacech
21. únor 2013

@martina_81 Jj, chodím k němu a jsem spokojená. Já už ti nevím přesně, ale tenkrát jsem šla na sono asi 9:30 hod. nějak ten čas. Taky jsem si říkala, že to nědělají hned a přitom je to jen krev. Vím, že to dělají po 3 zamklém, ale Vodička z toho byl sám špatnej, tak mi to imuno dal.
No a porevizní MS mám už za sebou a už se těším na KET. To bude dobré, miminku je u tebe dobře 😀 😀

sabcacech
21. únor 2013

@montysek Děkuji, už jsem se s tím nějak srovnala, ale to víš... ☹ jj, máme, nejdřív mi hrozilo stop, nechtěli mi folíky růst, tak se zvýšila dávka a jak to šlo. U nás je problém u mě, museli mi odebrat vejcovody, měla jsem hydrosalpingy a plnili se. Táta má spermíky ukázkové 😀 Jinak jsme měli 5-ti denní kultivaci.

martina_81
21. únor 2013

@sabcacech já mám totiž pocit, že jsem Tě tam viděla. 😀 My byli taky kolem půl desáté. No já jsem s ním teda taky maximálně spokojená. Nám tu genetiku a imuno napsal taky hned po tom nevydařeným ketu. Moc Ti přeju, aby se teď zadařilo. 😉

sabcacech
21. únor 2013

Byla tam se mnou holčina, total na krátko ostříhaná a jak vypadám já, vidíš na nicku 😀 😀 já mám pocit, že jsme se tam potkávali ještě na podzim, než jsme zaváděli. Nechodila jsi tam taky v tom čase???

martina_81
21. únor 2013

@sabcacech já právě podle té fotky, co tady máš. No, tak jasně, že jsi to byla Ty. 😀 Šla jsi před náma a v pytlíku jsi měla nějaký papíry a přišlo mi, že fotky z UTZ. Jinak my tam chodili vloni v létě a pak jsme měli tu pauzu na genetiku a imuno. 😖 Znovu jsme začli až letos, právě toho 4.1. 😉 No a jinak nejsem blond, takže bys mě asi stejně nepoznala. 😀

muddledgirl
21. únor 2013

@martina_81 Doba, po kterou se nemocenská vyplácí, trvá v principu 380 dní a začíná dnem vzniku pracovní neschopnosti. Abychom ovšem předešli nedorozuměním, je nutno dodat, že plná výše 380 kalendářních dní platí pouze tehdy, pokud zaměstnanec před nástupem na aktuální nemocenskou nepobíral v posledních 190 dnech stejné dávky. Jestliže nemocenskou v tomto období čerpal, pak se mu oněch 380 dní podpůrčí doby krátí o tu dobu, kterou na nemocenské strávil v minulých 380 dnech/zkopírováno z netu/
Ahojky našla jsem to na netu, zákony každý rok mění a já jsem poprvé na nechopence, takže si hledám info.

muddledgirl
21. únor 2013

Něco pak asi dostaneš, protože v článku se baví o plné výši nemocenské.Což i tak nemám moc.Ale po roce musíš žádat o prodloužení.Dnes jsem byla i na sociálce.A kde mám jistotu, že mi to prodlouží...Njn nevadí.

muddledgirl
21. únor 2013

@antana123 Jsi hodná, díky.Jo to si taky myslím,že by nechali,ale kdybych byla po tom roce ještě těhotná, tak bych asi dostala dost málo peněz.Před komisi deš...ale v tomto případě nevím,co by chtěli přezkoumávat.

sabcacech
21. únor 2013

@martina_81 Jooo, nesla, měla jsem tam zprávu z nemocnice, ležela jsem tam mezi svátky, masivně jsem zvracela 😠 Tak to jsi mě viděla ve velké euforii, vím, že jsme se tam smáli a asi víc nahlas 😅 A neseděla jsi tam vedle nás?? Já furt mám takový pocit, že ano 🙂

petrufa86
21. únor 2013

@sabcacech já si taky od začátku těhu píchám a budu až do konce šestinedělí 😝 😝

martina_81
21. únor 2013

@sabcacech joo, seděla, ještě jsem si říkala, jaká je to provokace, vzít si do centra asistované reprodukce těhu tričko. 😀 😀 Já bych taky byla v euforii, ale brala bych ohledy na všechny ty snažilky okolo. 😖 Nic ve zlým, ale snad to chápeš. 😉

sabcacech
21. únor 2013

@martina_81 Ano, chápu, ale to bylo jediné, co jsem na sebe dostala, kvůli objemu hrudního koše, narostl krapet víc, než jsem zvyklá. A už jsem měla i pupíka, na mě je to rychle vidět.

sabcacech
21. únor 2013

@petrufa86 jejda, tak koukám, že na to aspoň nebudu sama 😀 Říkám si ach jooo, ale co bych pro to malé štěstíčko neudělala 😀

petrufa86
21. únor 2013

@sabcacech Jojo, já vždycky ráno u tý injekce taky funím a pak si řeknu co bych pro bobka neudělala když tak krásně roste. Ale je to děs. 😝 😝

martina_81
21. únor 2013

@sabcacech @petrufa86 no vůbec vám to píchání, holky, nezávidím. 😖 😖

petrufa86
21. únor 2013

@martina_81 já sobě taky ne, ale co nadělám. Ze začátku sem to píchala do břicha. Při poslední kontrole mě dr na hematologii říkala ať už do břicha radši nepíchám, ať do stehna, ale tam to bojí jako blázen. Né to píchnutí ale to pouštění tý látky dovnitř. Ale po dvou dnech sem přišla na to že když to budu píchat né přímo do stehna, ale ze strany stehna takže to moc nebolí. Ale nevím jak si budu píchat v červenci protože už teď na to přes břicho blbě vidím. 😝 😝

sabcacech
21. únor 2013

@martina_81 Buď ráda, že jsi v poho 🙂 jooo, krev je svin....
@petrufa86 Já to taky nesnáším jak je štiplavá, ale máš pravdu, pro bobka 😀 cokoliv. A vidíš a já jsem si říkala, jak si to pak mám píchat, když pupíček roste.

petrufa86
21. únor 2013

@sabcacech do stehna, jen nevím jak to budu píchat když už teď na to stehno sotva vidím.

muddledgirl
21. únor 2013

Tak jsem se rozhodla, ze kdyby nedejbože 2.ket nic, tak půjdu do práce a nejdřív na podzim znovu.Ony ty vycházky 2 hodiny denně na psychice taky nepřidají.Zjišťuji,že vše má svá pozitiva.
Těhulky buďte spokojené,ať jsou miminka taky.

A nám ostatním:buďme pozitivní,ať už v jakémkoli smyslu.....vše zlé je k něčemu dobré, i když třeba jen k uvědomnění, že život prostě někdy není sranda.Opět nemůžu usnout, ale zkusím to.Dobrou noc a sladké sny....

muddledgirl
21. únor 2013

@sabcacech To je dobře, že to nevzdáváš... 😎