CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
6. led 2014

@muddledgirl jj, dobrou, valím do té vany. 😀

margarita1
7. led 2014

Ahojda všem, tak jak se tu máte? něco nového?

@muddledgirl jak se dělá piza z tortilly? To mě zajímá 🙂, já dělám klasické jogurtové těsto, to je moc dobré,ale do pizzy to má trochu dál a pak na listové těsto, taky dobré,ale spíš se to podobá šnekům 😀 . A kynuté se mi dělat nechce, to by bylo asi nejlepší, tak písni, jak to chutná a jak to děláš 😉

@martina_81 domácí houstičky jsou výborné,ale taky nechtělo by se mi matlat s kynutým těstem 😀

muddledgirl
7. led 2014

@margarita1 ahoj kočko....já jsem líná dělat těto...naučila mě to paní ze světa zdraví....kočíí, mně to chutná,ale k pizze to má taky daleko....na tortillu dám omáčku rajčatovou z Lidlu /nejsou v ní až tak špatné věci/,myslím,že jsou španělské a jsou tam i bylinky /1-2 lžíce.../potom přidám šunku, zeleninu/rajče nebo nakládanou papriku/, přidám nakládané osmažené žampiony a navrch sýr a je hotovo....Peču to na 225,ale my máme divnou troubu,která peče tak nějak míň.... 😀

sabcacech
7. led 2014

@martina_81 my je taky nakoupily v akci, ale jedu s jedním balíkem a když bude potřeba, Míra doveze. A mudr mi říkala, že bych v nem. po císaři měla být 4-5 dnů, jak se budu hojit a jak na tom bude malá. tak uvidíme, zatím nic, zítra poradna a monitor

martina_81
7. led 2014

@margarita1 když já na to mám pekárnu 😀 ,jinak bych se s tím taky nedělala, ani s tou pizzou. 😉
@muddledgirl a jinak dřív jsem dělala "špagetovou" pizzu - místo těsta se na plech dají uvařený špagety a obloží se to jak klasická pizza, taky nám to moc chutnalo. 🙂
@sabcacech no, já počítám radši tak s týdnem, císař bude v úterý a na víkend mě domů určitě nepustí. 😒 No uvidíme, na další kontrole to máme všechno probírat. Zítra máš poradnu a pak nástup na císaře nebo jak teda?

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 ahojky, já špagety moc nejím 😒 ale jsi hodná za tip

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl pro Tebe bych teda taky nechtěla vařit. 😀 A dneska na to prdím a udělám jen bramboráky. 😉

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 ale dyť já skoro všechno jím..jen ne smradlavý sýry...je to nechutný....z mas jen hovězí, králkičí,krůtí, kuřecí, apod.....špagetama mě jako maloou cpali všchni....takže toho mám plný zuby...povidla bych snědla,ale proč,když nemusim.....Ty fakt sníš i hovínko.? 😀 😀 😀

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl trdline. 😀 Taky nejím smradlavý sýry, ani ty plesnivý 😉 , jen mám pocit, že docela často, když něco napíšu, tak písneš, že to nejíš. Jirka dřív taky špagety nejedl a teď jak baští. 😀 Ale nejradši má jako přílohu brambory a nebo knedlík, pak rýži a až nakonec těstoviny... a buchty nemusí tvarohový, připadají mu suchý. Ale jinak teda není nějak rozežranej, jinak bych s ním asi nevydržela. 😀

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 😀 😀 😀 ale néé,to se Ti jen zdá.... 😀 😀 😀 já vím.....Jsem si chtěla udělat americký vlny žehličkou podle kadeřníky a já to prostě neumim....a to jsem chtěla být kadeřnicí.... 😀

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl americký vlny žehličkou? 😲 Taky jsem chtěla být kadeřnicí, ale "musela" jsem na ekonomku a stejně je mi to k prdu.

margarita1
7. led 2014

@muddledgirl a jak to chutná? Já právě dělám tortilu se zeleninovým salátem a kuřecím masem a je to vynikající 🙂. tak právě mi nějak nedokáží, jak může chutnat a nebo ještě mě napadá pita chleba 😉

@martina_81 já taky,ale jsme líná vyčíst v návodu, jak se dělá kynuté těsto, jak se to zapíná 😀

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 no,já moc...ale kadeřnice byla v HK a tatínek mě tam nepustil...bydlela bych u mamky..no a to prostě nešlo...No,to jsou takový ty ležérní vlnky...a on me otiž vždy orámuje tmavou barvou ten obličej a vynikne to nejvíc...když se žehličkou obtočí kousek pramenu,pak se to stáhne dolů....ale zatím mi to nejde...vypadá to pak fakt moc hezky..... 😉

muddledgirl
7. led 2014

@margarita1 No,jako obložená tortila..Jo,my jí taky děláme s kuřecím masem,ledovým salátem, tatarkou a rajčetem a můžu se potom utlouct...Jo, z Pita chleba se to spíš má dělat.... 😉

martina_81
7. led 2014

@margarita1 ? ty máš pekárnu, ale neděláš kynutý těsto??? 😀 😀 A na co ji teda máš? 😉 Já v ní teda valím všechno těsto - na koláče, buchty, na knedlík. a pak samozřejmě chleba. 😉 Hodně chodím na inspiraci sem http://domacipekarny.dama.cz/recepty.php nebo dělám podle receptů, co tady dají holky a nebo prostě jen podle vyhledávače si něco najdu. Třeba na vánoce jsem dělala poprvé vánočku, měla jsem z toho docela strach, ale bylo to v pohodě a byla tak skvělá, že už si vánočku určitě nekoupíme. 😉

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl @margarita1 holky, tak my teda tortilu v životě nekupovali, asi bych nevěděla, co s ní mám dělat. 😀

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 ohřeješ v troubě..osmažíš kuřecí prsíčka, nakrájíš ledový salátek a rajčátka....trošku tatarky...dáš na teplou tortilu, zatočíš a hamáš...moc dobrééé...jno protože Ty jsi kuchtička....ne jako já 😉

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl jak z té reklamy, jo? 😀 No budu to muset někdy zkusit. 😉 Teď se chystám na domácí lučinu, holky se nad ní pořád tak rozplývají, tak to musím taky vyzkoušet, až Jirka požere to kupovaný, co má v lednici. On to má děsně rád. 😀

margarita1
7. led 2014

@muddledgirl @martina_81 hele, nemusí se ani do trouby,ale na pár vteřin do mikrovnky a výborné je smíchat trochu tatarky s kečupem 😀 . Já natrhám ledový salát, k tomu rajčátko, pokladu maso, zakápnu dipem a zatočím a je to mňamka 😀

@martina_81 hele, my v tom pečeme chleba, je výbornej,ale já sem prostě líná , to studovat v návodu,ale musím se na to mrknout. A děláš v tom ještě něco jiného?

martina_81
7. led 2014

@margarita1 ? co na tom chceš studovat? Nahážeš tam suroviny na těsto a zapneš program těsto. 😀 Párkrát jsem v tom pekla makovec (jak bývá klasický na plech, s práškem do pečiva), pár kynutých buchet, makový závin (přímo v pekárně) a ten byl super, mazanec, v létě všechny marmelády a jednou rýžovou kaši a to bylo taky super. Vím, že v tom dělají třeba i žemlovku nebo zapečený brambory, ale to jsem nezkoušela, ale na žemlovku si vždycky udělám v pekárně rohlíkový těsto a upeču. U nás je teda pekárna využitá téměř na maximum, Jirka má strašně rád knedlík z pekárny, takže ten už taky dlouho nekupujeme.

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 hi hi...domácí lučina? Jakpak se dělá? 😉

muddledgirl
7. led 2014

@margarita1 jejda...by sis rozumněla s mým přítelem....já nesnáším míchanice tatarka kečup....nevoní mi to ani když těhotná nejsem... 😀 😀 😀 já raději jen tu tatarku...ale dík za tip... 😀 Jo,jo taky jsme to ohřívali v mikrošce..

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 no prosim Tě knedlí...to čučim..hele,chápu to dobře...že Ti ta pekárna udělá i těsto?Nebo jsem blázen.. 😲

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl no jasně, že ti pekárna udělá i těsto, je tam na to spešl program, naházíš tam suroviny třeba na ten knedlík nebo na buchty, a pak Ti to jen za 1.50 h pípne, vytáhneš to ven a zpracuješ, jak chceš. No prostě paráda a pro mě opravdu vynález, v životě jsem zkoušela kynutý těsto jen jednou a byl to děs, ale od té doby, co mám pekárnu, tak u nás nejvíc frčí kynutý buchty, protože je pro mě najednou nejjednodušší. 😀
A ta lučina: 2 velký smetanový jogurty, 1 šlehačka (holky tam měly i normální smetanu na vaření), sůl - zamícháš to a necháš přes hadru (nechám si na to extra novou plínu, co ještě není vypraná a nebude smrdět od prášku nebo aviváže 😀 ) vykapat 24 hodin nebo i míň, prý podle toho, jak dlouho to necháš, tak to má konzistenci, že když je to míň, tak je taková mazlavější.

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 aha no vidíš to...to jsem netušila...že Ti pekárna udělá těsto...to je masakr.... 😉 A ta lučina to může být dobrý... 😉

margarita1
7. led 2014

@martina_81 hele, já tam mám víc knoflíků 😀 , já sem spíš líná,ale taky bych v tom dělala max těsto nebo chleba. Musím najít ten manuál a mrknout na to. Už si nepamatuju recept, mám ho někde napsanej,ale strašně nám z toho chutná francouzkej chleba a je hrozně jednoduchej. Budu ji muset zase oprášit a zkusit. Jinak mám moulinex a jinak teda suoer, nemohu si stěžovat 😀

margarita1
7. led 2014

@muddledgirl jj, pekárna udělá vše 😉

margarita1
7. led 2014

@martina_81 hoď mi prosím do zprávy recept na ten knedlík 😉 , děkujiii

martina_81
7. led 2014

@muddledgirl no holky tam z toho měly orgáč, tak jsem říkala, že ji musím taky vyzkoušet, když už nemám ten sex. 😀 Hele, pekárna je fakt super. I když v okolí jsme asi jediní, co ji tak moc využívají. Hodně lidí si ji koupí a pak v ní dělají tak jednou za měsíc. 😒 Viď? @margarita1 😀
@margarita1 já tam mám taky 12 programů. 🙂 Knedlík je tady ten a je fakt výbornej, kostky rohlíku do toho nedávám, to moc nemusíme http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3468

muddledgirl
7. led 2014

@martina_81 no,já jak se znám...tak bych v tom pořád taky nepekla...takže pro mě asi zatím ne..ale uvidíme časem....máme i moc málo místa v kuchyni prozatím než vymyslíme nějaké nové poličky nebo tak něco... 😉