CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

holubice.petra
28. kvě 2014

@michaela28 jo to je pravda 😉 u prvniho mi taky davali dve a je z toho jeden syn 🙂...my mame jeste ctyri mrazacky 🙂

michaela28
28. kvě 2014

@holubice.petra tak to máte, no, když to teď nevyjde s KET tak stejně půjdeme do 2.IVF 😉

michaela28
7. čer 2014

Ahoj, tak jsem druhý den po KET, zaváděli mi 2 embrya, tak uvidíme, jak to dopadne 😉 .

holubice.petra
7. čer 2014

@michaela28 přeji hodně štěstí ať to dopadne! určitě se chytne minimálně jeden 😉 😀

michaela28
7. čer 2014

@holubice.petra díky, no jsem z toho taková všelijaká, ale uvidíme. Minule jsem měla slabé // 8. den po KET, tak budu asi zase testovat ten 8.den 😉 .

smrcna
5. črc 2014

Ahoj holky, jsem po prvním neúspěšném IVF, zaváděli mi jedno embrijko, mrazáček nám taky žádný nezbyl ☹ . Jsem ale rozhodnutá pro další IVF, myslíte že si mám tentokrá postavit hlavu a nechat si dát dvě embrijka?

majka43
7. črc 2014

@smrcna Když máš první dvě IVF zavedený jen jedno embryjko, tak máš myslím placený 4 pokusy. Když dáš dvě, tak jen tři pokusy. Zkus si o tom něco zjistit, aby jsi se o jeden pokus zbytečně nepřipravila.

ivetinka1
17. črc 2014

@smrcna Já bych taky volila jen 1 embryo, je to tak jak píše @majka43
Navíc 2 embrya ještě neznamenají to, že ti to vyjde. Mně zaváděli taky 2 a stejně to nevyšlo.
Ale zkus se na chvíli odreagovat a myslet na něco jiného. Dej tomu volný průchod. Nevím, jaké máš problémy, ale nám doktor po IVF řekl, že by považoval za zázrak, kdyby se nám podařilo otěhotnět přirozenou cestou, to jsem pořádně obrečela, protože jsme samoplátci. Tak nějak jsem to vnitřně vzdala, nevím, ale za měsíc jsem otěhotněla a opravdu zázračně přirozenou cestou.
Byla jsem nabušená hormonama, psychika polevila a vyšlo to.

smrcna
18. črc 2014

Děkuju, vím, že psychika dělá hodně, pořád jsem si říkala jak to zvládnu ale bohužel ☹ . Nemám vejcovody takže u mě přichází v úvahu jen IVF, po neúspěchu nás teď doktor poslal na genetiku a imunologii, výsledky budou až tak za měsíc, tak zase jen čekání jak to dopadne. Těšila jsem se i kvůli práci, že už budu doma, protože tam je to tak se brzy dostat na blázinec ☹ . Tobě moc přeju, že to vyšlo, vážně 🙂

ivetinka1
21. črc 2014

@smrcna A já tobě přeju, aby ti to brzy vyšlo také. Přeju to všem snažilkám.
Tím spíš že ti pomůže jen IVF, bych na tvém místě volila jen 1 embryo. Díky tomu máš hrazené 4 pokusy. Škoda nechat se o jeden připravit.

flegicka
22. črc 2014

@smrcna Určitě bych volila jedno embryjko.Mě dr.i vysvětloval,že když zavedou dvě a jedno se nechytí,tak vylučuje nějaký jakože škodliviny a mívá to často špatný konec i pro to druhé zavedené.A pak taky škoda přijít o ten placený pokus.

flegicka
22. črc 2014

Chtěla bych se zeptat,kolikadenní kultivaci Vám dělali?

majka43
22. črc 2014

@flegicka Já měla jenom dvoudenní. Měla jsem zavedený jedno dvou a jedno čtyřbuněčný embryjko.

merope
22. črc 2014

holubice.petra: K těm diskusím o miminkách - v přiměřené míře to neškodí, naopak to třeba na mě působí kladně jako že: "Hele, ty holky taky nemohly otěhotnět a mají mimi, takže to asi fakt funguje a cesta existuje, tak se třeba dohrabu i já."

ivetinka1
23. črc 2014

@flegicka Já měla třídenní kultivaci. Ty jsi z Hrace, chodíš do Sanusu HK?
Měla jsem dvě embrya a dala jsem si transferovat obě. Kdybych chtěla jen jedno, čekalo by se ještě den.
V neděli mi brali vajíčka a ve středu transfer.
Ale nevyšlo to a doporučuju fakt jen jedno embryo.

flegicka
23. črc 2014

@ivetinka1 Prvního drobka mám ze Sanusu v HK a jsem i odsud..Pak bylo několik neúspěšných pokusů s KET.Když jsem šla na ty mrazáčky,tak rovnou říkám,že dvojčata už bych nedala,že chci jenom jedno.No pan doktor mě dost překvapil,když mi řekl při konzultaci u UZ,že mámě JENOM tři pokusy a to jsem měla 6 mrazáčků.Dost mě to zaskočilo.Oni troubové snad mražej jenom po dvou.Při prvním KET,se rozmrazilo z páru jenom jedno.Pak tedy pokusy po dvou,přeci jedno nevyhoděj do kýblu a stejně nic.Tak jsem přešla jinam a myslím,si,že jsem udělala moc dobře.

ivetinka1
23. črc 2014

@flegicka A kam teď chodíš? My jsme přešli taky z HK do Kostelce do Arlety. Sice to nakonec nebylo potřeba a v době čekání na moji MS a na vyšetření průchodnosti vejcovodů jsem přišla do jiného stavu, ale i tak mám v doktora velikou důvěru. Udělali mi různá vyšetření a krevní odběry a na základě toho mi doktor doporučil léčbu v průběhu těhotenství abychom o miminko nepřišli. Zatím se držím, zítra tam jedeme na další konzultaci.

flegicka
23. črc 2014

@ivetinka1 To já utekla o trošku dál,Brno do Heliosu.Zítra jdu na odběr HCG,tak se snad holčička drží.

ivetinka1
24. črc 2014

@flegicka Tak to budu držet palce, ať to dobře dopadne, dej vědět 🙂

flegicka
24. črc 2014

@ivetinka1 Tak se zadařilo,HCG mám 635.Šťastná jako blecha.

ivetinka1
25. črc 2014

@flegicka Ahoj moc gratuli, to je paráda 🙂 🙂 🙂.
My byli včera na vyšetření a máme první fotku z ultrazvuku, svítila jsem celý den jak žárovka, jak jsem byla šťastná a dojatá. Mrňousek se dokonce usmál, když ho pan doktor vyfotil 🙂. Já už ani nevěřila, že se toho někdy dočkáme.

chilli009
24. říj 2014

Ahojky všem, prosím je tu někdo, kdo nedávno podstoupil IUI v Sanusu? kolik se momentálně platí ? ono se vlastně platí i za pregnyl před, že ? nevíte kolik to teď stojí ? Předem děkuji za reakce.

anina32
27. říj 2014

@holubice.petra
@flegicka Holky prosím kolik se teď platí v Hradci v sanusu za KET? Před třemi lety jsme tam podstoupili IVF, povedlo se na poprvé a zbyly 4 embrijka. Chtěli jsme do toho jít už v září ale museli jsme to odložit protože jsem byla po konizaci čípku. Dneska jsem tam volala, jsme objednaný na příští čtvrtek.

holubice.petra
28. říj 2014

@anina32 ja byla v breznu v Pardubicich ale myslim ze cenik je stejny a platila jsem 4100,- drzim pesti at vam to vyjde 😉

flegicka
28. říj 2014

@anina32 Bude to tak nějak na stejno.Tuším,že taky nějak lehce přes 4000,- .Nám se mražáčci nepovedli,tak jsem zkusila štěstí jinde.

jajkax
18. lis 2014

Ahoj holky,muzu mit par dotazu na vas zkusenejsi ? dnes mne muj gynekolog objednal do sanusu v hk.po cca 4 letech snazeni .snazeni teda cca na rok prerusila moje vazna nwmoc CMP,ale ted uz se zase dva roky snazime a nic.od doktora jsem brala pouze clostilbegyt a nic...tak ted mne poslal jsem.jednu dceru uz mame bude ji 6, tak se uklidnuji ze to snad nejak musi jit.ale ted k otazce.co nam budou delat na prvni navsteve ? A dalsich? Jdeto rychle? co jsem se tu docitala tak ze sanusu nejste nijak nadsene,tak jsem z toho v rozpacich....

anina32
18. lis 2014

@jajkax Já ze sanusu nadšená jsem 😉 Snažili jsme se 3 roky, měla jsem v té době už osmiletého syna z prvního manželství, v září 2011 nás poslali do sanusu, první návštěva čistě informativní, založíli nám kartu, řekli jsme jak dlouho se snažíme, a objednali nás podle mého cyklu. Druhá návštěva v říjnu, udělali mi ultrazvuk, a těhotenství nic nebránilo, manžel rovnou spermiogram a tam byl problém. Rovnou na té druhé návštěvě nám řekli že kvůli tomu spermiu nemáme téměř žádnou šanci přirozeně a ani inseminací. doktor doporučil IVF s ICSI, souhlasili jsme, rovnou jsem odjížděla s taškou injekcí na stimulaci. S nima jsem začala v listopadu 2011, začátkem prosince mi vložili 2 embria a jedno se uchytilo, v srpnu 2012 jsem porodila zdravého chlapečka. Teď se pokoušíme o další mimi, zbyli nám 4 embria zamražené, byli jsme tam 6.listopadu na ultrazvuku, 14. listopadu mi vložili embrijko a teď čekám jak to dopadne... Za sebe si na sanus nemůžu stěžovat ani v nejmenším, vše proběhlo rychle, zadařilo se na první pokus... Až se budeš objednávat doporučuju pana doktora Dejmka.

jajkax
19. lis 2014

@anina32 tak to se vam to podarilo rychle 🙂 to je super! Ja jaem se bala aby to nebylo na moc dlouhe lokte.nejrafsi bych aby uz prvni schuzku neco vysetrili 🙂