CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
4. únor 2014

@martina_81 já Ti z andulky mám takovou radost..masakr.... 😉 😉 😉

martina_81
4. únor 2014

@muddledgirl to si teda ještě užiješ. ☹ To Ti věřím, že máš z ptáka radost. 😀 já mám radši papoušky než psy nebo kočky. 😖 a jdu chrnět, tak dobrou noc. 😉

muddledgirl
4. únor 2014

@martina_81 ☹ dobrou noc kočko...

muddledgirl
5. únor 2014

DObré ráno děvčátka...miminko vypadá v pořádku...ještě jedem do HK dnes,tak uvidíme co tam se dozvíme.. 😉

petrufa86
5. únor 2014

@muddledgirl ty jak meje toho svýho vesnickýho blba tak ty od sebe odešli ještě když to běželo. Jo Isabela, sem si nemohla vzpomenout jak se jmenuje. Ale docela se divím, když člověk viděl ty jejich hádky tak bych se do dalšího dítěte teda nehrnula.

muddledgirl
5. únor 2014

@petrufa86 Už jsem to dokoukala...včera jsem čuměla do půl jedný a dnes od pěti...Tak my se taky hádáme....teda spíš já....ale co jsem těhu tak vůbec.. 😉 😉 😉

martina_81
5. únor 2014

@muddledgirl to je super. 😉 Ty už jsi byla zas na nějaké kontrole?

muddledgirl
5. únor 2014

@martina_81 zas?Po třech týdnech...to je normál nebo ne? většinou mě dává návštěvy podle toho co se děje v CARU....a za čtvrt hoďky jedu do HK...na tu konzultaci s Bělobrádkovou..

martina_81
5. únor 2014

@muddledgirl aha, no mě to připadá, že chodíš snad každý druhý týden 😀 ale ono to asi fakt jen tak šíleně utíká. 😉 nj, tak to jsem zvědavá, co s Tebou bude ta Bělobrádková řešit.

muddledgirl
5. únor 2014

@martina_81 utíká...to já taky letím pusu a drže pěstičky

martina_81
5. únor 2014

@muddledgirl no leť, ale opatrně, ať se někde nenatáhneš. 😉 držím pěstičky,to je jasný. 🙂

muddledgirl
5. únor 2014

@martina_81 😉 😉 😉 díky

martina_81
5. únor 2014

@muddledgirl tak jsem dokoukala 1.díl toho Navždy svoji a mám dost. lepší sestavu fakt sehnat nemohli. 😖 Ta Isabela je totálně děsná, vytáčí mě, jak s tím chlapem mají pořád cigáro v hubě, dostal mě i ten oběd pro děcka v restauračce - když pominu ty hranolky, tak ta cola je teda děs. 😒 No a Běla s Jardou na mě působí jak největší vidláci... 😖 paradoxně nejvíc sympatičcí jsou mi ti mladí věřící. Ale dám šanci i dalšímu dílu, když Jiří ještě chrní. 😉

anina32
5. únor 2014

@muddledgirl tak jak si pořídila? Jak probíhala konzultace?

muddledgirl
5. únor 2014

@martina_81 😀 😀 😀 mě se to líbí..mně přijde nejnormálnější Isabela...s tím svým...všude jsou hádky...nebo podle mně teda..

muddledgirl
5. únor 2014

@anina32 Bělobrádková chtěla amnio..odmítla jsem a v pondělí jdu na Harmony test....Ŕíkala,že horší výsledky mohly být způsobené lékem na udržení cyklogestem, krvácením v začátku nebo stařím partnera,že po tý 40. už to riziko je vyšší...Výsledky pak budu do 12 dní...Mluvila jsem i s ml.Štěpánem a byl moc fajn..

muddledgirl
5. únor 2014

@anina32 co mě zarazilo..tvrdila,že ultrazvukem se absolutně nepozná,jestli to je downna netu jsem četla teda jiný věci..ale byla fajn.......Ptala jsem se na Eliáše a řekla mi,že je to zbytečné..že stejný ultrazvuk mi udělá Śilhan..... ☹ na netu jsem četla teda jiný věci..ale byla fajn.... 😉

martina_81
5. únor 2014

@muddledgirl ? já myslela, že triply vyšly dobře, tak proč chce amnio? 😲 Jinak si taky myslím, že na utz se down nepozná, to by přece nemuseli dělat ty screeningy a ostatní vyšetření, když by jim to ukázal i utz. 😒 a za ten harmony test musíš platit? 😲

muddledgirl
5. únor 2014

@martina_81 kvůli té špatné krvi z prvotrimestriálu...... ☹ No,říká se,že 50% se down pozná,že není nostní kůstka a NT je vyšší jak 3 mm.A půlka dětí s downem umírá....prý...No jasně...stojí 16 nebo 18 000

anina32
5. únor 2014

@muddledgirl Tak to by mě zajímalo proč mě poslali na ten ultrazvuk k Eliášovi? A to ještě v době kdy už to bylo zbytečný a měla jsem výsledky z plodovky že čekám zdravýho kluka, myslela jsem že je to standartní postup, nechápu... Já tak nějak počítám že pokud se povede KET, tak se ocitnu ve stejný situaci znovu, na plodovku bych už podruhý nešla, málem jsem kvůli tomu potratila a platit tolik za další testy, když tpiply a kombinovaný test vyjdou negativně, bysme asi nechtěli. Myslíš že by kvůli tomu byli problémy že odmítnu plodovku? Já nevím, ale co by jako mohla?

muddledgirl
5. únor 2014

@anina32 kočíí...taky nechápu...když mi říkala o tom,že je jedno jestli mi ten utz udělá Šilhan nebo Eliáš,tak se tak culila... 😒 Tak já taky odmítla plodovku..a jí už celkem nezajímalo,jeslti podstoupím Harmony test.....To víš,že můžeš...odmítnout...je to Tvá věc...Chci mít větší jistotu,že mimi je zdravé...nadosmrti bych si vyčítala,že jsem si třeba nechala dítě s downem.....bylo by to trápení pro všechny....hlavně pro mně....

muddledgirl
5. únor 2014

@anina32 ale je fakt...že sestřičky říkaly,ať se domluvím na tom testu,jestli nebudu chtít plodovku....a nikdo asi nepředpokládal,že bych nepodstoupila nic..ale nutit Tě nikdo nemůže..... 😉

muddledgirl
5. únor 2014

@petrufa86 tak mně se tak nějak ani nikdo moc neptal...sestry říkaly,že jestli nechci plodovku,tak ať se přijdu objednat na test.Myslela jsem,že když vyšly dobře tripply,že to bude o.k...ale Bělobrádkový se to nelíbilo a je fakt ,že kdyby dítě downa mělo...tak bych to pak mohla vyčítat jen sobě...že jsem nešla na plodovku ani na test...

anina32
6. únor 2014

@muddledgirl já jsem třeba rozhodnutá že bych nešla na screening v prvním trimestru. U Péti jsem kvůli tomu skoro 2 měsíce probrečela a nervovala se, od výsledků screeningu do odběru plodovky, kvůli něčemu co jsem si sama zaplatila aby mi to pomohlo získat jistotu že je mimi v pořádku. A pak další nervy v nemocnici, krvácela jsem, ale cítila pohyby a popravdě nevím jestli bych to dokázala ukončit, dát pryč dítě který se ve mě hýbe, kdyby mi řekli že jsou špatný výsledky plodový vody, tak na co to celý nervování? Mám ještě staršího syna, v květnu mu bude 11let, tenkrát žádný screening ještě nebyl a za celý těhu mě poslali na ultrazvuk jen 2x. Jestli se povede těhu, tak bude už určitě moje poslední a já si ho chci užít a né se zbytečně trápit, případný následky této mé 'lehkovážnosti' samozřejmě příjmu, bude to vlastně stejné, jako když jsem čekala před lety. A k tomu ultrazvuku, za celý těhu jsem podstoupila moc ultrazvuků a pokaždé mi říkali že kvůli nadváze je špatně vidět, i při tom ultrazvuku při screeningu v sanusu mi to lékař řekl hned několikrát. Jediný kdo mi to neřekl byl Eliáš a tak krásný fotky, na kterých je krásně vidět mimi, mám taky jenom od něj. Takže jedině že by v sanusu měli nějaký nový lepší přístroj na ultrazvuk, jinak nevím jak to může Bělobrádková srovnávat.

muddledgirl
6. únor 2014

@anina32 no já brečela asi týden...samozřejmě to nervy jsou.....snažím se být v klidu kvůli mimískovi...ale někdy to nejde...hormony a tak,,,znáš to....No,já bych downa nezvládla...nechci mít na krku celý život postižené dítě....Tvůj názor je,že by sis nechala i s downem...potom není co řešit....Tak moje mimi je sice vidět krásně...za to se tam neustále vrtí..že nešly vyšetřit ty dopplerovské věci...Oni ted mají 3D....ultrazvuk...to ale předtím určitě měli taky... 😉

muddledgirl
6. únor 2014

@anina32 napadlo mě si tam zkusit zavolat...ale když už jsem šla na ten test...tak je to asi jedno....nevím...myslím,že asi bude mít hodně narváno...ten Eliáš...

anina32
6. únor 2014

@muddledgirl třeba ti pak pošlou pozvánku až budeš mít po testech, jako mě😉 to nebyl 3D, ale normální, jenom asi hodně silnej. My jsme na 3D ani nebyli, protože nám řekli že v mým případě by tam nebylo vidět.

muddledgirl
6. únor 2014

@anina32 no...bylo by to fajn.....Hm...na těch 2D toho moc není vidět..jako je...ale není to ono.. 😉 Aha...no je fakt...že taky nejsem modelka a při prvotrimestriálu to docela bolelo..jak mi rval tu sondu do břicha... 😀 😀 😀

martina_81
8. únor 2014

@petrufa86 @muddledgirl ahooj, tak jsem si byla včera v práci vyřídit papíry na mateřskou a rozloučit se a tak mě to zřídilo, že už jsem pak měla akorát sílu se přihlásit a kouknout, co tady nového, jinak nic. 😒 a od pondělí jsem na mateřské, super, že nemusím hlídat vycházky, ale v tomhle období už se stejně nikam moc nepohrnu, protože to nezvládám... docela paradox. 😖

muddledgirl
8. únor 2014

@martina_81 ahojky...dělám míša řezy,tak snad se povdou....drž pěsti.....že mi pak poradíš,viď? Já to papírovaní nenávidim....Už mám spravený dva zoubky ...a nebolelo naštěstí,jen peněženku.....No,je to jak naschvál.....ta mateřská...přitom Ty máš nahoře pár kilo.... 😉