CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

sissi6
13. srp 2011

@dasty79 když se neptal tak jsem mu to neřekla 😀 vlastně nikomu jsem to neřekla 😀, když jsem jela od dr. tak jsem se stavila v práci na pokec a s pár ženskejma co jsem mluvila, tak všechny tipovali kluka.
Já bych asi taky chtěla do Náchoda, viděla jsem od kamošek fotky a vypadalo to tam pěkně. Jen se musím zeptat dr. jak to se mnou bude to mě asi pak napíše termín na císaře a já si to půjdu do porodnice domluvit, ale co když by to na mě přišlo dřív, aby mě pak nechtěli nechat rodit přirozeně.
A co manžel bude s Tebou u porodu? Přítel by taky chtěl, ale má smůlu.
Z Polska kočárek nechceme. To jsem si právě myslela, že bysme někde něco okoukli a pak až za dýl objednali přes internet. Horší, že tomu vůbec nerozumím, jen co vím, že bych chtěla kočárek s většíma kolama, aby se s ním dalo jezdit do terénu. A kde v HK je John Neel?

@galigula ahoj a vítej mezi náma, přeju aby druhé IVF vyšlo 🙂

dasty79
autor
14. srp 2011

@galigula - vítej 🙂 Máte ročního pr´dolku a už chcete druhý?a bez IVF u vás šance není?

@sissi6 - aspoň máš zatím takový pěkný tajemství 😀
Odkud ty vůbec seš?mám v tom nějak zmatek....Já si myslím,že ti císaře domluví tvůj gynekolog - nebo
nevím,jak to chodí..... 😒 Ale mě když dr. hrozil císařem,tak by mě to automaticky zařídil....
A nevím,jak to je kybys začla rodit dřív.. 😒 Jo jo manža k porodu chce 🙂
Právě,když bylo mimi dlouho otočené halvičkou nahoru,tak dr. mluvil o císaři a manža byl
zklamanej....Ale teď je už halvičkou dolů (teda doufám,že pořád ano),tak manža se těší až
přestřihne pupeč.šňůru 🙂
Zatím brouzdej po netu - tam je kočárků spousta.Kámoška má Jané - to je myslím španělskej a
vypadá moc hezky.My zvolili s manžou do terénu Peg Perégo tříkolku - a je italskej a supráckej 🙂
mrkni na net - kde je John Nell - je to kousek od Sanusu .směr Pardubky,pak mezi panelákama
a za koleje....nás tam zavezla kámoška z HK - neumím to moc popsat.
Ale na netu bude určo mapka.A podobný kočárky má i ta Rykrová na Komendě v Náchodě.
a když jí řekneš,že nechceš polskej -tak vidí větší finanční obnos a začne okolo vás poskakovat!
Hlavně ať z vás nevymámí zálohu ....pak je s ní horší dohadování....

sissi6
14. srp 2011

@dasty79 jj mám tajemství 😀. Já jsem od Nového Města. Přítel by taky k porodu chtěl, kdybych si nenechala dát celkovou narkózu, tak by asi mohl, ale to zas nechce, aby mě píchali do páteře. Děkuju za typy kde mají k vidění kočárky, až budeme mít někam cestu, tak bych chtěla na něco kouknout, abych byla trochu v obraze, ale na kupování mám zatím ještě dost času.

montysek
14. srp 2011

@sissi6 Ahojky,taky jsem měla nakonec císaře a epidurál a i tak manžel nesměl být na sále ale čekal vedle v jiné místnosti a pak mu malou hned dali....,bylo to fajn,že tam byl... 🙂

sissi6
14. srp 2011

@montysek Ahoj a jaký to bylo s epidurálem? Mě by asi nevadilo být vzhůru, ale kamarádka jednou mluvila o nějaký její známý, že pak až do večera nemohla vstát, že necítila nohy.

montysek
14. srp 2011

@sissi6 Pro mě byl císař vysvobozením, protože jsem měla porodní bolesti přes 20 hodin a nevedlo to nikam, takže když mi dala doktorka na výběr, jestli chci epidurál nebo celkovou, tak mi to bylo už úplně jedno, hlavně ať už něco udělají. Doktorka mi tenkrát říkala, že při epidurálu neni miminko oblbnutý, takže jde líp vyšetřit. A taky bylo fajn, že jsem jí hned viděla a slyšela první pláč.... 🙂 Nohy jsem začala cítit normálně asi půl hodinky po zákroku ale ležet jsem musela asi 11 hodin, to je pravda. Říkali mi, že kdybych vstala dřív, tak že by mě hrozně bolela hlava. Ale byla jsem po tom všem tak unavená, že to uteklo jako voda, to mi věř. 🙂 Pokud budu mít možnost rodit ještě jednou a měla bych na výběr, tak bych s radostí zvolila císaře a epidurál. 🙂 A kdybych musela rodit normálně, tak bych tentokrát chtěla to píchnutí k páteři na umírnění boleti, teď nevím, jak se to jmenuje ale taky mi to nabízeli, jenže tenkrát jsem si hrála na hrdinku... 😀 I když každá to má jiné a je prava, že mám kamarádku, která myslala, že má jen poslíčky a přitom byla už na 9 prstů otevřená.... 😀

galigula
14. srp 2011

@dasty79 ahoj, no jo, planujeme 🙂 Prckovi je 17m, kdyby se to NAHODOU podarilo ted, tak pak by mu byli 2 roky a kousek a to uz se mi zda v pohode, navic, si aspon pak muzou hrat spolu a tajne doufam, ze jeste z toho nebude mit takovy rozum, ze se musi delit o mamku a nebude tolik zarlit, je dost mamanek 🙂 Ale pochybuji, ze se nam to napoprve hned podari, Jirik je z 1.KETu a to jsme si mezi ET a KET dali rocni pauzu, takze kdo vi, jak to vubec dopadne 🙂 Jinak koukam, ze resite kocarky, nechci nejak hanit pani Rykrovou, ale zrovna s ni mam a ne jen ja, spatne zkusenosti. Kdyz jsem se tam byla podivat na kocarek, tak mi o jednom typu tvrdila, ze stoji 19 tis (pro jistotu nemela cenovky) a tyden po tom se tam sla podivat znama a ty tvrdila, ze stoji 17, uplne ten samy se stejnym vybavenim. Navic jsem to slysela i o obleceni pro miminka, ze ty ceny strili jak se ji libi. Ja to udelala opacne, kocarek jsem si vybrala na netu a pak koupila v obchode, vysel nas sice asi o 200 vic, ale zase jsem ho mela jit kam reklamovat a nemusela jsem cekat dva mesice na vyreseni problemu a dokonce mi pujcili nahradni. Tak to jen pro zajimavost ma zkusenost s kocarky 🙂

sissi6
14. srp 2011

@montysek to muselo být hrozný tak dlouho bolesti, to by mě pak asi taky bylo všechno jedno

montysek
14. srp 2011

@sissi6 Prcek to pak vynahradí.... 🙂

sissi6
14. srp 2011

@montysek to máš pravdu 🙂, ale ty bolesti by nemusely trvat tak dlouho

samanta001
15. srp 2011

@galigula ahoj, držím palce ať to tentokrát vyjde na poprvé.

@sissi6 já kupovala kočárek taky v obchodě, ikdyž na internetu jsem brouzdala pro inspiraci. Měla bych strach jak by to pak bylo s případnou reklamací. Ze skušenosti od známých vím, že se reklamujou dost často a v obchodě dostanu aspoň náhradní.

dasty79
autor
15. srp 2011

@sissi6 - pokud bys rodila císařem a ne v celkové anestezii,ale spinálem a v Náchodě - tak stejně by přítel u toho bt nemohl.Ptali jsem se na to PA v Náchodě.Jinde v porodnicích to asi možný je....Ale v Náchodě to maj nějak moc malý.císař se provádí na gyndě o patro níž,než je porodnice a tam musí čekat protějšek na chodbě.

Já mám taky s paní Rykrovou - co prodává kočárky ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI!!!Já jen psala,ať se tam jde @sissi6 podívat,že tam má pořádnej výběr,pokud nechce polskej kočárek,ale ať ho tam nekupuje.Pak ať si ho objedná přes net - vyjde to levněji.Ale chce to vidět ten kočárek.Jinak ona je baba ježibaba a už bych u ní nekoupila ani ponožky!!!Já taky na netu vybírala kočárky a pak i po obchodech ,ale chce to vidět na živo.
A nás z netu přišel o 4000,- ten komplet levnějc,než u paní Rykrový - která nás ještě stáhla o 1000,-Kč (ale to nebudu rozmazávat).A při reklamaci to máme taky tak,že kdyby bylo potřeba tak nám zašlou jinej,než by se tento opravil....Úplně jiné jednání než na Komendě v Náchodě,kde to má ještě předražený.Ale výběr má velkej.

dasty79
autor
15. srp 2011

@galigula - určitě se brzo zadaří 🙂 třeba i přirozeně!Přeju hodně štěstíčka.Tak pak podej info,jak pokračujeteA ke komu chodíš v Sanusu?A máte nějaký mrazáčky???

@samanta001 - ahojky,jak je?koukám,že už jsi 38.tt - hrůza jak to naskakuje ty tt

galigula
15. srp 2011

@dasty79 Ahoj, dekuji 🙂 Prirozene asi ne, na to nemame dobry spermiogram... Zadne mrazacky nemame, z 1.IVF jsme meli dva zavedene a 9 mrazacku, to nevyslo a na 1.KET rozmrazily vsechny a "zbylo" jedno a to me tady ted uklizi 😀 Takze zaciname uplne od zacatku, ve ctvrtek jdu na utz a pak zacinam injekce. Chodime k dr. Silhanovi, je to machr 🙂 A vam to vyslo na kolikaty pokus?

dasty79
autor
15. srp 2011

@galigula - i zázraky se dějí!!!!Znám spoustu lidí,co měli špatný spermio a dr. jim říkali,že jedině pomocí IVf otěhotní a jim se to podařilo přirozeně 🙂 Takže vy znovu od začátku 😒 Tak hlavně,aby to vyšlo!!!!
Jo Šilhána tady holky chválí!!!!tak to byl Jiříček pořádný bojovníček 🙂 to máš teda pomocníka,když ty jsi na MK a on ti uklízí 😀 Tak dej vědět,co ti dal za injekce a jak jsi dopadla v Sanusu.Když se podařilo jednou,podaří se i podruhé 😉 Já byla 4x na IUI a nic,pak 1x na IVF - to bylo hdoně vyjíček oplodněných,ale každej den ubejvaly a ubejvaly,až v den ET zbyly 3 a ty mě zavedly a nic ☹ Pak jsem po různých vyšetřeních a nasazení atb na přeléčení a zákazu asi měsíc snažilkování - jsem pak otěhotněla přirozeně po 4letech snažilkování a za měsíc mám termín 🙂
Když jsem si dělala v lednu test,tak to byl taky šok!!!!!to byl pátek a já měla pak v úterý nástup na laparku - takže to bylo za 5minut 12 😀 Zázraky se dějí 🙂 🙂 🙂

galigula
15. srp 2011

@dasty79 No tak to gratulace a velka!! Jirik je velky pomocnik, hlavne pomaha tam kde nema 😀 Vcera si hral s plysakem- ten co ma v sobe kulicky a roztrhl ho a ja pak malem jeho 😀 A jak ti utika tehu? Ten posledni mesic byl pro me hrozny, uz jsem se nemohla dockat, moc trpelivosti zrovna nemam, takze tak od pateho mesice se mi to strasne tahlo 🙂 Rodit budes v HK?

dasty79
autor
15. srp 2011

@galigula - děkuju 🙂 Jo jo kluci jsou takový rošťáci,takový malý pomocníci!!! 😀 tak to museli být kuličky všude 😀 Těhu mě utíká hrozně moc - naštěstí mám vše připravené,ale jinak ty dny tak utíkaj až to je neskutečný.Pořád samý návštěvy,mezi tím dr. a pak nějakej výlet a ještě jak se scháněli ty věcičky....
Už bych taky brala,aby byl mimísek na světě,pže jsem taková neohrabaná,ale letí to i tak.
Ne rodit budu v Náchodě (doufám,že to stihneme).13.9. zavíraj porodnici - malujou.A já mám 1 termín 14.9.dle utz a druhej dle ms 18.9. - tak uvidíme -kdy se mimískovi bude chtít za náma.Tys přenášela Jiříčka?A odkud seš?Já od Hronova...

samanta001
15. srp 2011

@dasty79 no letí to hrozně 38tt až mi to přijde neskutečný, že jsme to dotáhly až sem. Ale teď mi přijde, že jak se to hodně blíží a já se čím dál víc těším tak se mi to začíná táhnout ☹

galigula
15. srp 2011

@dasty79 Ja jsem z Nachoda, rodila jsem taky tady, muzu jen a jen doporucit! Prenasela jsem tyden a 9.3. jsem mela nastoupit v sedm rano na vyvolavacku, tak jsme si den pred tim zasli na veceri a jeste k mamce na masaz a domu nabrat sily, jenze jsem nemohla usnout, no a rano ve 4 me prdla voda, takze hned se jelo a v 6:44 byl Jirik na svete. V sedm za mnou prisel doktor, ze me jde pichnout vyvolavacku 😀 Jiak zavidim, ze ti to utika, me to utika az ted, co je na svete a t zase az moc leti :(

dasty79
autor
15. srp 2011

@samanta001 - ještě zvládnout ten porod a ať jsou mimísci zdravý a budem spokojený 🙂

@galigula - závidím takovej krásnej porod 🙂 🙂 🙂 Na prvorodičku to byla teda rychlovka!!!!
Super - to bych si taky přála.A jakýho jsi měla dr.,?nebo to ani nestihl přijít k porodu?
Jo na Náchod slyším jen a jen chválu - tak právě chci tam -ale to je na mimískovi 🙂

sissi6
15. srp 2011

@dasty79 tak to jsem si myslela, že už všude v porodnici může chlap být, když není císař v celkové anestezii. Mě jde právě hlavně o to abysme si kočárek někde prohlídli a nejlíp co nejvíc kočárků na jednom místě, abysme nemuseli nikde moc lítat. Tak to slyším poprvé, že při reklamaci vám pošlou jinej kočárek, než se to vyřídí. Můžu se zeptat, na kterých stránkách na netu jste ho kupovali?

@galigula taky jsme chodili k Šilhanovi, byla jsem moc spokojená 🙂

galigula
15. srp 2011

@dasty79 Porod jsem mela fakt super, kdybych jeste dala na rady porodni asistentky, tak bychom to meli jeste rychlejsi, ale malej se nechtel dotocit, tak jsem musela na bok a to me moc nevyhovovalo, tak jsem byla a zadech :/ Doktorka prisla asi na poslednich 10 min. ale jak se jmenovala, to teda nevim. Jinak nas rodila PA Monika Machová a nemuzu si vubec stezovat, od prvni chvile do posledni byla s nami a s usmevem ve vsem pomahala. Dokonce se v 6 menili smeny a kdyz za ni prisli, ze ji vystridaji, at si jde domu, tak rekla, ze ne, ze tam ss nami zustane. Takze fakt zlata holka!
@sissi6 Silhan je machr, vzdycky se u nej zasmeju, naposled zvednul telefon a predstavil se: Prosim, telefon :D Ja byla mrtva smichy a manzel do me kopal, at prestanu, ale jeste ted se smeju 🙂 Chudak, ma toho dost...

sissi6
15. srp 2011

@galigula Tak to je dobrý s tím telefonem 😀 . Jo jo je to machr, díky jeho super práci mám drobečka u sebe, teď ještě aby u mě nějaký čas vydržel a bylo vše v pořádku. Musí toho mít opravdu dost, když musí lítat mezi ambulancí, sálem a ještě dělá screening. Když jsem před měsícem ležela v Sanusu, tak ve čtvrtek ráno v 7 přišel na vizitu potom během dopoledne mě vzali do ambulance na utz a on se tam nějak nachomejtnul a říkal, že jde na 3d ultrazvuk a čtvrtky odpoledne je v ambulanci a pak ještě nějak po 18 se stavil u nás na pokoji jestli je všechno v pořádku.

galigula
15. srp 2011

@sissi6 Jo jo, je takovy rozlitany, ale rikal, ze hoto bavi a zvlast, kdyz jsou "vysledky" 🙂 Je fakt, ze mam na nej stesti, spousta holek sala, ze je vysetroval pokazde nekdo jiny, me vzdycky objednavali primo k nemu, tak nevim. A muzu se zeptat, proc si tam lezela? Dobre to dopadne a za chvilku uz budes drzet prdolku v naruci 🙂

sissi6
15. srp 2011

@galigula já na něj taky měla vždycky štěstí, jen 2x jsem byla u někoho jinýho, ale když vezmu, že poslední dobou jsme tam jezdili hodně často, jednou si vzal na poslední chvíli dovolenou, tak jsem byla u primáře a podruhý jsem byla u Dejmka a z něj jsem teda moc nadšená nebyla. Vždycky když jsem tam volala, abych se objednala, tak jsem říkala, že bych chtěla k němu. Když jsem šla měsíc po ET na ultrazvuk, tak jen co jsem vešla mezi dveře, tak se radoval, že se to povedlo 🙂. V Sanusu jsem ležela protože jsem skoro ve 14 tt začala krvácet, tak jsem tam hned volala a jeli jsme.

galigula
15. srp 2011

@sissi6 Aha a vsechno v poradku? Ty jo, to by bylo neco na me nervy... Me si taky pamatuje, doonce i ted po tech skoro 2 letech me hned rikal, ze byl u nas ve meste... To ma muj obdiv, pze tech pacosek tam je az az...

sissi6
15. srp 2011

@galigula zatím všechno v pořádku, mám nařízený přísný klid, sice se snažím hodně odpočívat, ale pořád se to nedá. No už jsem to viděla černě, ještě byla neděle po 18 hodině, přítel v práci a já u babičky tak jsem tam hned volala a sestřička říkala, že na půl 7 tam má akorát přijít doktor, jenže než pro mě přítel přijel z práce a než jsme dojeli do HK tak bylo půl 8, to už mě primář vyhlížel na recepci.

mitik
20. srp 2011

Zdravím,nevím,jestli si mě pamatujete.Hlásím ale,že jsme se vrhli na další pokus.Včera jsem byla na ketu,tak jsem zvědavá

lintea
20. srp 2011

Ahojda, jsem dlouho nenakukovala a teď se divím, že @dasty79 samanta001 za chvíli rodí 😕 😀
@dasty79 a jak nakonec budše rodit, už se mimčo umoudřilo a oročilo nebo to pořád vypadá na císaře
@galigula taky máme miminka od Šihlana a v ordinaci jsme s manželem občas měli co dělat, abysme se nezačali pořádně smát 🙂 obzvlášť když se úplně pokaždé ptal manžela jestli kouří, nevynechal ani jednou 😀

dasty79
autor
21. srp 2011

Ahoj holky.Tady je nějak ticho,nikde nikdo 😕

@mitik - jo jo pamatujeme - tak držím palečky - kolik ti zaváděli?

@lintea - ahoooj,ty brďo dvojčátkům už jsou 3měsíce - to to letíííí
Jo hrozně to uteklo.Teď @samanta001 je na řadě a pak já.
Jo moje mimčo je od utz ve 30tt hlavičkou dolů,teda doufám,že to tak
pořád je -ale při každé poradně,to tak je.Takže císař nebude a už se
připravuju na normální porod - piju maliník a baštím lněný semínko
a cvičím s epinem 🙂 Tak jsem zvědavá,jeslti mě to k něčemu bude 😀
A jak vy se máte s broučkama teď v těch vedrech????A byli jste někde na dovče?