CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
29. lis 2011

@lenda01 tak cukroví chvi péct v sobotu, v neděli slaví přítelova babička svátek, takže víkend snad přežiju. Pak se uvidí co dál. Chci ke kadeřnici a ......

lenda01
29. lis 2011

jj delas to dobre.. 🙂 ja jsem dva pokusy prolezela a uspech zadnej a loni touhle dobou kdyz jsem byla na KETu tak jsem pekla cukrovi a pomahala pect i mamine a proste jsem normalne fungovala, protoze nikdo krom manzela ani netusil ze jsem na nejakym pokusu byla a tak se o me nikdo ani nestrachoval a nikdo me nestresoval zadnejma otazkama jak se citim a tak a nakonec vysledek byl // na testiku.. to ze se to pokazilo dodatecne uz byl holt osud ... ja ze svy vlastni zkusenosti rikam, jen lezet je hruuuza i na psychiku, takze fungovat normalne jen se trosku setrit 🙂

majka43
29. lis 2011

@littlemousecz Já je mám 29.12. kousek od tebe.
@petrufa86 Moc gratuluju, to je krásný počet.
@lenda01 Hurá, že jsi se vrátila.
@petrufa86 Zapomeň v sobotu na cukroví, budeš po transferu a tři dny budeš jen polehevávat, nebo dostaneš na zadek. Nemysly, že to vyvylování těsta, není nápor na břicho. Je!!!!!!!

majka43
29. lis 2011

@lenda01 Feferonky mám ještě od posledně doma, koupila jsem jich nějak víc, tak teď se budou hodit.

lenda01
29. lis 2011

@majka43 taky tu mam fefy do zasoby 🙂 to je prca uz se tesim az zas vsechny jidla budou chutnat stejne - "palive" 🙂)

petrufa86
29. lis 2011

@majka43 uvidíme, jak mě bude, kdyžtak můžu pečení přesunout na příští víkend. a jíst feferonky u mě fakt nehrozí, emám ráda pálivá jídla.

montysek
29. lis 2011

@anina32 Vůbec se nenervuj tím,že bude v pátek pozdě - určitě nebude a Ty si tím nervováním akorát škodíš a stejně ten postup nezměníš,tak se snaž to hodit za hlavu a věřit jim. 😉 Jinak taky budu držet pěsti a pak taky napiš co a jak. 🙂 Mě v centru řekli,že ten pregnyl musí být do svalu a že to musí píchnout jen zdravotník,aby Ti tu jehlu třeba pak manžel nezapíchl málo nebo tak.

montysek
29. lis 2011

@petrufa86 Závidím,že už to máš za sebou a ještě s tak pěkným výsledkem! 🙂 Přeji Ti štěstí,aby to vyšlo. 😉

majka43
29. lis 2011

@petrufa86 Já taky ne, ale pro mimčo to vydržím.

petrufa86
30. lis 2011

@majka43 tak jsem dala na tvoji a včera vypila 4 litry. Byl to docela záhul a v noci jsem nedělala nic jinýho, než že sem lítala na záchod 🙂

petrufa86
30. lis 2011

@montysek Jojo, mám, ale nic tak hroznýho to nebylo, jen ty bolesti po probuzení byly děs, ale zázrakem během půl hoďky ustoupily. Myslíš, že je to pěkný výsledek? vůbec nemám tucha, kolik jich tak průměrně odsávají a kolik je jich dobrých a oplodní se.

majka43
30. lis 2011

@petrufa86 To je dobře, OHSS není žádná sranda. A břicho už tě nebolí?

petrufa86
30. lis 2011

@majka43 intenzivně ne, ale jednou mě píchne tady, podruhý tam.

Tak dnešní volání embryologovi: všech 7 vajiček se prý vyvíjí moc dobře. to 8 co je stranou moc ne, takže to asi vzdává. Mám volat zítra a domluvíme se jestli bude transfer v pátek nebo v sobotu.

montysek
30. lis 2011

@petrufa86 Já myslím,že je to pěkný výsledek a teď jen doufat,aby se jim u Tebe líbilo. 🙂 Nám třetí pokus IUI nevyšel už začínám špinit,takže budu zítra volat do centra a domluvím návštěvu ohledně IVF.

anina32
30. lis 2011

@petrufa86
@majka43
@montysek Tak všechno je prý v pořádku, s Puregonem jsem skončila včera rano, dneska jsme dokupovali ještě posledni Certicode, a vecer v devet mě čeká ta poslední injekce, ale jmenuje se Ovirele, je menší než Certicode a budu si ji píchat sama do břicha 😝 A v pátek v půl osmé ráno mě čeká nástup na odběr, v pondelí nebo v úterý by mělo být zavedení. Mám náběh na OHSS, od pátku bych měla pít 6 až 8 litrů denně, tak to bude něco 😨

petrufa86
30. lis 2011

@montysek Jojo, uvidíme, jestli se jim u mě bude líbit. Tak to je mi líto, že to nevyšlo. Ale máte naději v IVF, tak to nevzdávej.

@anina32 ježiši, tak já bych 6-8 litrů denně nedala, jsem ráda, že vypiju ty 4 litry. Už nevím, co pít, jsem všehoi přepitá

montysek
30. lis 2011

@anina32 Tak držím pěsti na pátek! 🙂 A Ty máš nějaké příznaky na OHSS? Já informace o OHSS ještě žádný nestudovala,tak o tom nic moc nevím. 😕

@petrufa86 Né, já to nevzdávám,já moc IUI nevěřila i když.... jedno dítě už máme a přirozeně,takže je to celý zvláštní.... ale co se dá dělat. ☹ Nikolka si přeje sestřičku Simonku! Stále se mě ptá,jestli je Simonka už v bříšku a když jí říkám,že ne a že tam jednou může být třeba i bráška místo sestřičky,tak mi řekne,ať ho nechám v nemocnici a vezmu domu místo něj Simonku. 😀

petrufa86
30. lis 2011

@montysek tak to je dobrý. Holt musíš mít holčičku a ne chlapečka. ale vysvětluj to malým dětem, co?

Holky, existuje nějaké jídlo (surovina), která by se neměla jíst po transferu? např že podpruje potrat nebo tak ?

majka43
30. lis 2011

@petrufa86 Já bych nejedla tresčí játra.

majka43
30. lis 2011

@petrufa86 A nepij kafe s mlékem,

petrufa86
30. lis 2011

@majka43 tak ty nejím ani normálně. Kafe s mlékem škodí?
Já někde četla že se nesmí skořice, hřebíček, šalvěj, exotické ovoce, makrela, losos a ...

majka43
30. lis 2011

@petrufa86 Prý jo, já ho po transferu radši nepiju. Buď kafe nebo mléko, ale ne dohromady. Nevím proč.

petrufa86
30. lis 2011

@majka43 oky, tak já ho pít nebudu, radši

chilli009
30. lis 2011

Holky, nevíte jak má Sanus v Pardubicích a HK v prosinci dovolenou? mimochodem všem hodně štěstí, u nás nic nového tento měsíc stávka, takže duphaston a pak 3.den krev a clostík 5 dní a uvidíme 🙂

lenpet
1. pro 2011

Zdravím.Do svátků musím stihnout jít na cukrovku,snad jí mít nebudu.

anina32
1. pro 2011

@petrufa86 To já taky nevím jak to zvládnu, nakoupili jsme různý vody a džusy, ale mám obavy abych se z toho nepo... 😀 tak ale zvládla jsem injekce tak snad zvládnu i tohle, musím 😉

anina32
1. pro 2011

@montysek Já bych to na sobě nepoznala že mám OHSS, cejtím trochu tlaky v podbříšku, jako při menstruaci a mám hodně citlivý prsa, od včerejška to až skoro bolí, ale to si myslím že je z těch hormonů 😝 Doktor říkal že kdyz budu hoooodně pít tak že to bude dobrý. Někde jsem četla, že kvuli tomu museli odložit i zavedení embrii až o tři měsíce ale to prý u nás snad nehrozí 😨

littlemousecz
1. pro 2011

@majka43 jo, to je kousek, ani se moc netěším, třicet je takovej divnej věk, ale kdyby se povedly //, tak by to byly nejlepší narozeniny, co bych kdy měla 🙂, no uvidíme, kdy v prosinci přijde mrcha, pokud by byl C 28,tak by mi IUI vycházela na 1. nebo 2. ledna, tak nevim...i když teď poslední dobou je spíš 30, tak by to mohlo vyjít a někdy týden po narozeninách už by mohlo být jasno.

holubice.petra
1. pro 2011

@petrufa86 ty jo pěkná úrodička vajíček držím pěstičky 😀 já jsem tenkrát někde četla že by se nemělo jíst nic moc co prokrvuje sliznice jako pálivá jídla atd.alespoň já jsem se tomu opravdu prvních pár týdnů vyhýbala 😉

petrufa86
1. pro 2011

@anina32 jojo, to jo, ale myslím si, že injekce byli proti tomu procházka růžovým sadem. Když sem chodila do práce, tak jsem tam v pohodě za 8 hodin vypila 1,5 litru, ale teď co sem doma, tak to nějak flákám. Ale vytáhla jsem si konvici do který se vejde 1,5 litru a minimálně 2 denně vypiju. Ale všeho už sem přepitá, takže piju černý čaj s citronem.
Jojo, taky jsem četla, že museli transfer odložit nebo míst 2 zavedli jen 1 embryo. Ale pokud budeš hodně pít, tak to bude ok. Já četla, že se hlavně u toho zvrací a to tvůj případ není,ne? takže budeš mít jen nějakou lehčí verzi.

@holubice.petra děkuji. tak já pálivá jídla nejím ani normálně, tak to snad bude v pohodě.