CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
13. pro 2011

A to se mu zlepšilo jen tak,samo od sebe? Od kamarádky přítel měl taky špatný spg a vím,že na to dostal nějaký vitamíny nebo co. A oni byli na konzultaci asi před 2 roky a od té doby se nepohli z místa. tak bych dopadnout taky nechtěla,vzhledem k tomu,že jí je 38 a jemu přes 40. ☹ proto si říkám,že mám asi nejvyšší čas. Jen nevím,jestli si to můžem dovolit finančně,když slyším,kolik v tom má každý peněz. A všichni z příbuzenstva si myslí,že je to zadarmo a že stačí se jen rozhodnout mít dítě a je to. To mě na tom vytáčí nejvíc. 😢

petrufa86
13. pro 2011

@martina_81 Skoro půl roku bral selen a zinek. Doktor nám tvrdil, že se to moc nezlepší a ono jo a o 100 procent. Jojo, finančně to je docela záhul. Nás to stálo 22 400 Kč. Jsem právě na úřadu práce, platila sem to ze stavebního spoření a pokud se to povede budu 8 měsíců bez pěnez. Sice nějaký peníze mám ale bude mě muset živit přítel. Ještě že máme peníze na kočárek, postýlku a výbavu našetřený. Bude to záhul ale nelituju, o práci jsem přišla když jsme byli v rozjetým vlaku a nechtělo se nám to přerušovat. Říkáme si nějak bylo, nějak bude. Na jídlo, elektriku a plyn mít budeme a nic víc nepotřebujeme.

martina_81
13. pro 2011

tak to je mazec. Říkám si,že na tom taky snad nejsme nejhůř,když to pak vidím okolo,ale chtěli jsme nejdřív na dovolenou k moři,protože jsme ani jeden u moře nebyli a víme,že pak už se tam nedostanem,ale pořád je potřeba na něco jinýho. když už jsme měli peníze na dovolenou,tak se nám totálně po*ralo auto,takže jsme kupovali za 80 tisíc auto a bylo po dovolené. Tak uvidíme,jak to bude po novém roce. no každopádně nás chci objednat na tu konzultaci a kvůli tom spg,abysme věděli,jak na tom jsme. A budem doufat,že moje laparka,na kterou prý budu muset jít,neodhalí nějaký další problém.

montysek
13. pro 2011

@petrufa86 No, pamatuji si,že jsem měla tenkrát HCG 50 a doktor mi řekl,že od 50 může začínat těhu ale jelikož tam nic neviděl,tak říkal,že to mohl být v laborce nějaký omyl nebo naznačil, aby se nejednalo o mimoděložní,tak nevím co je HCG do 50 je taky možný,že se to třeba na chvilku chytí a to může být do tý 50 ale pak se to může pustit a normálně s MS odejít a tak asi možná proto berou HCG až od 50 - nevím ale mě to fakt před 4 rokama takhle řekl a to víš, tyhle věci se Ti vryjou do paměti.Když člověk chce mimi a teď Ti doktor řekne,že mimi neni a že možná mimoděložní,tak jsem byla vyklepaná,že ještě půjdu na laparku nebo něco - no hrůůůza! 😀

anina32
13. pro 2011

@martina_81
@petrufa86 My jsme měli taky špatný spermiogram ale žádný vitamíny nám nedoporučili, rovnou řekli že kvuli tomu nemáme šanci počít přirozenou cestou, že jediná možnost je IVF a rovnou po prvním vyšetření a spermiogramu jsme si odváželi injekce na stimulaci. Nás to stálo 25 tisíc, nejhorší je že to jsou vlastně peníze vložený do rulety a nikde není daný že to musí vyjít 😒 Je to vlastně takový hazard, do kterýho jdeme i my pragmaticky smýšlející, protože ten "JACKPOT" je tak lákavý 😉 Taky jsme s tím nepočítali, každej je přesvědčenej že tři pokusy hradí pojišťovna. Jestli to nevyjde teď a ani pak z těch zamražených, tak do dalšího IVF si nebudeme moci dovolit jít.

martina_81
13. pro 2011

@anina32 no právě,my to taky tak berem, jeden pokus a další už nepřipadá v úvahu. A každej mi řekne,co řeším,když to platí pojištovna. lidi nejsou vůbec informovaný. Byla jsem hotová,když mi moje skoro tchyně řekla,že to máme vlastně dobrý. Že se jen rozhodnem mít dítě a půjdem na oplodnění. A když jsem jí řekla,že na to nemáme peníze,tak na mě s tchánem koukali,jak kdybych snad mluvila čínsky a že to snad pojištovna platí,ne? tak jsme se jí snažili vysvětlit,že zákrok sice hradí,ale vše okolo si člověk musí zaplatit sám a tisíce jen lítají. 😢 Tak třeba nám k vánocům přispějí na vnoučka,když ho tak moc chtějí. 😉 Moc Ti přeju,aby Ti to dopadlo!! 🙂

anina32
14. pro 2011

Tak se mi to nezdálo, jsou tam dvě čárky🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂 je to teprve osmý den, nejsou obě stejně silný, ale je tam a už je krásně vidět🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂🙂

lenpet
14. pro 2011

@anina32 tak to moc gratuluju 🙂 Nechceš mám to ukázat,ty //?

anina32
14. pro 2011

Děkuju🙂 Snad už to dopadne všechno dobře😉Tu fotku bych moc ráda ale jednak se mi tím mým mobilem nedaří ten test vyfotit tak aby na něm bylo vidět něco jiného než jen odraz blesku a pak taky nevím jak se sem obrázky vkládají, horko těžko jsem nahrála profilovku🙂

petrufa86
14. pro 2011

@martina_81 Jojo, finančně to je mazec a kdyby se to nepvedlo z mrazáčků, tak na další cyklus taky nemáme. Tak my byly s přítelem naštěstí spolou na 3 dovolených u moře ( Bulharsko, Djerba a Turecko). On má auto dobrý a já si kupovalal před 2 roky, takžer tohle máme vyřešený. A tu tvoji tchýni fakt nechápu. Si myslí, že tam přijdeš, oni ti embryjka zavedou a vše zadarmo? Asi upadla na hlavu,ne?

Jinak hlásím, že 11tý den na testu stále jenom / čárka, takže u nás to asi nevyšlo a v lednu můžeme jít znovu. Ach jo ☹ To budou Vánoce. Nejraději bych 23týho usla a probudila se až 25týho. Proč mi musíme mít vždycky něco extra. Holt se na nás ta smůla stále lepí a a si se nikdy neodplepí.

littlemousecz
14. pro 2011

@anina32 Velká gratluace a držím palce, aby to dobře dopadlo.
@petrufa86 No 11tý den už by to mohlo být vidět, ale počkala bych ještě na krev. Některý ženský mají prostě HCG nižší a testy to neodhalí.Taky jsem četla, že u jednoho mimi je HCG na začátku nižší, než u dvojčátek, tak mám třeba anina dvě a ty jen jedno 🙂

littlemousecz
14. pro 2011

@petrufa86 tady jsem našla tabulky průměrných hodnot HCG, myslím, že šance tu ještě je http://rodina.cz/scripts/journal/journal.asp?id...

petrufa86
14. pro 2011

@littlemousecz Mělo, ale nic tam není. Na krev jdu v pondělí i když budu mít / čárku. Je možný že moje tělo vylučuje hormon HCG do krve a ne do moči. Ale to je 15 případů ze 100 a řekla bych že nezi nima určitě nebudu. ☹ ☹ ☹

petrufa86
14. pro 2011

@littlemousecz Díky. Montysek mě psal, že těhu začíná u 50.

petrufa86
14. pro 2011

@littlemousecz tak podle tý tabulky bych měla 11 tý den mít hladinu HCG minimálně 70. Ach jo, já se z toho po..... ☹

littlemousecz
14. pro 2011

@petrufa86 No, ale si taky musíš přečíst, že jsou to průměrný hodnoty platný pro většinu žen. Ne pro všechny. A anina je dokonce mezi 5%, který mají detekovatelnou hladinu už osmý den. Hlavu vzhůru a kdyžtak mysli na mražáčky. U KETu je prý větší pravděpodobobnost, že se uchytí, rpotože je to skoro přirozený cyklus.

petrufa86
14. pro 2011

@littlemousecz jojo, taky jsem to někde četla že u KETu je větší šance. Oni říkají, že ET je sázka do loterie a málo komu se to povede, ale...

martina_81
14. pro 2011

Můžete mi prosím některá vysvětlit,co je KET a ET? Tohle fakt nevím. ☹

martina_81
14. pro 2011

@petrufa86 jinak oni si to myslí všichni,že je to zadarmo a hned napoprvé to vychází,ne jen moje tchyně. A já znám pár,co v tom má přes 100 tisíc,už jsou dávno od sebe,ale ještě pořád splácejí za umělý oplodnění,což je taky síla.

anina32
14. pro 2011

@martina_81 ET je zavedení embrijek hnedka v IVF, když je embrijek víc a ostatní zamrazi, tak se potom v dalším cyklu můžou dat zavést i ty zamrazeny a to je právě KET. Vyjde to levněji než znovu celé IVF a je větší pravděpodobnost že to vyjde.

martina_81
14. pro 2011

@anina32 ale proč by měla být větší pravděpodobnost,když je to vlastně stejný?? Jinak je normální,že se mi nikdy nezobrazí,že mi někdo odpověděl,ale musím se odhlásit a zase přihlásit a až poté se mi to "aktualizuje"? To je divný,ne? Jinak gratuluju a přeju,at je vše v pořádku. 🙂

littlemousecz
14. pro 2011

@martina_81 větší pravděpodobnost je, protože při KET už nejsi tak přeládovaná hormonama a je to pro tělo přirozenější. U ET ti vajíčka odeberou a vrátí hned v tom stejným cyklu, kdy tě dopovali, aby jich bylo co nejvíc.
Zkus jen aktualizovat stránku bez odhlášení.

petrufa86
14. pro 2011

@martina_81 Je to síla, ale když chceš mimčo a nemáš na to, tak si jdeš na to půjčit do banky. Kolik holek to tady psalo. Je to děs, v podstatě za to nemůžeš a musíš si to platiti. ne, stačí, když klikneš na záložku fórum a ono se ti to aktualizuje. (aspoň já to tak dělám)

anina32
14. pro 2011

@martina_81 když je ET hned po IVF tak je tělo hodně zhuntovaný po stimulaci a po odběru vajíček, samotnou mě překvapilo že to vyšlo 😉

martina_81
14. pro 2011

@littlemousecz tak to jsem nevěděla,že ty vajíčka dávají hned tak brzo. A jak to mám aktualizovat bez odhlášení?

martina_81
14. pro 2011

@petrufa86 Jo,dneska lituju toho,že jsem toho zasranýho doktora nežalovala. Ale když Ti je 20 a jsi ráda,že Tě vůbec zachránili a do toho Ti řeknou,že prostě nebudeš mít děti,tak nějak nemáš na takový věci pomyšlení. jediný,co bylo,že jsem řekla,že už toho zmetka nechci vidět....

littlemousecz
14. pro 2011

@martina_81 buď klikni na záložku fórum, jak psala petrufa, nebo si normálně aktualizuj stránku v prohlížeči, ve firefoxu je taková šipka do kulata vedle adresy a v exploreru, jsou tuším dvě šipky proti sobě

martina_81
14. pro 2011

@anina32 no musí to být pro to tělo děsněj záběr. ach jo,co my ženský musíme všechno vydržet. 😒

martina_81
14. pro 2011

@littlemousecz už klikám,díky. 😉 Já vždycky čekala na odpověd a nic. a po dvou hodinách jsem zjistila,že už tam dávno je. ☹

petrufa86
14. pro 2011

@martina_81 A proč jsi musela na operaci? Jestli se teda můžu zeptat? jojo, je to záhul, injekce, prášky,narkóza, transfer, čekání a ...