CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
27. čer 2012

@martina_81 no sem, ještě v čekárně sem koukala na nástěnku kde mají ten ceník a říkám musím se zeptat a vzpomněla sem si na to až v dašicích. Já si taky myslím že to závratná suma nebude. Ale je mě divný že někde v caru to neplatíš a máš na to nárok 6x za rok od pojišťovny a někde to platíš. Jak je to možný??
@littlemousecz jojo, radši prsa než abys měla motejlici jako včera já. to bylo děsný sem si připadala jak když májm 3 promile. Uvidíme, můžeme zkoušet IUI, kdyby to nevyšlo tak bych si u doktora vydupala žádanku na imuno a až potom bychom šli do 2 IVF:

littlemousecz
27. čer 2012

@petrufa86 jo, to imuno by byl možná dobrej nápad. I když ten Prednison by měl imuno problémy potlačit. Pokud je ale nějakej závažnej, tak se musí brát dlouho před ještě. A taky je možný, že se to pak povede samo, pokud Prednison zabere.

petrufa86
27. čer 2012

@littlemousecz Právě mě to Vodička taky říkal že Prednison postačí, na druhý diskuzi kam chodím mě holky tvrdí opak. Že nezabírá na vše a žře když máš nějaký závažnější problém musíš ho brát třeba 3 měsíce před.

littlemousecz
27. čer 2012

@petrufa86 No právě na ty závažnější problémy by se měl brát dlouhodobě. Třeba to myslel jako že většinou stačí. Třeba ta kamarádka z Prahy nedostala Prednison vůbec, chodí do Podolí. Tak jestli to takhle preventivně dávají jen v Sanusu? Těžko říct. Nebyla ani na genetice ani na imuno vyšetření. Asi to v každým CARu dělají jinak. Nás třeba poslali hned na genetiku a vás až po nepodařeným IVF, tak nevím. Přitom je to taky Sanus. Nebo jestli záleží na doktorovi, co si myslí o konkrétním případu?

petrufa86
27. čer 2012

@littlemousecz Tak ono když třeba tělo vyrábí protilátky proti spermoušům tak na to taky Prednison nestačí. Ale já si ymslím že ty snad nemám když se to už 1x povedlo. Nevím, ale jak já chodm na tu druhou diskuzi tak tam chodí většina holek do Caru do Pahy a tam ho dostávají taky. Já bych to udělala prostě tak že než půjdeš na IVF je povinný podstoupit imuno a gentiku a bylo by to. takhle tě tam pošlou až třeba po 1 až 2 neuspěších. Já si myslím že to je asi na uvážení doktora co si o daném páru myslí

littlemousecz
27. čer 2012

@petrufa86 no můžeme jen doufat, že ví, co dělají. holt s tím, že to nemusí vyjít, se musíme smířit. ani IVF není všemocný. I tak si myslím, že je to pokrok a můžeme být rádi, že aspoň ta možnost je. řešit stejnou situaci před třiceti, čtyřiceti lety, tak nám zbývá jen adopce

petrufa86
27. čer 2012

@littlemousecz jojo, s tím se prostě člověk smířit musí. Je to buď anebo, jiná možnost není. Jojo, to máš pravdu a za 10 let bude každý druhý chodit na IVFko.

Jinak to mám potvrzeno už i z krve že je to negativní 😝 😝 ☹

littlemousecz
27. čer 2012

@petrufa86 asi tak no...
tak to mě mrzí. ale třeba se fakt na vás usměje štěstí při IUI.

petrufa86
27. čer 2012

@littlemousecz Nevím, ale moc na to nespoléhám. i doktor mě dneska říkal že tam je o dost menší šance jak u IVFka

antana123
28. čer 2012

Přeju dobré ránko 🙂
dneska jsem opět slyšela že se IUI bude počítat jako IVF je to pravda?????
@petrufa86 řekli ti o tom něco????

littlemousecz
28. čer 2012

@petrufa86 no víš co se říká - méně je někdy více. třeba to ve vašem případě bude platit

littlemousecz
28. čer 2012

@antana123 podle mě je to výmysl. ale v našem státě člověk nikdy neví

antana123
28. čer 2012

@littlemousecz taky se mi to moc nezdá ale už to slyším po několikáté a díky za odpověd 😉

antana123
28. čer 2012

@petrufa86 je mi to moc líto ☹

petrufa86
28. čer 2012

@littlemousecz holka nevím, pochybuju že po 3 transferech by se najednou povedlo IUI.
@antana123 Už jsem to taky slyšela ale nic o tom nevím a doktor se o tom nezmínil. Budu se ho muset zeptat až tam půjdu na ultrazvuk.

littlemousecz
28. čer 2012

@petrufa86 ale stát se to může ne?

petrufa86
28. čer 2012

@littlemousecz může,ale moc tomu nevěřím 😒

martina_81
28. čer 2012

@petrufa86 jsi tady? Zas tady celej den seděl Jiří a "střílel". A před hoďkou mu volal táta, tak odjel k rodičům, prý na třešně, ale určitě u toho bude ještě něco potřebovat udělat, nikdy to není jen tak. Tak jsem mu strčila do ruky 2 kyblíky a jsem zvědavá, kolik toho doveze. Jinak mám od rána depku jak blázen. 😒 Čím dál víc se bojím toho, že tam bude jen /. ☹ Holčina z jiné diskuze byla na ET den po mně a dneska už si dělala test. A má tam "dušíka", sice jen nepatrnýho, ale asi tam je.

martina_81
28. čer 2012

@antana123 nazdár, Ty taky ještě žiješ? 😀 Jak se máš a kdy se chystáš na nějakou "akci"? 😉

masel
28. čer 2012

Ahojky holky. Tak první návštěva v Sanusu za náma,ale jsem nějaká mimo. Bylo to nějaký moc hrrr 😕 .
Čeká nás hned cca za 14dní SPG,mě UZ a popřípadě IUI vše v jednom dni pokud vše bude tak jak má. Ale o ceně ani zmíňka a já se ani nezeptala 😠 . Takže valastně nevím nic. Ale hlavně jsme si mysleli,že budou nejdříve nějaké testy a pak popřípadě se bude ptát a budeme dávat dohromady možné varianty co dál. Tak jsme odjeli domú s pocitem tak trochu zklamaní. Prostě to jde vše rychle,ikdyž doktor,sestřička super. Jó a brali mi krev jsem 2DC.
Prosím vás,jak jsou nějaké ty ceny? Kolik si tedy máme asi připravit? Děkuji moc. Já se vtom ceníku moc nevyznám.
A říkal doktor,že na to IUI můžeme chodit půl roku.Máme na to právo 6x. A pak ta dražší varianta IVF,ale i více procentí ůspěšnost jak na otěhotnění,tak na dvojčátka 🙂

antana123
29. čer 2012

@martina_81 Ahoj žiju 😀 já vás tady čtu jen ted když máme pauzu tak nepřizpívám ale na nějakou tu akci 😀 😀 se chystáma nějak od září se objednáme a uvidíme ráda bych podstoupila laparku než se o cokoliv začnu pokoušet a co ty???nedepkuj moc držím palce kdy se chystáš testnout????

littlemousecz
29. čer 2012

@masel ahojky. a u koho jste byli? já byla taky poprvé úplně paf a přišlo mi, že jsem se nic nedozvěděla. U nás se už ale vědělo, že manžel má špatný spermiogram, na ten ho poslala moje gynDr.

littlemousecz
29. čer 2012

@martina_81 nestresuj se. prostě to do tý neděle vydrž a nebude tam jen duch, ale krácná druhá čárka.

martina_81
29. čer 2012

@littlemousecz tak jsem v noci začla špinit a dost mě bolí břicho, tak jsem zvědavá. 😒 Jirkovi už jsem radši ohlásila, že se mi asi rozjíždí ms, tak mě začal uklidňovat, že to je určitě to zahnízdění. 😒 Tak nevím, v jedné diskuzi jsem četla,že to měla holčina úplně stejně (taky 9.den po ET) a už je ve 23.týdnu, tak budu doufat, že to bude i můj případ. Každopádně pocit je to hodně blbej.
@antana123 pokud se mi nerozjede ms, tak asi v neděli. Tak tu laparku bys měla asi už začít řešit, u mě chtěli po laparce 8 týdnů klid, než se do něčeho dáme, tak to by ti vyšlo akorát. A proč tu laparku chceš dobrovolně? 😉 Já celý ty roky doufala, že k ní třeba nedojde. Ale asi je to lepší.

littlemousecz
29. čer 2012

@martina_81 mě říkala sestra, že špinění nic neznamená. někdy prý ani klasická menzes, pokud jsou dvě embrya, může třeba odcházet jedno a jedno zůstat. takže no stress...

martina_81
29. čer 2012

@littlemousecz snažím se být v klidu, i když mě to vyděsilo. Špinění v poho, ale ty bolesti jak při ms mě děsí víc. Ale ta holčina psala, že to měla taky takhle a to břicho ji pak bolelo ještě asi měsíc. Takže zatím je všechno normální a říkám si,že dokud se nerozjede ms, tak šance pořád je. 😉 A jak je Tobě, všechno v poho?

littlemousecz
29. čer 2012

@martina_81 jj, u mě zatím všechno v pohodě. bolesti jako před menzes mám pořád a prsa taky bolí, ale už jsem si tak nějak zvykla. akorát mě teda docela štve, že mám obličej jak puberťačka. a to jsem měla už 10 let od akné pokoj. ještěže jsem se v tom volnu trochu opálila a není to tak moc vidět.

martina_81
29. čer 2012

@littlemousecz tak to já zas mám ksichtík jak mimino. 😉 Za tu dobu,co jsem doma se mi to docela pěkně spravilo. bolest prsou bych řekla,že docela ustoupila a nebo jsem si taky zvykla a už to nevnímám. 😀

littlemousecz
29. čer 2012

@martina_81 tak ten ksichtík ti závidím 😀 ale na kdyždýho holt ty hormony působí jinak. ale klidně budu mít akné až do konce života, když se povede miminko

antana123
29. čer 2012

@martina_81 hele pořád je šance tak klid špinění nemusí nic znamenat na neděli budu držet palce 🙂
jinak chci jí podstoupit dobrovolně protože nevím kde jinde už by byl problém muž má spermio v normě a tak si myslím že po sekci bych mohla mít neprůchodné vaječníky navíc ted nemám ani ovu stojím za prd prostě ☹ ☹ ☹ ☹