CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
18. črc 2012

@antana123 já měla teď 1-0-1 a teď mám 2-0-2, což je nevjyšší dávka jakou mě může dát + 2 injekce merionalu. Tak doufám, že po tomhle už narostou pořádně, jiknak mě z toho hrábne 😒 😒 😒 😒 já na laparku nastupovala v neděli v 6 večer a pustili mě ve středu. Mě ještě krom průchodnosti odstraňovali cystu. Já jsem po operaci špinila jen ten den jinak ne. Když sem se probudila na Jipce tak to strašně bolelo, že mě hned sestra píchla injekci do stehna. Bolest byla za 5 minut pryč a od tý doby už mě nic nebolelo. Jen mě štval ten dren. Od drenu vedl pytlík který sem sebou musela všude tahat. Takže jako super jít s tím na záchod. Když sem si o to zavadila tak to bolelo, takže já šla na záchod, držák drenu sem si dala do pusy, pomalu vyhrnula košili, stáhla kalhotky a ....... Byla sem ráda když mě to ve středu před propuštěním vyndali, i když u toho sem myslela že vypustím duši. Bylo to strašně nepříjemný, jak mě z břicha vytahovali asi 50 cm hadici.

@martina_81 hele, oni po transferu i doporučují krátké procházky. Takže neváhej a někam vyraž. Jo, v tý diskuzi kam chodím to holky psali. Že se ráno osprchovali bez mýdla a sprcháče, žádný parfém nic. Že prý embryjkům vadí vůně. Ale přijde mě to jako nehorázná blbost. Určitě někam půjdu a budu smrdět jako prase, ne?? Při prvním KETU jsem byla taky navoněná a .... uchytili se.

Jinak já si psala na svoji pojišťovnu - jsem u český průmysový jak je to stím IUI jestli se to započítává do IVF a přišla mě tato odpověď:

Dobrý den. ČPZP není VZP. a proto IUI nepočítáme do IVF.
Platná verze zákona č. 48/1997 Sb. uvádí toto:

"§15
(3) Hrazené služby zahrnují zdravotní péči poskytnutou na základě doporučení registrujícího poskytovatele v oboru gynekologie a porodnictví v souvislosti s umělým oplodněním, a to nejvíce třikrát za život, nebo bylo-li v prvních dvou případech přeneseno do pohlavních orgánů ženy pouze 1 lidské embryo vzniklé oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy, čtyřikrát za život
a) ženám s oboustrannou neprůchodností vejcovodů ve věku od 18 do 39 let,
b) ostatním ženám ve věku od 22 do 39 let."

U kódu inseminace (63227) dle příslušné Vyhlášky Ministerstva zdravontictví platí omezení úhrady 6 x ročně. ..
MUDr. Trunkát

takže jsem ráda že u VZP nejsem !! 😀 😀

martina_81
18. črc 2012

@petrufa86 @antana123 ježíši,co ji strašíš s drénem???? 😀 😀 Teď tam určitě v klidu půjde. 😖 Hele,fakt je to hnus největší,ale přežily jsme to my,tak to taky dáš!!!! 😀 😀
mně teda žádný procházky nedoporučili, prý pár dní ležet a pak tak nějak jako normálně. 😉

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 jo, tak když mě bolelo břicho při stimulce a po OPU, tak jsem taky byla občas ráda, že si lehnu, ale pak už mi to přišlo zbytečný a navíc jsem z toho byla fakt rozlámaná. k nám do práce jezdí pošta až kolem jedné, tak já si ještě počkám. a rozbalit je stejně budu moct až doma, v práci by to vyvolalo asi dost otázek 😀

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz no, musela by ses asi přiznat. 😉 😉

petrufa86
18. črc 2012

@martina_81 já nestraším, jen píšu pravdu, chtěla vědět, co ji čeká, tak sem to napsala. Lepší aby to věděla než aby pak čučela jak husa do flašky. Holky z jiný diskuze psali, že jim dr říkal že 3 polehávat a pak můžou každý den tak na 30 minutovou procházku, ale pomalu, nepřepínat se a..... To je těžký, někde v caru, jako u nás ti toho moc nedoporučí, někde toho doporučí až až a pak se v tom vyznej. ta ti poradí to, druhá to a pak má z toho člověk akorát hlavu jak pátrací balon.

littlemousecz
18. črc 2012

@petrufa86 takže tím jako chtěl říct, že u VZP počítají IUI jako IVF? To se mi moc nezdá.

littlemousecz
18. črc 2012

@martina_81 no právě. a to já zatím ještě nechci.plánuju to říct až tak začátkem srpna. v půlce pak máme totiž poradu v Praze a tam semi mooooc nechce, takže se vymluvím, že nemůžu cestovat 2 hodiny tam ráno a pak 2 hodiny zpátky odpoledne a pošlu tam kolegu samotnýho 😀

fionna
18. črc 2012

@littlemousecz Gratulujiiiiii 😉 , ať se brouček drží 😉

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz hele teď se taky objevila dizkuse,že VZP po IVF neproplácí IUI,ale jelikož se mě to netýká,tak jsem tam nekoukala,ale každopádně mě to zaujalo.
@petrufa86 já vím,ale zrovna co se týče drénu bych nechtěla vědět,do čeho jdu. Na první laparce jsem byla v poho,to mi kecali,že mám uvnitř té hadice jen kousek a když to pak vytahovali, zvedal se mi žaludek,když jsem to viděla. a teď podruhé,když už jsem věděla,do čeho jdu,bylo to ještě horší. 😖
Jj, instrukce jsou všude jiný a člověk pak je naprosto zblblej. ☹

martina_81
18. črc 2012

@littlemousecz to jo, ať si počkaj. 😉
@fionna co Ty tady, u nás? 😀

littlemousecz
18. črc 2012

@fionna díky 🙂

antana123
18. črc 2012

@martina_81
@petrufa86
holky já už byla na laparce se žlučníkem tak s drenem počítám 😀 😀 😀

antana123
18. črc 2012

@petrufa86 hele ale VZP to jako IVF počítá že ???

fionna
18. črc 2012

@martina_81 😀 😀 Jejda ahoj, zkoumám vše po netu. Sbírám informace, abych nevypadala jak........, když se pak zeptám na nějakou pitomost 😉

petrufa86
18. črc 2012

@littlemousecz jo, takhle to dělají, na foru je diskuze kde to holky řeší. Je tam jedna, co má za sebou 1x IUI a řekli ji že má už nárok jen na 2 IVFka.
@antana123 jo, VZP počítá IUI jako IVF. nechápu to, jsou to dvě, úplně rozdílné věci. Takže jestli jsi u VZP tak bacha na to. Kdyžý bys chtěla zkusit IUI tak si ho radši celý zaplať, stojí to tak 4000 Kč + -

antana123
18. črc 2012

@petrufa86 jo jsem díky za upozornění to si opravdu radši zaplatím 😉

martina_81
18. črc 2012

@fionna to se ptej,každej se občas ptá na věci,co mu připadají jako pitomosti. 😀 😀
@antana123 to je super, aspoň už Tě nemáme čím vystrašit. 😉 Koukni do té diskuze,ještě před chvílí byla na první straně,tak tam se snad něco dozvíš. Ty máš VZP?

fionna
18. črc 2012

@martina_81 😀 😀 😉

fionna
18. črc 2012

@martina_81 Marti a nevíš jestli budou dělat odběry a zároveň pošlou požadavek na schválení do pojišťovny? Nebo budou čekat měsíc na jedno a pak měsíc na druhé 😒

martina_81
18. črc 2012

@fionna to asi záleží na Tobě. Požadavek můžou poslat hned a na odběr krve se chodí tuším 3.-5. den cyklu,jestli si to dobře pamatuju. A SPG nám udělali zrovna ten den,co mi brali krev,ať tam nemusíme jezdit 2x.

fionna
18. črc 2012

@martina_81 Co je SPG?

fionna
18. črc 2012

@martina_81 Spermigram, že 😀

martina_81
18. črc 2012

@fionna spermiogram. 😉

martina_81
18. črc 2012

@fionna sis ještě stihla odpovědět i sama. 🙂

antana123
18. črc 2012

@martina_81 jo mám 😖
@fionna v Jihlavě se na HP chodí 2-4den většinou se snaží na konzultaci objednat tak at jdeš zrovna na krev a partner na SPG aspon u nás to tak bylo vše v jeden den 😉

antana123
18. črc 2012

@martina_81 nevíš jak se ta diskuze jmenovala???

antana123
18. črc 2012

@martina_81 moc díky no to mě teda čekají věci 😀 ale uvidíme jak s laparkou po ní budem chytřejší co dál
holky neleželi jste někdo v Havlíčkově brodě na gyndě mám tam jít na tu laparku tak se ptám

petrufa86
18. črc 2012

@antana123 já byla na laparce příjmo v Sanusu v HK, ale neboj, to zvládneš. Pro mě to byla první operace a první narkoza a taky jsem to zvládla. 😉

antana123
18. črc 2012

@petrufa86 díky 🙂 já těch zářezů už pár mám 😀 akutní slepák,akutně žlučník ale laparo a císař sem samá jizva ted mě čeká 2 laparoskopie 😀 jsem jak válečněj veterán 😀