CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
10. pro 2013

@sabcacech A jak se cítíš? 😉

margarita1
10. pro 2013

@sabcacech Ahojda, tak jak se daří, snad ještě prdelka chvilku vydrží v bříšku 😉

@muddledgirl tak co, jak to vypadá, už je ti lépe? Myslím, že pokud nekrvácíš, že už tě pustí, hlavně musíš být v klidu 😉
Jinak ty 4 v tom se mi moc líbilo, každá žena jiná, jiné prostředí, to bylo moc pěkné.

@martina_81 A jak rostete vy a co doma, už je to lepší ? 🙂

No jinak jdeme ve čtvrtek na inseminaci, dle doktora uplně ok, tak uvidíme, akorát mě trochu děsí, kdyby to vyšlo, tak porod v létě 🙂 , to bych se asi koupala ve vlastní šťávě 😀 . Jinak doufám, že ježíšek přijde a pod stomečkem ten testík najdeme 😉
A co tady nového? Omlouvám se,ale uplně dočtat nebudu, vy jedete ženy 🙂

petrufa86
10. pro 2013

@muddledgirl prvotrimestrální screening se dělá nejpozději ve 13 týdnu a týden nebo 14 dnů před se bere krev, pak ještě berou krev v 16.týdnu na tripple testy a pak asi milionkrát u svýho gynekologa. CO se jídla týče tak si myslím že by se ti líbilo ve Chrudimi, kde sem rodila. Jídlo fakt jak doma, výběr ze 2 jídel a bylo toho hafo. Měli jsme těhotenskou stravu, takže ráno snídaně, kolem 10 nějaký ovoce - bylo léto takže broskev, nektarinka atd, pak oběd, kolem 14 hodiny kobliha, koláč nebo jen třeba tmavý rohlík a večeře. Ale jako snídaně a večeře to byly porce že by to stačilo pro nás s Jardou dokupy. Když nevypiješ 3 litry coly denně, tak nějaký půl litr denně tě nezabije a hlavně že nevolnost přejde. Jojo, na 4 v tom sem koukala, v tý době si už Terezka lebedila v břiše 😉

petrufa86
10. pro 2013

@margarita1 porod v létě nezávidím, já jsem si to pěkně vyžrala 😀 😀 😠

muddledgirl
10. pro 2013

@margarita1 Nekrvácím..dnes mi doktor ráno říká: Když se hematom o hodně zmenší do pátka...doplnila jsem ho:tak půjdu domů? A on,že jo,ale že nic neslibuje...Já vim.že nemůže slíbit...ale už minulý týden, byl malý zbyteček..Já už to tu nedávám...a chci být doma až přítel bude mít volno /asi 14 dní od Vánoc/..nemám ani kousek cukroví...a chce se mi blít z těch jídel....

Tobě moc přeju ať Ti to klapne...To nic....Já budu rodit tak kolem půlky července...úžasný...ale tak hlavně,ať se toho dočkáme....

muddledgirl
10. pro 2013

@petrufa86 a ta první krev se bere proč kočko? Jak jsem psala Martě...abych něco neprošvihla,když nevim,kdy mě pustěj...Plašim no....se bojim...aby se na něco nezapomnělo...Mně už se ty infa nějak pletou..No ty porce mi stačí až až..z důvodu, že mi to moc nejede...já bych te´d brala klidně dětský jídla....sladký.. 😀 😀 😀 A jak se máte prďolkou?

margarita1
10. pro 2013

@muddledgirl no když bych otěhotněla prosinec, v první půlce , tak kdy by vycházel porod, srpne, či září? Já nevím, jak oni to počítají 😉
věřím ti , že to tam je hrozný, zkus se přemoct a za chvilku budeš doma

@petrufa86 hele, vidím to tak, že dopadnu obdobně 🙂

muddledgirl
10. pro 2013

@margarita1 No,já jsem měla ET 24.10.a teď jsem 9+2 a teoreticky porod zhruba 13.7......Takže Ty bys to měla asi v září...to jde... 😉

muddledgirl
10. pro 2013

@margarita1 každopádně to všude asi počítají jinak.. 😀 holčina která šla o den dýl na ET...je o 4-5dní míň těhotná....jí to ale počítali podle ms...Mně podle mého dle OPU ... 😉

margarita1
10. pro 2013

@muddledgirl mno, asi se necháme překvapit

muddledgirl
10. pro 2013

@petrufa86 tak mi to nedalo a zavolala jsem si do Sanusu...No,tak tam dělají screenig + krev 10+0 až 10+6...takže když mě v pátek či v pondělí nepustí..tak to budem nějak řešit....a má dušička pokoj..děkuju kočko Tobě i ostatním... 😉

petrufa86
10. pro 2013

@muddledgirl ta první se bere kvůli prvotrimestrálnímu screeningu kde se zjišťuje riziko na Dawnův, Edwardsův A Pataaů syndrom. Výsledky z krve dr naháže do takovýho programu, pak k tomu naháže výsledky z ultrazvuku kde změří nosní kůstku, stehenní kost a ... a program mu vyplyvne rizika.
Prďola dobrý, jen mě bojkotuje odpolední spaní, vždycky chrupala tak 2 hoďky a od minulýho týdne spí 30-40 minut, takže děs. Kolem 4 razíme na prochajdu, cestou mrkneme na stromeček u obecního úřadu, celá prochajda trvá hoďku, takže se vracíme za tmy a ona stejnak spí jen půl hoďky a v 6 hodin už je protivná a mne si oka. Takže než abychom prodlužovaly čas koupání tak ho spíš zkracujeme. A dopo se mě pokadila tak že nekecám měla hovna i na lopatkách 😀 😀 😀 😀 . takže sem ji komplet převlíkla, dala ji příkrm k obědu, dodlábla se mlíka a krkla si a vyjelo i mlíko a mohla sem ji převlíkat znova 😝 😝 😝 když budeš deset dní přenášet narodí se prcek jako naše Terka. Jinak i když jdeš na OPU tak se stejnak termín porodu počítá podle poslední MS, později ti to stejnak upraví podle ultrazvuku.
@margarita1 hele, já v těch největších vedrech ležela týden před porodem v nemocnici, to byl děs šílenej, pak v těch vedrech čekala týden doma jestli porodím, v těch šílených vedrech sem rodila, v těch šílených vedrech sme šly domů, takže za půl hodinovou cestu domů malá v autě uškvařená a tyhle šílený vedra trvaly až bůh ví do kdy takže já plná hormonů se mohla v noci 3x převlíkat protože buď mě proteklo mlíko nebo sem byla spocená až víš kde. Takže radím nakoupit zásobu nočních košil nebo maxi trik 😀 😀 😀

muddledgirl
10. pro 2013

@petrufa86 aha...moc díky,zase jsem o něco chytřejší...Takže výsledky se dozvím ještě ten den? Ježiš,to budou nervy...

To máš teda den kočko..Já jsem prý taky vůbec nespala...už jako mimino..

To je zvláštní,mně to podle ms vychází jinak...Podle doktorů jsem 9+2 podle ms 8+5...tak kde to vzali ksakru ti doktoři?

petrufa86
10. pro 2013

@muddledgirl týden předem jdeš na krev a takový rychlý utz, teda aspoň já sem to tak měla, za týden jdeš znova a tam udělá ten podrobný utz a hned ti řekne výsledky. Já večer kojila terku a usla sem u zpráv a probudila se když začínal gympl. Hned po něm sme šli spát, já ještě v půl 12 čumákovala, do toho Jarda začal chrápat a když sem konečně zabírala tak se malá vzbudila protože měla hlad. Tak asi je mimčo větší a podle utz to vychází na 9+2 a ms 8+5

muddledgirl
10. pro 2013

@petrufa86 Aha...aha...sakriš...tak teď nevim,kdy teda jít na ten screening jestli 10+0-10+6 podle ms nebo podle ultrazvuku...No,stejně jsem mluvila dnes s primářem a mám mu v pátek volat,tak já se s ním domluvím...To jsem si taky myslela, že je větší...ale podle tabulek neee..tak jestli se někdo nepřepočítal.. 😀 😀 😀
Já se z těch doktorů zbláznim...Primář ze Sanusu mi říkal, že to může trval několik měsíců než hematom zcela zmizí...to mě radost neudělal...a bylo vidět,že je docela překvapenej že jsem stále v nemocnici...

To já spala jako miminko.dnes jsem začla znovu koukat na 4 v tom... 😀 By sis potřebovala trošku odpočinout,viď?

petrufa86
10. pro 2013

@muddledgirl tak ono tam je rozhraní 2 týdnů takže to tak i tak stihneš,neboj. Jojo, někdy odejde za 2 dny někdy za 2 měsíce, ale pokud se do týhle chvíle nic nestalo tak to bude v poho, uvidíš, neboj. I když ono se to lehko říká, ale vím o čem mluvím, neboj, taky už mám za sebou potrat dvojčátek 😠 😠 ☹ ☹ ☹
Já už sem si tak nějak zvykla. Párkrát sem si zkoušela jít lehnout když malá spí odpoledne a stejnak sem neusla, to jedině jít spát dřív večer. Někde sem četla že si ženská na roli matky zvykne za 4 měsíc a 2 týdny což je u mě právě teď tak sem zvědavá jestli už sem si zvyklla 😀 😀 😀 asi jo 😀 😀
Pro dnešek se loučím, chytl mě amok a jdu balit vánoční dárky 😉 😉 mám jich plnou skříň 😀 😀 😝

muddledgirl
10. pro 2013

@petrufa86 za dva dny,tak to má někdo kliku....já věřim, že co se týče hematomu...tak je to už o.k,,,,minule nebyl u mimíska...a byl o hodně menší než týden před tím...nešpiním...jen jednou jsem malinko zakrvácela...to myslím a moc doufá, že odešel ten zbytek...Já vím, že máš za sebou potrat s těmi dvojčátky... ☹ to mě mrzí...ale teď máš Terezku a asi ještě pořídíte sourozence....viď?
Jo,jo tak bal...taky bych už ráda balila...dárky.. 😉

margarita1
11. pro 2013

@petrufa86 tak to taky nářez, vzpomínám si, že jsme to tu i myslím řešily, no mám z toho hrůzu,ale zase možná lepší , než shánět zimní bundu přes břicho, já už jsem takhle prostorově výraznější 😀

martina_81
11. pro 2013

@margarita1 ono si s tím těhotenstvím vážně nevybereš. 😀 Já v létě taky chcípala a říkala jsem si, že když si představím, že bych byla tak v 5.-6. měsíci, jak mi to vycházelo, tak bych to asi nezvládla. A teď zas řeším právě tu zimní bundu a boty, do kterých už se za chvíli taky nevlezu, kvůli širším lýtkám. a bundu zapnu tak možná týden, v lepším případě dva, a pak si půjčím od Jirky, protože novou rozhodně kupovat nehodlám. 😉 ale ono když se zadaří a klapne to, tak Ti tohle všechno je úplně jedno a nejdůležitější pro Tebe bude ten prcek. 😉
@muddledgirl nazdar plašane, Ty těm doktorům asi dáváš zabrat, co? 😀

muddledgirl
11. pro 2013

@martina_81 Primář ze Sanusu je hodnej.. sám mi minule dal na sebe mobil...chápe že to není prdel..domlouvat se se všema přes telefon..jako pacient...Předtím jsme řešily léky s primářem...tak přítel pro ně jel..No, já myslim, že v Sanusu maj akorát víc papírování ..kvůli všemu.....tak já jsem ráda, že to neprošvihnu,protože, těžko by mě někdo volal, že mám jít na krev....ještě, že si vždycky všechno vyčtu...ale jestli mě nepustěj..tak zdrhám... 😉 Tak vám všem ostatním to řeknou.doktoři.....ale já kdybych to nevyčetla tak to nevím..když smrdím tady..tisíc let 😀

muddledgirl
11. pro 2013

@martina_81 Jo a to nevíš..jsem říkala doktorovi,že jsem zjistila, že mám jet příští týden do Sanusu kvůli screeningu a on,že mi ho tady klidně udělají...ch jo...to já nechci.......modlete se za mě dámy,díky...

muddledgirl
11. pro 2013

Jak se máme dámy?My žijeme v naději,že jdeme v pátek domů...připravím se, učešu se,namaluju,vysprchuju a půjdu na utz... 😉

muddledgirl
11. pro 2013

@martina_81 teď mě tak došlo,že jsem Tě mohla poprosit,aby jsi mě poslala něco dobrého..teď už je to jedno..když ty pořád tak pečeč,samý dobrůtk....já vím, že babička dělala buchtu plnou máku a krásný malý šátečky..to teda uměla...

margarita1
11. pro 2013

@martina_81 no jasná věc, to víš, že mi to bude buřt, to budu řešit, až to nastane 😀

petrufa86
11. pro 2013

@muddledgirl no, moc sem toho nezabalila, asi jen 5 dárků protože Terezka se vzbudila, ale večer udělala rekord, šli jsme na prochajdu a spala od 16:15 hod do 18:45 hod venku v kočárku, kdyby nepřijel soused a naši psi nezačali štěkat tak by spala ještě dýl. Jarda ji pořád chodil kontrolovat jestli vůbec dejchá 😀 😀 😀 protože jak sem spala na prochajdě spí max půl hoďky a má v sobě radar a budí se když cvaknu klíčema v zámku. Jojo, sourozenec pro Terinku je v plánu, Jardovi se o tom dokonce už i zdálo ze soboty na neděli že sme čekali Adámka 😀 😀 Já jsem je chtěla mít 2 roky po sobě, ale tuhle mě nahlodala ségra že bychom mohli příští rok (2015) jet k moři ať prcka o trochu odložím, tak uvidíme, moře mě láká. 😀 😀 😀
@margarita1 jojo, takhle to má ségra, obě těhu přes zimu a bundu si kupovala v Polsku a nosí ji jen v těhu a pak že ji někomu nabídne protože ona má 50 kilo i s postelí a vypadala by v ní jak hastroš. 😀 😀
@muddledgirl že smrdím tisíc let v nemocnici sem si připadala týden před porodem když sem tam jak blbka ležela a nic se mnou nedělali a nakonec mě den před termínem pustili domů že se mám na porod těšit doma. Sem myslela že vykvetu 😀 a Jadra že jim půjde rozbít hubu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A v jaký že to seš vůbec nemocnici???

muddledgirl
11. pro 2013

@petrufa86 no tak to super, že se malá tak vyspala,asi to potřebovala...já tady taky chodím v deset až v jedenác...ráno se budím..ale jen se napiju a zase spím třeba až do půl 6,šesti..někdy dýl....to neznám....No,já furt chtěla k moři před mímem...jenže nejdřív nebyly prchy,pak byly a zas přítel hledat práci,takže nešlo nic naplánovat...tak holt se pojede až s prckem....a druhý vůbec nevim,jestli někdy bude....uvidíme až jak to půjde s tím prvním....no,když uděláme rozumné změny v bytě..což by bylo velice těžké,tak bych druhátko asi chtěla..no uvidíme..na to..je hromada času....ale zas platíme 6 500 za zamražený embryjka,protože jich je 22.V Trutnově...jsem...

margarita1
12. pro 2013

@muddledgirl to platíte každý měsíc? Tak dneska nám držte pěsti holky 😉

muddledgirl
12. pro 2013

@margarita1 ahojky, ne za rok..Tak jak seš po IUI?Tak držíme pěsti...

sabcacech
12. pro 2013

@muddledgirl NO JAK SE CÍTÍM???jako lokomotiva, všichni mě zastavují, že už to bude každým dnem a diví se, když říkám. že nééé 😠
@margarita1 snad ano, zatím jsme v klídku, tak uvidíme

muddledgirl
12. pro 2013

@sabcacech Vid? Jsou trapny...Ty nemusis hajat? 😉