CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

lenda01
24. lis 2010

ahojky holky... koukam ze tady se uz pece.. od pondeli mam dovcu, takze se do toho asi taky pustim.. takze sem davejte receptiky at mam nejakou inspiraci 🙂 beru receptiky na peceny i nepeceny, proste vsechno 🙂

evik31
24. lis 2010

tak mám zadělaný 3 těsta mega dávku na linecké kytičky,tatrankové pracny a na karamelové košíčky,jinak mám zatím rozhodnuto o 12 druhech,ale jak se znám tak toho bude víc počítám těch 15 nejvíc 😀
@tygr21
@rvasata tak to už bych holky asi nezvládla,vy jste šikulky vy to zvládnete samy 😉
ale jinak receptíky šup sem
@tygr21 na ty klubíčka jsem už koukala loni,ale nezkoušela jsou fakt tak dobrý kolik jich asi máš z jedné dávky
@lenda01 zatím nepeče jen těstí,ale brzy bude 😎
je to pro mě potom všem strašnej relax a to sem fakt potřebovala myslet na něco jiného

rvasata
24. lis 2010

@evik31 12 druhů,jo?Já mám rozhodnuto o lineckým 😀 😀 😀 no začnu až v prosinci tak doufám,že do té doby mě ta nechuť přejde.Zítra hodím receptíky co dělám já,teda co jsem dělala,ale ne každý rok to by mě švihlo 😀 😀 😀

evik31
24. lis 2010

@rvasata já každý rok zkouším aspon jeden nový recept loni jsem dělala nově babiččiny rohlíčky s nutelovým krémem a byly moc dobrý 😉 recepty hod určo třeba tam bude něco co náís zaujme a vyzkoušíme

rvasata
24. lis 2010

@evik31 Tak zítra něco je zase z MMB a něco opíšu z chytré knížky 😀 😀 😀

rvasata
25. lis 2010

Košíčky s krémem a ovocem:
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Na těsto: 40dkg hladké mouky, 10dkg cukru, 20dkg hery, 1 vejce, 1/2 prášku do pečiva, Na krém: 25dkg másla, 15dkg cukru, rum, 1l mléka, 4 vanilkové pudinky jahodový a mandarinkový kompot
POSTUP PŘÍPRAVY
Z této dávky je cca 80 malých košíčků.
Z uvedených surovin zpracujeme těsto, dáme odpočinout do lednice a plníme formičky košíčků. Pečeme dozlatova. (Můžeme použít linecké těsto)
Krém:Máslo vyšleháme s cukrem a po vystydnutí přidáme uvařený vanilkový pudink a ochutíme rumem podle chuti.Nejlépe se plní sáčkem s trubičkou.
Zdobíme ovocem, u nás je nejoblíbenější jahodový a mandarinkový kompot, ale záleží na tom, co máte rádi.

Střapáčky
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
200 g hladké mouky, 200 g másla, 80 g moučkového cukru, 200 g strouhaného kokosu, 1 vejce, 3 lžíce kakaa, čokoládová poleva + kokos + filigránky na ozdobení
POSTUP PŘÍPRAVY
Z přísad vypracujeme těsto, které necháme zhruba 1/2 hodiny v chladu odpočinout. Pak vyválíme plát, vykrájíme kolečka a pečeme zhruba 10 minut dorůžova. Upečené a vychladlé střapáčky slepujeme libovolným krémem nebo marmeládou, po obvodu namočíme do polevy, obalíme v kokosu, nakonec polijeme polevou a dozdobíme buď cukrovím zdobením nebo filigránkami. Jsou velmi dobré.

BOUNTY KOULE
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
250g strouhaného kokosu, 1 plechovka zahuštěného mléka- SALKO, 150g moučkového cukru, trochu rumu, poleva čokoládová mléčná nebo mléčná čokoláda. Z této dávky vyjde cca 70 kuliček.
POSTUP PŘÍPRAVY
Z ingrediencí vytvoříme hmotu, necháme v lednici ztuhnout, tvarujeme kuličky a namáčíme do čokolády.

RAFAELO - strááášně dobré a snadné!
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
50g másla50g vanilk. cukru150g nastrouhané bílé čokolády2 lžíce rumu,šťáva z 1 citronu100g kokosové moučky30g loupaných celých mandlí
POSTUP PŘÍPRAVY
Máslo s vanilkovým cukrem utřeme do pěny, přidáme čokoládu, rum, citron. šťávu a 60g kokosové moučky. Zpracujeme těsto, ze kterého tvarujeme kuličky do kterých balíme mandli. Kuličky potom obalíme ve zbylé kokosové moučce.

STROJKOVÉ PUDINKOVÉ SLEPOVANÉ PODLE MOJÍ SOUSEDKY Z PŘÍZEMÍ 🙂)
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
1/2 kg hladké mouky, 1/4 kg cukr moučka, 5 vanilkových pudinků, 1 hera, 125 g másla, 3 celá vejce
POSTUP PŘÍPRAVY
Vše zpracujeme v pěkné těsto, necháme asi hodinku uležet a ve strojku uděláme štangličky, upečeme, slepujeme marmeládou a namáčíme strany v čokoládě.
Já dělala z půlky, ale příští udělám celou hromadu 🙂).

Nugátové věnečky

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
250 g hladké mouky, 75 g moučkového cukru, 125 g másla, 1 celé vejce, 1 vanilkový cukr. ----Suroviny na slepení a zdobení---NUTELLA,LÍSKOVÉ OŘÍŠKY,ČOKOLÁDOVÁ POLEVA.
POSTUP PŘÍPRAVY
Ze surovin zpracujeme těsto,dáme do folie na 60 minut do lednice.Lískové oříšky nasucho orestujeme,můžeme rozpůlit,nebo nechat celé.
Těsto vyválíme na tloušťku 3 mm a vykrájíme kolečka,upečeme.
Slepíme k sobě vždy dva věnečky nutellou a poté potřeme i navrchu,naskládáme lískové oříšky a necháme chvíli v lednici zatuhnout.
Věnečky máčíme v čokoládové polevě a nakonec můžeme ještě dozdobit bílou čokoládou.

rvasata
25. lis 2010

Zdar ženy,tak přidávám pár receptíkůů,večer přidám další z chytréé knížky 😀 😀

tygr21
25. lis 2010

Evik.......z tý dávky vůbec nemám ponětí kolik jich je.
Pěkný den,přeju

rvasata
25. lis 2010

@tygr21 ahooojdaaa 😀

tygr21
25. lis 2010

Rvasy.......jak se máš?

rvasata
25. lis 2010

@tygr21 joo jde to.Se tady už dost dlouho přemlouvám jít něco dělat,ale ta lenost je hrozná 😀

evaav
25. lis 2010

Ahoj všem
Tak jsme včera něco napekli,linecké,pracny,ořechy rohlíčky, pak ještě jedno to nevím jak se jmenuje jsou to taková tmavá kolečka a pak se to slepí arařídovou směsí.Měli jsme to už pak s mamkou plné zuby 😉 a to ještě není konec 😝

@rvasata -chtěla jsem se zeptat za jak dlouho po laparce jsi mohla provozovat domácí znažení,já se na to úplně zapoměla v úterý zeptat.A taky jsem zvědavá kdy dorazí mrcha doktor říkal,že to mám pošítat po té laperce,že když nedorazí do čtyřiceti dnů tak mám jít na injekci,ale řikal,že do těch dvou měsíců by přijít měla

evaav
25. lis 2010

@rvasata -dobré recepty vypadají snadně a i chutně

rvasata
25. lis 2010

@evaav Ahojda Evi,my poprvé po vyndání stehů cca 18 dní.Ale kolik mi říkali nevím,já se asi ani neptala. 😀

rvasata
25. lis 2010

@evaav jsou chutnééé,však já nic složité nenenene.Mě to pak neba a chytám nerva 😀 .Já miluju ty střapáčky

skol
25. lis 2010

ahoj holky, já mám uplně na všechno co tady čtu hroznou chuť🙂....jste šikovný,mně se vůbec do pečení nechce,ale asi začnu taky ted o víkendu. a rozhodně využiju vaše recepty,aspon zkusim něco novýho a rvasy..klidně syp další, já budu ráda
jinak mám chřipku jako trám, dnes konečně od pondělka takhle odpoledne trochu funguju,hlava mě třeští, uši mám zalehlý, smrkám, kejchám, navíc musím chodit do práce tak nejsem už pak navečer moc použitelná

skol
25. lis 2010

Rvas´...lákaj mě ty bounty koule a rafaelo...po tom bych se mohla utlouct po těhlech nepečených a pak zkusím ty klubíčka co psala Tygr, všechno si to kopíruju do compu a dám vybrat příteli na co by měl chut

rvasata
25. lis 2010

@skol ty koule taky miluju,teda já zbožnuju všechno,kde je kokos 😀 😀

rvasata
25. lis 2010

JInak holky tak kde jste?

rvasata
25. lis 2010

@skol Koujkej se z toho vyležet a žádný chození do práci přeciiiii.Ať jsi brzo fit 😉

dasty79
autor
25. lis 2010

Ahoj holky 🙂

Koukám, že tady se peče - tak to mě teda neba 😒 Kdybych byla na mateřský, tak třeba ještě...
Já péct nebudu - u nás peče jedna paní v práci - dělá asi 50kg cukroví - tak jsem si u ní objednala
a mám vystaráno 🙂 Možná udělám nějáký 2 druhy -ale u nás to stejně nemusíme.
Radči si dáme nějaký řezy 🙂 a nebo maso 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@skol - tak to pořádně vypoť na cizím těle 😵

dasty79
autor
25. lis 2010

@lenda01 - a máš nějaký vitamínky na tu sliznici? a zítra jedeš do Sanusu????
Ale ty chodíš do HK viď?To je škoda, já zítra jedu taky do Sanusu - na ty kontrolní
stěry a asi se nechám ukecat na tu laparku, jak o tom dr. pořád mluví.
Když vidím co vše může člověk mít v bříšku za paseku - viz @evaav - tak se
taky objednám na kuchnutí 😒 A u mě ta pravděpodobnost ty paseky je taky - díky
tý revizi ☹ Tak ať mě daj pořádně dopořádku,ať se můžem snažilkovat 🙂

@evaav - myslím si, že když tě dali takhle pěkně dokupy, že se zadaří přirozeně 😎

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata - ty tvoje receptíky vypadaj moc dobře 😝
Asi z toho něco o víkendu vyzkouším 🙂
A vy jste tady mluvily o nějakém srazíku???

skol
25. lis 2010

ahoj dasty, jo..potit se ve dvou,to yb se mi líbilo🙂,ale přítel se odizoloval do obýváku abych ho nenakazila ☹ , i kapesníky mi podává skoro klíčovou dirkou,jen abych na něho něco neprskla🙂
ale jinak se o mě stará hezky..čajíčky, mandarinky a pomeranče na talířku až k posteli, to je servis🙂

skol
25. lis 2010

rvas..jsem tu, čekám další recepty🙂

dasty79
autor
25. lis 2010

@skol -to je správný, že se o tebe takhle pěkně stará tvůj přítel 🙂
Tak to vypoť, at se můžete potom potit,až se uzdravíš 😀

dasty79
autor
25. lis 2010

@rvasata je zaneprázdněná a nebo peče cukroví
no jo něco tady voníííííí 😀

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 jojo vyzkoušej.

rvasata
25. lis 2010

@dasty79 jo prdlačky peču.láduju se tady chlebem,div mě huba nepraskne 😀 😀 😀