CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

holubice.petra
1. pro 2011

@petrufa86 i já měla problém s tím pitím a mám ho i teď ale dělám to samé 😀 vařím si čaj do konvice (já teda frčím na ovocných) a snažím se vypít min.dvě denně 😎 co by jsme pro ty mimíse neudělaly že?!

petrufa86
1. pro 2011

@holubice.petra to já už sem ovocných přepitá a to mám takovou tu dřevěnou krabičku od Teekanne a tam mám snad 9 druhů čajů. Jojo, co bysme pro ně neudělali. I na hlavu bysme se klidně stavěli 🙂 😀

petrufa86
1. pro 2011

tak dnešní volání do Sanusu: 2 embrya jsou 8 buněčné, 3 6bunečné, 1 5buněčné a 1 4buněčné. To 8 to pomalu vzdává. A z toho nám 2 zamrazili. Takže když se nepovede 1 pokus, máme zamražreno na 2 pokus.

majka43
1. pro 2011

@petrufa86 Tak to je krásný, hlavně ty dvě první.

petrufa86
1. pro 2011

@majka43 Když to říkáš 🙂 já se v tom vůbec nevyznám. Já myslela, že dvě zavedou a zbytek zamrazí. (nevím, jak to chodí). Dneska sem si všimla, jakou mám krásnou modřinu. Na ruce sem opět neměla žádnou žílu a tak když mě dávali narkózu, tak mě ji píchlii do žíly nad prsty. A móňo mám na celý tý části, kde končí prsty až po zápěstí 😝

montysek
1. pro 2011

@petrufa86 To je divný,já taky myslela,že Ti zavedou 2 a ty ostatní zamrazí! Kamarádka měla taky 8 embryjek a 6 jich pak zamrazili a měla je 6 nebo dokonce 4 buněčný. To je divný,já teda taky nevím jak to chodí ale to ses měla zeptat,proč Ti nezamrazí všechny. 😨 My jedeme v pondělí do centry dohodnout IVF,tak jsem na to celý zvědavá.

petrufa86
1. pro 2011

@montysek Nevím, jsem z toho nějaká zmatená. Tak mě se to nechtělo po telefonu řešit, zeptám se v sobotu. Nebo jestli zamrazili 2 aby něco bylo a pak zamrazí zbyek, nevím?
Tak to asi v pondělí vyfasuješ injekce, prednison, utrogestan a ..., co????

majka43
1. pro 2011

@petrufa86 Neboj určitě ti je zamrazí, oni hned nemůžou zamrazit všechny, když neví jak na tom budou.

majka43
1. pro 2011

@petrufa86 Ještě k těm embryím, za 72 hodin by měly mít 8 buněk. To si ještě pamatuju.

holubice.petra
2. pro 2011

@petrufa86 neboj se kdyz se budou dobre vyvijet tak ti opravdu zbytek zamrazi 😉 my tam taky mame v mrazaku jeste 6''deti'' a v lednu jim budu muset jit zaplatit najem na dalsi rok 😉

montysek
2. pro 2011

@petrufa86 V pondělí asi nevyfasuju ještě nic,teprve půjdeme zažádat.... Takže nevím,zda to podstoupíme ještě v prosinci a nebo až v lednu.

petrufa86
2. pro 2011

@holubice.petra @majka43 tak zítra mezi 7,30-7,45 hod nástup na transfer. 4 jsou ve výborným stavu, 1 je o 2 hodiny zpožděný oproti tamtem, ale prý to snad dožene,, 2 zamražený a to 8 už vyhodil, pže se nevyvíjelo. A budou zamrazovat všech 5 , pže počítal kolik to bude stát a říkal že 5 a že se vejdeme ještě do tý dolní hranice, takže to máme za 3500 kč + 300 Kč ten katetr nebo jak se to jmenuje na zavedení 🙂 🙂
takže už začínám být lehce nervózní.

lenpet
2. pro 2011

@petrufa86 tak at se hezky zahnízdí

petrufa86
2. pro 2011

@lenpet kéž by.

petrufa86
2. pro 2011

@montysek tak mě doktro vypsal žádost na pojišťovnu a ten samý den jsem vyfasovala hned injekce, prášky a .... Šla jsem tam odsud a z lékárny ověšená jak vánoční stromeček s 2 taškama.

petrufa86
2. pro 2011

Holky nevíte, jestli v SANUSU třeba před stimulací nebo před odsátím dělají stěry z děložního čípku? Před stimulací mě dr. Provazník nějaký stěry dělal, ale nevím z čeho. Já jen, že jsem u svý gyndařky byla v březnu, ona mě dělala stěry z čípku a prý se jim tam něco nezdálo. A prý mi sestra psala smsku, která mě nepřišla. Byla jsem tam kolikrát se ségrou, když jsem hlídala malou a ségra šla na prohlídku a sestra nic neříkala. A v pondělí to na mě ségra vybalila proč jsem tam nepřišla, že mě sestra psala sms a že se ji mám ozvat. Přijde mi to divný, když nereaguji na smsku, tak má zavolat, ne? Takže pokud mě stěry v Sanusu nedělali, musím tam. Ach jo, se z toho fakt picnu.

montysek
2. pro 2011

@petrufa86 No ty jo,to jsi asi měla zavolat do centra a říct jim to a poradit se s nima, jestli by nebylo lepší nejprve absolvovat ty stěry, pokud je v centru nedělají a až po výsledku jít na transfér.Já bych se asi bála na to jít a nemít vyřešené ty stěry,přece jen to je docela závažná věc. 😕 ale ta sestra je nějaká husa,když píše v tak důležité věci jen sms! 😠 To jsem nevěděla,že by mi hned mohli dát nějaké injekce..... 😀 Tak to abych si raději vzala nějaké peníze navíc co? A kolik Vás vyšlo IVF celkově,jestli se můžu zeptat?

petrufa86
2. pro 2011

@montysek Tak já si myslím, že ty stěry dělají při odsávání vajíček, aby měli jistotu, že je vše ok Teda aspoň někde jsem to tady četla.. Zítra se radši zeptám. Stálo nás to: 7308,- Kč za gonal, cetrotide, 200,- Kč doplatek v lékárně za všechny ty prášky, 7800,- ICSI, 3300,- prodloužená kultivace a zítra 3500,- Kč za zamrazení a 300,- za katetr. Takže to je celkem: 22 408 Kč. + bůh ví kolik peněz když platíš 30,-Kč při každý návštěvě. Ale od tý doby, co jsem si začala píchat jsem už 30 kč neplatila. Tak v Pardubkáích se dá platit i kartou.

Jojo, je to husa, je to půl doktora, ale zase se mě kvůli ní nechce odcházet od dost dobrý doktorky . Tak ať klidně ty smsky posílají, ale když na to neodpovím, že přijdu, tak ať mi zavolají. Minule (to už je asi tak dva roky) mě taky strašila ať přijdu, že to dopadlo blbě, tak já celá vybobkovaná tam hned běžěla a doktorka mě řekla, ať nemám strach, že to jen blobě nabrala a v laboratoři z toho nic nepoznali. Takže ona taky dělá z komára velblouda. A od března je to 9 měsíců, takže kdyby to bylo nějaký vážný, tak by snad dali vědět jinak než smskou.

majka43
2. pro 2011

@petrufa86 Stěry určitě před transferem nedělají. Měa jsi jí dneska zazavolat a zeptat se o co jde říct jí, že máš zítra transfer. Já nevím, co bych dělala, ale asi bych na ten transfer šla a pak bych to řešila, ale to jsem já. A nemáš na doktorku nějaký telefon, že by jsi jí ještě zavolala?

petrufa86
2. pro 2011

@majka43 já si myslím, jestli stěry nedělají před odsáváním ne transferem. A stěry mě taky dokotr dělal v ten den, kdy mě dával injekce, tak by snad něco řekl. Na doktorku číslo nemám, ale jak píšu, je to 9 měsíců, tak kdyby to bylo závažný, tak by mě snad zavolali, anebo dřív posílali koresponďák. A ségra tam taky byla snad 8x od března, tak nevím, proč ji to neřekla dřív.

majka43
2. pro 2011

@petrufa86 Tak se na to zítra zeptej, než půjdeš na transfer, ale určitě by ti něco řekli, kdyby jsi nebyla v pořádku.

majka43
2. pro 2011

@petrufa86 Já měla včera v práci šílený bolesti, píchalo mě na pravým vaječníku, kde jsem měla ty dvě cysty, ale dneska už je to lepší. Tak snad mi transfer nezruší.

anina32
2. pro 2011

@petrufa86
@montysek
@majka43
@holubice.petra Tak už to mám za sebou 😝 Ještě se vrátím ke včerejšku, k večeru jsem měla velký bolesti v podbříšku, ale opravdu velký, nevím jestli to bylo kvůli dozrálým vajíčkům a nebo kvůli OHSS. Měla jsem odpolední takže hrůza 😒 Dnes ráno to šlo docela dobře, kupodivu se jim povedlo mi napíchnout žílu hned napoprvé a to je u mě úspěch. Po probuzení jsem měla velké bolesti, takže jsem nabídnutou injekci proti bolesti neodmítla, bohužel již nepůsobí, ibalgin si vzít netroufám a tak tiše trpím ☹ Máme 13 vajíček, tak jsem ráda že se moje obavy nepotvrdili. Zítra v jedenáct mám volat kolik se jich povedlo oplodnit, tak uvidíme. Pití nezvládám, je skoro půl sedmý a zatim jsem zvládla jenom asi tři litry, a to se opravdu snažim, většinu dne trávím ale stejně na wc, kdybych vypila těch osm litru tak bych odtamtuď už asi ani nevycházela. Naštěstí nezvracím, ale dostavil se průjem 😝 . Po probuzení mi dali dvě kapačky prý právě na OHSS. Čaje nepiji skoro vůbec nemám je ráda, tak to řeším ochucenou dobrou vodou bez bublinek a střídám to s džusem. Vzhledem k tomu co jsem si v práci zažila včera, jsem si radši vzala neschopenku už ode dneška, protože bych víkend v práci nedala. Nevím o tom že by mě dělali nějaký stěr, jedině když jsem byla v narkóze, nevím 😨 Jinak asi největší zážitek z dneška, po probuzení jsem byla upozorněna že mám tamponáž ale že ji před odchodem budu moci již vyndat, tak jsem začala tahat za obvaz co ze mě koukal, a tahala jsem ....a tahala..... a tahala.... no zkrátím to, nakonec byla pode mnou hromada obvazu, takový tři metry nejmín, připadala jsem si jako kouzelník co tahá králíka z klobouku 😀 Ale moc příjemné to nebylo. My jsme dali za injekce dohromady 9970, dneska jsme platili za ICSI a prodlouženou kultivaci dohromady 11100, a ještě nás čeká to zamražení a katetr, když to dobře dopadne 😀
@petrufa86 Držím ti palce ať ti to zítra dobře dopadne 😉

majka43
2. pro 2011

@anina32 13 vajíček, to je krása, teď ještě aby se krásně oplodnily. Já po OPU vždycky jen trošku zašpinila a o tý tamponáži slyším poprvé. To OHSS není vůbec příjemný, ale zase který holky ho měly, tak otěhotněly, tak máš velký šance, že se embryjka uchytí. Kolik si jich necháš zavést?

anina32
2. pro 2011

@majka43 Budeme si dávat dvě embrijka, kdyz se oplodní 😉 Teď si mi uplně udělala radost ze kdo má OHSS tak se jim to povedlo 🙂 Tu tamponáž taky nechápu, byly jsme tam dvě a ta druhá ji neměla, chvíli jsem trošku růžově špinila a teď už nic, tak nevím proc mě tak ucpali 😀

majka43
2. pro 2011

@anina32 Hlavně fat hodně pij, ať nemusíš ještě do nemocnice na kapačky a taky by ti transfer ani nemuseli udělat.

petrufa86
2. pro 2011

@majka43 Jojo, zeptám. mě čoveče taky občas píchá v tom samým místě, kde jsem měla cystu. Ale kvůli tomu by ti to zrušit neměli, si teda myslím

@anina32 týjo, týjo, sem se smála snad 5 minut králikovi z klobouku. Myslím, že ty stěry dělají po uspání před tím než provádějí odběr vajíček. Aspoň sem to tak někde četla. Vím, že kolegyně z práce byla už nevím na čem a říkala, že si tu tamponáž tahala večer po tom a ještě že v sobě měla 2 litry vína, že by se jinak poblila. Že ze sebe taky tahala snad 3 metry. To já tamponáž neměla, já jsem měla jen mezi nohama ten jejich zelený hadr a když sem se probudila, tak mě taky kapala infuze a na prstu jsem měla nevím jak se to jmenuje, ale to mě hned sestra odpojila jak jsem se probudila. To buď ráda se žílou, jak jsem psala já a ž na druhý pokus a teď mám móňo 5x5 cm. Nevím, proč s tím mám poslední dobou takový probly. 13 vajíček je krásný počet. Jinak já si taky připadám jak průtokáč a to vypiju jen tak 4 litry.

Děkuji za přání, doufám, že to dobře dopadne a embryolog vybere ty 2 nejlepší. Třeba tě ucpali kvůli tomu, že jsi hodně krvácela.

montysek
2. pro 2011

@anina32 Tak další šťastlivec,který to má už za sebou a ještě se 13 vajíčky! 😎 Super !! Kdy se dozvíš kolik se jich pěkně vyvíjí v pondělí? Tak pak napiš, kolik budete platit za to zamražení jo, abych si tak zmapovala kolik si máme asi tak připravit ale počítám, že to bude cca 30 tis.no.

holubice.petra
2. pro 2011

@anina32 ty jo super počet vajíček...taky jsem měla po opu bolesti ibalgin si teď klidně vezmi nesmí se brát až po transféru a v době těhotenství ale teď ještě jo 😉 když jsem se probudila z narkozy tak mi ho dala sestřička i zároveń s tou injekcí proti bolestem a říkala že si ho mám vzít i doma 🙂 držím pěsti ať se zítra dozvíš že se jich co nejvíce oplodnilo 😀
@petrufa86 mě se vždycky ptal dr. kdy mi dělali stěry naposledy u mé dr. a když to bylo ten samý rok tak říkal že už mi je tedy on dělat nebude...jinak si je prý dělají i oni....

petrufa86
2. pro 2011

@montysek Hele, nám v pondělí říkali, že 1-5 stojí 3500,- Kč na rok a 6 a více 5000,- nebo 5500,- Kč

@holubice.petra To já jsem se probudila z narkózy a taky mě bylo blbě, ale za chvíli to odeznělo, takže sem ani injekci nepotřebovala. Ale po laparoskopii jsem si ji píchnout nechala. Tak uvidím s těmi stěry zítra. Týjo, to se nebude chtět v půl 7 vstávat.