CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl s tou dobou ohledně nemocenské? 😲 Tak to ti teda nezávidím, ale na socce Ti snad poradí, co s tím. 😒
@petrufa86 jinak holky, dnešní kontrola ok, čípek stále drží, tak snad to těch 5 dní už zvládneme. Jen Mišák dneska na monitoru chrápal a nedal se vzbudit, tak mi dělal ostudu. 😀 a to jsem čekala, jak se bude hýbat, protože byl celou noc v klidu. No hýbat se začal, až jsme odešli z nemocnice. 😒 a u dr taky v pohodě, v pondělí ráno mám nástup do nemocnice a v úterý jdeme na to. 😉 A přítomnost otce u porodu je asi taková, že stojí někde za sklem před sálem a po porodu mu hned dají prcka, přímo na sále není. ale Jirka to stejně chce, tak jsem mu řekla, že ať si vezme 500 a dorazí. 😀 A v papírech o porodnici a všem okolo, co jsem dneska dostala, je napsaný, že monitor dechu půjčují za 900 na půl roku. Tak nevím, ale asi to dám (čekala jsem 500)... když už v tom máme tolik peněz, tak bych si pak nerada vyčítala, že jsem chtěla ušetřit pár stovek. 😖 a z pojistky dostanu 500 za každou noc strávenou v nemocnici, tak to dám z toho.
Jinak jsme dnes koupili vaničku, ale odvázaná z ní teda nejsem... taková nouzovka. Paní tam měla asi 5 vaniček - červená a růžová.... katastrofa, vzhled téměř jak z roku raz dva, pak bílou, která byla přesně ve stylu vaničky, co jsme se v ní koupali s bráchou, a pak průhlednou žlutou s obrázkama rybiček na dně vaničky. Tak jsem vzala tu... 330 Kč!!! za tu cenu bych měla hezčí z internetu, i s poštovným. No prostě super kup. 😠

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 jo poradí...zatím se nestresuju tolik...monitor dechu když už tak lepší nový si myslím.....u nás ho taky půjčují za 900,-...a nové stojí od 1200,-...a máš ho napořád a můžeš ho pak prodat... 😉

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl nj, jenže teď už ho snhánět nebudu. 😒 No já právě počítala s tou pětistovkou a tohle mě docela zarazilo, ale fakt si zase říkám, že když už v tom je tolik peněz, tak pár stovek navíc už to nevytrhne a za tu jistotu to asi stojí. 😒

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 přes net..no jak chceš... 😉 ne,tohle je podle mého moc dobrá věc.. 😉

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 jo jo..pan primář říkal,že dole není..ale klid.režim zůstává kvůli hematomu a krvacení v 1.trimestru ☹ no jo...stejně se za chvíli ani nehnu.... 😀

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl no já už se taky sotva batolím a těším se, až to budu mít za sebou. Největší utrpení je pro mě večer ve vaně a pak ta noc.... 😖

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 no...už to máš za pár...to zmákneš..neboj... 😉

sabcacech
6. bře 2014

@martina_81 😀 budu na tě myslet
@muddledgirl 😀 jj, no já ji mám kousek, z kopce do kopce, ale zrovna jsme byli mimo Chrudim, cca 11 km. to je bájo, že jste ok. Je to poklad a dnes nám celý den dělají nový vrt na studni a chrní, tu randál a Sofinka spokojená 🙂

sabcacech
6. bře 2014

@martina_81 nechceš monitor??? věnuji

martina_81
6. bře 2014

@sabcacech díky, snad to zvládneme. 😉 Jak to, že věnuješ monitor? 😲
@muddledgirl nj, uteklo to neskutečně. 😀 Jsem na toho prcka děsně zvědavá. 😉 a pak na sebe, jak to budu zvládat. 😀

muddledgirl
6. bře 2014

@sabcacech jo holka...to já sem posera...já nikam kolem porodu nepojedu...ono teda blízko není ani kam,,, 😀 😀 😀 Jo,to je bájo...jsem moc happy....děkuju...To je super,že Sofi spinká,když tam je randál..to musí být malá pohodářka 😀

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 to víš,že jo...mně se to mluví..mám to daleko ještě... 😀

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl jen nekřič, za chvilku se budeš taky chystat k porodu. 😀 já jsem dneska trochu zmatená, protože v těch papírech je napsaná i kosmetika na miminko, že má být s sebou a já mám zabalený jen bepanthen mast, tak nevím, jestli si mám vzít jako i něco na mytí? 😲 a prý 2 čepičky s sebou.

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 co vím,tak na mytí si u nás maminky nic neberou..Dvě čepičky jo??Ty voe..to v létě snad nebude potřeba...

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 zkus si najít nemocnice a název kam jdeš Ty...a třeba taky narazíš na to,co si maminky opravdu braly...

muddledgirl
6. bře 2014

Byly jste někdo na předporodním kurzu?Co se tam dělá?Učí se dýchat při porodu a ty různé polohy? 😀

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl v průkazce a v jiným sešitku, co mi dala sestra na gyndě mám jen plíny, to je jasný, a pak bepanthen na prďku a vlhčený ubrousky, jinak nic. 😒 a ty čepičky taky nikde nejsou... jako na co v tom děsným hicu??? na tom porodním je vedro na chcípnutí. 😖 se zeptám v pondělí sestry na příjmu a kdyžtak by to dovezl Jirka v úterý k porodu. 😉

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 no já si budu brát i poporodní kalhotky a vložky a košile noční...protože u nás se už stalo,že i na gyndě došly...No však se divim čepičky i teď... unás je přetopeno...nejde s topením hýbat.....tak když jsem byla sama na gyndě..tak jsem furt větrala...

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 že došly košile

martina_81
6. bře 2014

@muddledgirl tak kalhotky a vložky mám, to je jasný, košili si vezmu s sebou jen jednu, na ten první den a pak možná na ty poslední, mezitím budu mít určo ty jejich, kvůli tomu debilnímu drénu. 😖 Když jsem ležela teď naposled v tom Ústí ten jeden den, tak jsem měla taky celej den a i v noci otevřenou ventilačku, protože bych tam jinak chcípla. 😖

muddledgirl
6. bře 2014

@martina_81 tak to jo....

petrufa86
6. bře 2014

@martina_81 jojo, takhle to je ve všech porodnicích co vím že chlapi čekají za sklem, když se mimčo narodí, tak si svlíknout triko a na holý tělo jim mimčo přiloží. Tak buď ráda, aspoň nějaká vanička, sice né podle tvých představ, ale kdyť se v tom bude prcek jen koupat 😉
@martina_81 já jsem kosmetiku (sprchový gel) měla s sebou protože v porodnici mejou johnsons a to já jsem nechtěla, takže sem měla svůj hipp sebou.
@muddledgirl naší malý hned po porodu nasadily čepi. Já jsem na kurzu nebyla, za mě zbytečnost a vyhozený peníze

muddledgirl
6. bře 2014

@petrufa86 no vidíš to..a Ty jsi měla letňátko,viď? Tak u nás je kurz jen dvě hodiny celkem..za 200,-....takže žádné pálky...a když už na něco VZP přispívá...tak jdu do toho..Ale nevím..zaleží,kdy to přesně bude,jestli přítel bude moct jít... 😠 Dělá třísměnny provoz...

holubice.petra
6. bře 2014

@muddledgirl Ja rodila v listopadu a cepicku tam zadne dite nemelo 🙂 ja u nas na predporodnim kurzu byla ale byla to spis takova exurze...me se to libilo ukazali nam rodici boxy, hekarny a rekli jake alternativi pororodu muzeme mit...+na co vsechno mame narok si dokoupit atd....clovek pak nesel uplne do neznameho prostredi..trvalo to 1,5h a stalo to stovku 😉 ale vylozene na predporodni kurz kde se uci dychat jsem nechodila 🙂
@martina_81 taky jsem si v nemocnici pujcila monitor dechu...a jeden jsem si koupila na bazarku abych mela jeden v obyvaku a druhy v loznici penez nelituji...

petrufa86
6. bře 2014

@muddledgirl jojo, Teri je 23.července 😉 tak 200kč to bych dala a i si to poslechla, ale mě sestra nabízela kurz o 8 lekcích 😝 😝 😝 😝 😝

muddledgirl
6. bře 2014

@holubice.petra my jiný kurz nemám..tak uvidím,co se dozvím..sama tam nepůjdu,když je to pro páry..takže buďto bude moci přítel jít..nebo holt nic....Jaký monitor by jsi doporučila..ještě jsem nehledala recenze,ale pomalu bych ho chtěla koupit.. 😉

muddledgirl
6. bře 2014

@holubice.petra jinak prostředí znám...uklízela jsem tam v roce 2004 😀

muddledgirl
6. bře 2014

@petrufa86 no,je to docela hustý...že mám jen dvě hoďky..ale tak snad něco se tam dozvim,co mi pomůže, i když realita je stopro jiná..jako vždy a všude... 😀 😀 😀

muddledgirl
7. bře 2014

Ahoj holčičky,tak co jak se máte?Já se asi zbláznim....opět málo DNA v krvi co se týče Harmony testu...Takže v úterý znovu a tentokrát na Maternity 21...ch jo...

martina_81
7. bře 2014

@petrufa86 tak představa, že by Jirkovi dali "čerstvý" miminko na nahou hruď... no nevím, jak by to nesl, to bych chtěla docela vidět. 😀 ale o tom sestra nic neříkala, tak těžko říct, jak to bude probíhat. a to sis brala jen sprcháč nebo i tělový krém? Jinak včera jsem dostala knížečku o kojení, večer jsem to pročítala a mám z toho hlavu jak balón. 😖 Studovala jsi to nějak dopředu, nebo Ti to pak vysvětlili v porodce, jak se ten prcek správně drží a jak se kojí? začínám si připadat jak idiot. 😀
@holubice.petra tak to já si ho taky na stopro půjčím, když jde o malýho, tak těch pár stovek řešit nebudu.
@muddledgirl to si děláš srandu, ne? 😖 já myslela, že je to už hotový a všechno je ok.