CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

majka43
13. dub 2012

Ahoj holky, jak se tady máte? Já zatím nic neplánuju, nějak se už toho bojím, tak čekám na to kdy mě to zase popadne.
@petrufa86 Tebe mi je líto, když už se to povede, tak zase takhle.

majka43
13. dub 2012

@lenda01 Blahopřeju, moc a jak se ti to povedlo? IUI nebo IVF? Nebo že by přirozeně?

littlemousecz
13. dub 2012

@majka43 Ahojky. My teď čekáme na výsledky integrace DNA spermií a chtěli jsme se na IVF vrhnout o prázdninách. Ale už mám cukání na červen, takže do toho půjdeme asi dřív. Uvidíme, kdy dorazí ty výsledky.

majka43
13. dub 2012

@littlemousecz Lepší to neodkládat, cesta k mimču je dlouhá. Já to asi nechám na léto, nejlepší by bylo, kdyby my vyšel transfer na dovolenou. Je my blbý už zase marodit.

lenda01
13. dub 2012

@majka43 ahojky 🙂 dekujeme moc :- ) po tom vsem se nam nakonec zadarilo prirozene... takze ani ja a ani manzel nejsme tak neplodni, jak nam na zacatku v Sanusu rekli... jooo lecitelka ma zlaty ruce, nedivim se ze je tak vyhlasena a jezdi k ni z cely CR 🙂

petrufa86
13. dub 2012

@majka43 jojo, život je prostě nespravedlivej 😒

majka43
18. dub 2012

@lenda01 Takže už jsi ve třetím?
@petrufa86 A co ty? Půjdeš do druhého IVF, nebo áš ještě mrazáčky?

petrufa86
19. dub 2012

@majka43 ahojda, mám ještě poslední 2 mrazáčky 😒

lenda01
20. dub 2012

@majka43 jj jsem ve tretim a skoro uz zacinam ctvrtej ale pristi tyden teprve screening, takze se furt jeste bojim radovat... a co ty? jake mas vyhlidky? co budete zkouset vy?

petrufa86
24. dub 2012

Ahojda, tak máme výsledky genetiky. Přítel OK, já mám nález v trombofilních mutacích. Vůbec nevím, co to znamená, co se bude dít, co se mnou budou dělat. K Dr, jdu až příští středu. Myslela jsem si, že tenhle měsíc půjdu na KETík a ono prdlačka ☹ ☹ ☹ ☹

littlemousecz
24. dub 2012

@petrufa86 Ahoj, tak to mě mrzí. Řekla bych, že to má co dělat s vyšší srážlivostí krve. Možná je to důvod, proč se bobci neudrželi. @majka43 má tuším leidenskou mutaci, tak ti třeba poradí, co se bude dít.
Jinak my byli dneska na konzultaci v Sanusu, vyplnili jsme papíry a v červnu to nejspíš spustíme. Teď ještě čekáme na výsledky té DNA spermií, jestli budou použitelný. Ty by měly být někdy příští týden. A pak hurá pro léky a v červnu čekat na mrchu. V květnu už to nestihneme, protože má začít někdy příští týden a to ještě nebudou ty výsledky.

petrufa86
24. dub 2012

@littlemousecz jojo, je to ono, sráží se krev a dělají se sraženiny. Takže ta sraženina, co ze mě vycházela při tom potratu to způsobila. Protože ucpala pupečník a k bobkům nešla výživa, vzduch prostě nic a umřeli. Už sem si psala s holčinama a musí se od začátku cyklu před KETEM píchat každý den injekce na ředění krve, a záleží jakou mutaci máš - jsou 4. Pokud tu obyč, tak píchání do 20tt, pokud horší, tak celé těhu. Nebudu moci podnikat dlouhé jízdy autem, budem, letadlem, všude to budu muset hlásit a nebudu moct brát antiko, protože tam způsobuje sraženiny. Ale aspoň už něco víme a budeme doufat, že ket vyjde, když budu pod zvýšeným dohledem několika doktorů. Vím, že se mimi umí uhnízdit, za podpory iinjekcí se neudělá sraženina, tak snad to klapne.... Jinak mě z toho klepne 😒 No vidíš, tak to je dobrý, za chvíli květen, pak červen a hurá do toho 🙂 🙂

littlemousecz
24. dub 2012

@petrufa86 však ono to dopadne, neboj. už jsem tu psala - moje kamarádka třikrát potratila a pak jí na to přišli,píchala si injekce a už má doma ročního prcka.
nejdřív jsme chtěli počkat až na prázdniny, ale nějak to asi dýl nevydržím 🙂, tak aspoň ten červen. Doufám, že to DNA spermií dopadne dobře, jinak by nás čekalo rozhodování, jestli jít do spermií od dárce a to bych fakt nechtěla...

petrufa86
24. dub 2012

@littlemousecz to rozhodování je hrozný, ale pokud by manža měl spermio fakt špatný, tak by se asi nedalo nic dělat, ne?? Já vím, mě se to kecá, ale zase je blbost napíchat tvoje kvalitní vajíčka špatnýma spermoušema a nedošlo třeba ani ke spojení

littlemousecz
24. dub 2012

@petrufa86 jj, je to děs, tak radši doufám, že to bude v pohodě a to rozhodování se nás nebude týkat. oni to prý dělají tak, že pokud je dost vajíček, tak některý napíchají manželovýma (pokud jsou aspoň vizuálně v pořádku) a některý od dárce a pak je na tobě, jestli chceš vědět, který do tebe dají nebo ne, takže v podstatě si pak můžeš klíďo myslet, že se to podařilo zrovna s těma manželovýma.

petrufa86
24. dub 2012

@littlemousecz tak kdyby to takhle šlo, tak bych šla do toho napíchat to půl na půl, ale zároveň bych nechtěla vědět čí ty spermouši byly. A co manža na to? Já si myslím, že chlapy to snášejí hůř než ženský, který by musely mít třeba darovaný vajíčka.

littlemousecz
25. dub 2012

@petrufa86 m to snáší docela dobře, ale asi by mu to přišlo hodně líto.Uvidíme, snad to dobře dopadne.

petrufa86
28. dub 2012

@martina_81 kdepak se flákáš?? Už jsi tady dlouho nebyla. nějaké novinky???

ivininka
28. dub 2012

@petrufa86 Ahoj, koukala jsem, že máš stejný výsledek genet.testu jako já. Prý to nemá velký vliv na těhotenství - PRÝ. Tak nevím. Jsem po 1.IVF. Teď čekám na CAT, ale sliznice neroste, tak do mě pumpujou hormony a uvidí se 😒

martina_81
29. dub 2012

@petrufa86 ahoooj, no nic nového se u mě neděje,tak sem jen občas nakouknu, ale nepíšu. Teď pojedem 3. května do Sanusu s těmi výsledky laparky,tak jsem zvědavá,co mi dr. řekne a jestli bysme teda v červnu mohli jít do IVF. A co se bude dít u Tebe? Aha, teď koukám,že máš o kousek výš napsaný,že k dr. jdeš ve středu, takže tam Ti řekne,co a jak?

petrufa86
30. dub 2012

@ivininka Ahojda, co sem koukala na netu a psala si tady s holkama tak mě psali, že to fakt nic vážnýho není, tak doufám, že mají pravdu. Psali mi, že si budu muset v těhu každý den píchat injekce na ředění krve a každý 3 týdny chodit na hematologii na krev a podle toho budou upravovat dávky injekcí. Při dluhých letech, jízdách autem atd. si je budu muset taky píchat abych neměla trombózu, nebudu moci brát antiko, protože dělá sraženiny atd. K doktorce jdu na konzultaci ve středu, tak uvdím, co mě řekne.
@martina_81 Tak to jsem zvědavá, co se dozvíte novýho. Já jdu ve středu k dr. na genetiku aby mě řekla co a jak a s výsledkama se pak pojedu objednat do Sanusu.

ivininka
30. dub 2012

@petrufa86 Držím palce! Mně doktorka toho moc neřekla. Jen to, s tím létáním a dlouhou jízdou autem či , když bych měla třeba sádru na noze. Dr. v sanusu mi moc toho taky neřekl, jen že to není důležité řešit, že se vše uvidí v těhu, jakk to vše bude probíhat. Jsme trochu s manželem rozčarování a uvažujeme do budoucna, jestli druhé IVF nezkusíme na jiné kllinice. Nebo alespoň zkusíme jinde se nechat vyšetřit a srovnat diagnostiky. Chápeme, že dnes berou pacientky s neplodností jako na běžícím páse, že toho mají dost, ale jak říkám, jsme teď z toho nějak přešlí. Jezdíme do sanusu přes rok a půl a jaksi nám tvrdí každou chvilku něco jiného. Jsme z toho zmatení a cpát do sebe zvýšené dávky hormonů - no nevím. Zatím neházíme flintu do žita a doufáme, že se jednou poštěstí... Hlavně se nedej a ptej se, ptej se a ptej se 😉

martina_81
1. kvě 2012

@petrufa86 ve čtvrtek Ti písnu, jak se něco dozvíme. 😉 A od Tebe čekám jen dobré zprávy,ok? 😀

petrufa86
2. kvě 2012

@martina_81
@ivininka tak sem se vrátila z doktorskýho maratonu. Nejdřív genetika, pak hematologie a pak sanus. Takže u mě nalezena tromb. mutace - protrombimu v heterozigotní formě a mutace C677T v homozygotní formě. V závěru napsáno že to jsou ritikové faktory pro opakiované potraty a.... Takže sem se byla objednat na hematologii, tak jdu až 29týho a pak sem jela do Sanusu, sestra mě vzala hned, pže čekali na nějakou paní a mluvila sem s dr. Vodičkou. Takže v květnu transfer nepřichází u úvahu, ale v červnu jo, až budu mít po hemato mám se k němu objednat. Jak četl tu zprávu, tak říkal že si 100% budu píchat celé těhu injekce. Ale radši mimi a injekce než nic. Mě dr Vodička íkal, že to mám vrozené a... kecala sem s ním asi 10 minut. A jinak říkal, že mám lehčí formu, takže se toho nemám moc obávat, že to má hodně lidí ani o tom nevědí. To mě dr říkal, že už před transferem začnu injekce píchat, v proběhu by to bylo asi k ničemu. A co zkusit Pardubice?? Vy chodíte do HK, ne??? To já na Pardubice nedám dopustit, doktoři, embryologové i sestry super přístup. Já třeba po tom potratu s doktorem diskutovala 3/4 hodiny, vše jsme probrali a ... My tam jezdíme rok.

martina_81
3. kvě 2012

@petrufa86 @jany74 ahooj, tak hlásím,jak jsem dopadla já. IVF máme naplánovaný na červen a 31. května si jedem pro věci na stimulku. Dr. Vodička byl docela rozhozený z mojí endometriózní cysty a z toho, že mi po operaci nedali nějaké prášky (kvůli té endometrióze) a že by to mohlo způsobit problémy po transféru embrya (prý by mohlo být sebelepší embryo,ale v děloze by si ani neškrtlo),tak mě teda moc nepotěšil, prášky mi napsal dodatečně a že prý je budu brát teda aspoň měsíc před IVF. Jsem z toho dost skleslá a moc velký naděje si nedělám. 😒 No uvidíme. Každopádně, Ty to budeš mít taky zajímavý, celý těhu si píchat injekce. 😒 Tak snad to nějak zvládnem a třeba se zadaří. 🙂

jany74
3. kvě 2012

@martina_81 Neboj Marti to zvládnete.Budu nám všem moc držet palečky. 😉

martina_81
3. kvě 2012

@jany74 Taky na Tebe myslím,aby se Ti zadařilo. 😉 Tobě taky nabízeli neschopenku už od stimulace? Dr. dnes říkal,že by bylo dobrý být v klidu už od té stimulace a pokud budu chtít,tak že dávají neschopenku už od prvního dne,tak o tom trochu přemýšlím, když vezmu,jak to vypadá v práci a že ty 12ky a noční asi taky nejsou pro tělo zrovna nejlepší. 😒

petrufa86
3. kvě 2012

@martina_81 On je pořád z něčeho rozhozený. U mě z toho že mě v HK nic neřekli, u tebe z tohohle. Ale nedivím se mu, když tohle zanedbali, takhle by jsi mohla mít první pokus na nic, kdybych nebrala prášky. Jojo, budu Vodička mě říkal, bohužel si budete muset píchat celé těhu injekce. Tak se mu říkala, radši injekce a mimi než nic. Tak říkal, že mám pravdu. Hele, pokud pracuješ manuálně - což asi jo, tak bych si neschopenku vzala už od stimulky. Budeš nafouklá, budeš muset hodně p ít a tudíž budeš lítat hodně na záchod a ....

martina_81
3. kvě 2012

@petrufa86 tak to mě asi přesvědčilo. 😉 Hledala jsem na netu komplikace s endometriózou a žádný velký problémy jsem nenašla, jsou tam komplikace s otěhotněním a že je potřeba to řešit umělým oplodněním,ale o to se v mým případě jedná stejně,tak nevím. A u těch prášků,co mi napsal, jsou popisovaný velký změny nálad,tak se Jirka už bojí,jak ten měsíc přežijeme. 😀 No začínám příští týden, od MS,tak jsem zvědavá,snad se nezabijem. 😉 Ty injekce budeš mít aspoň hrazený nebo musíš doplácet? Jinak je fakt, že když půjde jen o ty injekce,tak to určitě zvládneš. 😉 Takže začínáte taky v červnu? 🙂

petrufa86
3. kvě 2012

@martina_81 tyhle nálady byly i u už nevím jakých prášků, ale zvládla jsem to i bez toho. Hele vůbec nevím, jen mi říkal, že to jsou takový malý injekce jako při IVF,t akže to snad zvládnem. Snad jo, záleží, co mi řeknou toho 29týho na hematologii. Dneska tam byla u Vodičky ta tvoje oblíbená sestra, co??? 😀 😀 😀 😀