CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

dasty79
autor
27. lis 2010

@evik31 - ty seš teda pekařka 😀 To já tady teď vařím a uklízím a po obídku si konečně udělám vánocční výzdobu.
V týdnu jsem si stihla jen natrhat větve a pak bylo kafíčko u kámošky - tak na to vlítnu dnes - už se těšíííííím.
Já mám zapálenou svíčku a až budu zdobit, tak si asi pustím cd s koledama 😀
a odpo chci ještě dát světýlka na balkon a na stromek venku 😀
To bude manža šílet - že to dělám tak brzo 😀

evik31
27. lis 2010

@dasty79 jaký brzo zítra je advent 😀

dasty79
autor
27. lis 2010

@evik31 - na mýho manžu to je brzo.Loni jsme zdobili venku stromeček až asi skoro 20.12. 😀
Ale teď si to udělám sama, to bude čučet 😀

evik31
27. lis 2010

@dasty79 já už jsem manžu taky připravila nato ,že bude odpoledne zapojovat žárovky na bálkoně co dám na gyrlandu no moc se taky nato netvářil 😀

evik31
27. lis 2010

jinak dopékám 2 druh a pak už jen vyvalovat linecké a už přemýšlím jaká těsta si večer zase upatlám 😀

dasty79
autor
27. lis 2010

@evik31 - to tě tak aví to cukroví?To seš teda dobrá, to klobouk dolů 😵
Já teď jdu s bafanem ven, když tam je krásnej čerstvoučkej snížek.
A @evik31 - v neděli večer má hodně sněžit - bude kalamita 😀 To se
nám bude líbit,viď - tolik snížku 😀 Kéž by to vydrželo do Vánoc 🙂

dasty79
autor
27. lis 2010

Nechápu, že ty naše protějšky jsou všechny stejný - nikomu se nechce do zdobení světýlek....
Přitom to je tak krásný - ten advent 😅

evik31
27. lis 2010

@dasty79 baví baví,ale tolinecký je dneska nekonečný to trvá vždy nejdýl s takovou ty okna nestihnu dneska 😲

evik31
27. lis 2010

@dasty79 no už jsem na internetu koukala,že nám hlásí kalamitu 😉

lenda01
27. lis 2010

ahojky holky 🙂
tak ja mam upeceny a slepeny bananky z kila mouky, takze toho je pekna kupa 🙂 a ted varim rychle gulas na zitra k obedu, protoze za chvilku jdeme na oslavu a pak musim na nocni ☹ ale od pondeli dovca, takze to je super 🙂 zitra chci pict vanilkovy rohlicky a linecky a chtela bych letos poprve zkusit nejaky trubicky, ale s tim nemam vubec zkusenost, u toho se budu asi pekne vztekat... jinak ty okna bych mela umejt taky.. uvidim jak bude zitra, kdyz nebude nejaka silena vanice, tak to asi v rychlosti omeju a vyperu zaclony, at to mame na ten advent doma vonavy 🙂

evik31
27. lis 2010

@lenda01 banánky chci dělat letos taky,já ještě peču to linecké,jinak karamelový košíčky a pracny z tatranek už mám hotové,ještě mám v lednici 6 bílků tak nevím jestli z toho neudělám ještě kokosky at to tam neskladuju ,okna už stejně dneska nesithnu,za chvilku se bude stmívat tu noční teda nezávidím,ale oslavu joooooo 😅 tak si ji pěkně užij at přijdeš na jiné myšlenky

tygr21
27. lis 2010

Evik.....děkujeme za podporu.Madlina jí potřebuje jako sůl.Ve čtvrtek máme pohřeb ☹ ,tak to bude hrozný.Jinak receptíky na cukroví napíšu zítra,ted jsem u mamky.Všechny zdravím.

lenda01
27. lis 2010

@evik31 tak tam mam sest bilku a nevim co s nima.. na kokosky mam recept kam se davaji cely vajicka...takze bud pusinky a nebo jsem premyslela, ze zkusim maly indianky... tady ty silene preslazeny u nas frcej 😀 at uz je rano, at muzu uz taky pict 🙂

evik31
27. lis 2010

@lenda01 páni tak to se musím na ty kokosky juknout,ale já mám pocit,že dávám jen bílky když najdu recept tak pak hodím jinak ,ale copak nemůžeš se dočkat já se blížím k finiši už jen peču,ale mám jen 3 druhy zatím a den v ryti 😲
@tygr21 no držte se obě holky budu na vás obě myslet ☹

tygr21
27. lis 2010

Evik....děkuju.
Tak už doma chlapi snižujou strop,protože je křivej jak paragraf.tak se těším,až to bude hotový.

madlina
27. lis 2010

Letos máme takovýhle adventní svícen.

evik31
27. lis 2010

@madlina mochezkej a origynální 😀

skol
27. lis 2010

ahoj holky, tak i já mám des dopečeno...z těch receptů od rvasata tygr jse dnes dělala ty trubičky (rvas, měla si pravdu, ty kovový trubičky prodávaj v každým obchoďáku), botunty koule a klubíčka. pak jsem zvládla 6 plechů lineckýho a perníčky a jsem uplně mrtvá.

madlina, tygr:holky upřímnou soustrast,držte se

madli:fakt originální adventní věnec, super nápad

skol
27. lis 2010

omlouvám se za překlepy,mně tu jde nějak pomalu internet a nestíhá mi to brát písmenka...

evik31
28. lis 2010

hezké ráno tak co dnes vaříte my máme obalovaný květák a br. kaši a hlavně se musím dnes vrhnout na ty okna a vyzdobu 😝

evik31
28. lis 2010

@skol já myslím,že tu překlepy nikdo neřeší 😀

madlina
28. lis 2010

@skol,překlepy? Těch já mám.myslí že kdyby se v nich soutěžilo,jsem jasný vítěz. 😉

rvasata
28. lis 2010

@madlina
@tygr21 Holky upřímnou soustrast ☹

rvasata
28. lis 2010

Jinak přeju krásnou 1.adventní neděli a přiznám se.Nemám věnec.Já na to uplně zapomněla. 😀 Jinak jsem dělala dneska buchty s mákem a ty teda jsou. 😉

rvasata
28. lis 2010

@skol Páááni ty jsi byla teda pilná včelička.já se chystám na pečení někdy v týdnu.Na trubičky se už moooc těším.Tak hlavně,že se ti dílo dařilo.

madlina
28. lis 2010

Tak my jsme si s Adélkou zapálili první svíčku.Adélka byla moc nadšená.4ím je větší,tím víc se na vánoce těším.Ty její zářící očička jsou kozelný.

rvasata
28. lis 2010

@madlina Tak to máš pravdu.Leto se na Vánoce obzvláště těšííím

lenda01
29. lis 2010

dobre ranko holky 🙂
tady je normalne bily peklo a konec sveta... venku snezi a fouka a neni videt na metr..bleee ... ja chci leto ☹ .. 🙂 jestli to snezeni bude takhle celej den a celou noc, tak to se chci zitra videt, jak jedu do Sanusu na osmou rano.. to abych v pet vyjela 🙂
tak prvni advent za nami, co? nejak to vsechno leti.. ja trosku poklidila, zmakla jsem nejakou tu vyzdobu a mam upeceny a komplet hotovy ctyri druhy cukrovi a dnes se chci vrhnout na dalsi. testo mam pripraveny na pernicky a jeste chci udelat slepovany kokosky a pripravit si testo na orechy a trubicky... 🙂

tygr21
29. lis 2010

Hezký zasněžený den,
slíbila jsem pár receptíku,tak píšu.
PLNěNé ROHLíčKY:
300g hladké mouky,150g moučkového cukru,150g tuku,1 žloutek,50g marmelády,
NáPLN:
100g piškotů,100g másla,50g vlašských ořechů,100g kandovaného ovoce,
POLEVA:
250g čokoládové polevy

Z hladké mouky,cukru,tuku a žloutku vypracujeme těsto,které potom necháme asi hodinu v chladu odpočinout.Z těsta vyválíme asi 1/2cm silný plát.Vykrajujeme rohlíčky,které pokládáme na vymazaný plecha pečeme v předehřáté trouběpři190stupnů asi 10min.PPiškoty rozdrobíme,ořechy a kandované ovoce najemno umeleme.Vše potom smícháme s máslem a vytvoříme hladký krém.Vychladlé rohlíčky namažeme tenkou vrstvou marmelády a nejlépe kornoutem nastříkáme napln.čokoládovou polevu rozehřejeme a poléváme s ní rohlíčky.

tygr21
29. lis 2010

PěNOVí INDIANCI:
6 bílků,200g cukru krupice,1 jahodový vitacit,1 piškoty,1 čokoláda na vaření,

Bílky s cukrem a vitacitem šleháme elektrickým šlehačem 20min.ve vodní lázni.Vodní lázen hřejeme na mírném ohni,aby se nám bílky nevařily.Vzniklou hmotu naplníme do cukrářského sáčku s ozdobnou trubičkoua stříkáme na piškoty.Indiánky namáčíme do roztopené čokolády a necháme ztuhnout.


JInak tady kásně sněží.