CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

chilli009
26. lis 2011

@dasty79 Díky moc, snad stávkovat nebude, dostala jsem Duphaston a od 3.dne MS Clostík 🙂 . Nevíte někdo jak má Sanus dovolenou v prosinci? Nejsem si jistá zda už od 20.12. nebo jestli až od 22.12.

montysek
26. lis 2011

@chilli009 Jak to myslíš,že ti tělo stávkuje? Jako že nemáš žádný folík? V Sanusu v Jihlavě jsou v prosinci pořád.My totiž pokud nevýjde IUI,které mám už za sebou,tak půjdeme do IVF a doktor mi říkal,že můžu klidně i v prosinci,že z jejich strany by nebyl problém ani kdyby vycházelo odsátí na Štědrý den ale že záleží na mě,zda bych tam chtěla třeba na Štědrý den dospávat narkozu,kdyby to tak opravdu vyšlo. 😀 No,uvidíme,jak by to vycházelo podle MS a když tak to necháme na leden. 🙂

petrufa86
26. lis 2011

@montysek Jojo, to je pregnyl, víc už jsem nedostala. Pívhám ho dnes ve 21,00 hod. pak mám utrogestan a to se bere až po zavedení. Mě říkal doktor, že největší riziko u matek dvojčat je to, že se narodí o měsíc dřív. A pokud děti budou zdraví,tak bych to jako tak velký riziko nebrala. jojo, můžeš mít darovaný vajíčka i spermouše.

@anina32 mě říkal, že jich mám taky dost. My dnes píchali poslední dávku gonalu a cetrotidu. A gonal mě taky snížil. A nepůjdeš na tu injekci už v pondělí? Mě ji budou píchat dnes a na odsátí jdu v pondělí. Jo, myslím si, že by ti o sliznici řekl. Jo, pomáhá na to, teda jak komu pít kontryhelový čaj a taky červený víno.

chilli009
26. lis 2011

@montysek Folik byl, ale zastavil se na 12 a sliznice na 6 a dál to nejde, doktorka říkala, že se to někdy stává.Tady v Pardubicích jsou asi do 20.12. a pak až v lednu.

montysek
27. lis 2011

@petrufa86 Tak Ti budu v pondělí držet pěstičky a pak až budeš moct,tak napiš,jaké to bylo atˇ vím, na co se mám připravit. 😉 Já vajíčka mám,když stimuluji a manžel má spermijky dobrý,tak my darovaný nepotřebujeme ale je to dobrý pro páry,který mají problém,že je i tahle možnost.

montysek
27. lis 2011

@chilli009 Aha ale tak příští měsíc budeš mít už léky na podporu,tak to bude dobrý. 🙂 U nás v centru asi jsou i přes svátky proto,protože ti doktoři slouží tam i na gynekologii.Jinak já taky myslela,že tam nebudou.

anina32
27. lis 2011

@petrufa86 Já nevím kdy bude ta injekce, kamarádka říkala, že ji měla večer před odsátím, uvidím co řekne doktor zítra na ultrazvuku. Držím ti zítra palce ať všechno proběhne v pořádku a těším se na podrobný reference ať vím co mě ve středu čeká 😉 Tak kontryhelový čaj jsem zatím nesehnala a pít víno mi nepříjde jako dobrý nápad když má člověk v sobě tolik léků, uvidím co řekne zítra doktor, když tak budu muset sehnat ten kontryhel.

majka43
27. lis 2011

@petrufa86 Na zítra ti držím moc pěsti.
@anina32 Ten kontryhel se pije hlavně před ketem od 1DC do ovulky, já myslím, že když se jde na OPU, tak máš v sobě těch hormonů až až. Po transferu se už ten čaj nepije.

majka43
27. lis 2011

@anina32 Po transferu spíš to červený víno, prý je to dobrý lepidlo na embryjka, ale jen skleničku, ne flašku a taky feferonky, prokrvují sliznici.

petrufa86
28. lis 2011

@montysek @majka43 ahojda, tak píšu zážitky z dnešního dne. V 7,15 hod nástup v sanusu. Sestra si mě odvedla na pokoj, řekla mě, ať si vezmu anděla na sebe, změřila tĺak a řekla co se bude dít. Do 8,00 hod jsme čekali na doktora ž dorazí (chodí pravidelně pozdě). V 8 hodin pro mě přišla že jdeme na to, tak jsem jen přešla chodbu a byla na sále. Přišel anesteziolog že mě napíchne žílu na glukózu a uspávací léky. To byl docela oříšek. Na jedný straně ani jedna žíla. nevím proč , ale poslední dobou s tím mám problém. takže 1 pokus nevyšel, ale druhý jo. Napíchl mě nad prsty. Pak řekl sestře kolik mě má čeho píchnout a já už viděla před očima šmouhy a pak už nic nevím. Ale nepřipadala sem si jak na sále, všichni si tam ze všech dělali srandu, tak sem se i zasmála. 🙂. na pokoji jsem se probudila v půl 9 se šílenýma bolestma břicha a zad, přesně takovýma jako při laparce. Nejdřív sem myslela, že si řeknu o injekci na bolest, ale ona zvláštním rychlým způsobem ustupovala. Ve čtvrt na 10 jsem o ní nevěděla. V 9 hod za mnou sestra pustila partnera a pak přišel embryolog. Odsáto bylo 10 vajíček. Nechápeme to, ale přítelův spermiogram byl ukázkový oproti minule. Takže je velká šance že to bude ok. Celou cestu jsme to autem domů řešili, jestli by nestačilo IUI, ale to už je jedno. S doktorem jsme se domluvili, že zvolíme metodu ISCI a že se budou zavádět 2 embryjka. V půl 11 přítel posepsal papír, že si mě odvádí a bylo to. Teď mě pobolíví břicho jako kdybych to měla dostat, ale není to nic hroznýho. Takže buďte v klidu a nebojte se toho. Zítra si mám ve 13,00 hod zavolat do laboratoře jak to vypadá. Zavádět se bude pravděpodobně od čtvrtka do soboty. A ode dneška začínám brát i utrogestan. Týjo, to sem ale napsalasala román 😉
Červený víno jo, i když musím říct, že mám radši bílý, ale eferonky bych teda nedala.do pusy, ty nemusím.

@anina32 tak injekci mi známá píchla přesně ve 21,00 hod v sobotu. Píchala mě do každé půlky 5000 jednotek a pěkně ta injekce bolela. Kam se za tím hrabe gonal a cetrotide. Kontryhelový čaj seženeš v každé lékárně v nálevových sáčcích nebo v obchodě s čaji sypaný. A víno v tomnhle přpadě bych taky vynechala, ale stejně stačí dvě dvojky, ne flašku denně, takže by to zase takový vlv na prášky mít nemělo.

majka43
28. lis 2011

@petrufa86 Nemám moc času, jsem v práci, ale hodně pij vodu, aspoň 4 litra, ať nedostaneš OHSS, když tě bolí břicho.

petrufa86
28. lis 2011

@majka43 oky, děkuji za radu

anina32
28. lis 2011

@petrufa86 Tak nás čeká odsátí až v pátek☹ Jsem z toho trochu rozčarovaná. Když jsem dnes přišla do ordinace tak doktor nejdřív začal řešit jestli mi domů nepřišlo něco od pojištovny, protože oni prý ještě nedostali od VZP schválení a to jsme podepisovali žádost už 31. října!!! Samozřejmě nám nic nepřišlo, přiznali že tam maj bordel (nevim jestli mysleli sanus nebo pojištovnu), pokoušeli se to češit po telefonu, ale na pojišťovně to nikdo nebral, ale prý se nemám bát, do středy se to určitě vyřeší, a k odsátí dojde v každém případě. Potom přišlo konečně vyšetření, folíků prý je hodně a ještě dozrávají, takže bude prý lepší počkat s odsátím na pátek aby byli dozrálý všechny. Nevím ale působí to na mě že je to spíš tím že chtěj nejdřív najít ten papír z pojišťovny 😨 Puregon mám píchat naposledy zítra, to je v úterý ráno a ve středu další ultrazvuk. Cetrotide mám píchat taky naposledy zítra, ale protože to bude už sedmá injekce a pojišťovna jich hradí v jednom cyklu jenom 6, tak jsme si tu sedmou museli platit celou, to znamená, platili jsme dvě stejný injekce, jednu na dnešek za 70 a druhou na zítra za 1077 😨 To mě taky jenom utvrzuje v tom že to je zbytečný prodlužování a mám strach že v pátek už nebude co odsát ☹
@majka43
@montysek
@chilli009

anina32
28. lis 2011

Chci se zeptat i ostatních kolikátý den cyklu jste měly odsátí? Jak dlouho jste stimulovaly?

petrufa86
28. lis 2011

@anina32 To já sem posílala tu žádost až 14týho listopadu a taky nevím, jestli to je schválené, doktor nic neříkal, ale to snad jo, pže jinak bychom platili asi majlant, na´akterý bychom neměli. Ale i tak se to už šplhá ke 20tisícům. Hele neboj se, že chějí odsávaz až v pátek. Já jsem doktorovi řekla, (chtěli původně odsávat v neděli)že se mě to v nehodí, žýe máme lístky na muzikál. tak mě dávky gonalu uzpůsobil tak, aby to vyšlo na dnešek. A embriolog říkal, že byly v dobrém stavu. Týjo, tak to je dobrá pecka 1077 Kč. Jáí cetrotidu píchala myslím 5 nebo 6, takže to akorát vyšlo. A ještě jsme dneska podepisovali papír, jestli chceme zbytek zamrazit.
Hele, mě je tedy odsávaly 12 den a stimulovala jsem 9 dnů.

anina32
28. lis 2011

@petrufa86 Já budu mít v pátek 14. den cyklu a se stimulací mám končit už zítra ráno, to je desátý den stimulace. Mám hrozný strach že tam v pátek budou už jen prázdné folíky ☹ Myslíš že tu injekci zvladne manžel a nebo máme jet radši na tu pohotovost? 😉 Jsme taky domluvený na ISCI a rádi bysme dvě embrijka, tedy jestli tam v pátek něco bude 😔 Držím ti palce ať vám embrijka hezky rostou 😉

petrufa86
28. lis 2011

@anina32 Věř, že tam budou, snad doktor ví, co dělá,ne? Hele, mě to přítel s tou známou domlouval v sobotu odpoledne a jela jsem tam večer a ona mu říkala, proč mě to nepíchne sám, že to nic není. Musíš prostě smíchat tu vodičku s práškem a píchnout, takže si myslím, že byste to zvládli doma sami. Mě to píchala spíš do horní části zadku. Děkujeme, uvidíme zítra, co embryolog řekne.

majka43
28. lis 2011

@anina32 To by si nemohli dovolit, aby tam nic nebylo. Neboj, dopadne to dobře.

majka43
28. lis 2011

Já jedu na ultrazvuk příští úterý. Doufám, že budu mít krásnou sliznici.

littlemousecz
29. lis 2011

tak my jdeme do Sanusu zase v pátek na krev a na spermio, pak ještě jednou před koncem cyklu, no už aby to bylo za mnou, možná bysme mohli stihnout IUI ještě v prosinci, to bych si pak mohla nadělit // ke třicetinám, to by bylo moc fajn 🙂
holky, držím vám palce, ať máte // pod stromečkem
@petrufa86
@anina32
@majka43

majka43
29. lis 2011

@littlemousecz Kdy máš narozky?

littlemousecz
29. lis 2011

@majka43 12.ledna

petrufa86
29. lis 2011

ahojda, tak píšu výsledek z dnešního prvního volání embryologovi. Když zvednul telefon a já se představila, tak řekl, že je to v pořádku, že si jde pro papír, kde to má napsané. takže to my spadl hnedka kámen ze srdce. Takže z 10 odebraných vajíček jich bylo 8 dobrých z toho se všechny oplodnily, jen 1 má daný stranou, to vypadá že nevydrží, ale říkal, že se to může během dneška změnit. tak si dělal srandu a říkal, že jich máme oplozených 7 a 1/2 🙂 zítra mám volat znovu a to se už domluvíme na transferu. takže pokud všechny vydrží a my si necháme 2 zavést, tak nám jich 6 nebo 5 zbyde na zamražrení. 🙂 🙂

anina32
29. lis 2011

@petrufa86 Tak to máš krásný 😉 držím palce ať ti to dopadne dobře aby jste ty zamražený ani nepotřebovali 🙂 nás čeká zítra další ultrazvuk 😝

petrufa86
29. lis 2011

@anina32 kéž by to dopadlo a měli krásný dárek pod stromeček. Doufám, že ty zamražený nebudeme potřebovat a necháme si je na příště. Tobě držím palce, ať zítřejší ultrazvuk je v co největším pořádku.

lenda01
29. lis 2011

ahojky holky.. drzim vam vsem moc pesticky... furt vas tady ctu ale nejak se nestiham zapojovat do diskuze... jeste tak pred mesicem se tu jen tehulilo, tak to jsem tu nemela cim prispivat ale ted jsou tu konecne zase snazilky ktery mi dodavaji chut a elan do dalsiho boje 🙂 normalne se mi uz po sanusu a dojizdeni na ultrazvuky a tom vsem kolotoci okolo zacalo styskat 😀
@petrufa86 moc krasnej pocet vajicek i moc krasnej pocet embryek a neboj se nic, budou to poradne bojovny kabrnaci 🙂
@majka43 kocko, tobe moc drzim pesti.. tentokrat s tebou do boje a do pojidani feferonek nejdu, ale aspon budes tehulit prede mnou a ja pak budu od tebe vyzvidat co a jak 🙂

petrufa86
29. lis 2011

@lenda01 kéž by, už aby bylo tak 15týho prosince

lenda01
29. lis 2011

@petrufa86 jj tohle cekani je hrozny.. ale mysli na to, ze nekdy v patek uz budes mit mimisky u sebe 🙂 a teprve pak to budou ty spravny nerviky.. nechci strasit, jen mluvim z vlastni zkusenosti.. vzdycky jsem si rikala ze budu v klidu, no co kdyztak dalsi pokus, ale pak cloveka tamhle pichne a tamhle zaboli a ten strach a nerviky, to je pak neco.. ale je to krasny a patri to k tomu 🙂

petrufa86
29. lis 2011

@lenda01 hmm, to mě je jasný, že to budou nervy. Já se z toho asi po.... 😉

lenda01
29. lis 2011

@petrufa86 ne neee zadny takovy 🙂 radim pict cukrovi nebo jinak zamestnat hlavu.. 😀