CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

lca180
8. bře 2012

@martina_81 Ahoj Marti,čtu tu vaši diskusi za posledních pár dní a nedá mi to nezapojit se.Chodím taky do Sanusu a tam laparku doporučují až po nějaké době a po IUI.Dle primáře je laparka vzhledem k narkóze mnohem náročnější pro tělo než, IVF anebo vůbec IUI a je pravda,že já to 2 roky oddalovala,protože jsme měli všechny výsledky všude výborné (a nakonec i máme nyní a příčina se nenašla) a opravdu pro mě laparka byla nářez.Po zákroku jsem měla rekordní tlak 70 na 30 a to mám jinak tlak bezproblémový.Zašili mě dost ošklivě a poté mě doma fakt 2 týdny dost bolelo břicho.A výsledek:vše v pořádku a vše průchodné,bez endometriózy.Nechci tě strašit,určitě je dobře,že na to jdeš a možná poznáš příčinu všeho,ale pro tělo to není zas taková sranda.Jinak Sanus samozřejmě doporučuji IVF hned (před vší ostatním jako IUI,laparo,imunolog.vyšetření),protože je to tak trochu "velký business".Držím palce ať vše dobře zlvádneš a budeš brzy těhule 😉

lca180
8. bře 2012

@petrufa86 @martina_81 Holky tak nějak mi přijde,že už je v dnešní společnosti "normální" jít rovnou na IVF,když mimčo hned nejde a je to. Bohužel tak nějak se obávám,že tohle je budoucnost...neplodnost je stále větší problém.Je mi z to ho smutno 😢 Já tedy zkusila úplně vše možné (od bylinek,Mojžíšové,přes laparku a imunologii a IUI)než jsem šla IVF.Pořád nějak dávám přednost "matce přírodě" a to nejsem věřící a po všech vyšetření jsme s manželem oba zdraví.

petrufa86
8. bře 2012

@lca180 tak to já po laparce problémy neměla. A já na ni byla taky před IVF ale kvůli tomu že sem měla cystu, bez jejího odstranění bych se nikam nehla. to mě to nezašili špatně, ale jizvy tam mám pořád a v pupíku mám pěknou hrču. Když to srovnám se segrou, tak ta byla jinde a stehy tam vůbec nemá vidět. Já to mám takový červený. tak Marťa má už jednu dost na prd operaci za sebou tak tam jde taky kvůli tomu aby zjistila jestli aspoň ten jeden vejcovod funguje nebo ne. jojo, plně s tebou souhlasím, ale když to prostě nejde tak nezbyde nic jinýho než IVF podstoupit. Nevím jak ty, ale já si život bez dětí představit nedokážu. Jen by to teda nemuselo být tak drahé.

lca180
8. bře 2012

@petrufa86 Jojo,v tom s tebou plně souhlasím.Život bez dětí by pro mě postrádal smysl.Jsem strašně ráda za to,že je možnost jít na IVF,že tady ta možnost vůbec je.Já jen,že já čekala 3,5roku od vysazení antikoncepce a člověk si říká nejdřív,že uvidí po roce,zdravě žije,sportuje,snaží se nestresovat a dělá vše co je bez lékařů možné a pak ta všechna vyšetření zaberou tolik času,že jsou 2 roky pryč jak nic.Např.mě v Sanusu by vzali na laparo za 3 měsíce. Objednání na imuno v Pze trvalo 4 měsíce.A to nemluvím o čekání na výsledky z histologie po laparo,imuno - měsíc sem,tam a čas letí.A to upozorňuji,že se žádná příčina nenašla.Spermio "prý na dnešní dobu"výborný a já vše v pořádku....Buďme rádi za IVF a tu šanci,ale asi bych tu holčinám nedoporučovala se do toho hnát po pár měsících

lca180
8. bře 2012

@lenda01 Leni,tak jak? Byla jsi u Kokrhounový?

petrufa86
8. bře 2012

@lca180 tak to my měli kratší, " jen" 2 roky. A v sanusu sem byla objednaná na laparo za měsíc. Tak my taky neznáme příčinu. Nedjřív měl přítel špatný spermio a když jsme šli na IVF tak ho měl na 1 s *.

lca180
8. bře 2012

@petrufa86 jj,my těch spermio absolvovali dost 😀 Nejdřív v TU,pak v Sanusu,4x při IUI,1x na imunu v Pze a nakonec "super formule" na IVF 😎 Kde může být příčina? Já jsem přesvědčená,že je to té chemie a konzervantů v potravinách,hormonech ve vodě z antikoncepce a vůbec z toho rychlého způsobu života a stresu,ale to je asi na delší diskusi... Jsem ráda,že je na tom podobně někdo jako já,protože když tady čtu ty hrůzy,co komu je,tak jsem ráda,že jsem zdravá a celý to dopování léky při IVF snáším bez problémů 😉

martina_81
8. bře 2012

@lca180 ahoooj, tak já mám 1 laparoskopii už za sebou a i když to bylo dost náročný,protože jsem měla obrovský zánět,takže mimo odstranění 1 vejcovodu mi dělali výplach dělohy a místo 20ti minut,co prý normálně laparka trvá, jsem tam byla 4 hodiny a týden na kapačkách,ale na jizvy si nemůžu stěžovat, v podbřišku by to asi poznal jen málokdo a u pupíku mám jen "čárku",takže můj doktor odvedl skvělou práci. 😉 Dokonce mě odmítl i řezat,protože když udělali díry na laparku,koukli dovnitř a zjistili,jak to tam vypadá,chtěli udělat řez přes celý břicho,ale protože mi bylo 20, bylo mu to líto,takže si s tím pohrál. No a důsledkem zánětu mám ten zbývající vejcovod slepený,takže pro mě je IVF jediná možnost,jak se pokusit o dítě. A vždycky jsem si myslela,že IVF je záležitost jen takových,jako jsem já a když to tady pak čtu,tak nechápu. Zrovna dneska jsme se s přítelem bavili o tom,že za pár let už ani ta antikoncepce nebude potřeba, je to smutný, ale je to tak..... 😒

martina_81
8. bře 2012

@lca180 a teď mě na tu laparku posílají,aby se vyloučili zánětlivý stavy v tom zbylém vejcovodu,protože by nám prý pak mohl zničit zavedené embryjko. A vzhledem k tomu, kolik to IVF stojí,bych to nerada riskovala.

lca180
8. bře 2012

@martina_81 jj,to sis taky teda užila.Je to fakt smutný,kam se to všechno žene...neplodných je víc a víc. I když je pravda,že většinou se ta příčina najde a lze to vyřešit anebo vždycky tu bude IVF a naštěstí dobří doktoři,kteří nám mohou pomoci.Buď me rádi,že je to takhle a žijeme v této vyspělé zemi a "máme šanci" na smysluplný život.Každopádně držím palce ať to vše dobře zvládneš,bez komplikací a ať brzy budeš těhule

petrufa86
8. bře 2012

@lca180 jojo, myslím si že je to tím, jak píšeš. Ale stejnak s tím nic nenaděláme.

lca180
8. bře 2012

@martina_81 jo,to plně chápu...pro mě tedy ty peníze byly na posledním místě,ale ta psychická zátěž byla obrovská....vlastně i teď se bojím dalších a dalších kontrol,ale to k tomu asi patří

martina_81
8. bře 2012

@lca180 díky, snad se brzy zadaří. 😉
@petrufa86 já pořád čekám,kdy si změníš stav a pořád nic. 🙂

lca180
8. bře 2012

@petrufa86 jo,my se musíme teď radovat a myslet pozitivně,že jo 😅

petrufa86
8. bře 2012

@martina_81 změním si ho příští pátek po UTZ, až budu vědět že je vše ok 😉

martina_81
8. bře 2012

@lca180 to mi připomíná moji kamarádku. Když otěhotněla,tak jsem pořád jen poslouchala,jak se bojí,že tohle nebude v pořádku a co když další vyšetření ukáže něco špatnýho a říkala jsem si,jak to vůbec může zvládat,pořád se takhle stresovat,ale když tady pak vidím,co všechno se může přihodit,tak mám pocit,že já budu ještě horší. 🙂 Ono asi vážně nejde se od všeho odprostit a nemyslet na to, zvlášť v dnešní době. 😒

petrufa86
8. bře 2012

@lca180 jojo, ale do příštího pátka budu stále napůl nervozní. doufám, že vše bude tak jak má 😉

martina_81
8. bře 2012

@petrufa86 Ica180 jj,radujte se a myslete pozitivně. 😀

lca180
8. bře 2012

@martina_81 no,nejlepší nic nečíst,po ničem nepátrat a hlavně nechodit na diskuse 😀 ....a jsme tu 😀

martina_81
8. bře 2012

@lca180 to máš pravdu, nejhorší jsou ty diskuze,dokud člověk žije v nevědomosti,tak je v poho, a když pak nakoukne sem,tak je hned ve stresu. Ale chodím jenom sem,takže osobně to nepřeháním. 🙂

petrufa86
8. bře 2012

@lca180 hmm, to jo, ale zase co se tu dozvíš důležitých věcí 🙂

lenda01
8. bře 2012

@lca180 ahojky kocko, jak si na tom? Nejake priznaky uz jsou? me je teda blbe jako blazen, od soboty rymu a furt psikam, ale teploty nastesti nemam, ale od uterka zaludek na vode a klecim nad wc misou, ale zvracet mi nejde... od utery jsem doma, vzala jsem si dovcu... no je to dobrej hukot 🙂 dnes uz jsem nevydrzela a jela jsem ke Kokrhounovy, je fakt moc mila, udelala mi ultrazvuk, tam byla pidi bublinka a dala mi kvuli ryme neschopenku, abych jeste vic nenastydla a pristi ctvrtek jdu na dalsi kontrolu a to by tam snad uz mohlo byt videt neco vic 🙂 kdy ty jdes na ultrazvuk?

dasty79
autor
8. bře 2012

@lenda01 - co to čtu?????že by beruško 🙂 potichoučku gratuluju a přeju hodně štěstíčka,ať to tentokrát vyjde!!!!( a přirozeně?)

lenda01
8. bře 2012

@dasty79 jjj ale bojim se i radovat i jen to tu psat abych neco nezakrikla 🙂 jsem si u tebe vzala mustr.. jdu v tvych slepejich... navsteva lecitelky, lehka zmena jidelnicku a supky dupky bublinka je v brisku a ja doufam, ze tam zustane az do listopadu 🙂

dasty79
autor
8. bře 2012

@lenda01 - správně,vzala sis skvělej mustr 🙂 Musíš tomu věřit,jako já a uvidíš,že to vyjde.taky jsem se bála radovat - bála jsem se každý kontroly,ale ono to vyšlo a stejně tak to vyjde i u tebe! 🙂
Držím moc moc pěstičky,ať se v listopadu dočkáš vytouženýho miminečka 🙂 🙂 🙂

lca180
9. bře 2012

@lenda01 tak to je super... 😉 Teda ne, to že je ti špatně,ale že jsi těhule. To je super. 🙂 Mohu se zeptat jak tady zmiňuješt tu léčitelku o koho jde?

lenda01
9. bře 2012

@dasty79 to doufam ze to bude mit takovej krasne hladkej prubeh jako u vas 🙂
@lca180 ta lecitelka je z Bartousova u Jicinevsi a je suprova... nedam na ni dopustit... sice svou cinnost provozuje v zahradni chatce, ktera se jevi tak vselijak, ale me dala dokupy a jsem ji za to vdecna.. ona jen nam doporucila co nejist a ze nemame pouzivat mikrovlnku a ze mame pit bylinky a pak mi promazala hormonalni cesty a vajecniky nejakym svym olejem s bylinkama a po pul roce ejhle, zadarilo se prirozene... a to jsem pred dva a pul rokama byli s manzou oba neplodny a nepremysleli u nas ani nad IUI ale rovnou nad IVF...

sissi6
9. bře 2012

@lenda01 po dlouhé době jsem sem nakoukla a hned čtu takovou skvělou zprávu 🙂 Moc držím pěstičky ať je všechno v pořádku. Tenkrát jsem Ti psala, že Vás léčitelka dá do kupy a že se zadaří přirozeně no a vidíš zadařilo 🙂

lca180
9. bře 2012

@lenda01 Tak to je super,že to vyšlo.Díky za info/kontakt.Já na to původně šla tak přes bylinky,bylinkáře,tinktury,Mojžíšovou,hlídala jsem stravu,ale nepomohlo to.U léčitele jsem byla u Hákla,sice jsem cítila jak na mě působí,ale doporučení ohledně stravy jsem dodržovala dávno předtím.To je stejně super,že vám to vyšlo 😉

lenda01
9. bře 2012

@sissi6 dekuju moc 🙂 zatim je to ale opravdu jen v zacatku a pristi ctvrtek se treba dozvim, jestli uz bude i srdicko 🙂
@lca180 ja na tohle nikdy moc nebyla a nikdy jsem kartarkam ani lecitelkam neverila, ale tahle me teda fakt prekvapila a musim rict, ze na ni nedokazu rict jediny spatny slovo... 🙂 ale ty uz ted zadny bylinkare nepotrebujes, ty uz svuj poklad v brisk mas 🙂