CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

flegicka
7. pro 2011

@littlemousecz U mě to šlo,protože dělám na 12ti hodinový směny,zle mi nebylo ani trošku a s holkama v práci jsem si službu vždycky nějak vyměnila.A hlavně u mě to vpráci věděl každý,co podstupuju,tak mi i spíš vycházeli vstříc.

flegicka
7. pro 2011

@littlemousecz Jo a na UZ jsem byla celkem třikrát.

littlemousecz
7. pro 2011

@flegicka Díky za odpověď. Já právě nechci, aby to někdo v práci věděl, zatím to mimo mě a manžela neví nikdo a asi to nikomu ani neřekneme. Mám sice nutkání to říct mámě a tchyni, ale nějak si nedokážu představit, jak na to budou reagovat. Je to ale docela makačka, nikomu to neříct, někdy z toho mám docela depku.Hlavně když jedeme na návštěvu k některé z babiček. Dva roky po svatbě už jim přijde dlouho a ty jejich dotazy mě dokážou fakt vytočit.
Holky, byla jste některá i na IUI? Já pořád přemýšlím, jestli to přece jen aspoň jednou nezkusit, i přes ten mizernej spg. Že bysme zkusili v lednu IUI a pak v březnu IVF. Při IUI se taky chodí tak často na UZ?

flegicka
7. pro 2011

@littlemousecz Mě dokonce Dr.řekl,že musim IUI dvakrát podstoupit,aby mi revizní doktor (mám pojišťovnu 111) IVF vůbec schválil.Spg. má manžel hodně špatný,takže mi bylo řečeno,že se to bude dělat více méně pro toho revizáka.Pak při těch dvou inseminacích jsem měla hodně divný pocit,že se to dělá vlastně pro nic.Mám pocit,že mi dělal UZ jenom jednou při každým.

anina32
7. pro 2011

@flegicka Já mám taky VZP a kvůli špatnýmu spermiogramu jsme šli rovnou do IVF, doktor říkal že IUI nemá cenu dělat.

littlemousecz
7. pro 2011

@flegicka @anina32 No tak teď nevím, co si vybrat. Taky mám VZP a posledně doktor říkal, že to vidí asi rovnou na IVF. Ale domluvíme se až příští pátek, při posledním vyšetření. My máme spg hodne mizernej. 0,9 mil / ml a morfologie 4%. Přemýšlím, jestli si ještě nemáme nechat udělat DNA fragmentaci, abychom věděli, jestli jsou aspoň nějaký použitelný. Ale to jsou zase peníze navíc, tak nevím.

anina32
7. pro 2011

@littlemousecz My jsme měli tuším dva miliony a k tomu nevím jak se to řekne asi seta nebo mesa , nevím ale řekli nám že je to uplné špatně. Já nevím ale dělat nějaký vyšetření jenom kvůli tomu aby člověk věděl jestli to může jít i jinou cestou, a pak by to třeba jinou cestou stejně dlouho nešlo a dávat do toho peníze.... Já nevím ale říká se že při IVF je o dost větší pravděpodobnost než při IUI. kdyby nám to takhle dali na výběr, tak bysme asi stejně šli do IVF 😉

flegicka
7. pro 2011

@anina32 Chodim do HK k Dr.Dejmkovi a tohle mi tvrdil.To sem se zpětně tak trochu nakrkla.I kvůli manželovi,ten totiž tu jejich "komůrku" docela špatně snášel...

lenpet
7. pro 2011

Vypadám jak těhotná?

anina32
7. pro 2011

@flegicka ? Já chodím taky k Dejmkovi 😉

flegicka
7. pro 2011

@anina32 No nic,toho pro co sem tam šla jsem dosáhla,zatim.Ale jinak je strašně hodnej

@lenpet No nevim,nevim... Nějaká nafouklá ne? 😀

littlemousecz
7. pro 2011

@anina32 No ještě uvidíme, co nám řekne doktor. My chodíme do Jihlavy k Dr.Fikerovi.
@lenpet Takhle já vypadám když se přejim. 😀 Ale jinak je to moc hezký bříško. Aspoň nemusíš tahat nic moc navíc.
@flegicka Můj manžel komůrku naštěstí snáší docela dobře, spíš je špatnej z toho, že je to převážně jeho vina.

kharik
7. pro 2011

holky jdu vás povzbudit... já jsem živým důkazem toho, že z IUI se dá taky otěhotnět 😉 (morfologie 4%)

lenpet
7. pro 2011

@littlemousecz zatím jsem nabrala 6,5kg.

littlemousecz
7. pro 2011

@kharik Děkuju, a kolik jste měli množství?
@lenpet tak to je v pohodě. Já mám kamarádku, která do poloviny sedmýho měsíce přbrala 3 kila a bříško neměla skoro žádný a pak do porodu nabrala ještě 3 (projevilo se to jen na břichu) a po porodu byla o 10 kilo lehčí, než před otěhotněním 😉

lenpet
7. pro 2011

@littlemousecz já to mám taky jenom na brichu,jinak ze zadu vypadám úplně normálně.

littlemousecz
7. pro 2011

@lenpet no aspoň nebudeš muset řešit poporodní hubnutí

lenpet
7. pro 2011

@littlemousecz 😀 to teda né

petrufa86
7. pro 2011

@flegicka Je mě to jasný, ale pokud se to nepovedlo, tak je jedno, jestli se to dozvím 10týho nebo 14týho. Na hodně stránkách zpátky jsem četla, že holčina měla hladinu HCG při dvojčatech 2700, takže u tebe to bude asi 1 prcek, ale i tak si myslím, že na první pokus dobrý,ne? Od jaký hladiny je těhoternství potvrzeno? Nevím, jestli je to pravda, ale říká se, že pokud tě mírně poboloívá podbřišek a zašpiníš, takže to znamená, že se mimčo zavrtává.
Já jsem u průmyslový pojišťovny, partner měl první spg katastrofální, 2 při IVF měl o 100 procent lepší a normáoně nám to revizní lékař na pojišťovně schváílil a nemuseli jsme podstupovat IUI. Je to asi individuální. záleží na tom asi jakou máš pojišťovnu. Jen vím, když se mě doktor ptal, tak říkal, že doufá že nemám pojišť. METAL ALIANZ že ty dělají strašný obštrukce kolem toho a nechtěj to schvalovat.

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz Hele, u nás to ví jen ségra a její manžel nikdo jiný. Pokud se to povede, tak to samozřejmě mým a přítelovým rodičům řekneme, ale nemám potřebu, aby to vědělo zbytek příbuzenstva, známý, kamarádi a ... Neříkám, že to třeba za 2 roky neřekneme, ale teď nemám potřebu se tím chlubit, myslím, že je to naše věc, do který nikomu nic není a na jednu stranu to je docela i neštěstí, 2 roky někdo i dýl se snaží a stále nic.Je to zápřah na psychiku ale i partnerský život. Nejhorší je, že bydlíme na malý vesnici a už to slyším. Jé, vy čekáte dvojčátka a to se vám povedlo přirozeně, nebo to máte umělě? Asi budu vraždit

petrufa86
7. pro 2011

A ještě sem zapomněla dodat, že za těch 9 měsíců, co chodíme so Sanusu jsme přeborníci ve lhaní. Už nevíme, co si vymýšlet a vždycky se musíme předem domluvit, co komu zase nalžeme, abychom pak každý neříkali něco jinýho. No prostě JEDNA VELKÁ KOMEDIE

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 ahojda, jakpak se dneska máš?

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 já bych taky šla rovnou do IVF, sice IUI stojí 1000 kč, ale je to myslím ztráta času. my měli při prvním spg morfologii 3 % a teď když se to používalo na IVF 15%. Nechápu jak se to takhle mohlo zlepšit, zlepšil se i počet, pohyblivost všechno. My jediný, za co jsme si připlatili bylo ICSI a prodloužená kultivace.

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 No já to chci rodině říct, až se to podaří, případně pokud se nebude dařit vůbec, ale někdy je to hrozně těžký. O IUI uvažuju na ten leden, abych věděla, jak reaguju na hormony. A kdyby to vyšlo, tak by to bylo super. Moc nadějí bych tomu ale asi nedávala. Je to sice třeba zbytečný, ale na druhou stranu si říkám, že kdyby to vyšlo, tak by pak zbylo víc na výbavu pro mimi. No a když to nevyjde, tak budu aspoň vědět, jak mi bude po těch hormonech a bude to stát navíc jen pár korun k následnýmu IVF. Pokud dojde na IVF, tak chceme připlácet asi i za PICSI. Tu prodlouženou kultivaci nevím, na nějaké diskuzi jsem četla, že pokud jsou nekvalitní spermie (resp.embrya), tak je lepší je dát do bříška co nejdřív, že mají větší šanci v přirozeným prostředí. Uvažovali jste o asist. hatchingu?Nějak nerozumím tomu, co to vlastně je.

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz jojo, tak nic za to nedáš a uvidíš, ale při IUI ti tolik hormonů jako při IVF nebudou dávat. takže stejně pak můžeš reagovat úplně jinak. Mě doktor při konzultaci řekl, že by bylo lepší ICSi v našem případě. když za námi po odsátí přišel embryolog, tak nám řekl, kolik mě odsáli vajíček, kolik jich je dobrých a.... ptal se jestli chceme vajíčka napíchnout (ICSI). Říkal, že je to na nás, ale že on ze zkušeností co má, že by do toho šel. a co se týká prodlužený kultivace, tak říkal, že je to lepší, že je vidět, jestli se spermie do vajíčka zavrtají, že je vidět, jestli žijí, jestli to nevzdávají a ... tak nevím. Asistovaný hatching nám ani nenabízeli a taky nevím ani co to je.

petrufa86
7. pro 2011

@littlemousecz Hele, tady na tý stránce je to docela dobře popsaný, aspoň já to chápu. http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/z...

anina32
7. pro 2011

@petrufa86
@littlemousecz My jsme měli taky ICSI a prodlouženou kultivaci, tu si myslím že dělají každému a embrijka pruběžně zamražují když dojdou do životaschopného stadia. PICSI nevím o co jde, o hatchingu jsem cetla, to je že to embrijko nějak zbrousi nebo seříznou aby se lépe uchytilo, ale to si myslím že nabízejí až kdyz nevyjde 1.IVF.

petrufa86
7. pro 2011

@anina32 @littlemousecz jak jsem to pochopila, tak ti tam zavídějí embryo jakoby se skořápkou a ta v tobě musí prasknout a oni při tom asist. hat. tu skořápku naruší a to narušené embryo ti zavedou. Ale používá se to při neúspěšných IVF nebo při vysokém věku ženy (kolem 37)

littlemousecz
7. pro 2011

@petrufa86 @anina32 Díky, koukám na to a si to zvládnem bez AH. Pořád nevím, jestli IUI ano nebo ne...Chjo, budu se muset nějak rozhodnout, mám na to ještě čas do příštího pátku. Nebo bysme možná mohli jít rovnou do IVF, ale s minimální stimulací, podle výsledků doteď jsem v pořádku, tak by to neměl být problém. Ale zase na druhou stranu, aby to nebylo šetření na nesprávným místě... Mám z toho v hlavě zmatek a místy mírnou depresi.
A jak vám holky těhotný je?

anina32
7. pro 2011

@petrufa86 Tak to u nás to slo rychleji, ani jsme nemuseli lhát 😉 poprvé jsme byli v sanusu začátkem října, to mě ani nedelali prohlidku, jenom nam založili kartu a domluvili jsme se že se objednám podle menstruace na 11.DC a manžel ten den že bude mít spermiogram. Takže podruhé jsme tam jeli koncem října, doktor mi udělal UTZ, řekl že to vypadá dobře a předepsal mi nějaký nějaký prášky, nevím už co to bylo, zřejmě něco jako stimulace na iui, měla jsem to začít brát 2.DC a že máme ještě půl hodiny počkat na výsledek spermiogramu. Po té půlhodině si nás zavolali dovnitř oba a doktor povídá že už víme příčinu proč se nám nedaří a ten recept na léky mi vzal a roztrhal, že v našem případě by to nemělo žádný význam a šance na miminko přirozenou cestou nebo jiným způsobem než IVF jsou téměř nulové. Pak nám vysvětli jak takové IVF probíha a jak je to finančně, To byl docela šok, já si do té doby myslela jako většina lidí co s tím nepřišli do styku, že první tři pokusy jsou zdarma 😀 Manžel z toho byl špatnej že je chyba u něj, ale rovnou tam jsme se domluvili, že do toho půjdeme, takze jsme ještě ten den vyfasovali plnou tašku, injekční pero a puregon a v lékárně jsme vyzvedli ještě prednison a utrogestan aby jsme to meli pripraveny a pak už jsme jenom čekali na menstruaci a 2.DC jsem si začala píchat 😉