CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

anina32
4. dub 2012

@littlemousecz no voní mi nedávají ani žádný prášky. A kdyby za mnou nechodil manžel tak bych asi musela držet i hladovku, protože ty blafy co mi tady nosej si vždycky akorát prohlídnu a vrátím. Už jsem dokonce začala zase každý ráno zvracet.

littlemousecz
4. dub 2012

@anina32 Tak to je fakt blbý. Tak snad tě zítra po UZV pošlou domů a bude to v pohodě.

anina32
4. dub 2012

@littlemousecz no doufejme, ale už tomu přestávám věřit. Dneska mi říkala uklízečka že na oddeleni zůstaly i se mnou už jenom tři tehulky. Tak přece nenechaj přes svátky prázdný patro☹

littlemousecz
4. dub 2012

@anina32 A třeba se jim nebude chtít o velikonocích dělat,tak pustí všechny.

montysek
4. dub 2012

@littlemousecz 😀 My když jsme tam přišli, tak jí manžel vynadal hned mezi dveřma a pak když viděl to její tempíčko 😀 tak jen nahlas dodal - jéžiš marja, já musím ještě dneska na odpolední. 😀 Ono se s tou krví prý pracuje cca měsíc. 😒

montysek
4. dub 2012

@anina32 Tak hlavně, že jste s mimčem v pořádku a neboj, zítra Tě určitě pustí a když se jim nebude chtít,tak se do nich pust - co že Ti teda budou dělat...že ležet můžeš i doma a zadarmo. 😉

bugi
4. dub 2012

Ahoj holky,tak už je to asi jisté,zítra jdu na krev,nemůžu 😀 to vydrzet

bugi
4. dub 2012

Aby jste to pochopily,delala jsem si ten digitalni test a je tam delka tehotenstvi 1-2tydny,jen mi nejde vlozit fotka,jen se bojim aby to nakonec nebyly dvojcatka,kdyz se to ukazuje tak brzy 😲

petrufa86
4. dub 2012

@anina32 Ahojda, co to čtu, držím palce ať je vše v narostým pořádku. Holka, kdybys jela do sanusu, dopadla bys )úplně stejně, já ušpinila jen 2 vložky a vizita taky stylem - jak se máte, krvácíte, špináte?? Ne?? OK a nic víc. Mě přijali v noci ze soboty na neděli, to mě udělali utz a další až ve středu. Mohli ho udělat dřív a nemusela sem tam s nadějí 4 dny tvrdnout. Kokoti!!!! Ty mě tam fakt tak nakrkli, že........... Jo a gratuluji ke chalpečkovi 🙂 Tak tě třeba chtějí pořádně hlídat když jsi měla špatnou krev.
@littlemousecz to my budeme mít výsledky z genetiky přesně za měsíc. Hele, výsledky krve trvají měsíc - oni ji takhle dlouho zkoumají a jestli ona si pak dává na čas a píše zprávu 3 týdny tak je asi fakt divná 😀 😀 My byly v Pardubkách u soukr. doktorky, asi tak 60tnice a milá paní

anina32
4. dub 2012

@bugi já jsem měla dušíka na testu už šestý den po transferu a čekáme jedno😉

anina32
4. dub 2012

@petrufa86 no vono si asi člověk nevybere ale je to děs. Ještě že aspoň cítím jak mě tam chlapeček kope jinak bych ještě umírala strachy jestly je ještě naživu.

evikj33
4. dub 2012

@anina32 Ahoj,držím pěsti aby tě brzo pustíli domu.Jinak s tou pozvánkou se ničeho neboj.Ja měla u malého podezření na daw.s.a tak jsme byli na plodovce,akorat jim trvalo 5týdnu,než nám řekli že je to OK,doba dovolených 😠 Ale hned jsme tam museli na podrobny ultr.doktor se divil proč,že ho dělají i v Opavě a mi jeli do Ov,ale pak řek že je to proně kšeft,že pojištovny za těhule dobře platí.Tak snad budeš klidnější.

antana123
5. dub 2012

@bugi Ahoj jak ti dopadla krev????

bugi
5. dub 2012

To budu vědět zítra v jednu,ale dr.mě vyhecovala na utz,a tam byla vidět jen vysoká sliznice,ale rikala že je brzy,a když mi to vyšlo na testů,tak že to urco dopadne🙂

montysek
5. dub 2012

@bugi To už je jasnééé..... 😵 Na utz bylo ještě opravdu brzo! 😉

bugi
6. dub 2012

Tak krev dopadla dobre,desaty den po ET bylo 132jednotek,neni to nejak moc??

holubice.petra
6. dub 2012

@bugi gratuluji ne není to moc je to akorát 😉 😀

duck09
7. dub 2012

Ahoj holky, mám dotaz na ty, co absolvovaly v HK v Sanusu prvotrimestrální screening. Doteď jsem tam chodila, ale přemýšlím, jestli nepřejít na další vyšetření do fakultky v HK. Nemáme někdo zkušenosti - porovnání? Na konci dubna jdu ten screening - pokyny jsou jen, že mě vezmou krev a udělají UTZ kvůli nosní kůstce a později šíjové projasnění, ale já jsem četla, že někdo nosí pokaždé k doktorovi moč, měří mu tlak, zkontrolují prsa a tak. Poradíte některá? Mě doktor v sedmém týdnu udělal jen ultrazvuk, dal fotku, která je takového měřítka, že tam skoro ani ta tečka není vidět a šla jsem. Stejně mě doktor říkal, at si s tím screeningem vyberu, jestli sanus nebo fakultka a jdu kam chci sama, stejně tak říkal, že pak budu chodit do fakultky, kde si mě pak i odrodí.

anina32
7. dub 2012

@duck09 Ahoj, já jsem po IVF v Hradeckém Sanusu, chodila jsem k doktoru Dejmkovi, po potvrzení těhu jsme tam byli ještě třikrát na ultrazvuku a pak mě předali zpátky k mému gynekologovi do Jičína. Do Jičína chodím jednou za tři týdny do poradny, pokaždé mi měří tlak, kontrolují moč a dělají gynekologickou prohlídku. Ale na prvotrimestrální screening jsem se radeji objednala znovu do sanusu, probíhalo to tak že mi nabrali krev a cca za deset dní jsem mela prijit na ten velkej ultrazvuk. Ultrazvuk jsme měli v pořádku, ale z té krve mi vyšlo riziko 1:60 na Dawna, takže jsem potom ještě za měsíc podstoupila v sanusu odběr plodové vody. Jinak si myslím že ten postup je všude stejný, screening se dela z krve a z ultrazvuku, a moč a tlak kontrolují při běžných kontrolách v poradně.

duck09
7. dub 2012

@anina32 Ano, děkuju za informaci. Trošku jsem na Tebe spoléhala, že jsi tím na Sanusu prošla 🙂 Už Vás dobu sleduju, tak jsem doufala, že nějaké ty informace zde zjistím. Tak snad se na ně můžu spolehnout a půjdu tam. Přijde mě, že to občas dosti odbývají. tak uvidíme. díky. Jinak držím pěstičky, ať je vše v pořádku 🙂

petrufa86
10. dub 2012

@bugi já měla 14den po KETu 1581 jendotek. Ale byly to dvojčátka.
@anina32 tak jakpak to s tebou vypadá? Už jsi doma?

anina32
11. dub 2012

@petrufa86 ahoj, od čtvrtka už jsem doma. Včera jsem měla litani po doktorech, ale výsledek vynikající, chlapeček je v pořádku a já snad taky. Akorát mi v hradci řekli že tam je ještě malinká srazeninka, ale je to prý staryho původu, nejspíš od plodovky, ale malýho to vůbec neohrožuje. Akorát se může stát že ještě trošku zaspínim až to bude odcházet. Tak jsem ráda že mě upozornili předem a když to nebude moc a nebude to čerstvá krev tak ani do nemocnice nepůjdu, radši, po předchozí zkušenosti😉

anina32
11. dub 2012

Tak tohleto je náš Petříček🙂

anina32
11. dub 2012

A takový jsme mu vybrali kočárek🙂

petrufa86
11. dub 2012

@anina32 týjo, ten už je veliký. A kočárek teda hezký, ale nechci radit, ale ségra má podobný a hluboká korba a autosedačka dobrý, ale ta sportovní je podle ní nepraktická a dost na to nadává. Sportovní sedačku strčila na půdu a koupila si z druhý ruky sporťák asi za 1500 Kč a ten je oproti tomu pohodlnější, lehčí a ....

anina32
11. dub 2012

@petrufa86 My jsme ho zatím nekupovali, jenom obhlíželi a zkoušeli v obchodě a přisel mi že je udelanej dobře. I ten sporták jsme měli nasazený a zdalo se mi to v poho. Já jsem mela na prvního před lety trojkombinaci s podobným sportákem a vydrželi jsme v tom celou dobu, nemeli jsme ani golfky, prostě nic jinýho. A tenhle mi přijde i cenově přijatelnej, zase nechceme dát za kočárek 20 tisíc, nám stačí ten poklad co budeme vozit vevnitř 😉
Jinak z tý ultrazvukoví fotky jsem uplně nadšená, už jich máme hromadu a vždycky to je jenom rozmazané cosi 😀 a tady je uplně úžasně. Už má 398 gramů a od hlavičky po zadeček 16,3 centimetru 😉

petrufa86
11. dub 2012

@anina32 No, ono záleží na kvalitě utz. Nevím, třeba ti bude vyhovovat, ale ségra s tím byla prostě nespokojená a koupila si golfky a když to porovnám - vozila sem malou v obou kočárcích a můžu říct, že fakt ty golky jsou lehčí, lépe se ovládají a ... Jojo, ty ceny kočárků jsou šílený. My ho naštěstí máme slíbený od rodičů - ale i tak mám vybraný - třeba to dopadne jinak jen za 4500 Kč hlubokou korbu s tím, že bych si koupila pak jen golfky a pak za 6800 Kč a to je trojkombinace.

anina32
11. dub 2012

@petrufa86 Tenhle stojí 9900 takhle se vším všudy, i s aotosedačkou, pláštěnkou a taškou na pleny.

petrufa86
11. dub 2012

@anina32 hmm, tak to není špatná cena 😉

rukavicka
13. dub 2012

Ahoj, chtěla bych se připojit k vám holky.Chystám se s manželem na icsi rovnou.Chodíme do sanusu v Jihlavě.Máme to v plánu začátkem prosince.Má taky špatnou morfologii.Teratospermii.Říkali,že to půjde jen touto cestou.Mám z toho obavy. Rukavicka