CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
12. čer 2012

@littlemousecz jojo, to vím, že psala, že byla objednaná na půl 8 a byla třeba až třetí. Ale máš fajn, že nikdo nepátrá po tom, kam chodíš a co tam dělá. V dnešní době se to často nevidí. Buď ráda 😉

littlemousecz
12. čer 2012

@petrufa86 tojo, jsem ráda, zas mám aspoň pořád stejnýho doktora. mimochodem, dneska měl taky sekeru, sestra je z něj fááákt nadšená 😀

martina_81
12. čer 2012

@littlemousecz tak to je krásný počet. 😉 Porostou, neboj. Já jdu zítra na poslední UTZ, tak jsem taky zvědavá.
@petrufa86 Tak to je super. 🙂 Jdu na 8, v kolik Ty?

petrufa86
12. čer 2012

@littlemousecz hele v Pardubkách to je to samý. Jšeš objednaná na 8 a doktoři si uráčí přijít v půl 9. Nikdy se nestalo že bych šla hned, vždy sem čekala.

@martina_81 já tam mám být na půl 9, takže se asi zase mineme 😒

unkarka
12. čer 2012

@petrufa86 tak to je fajn a preju na transfer hodne moc moc stesti at vse dopadne dobre a mimisci se uchyti 😉

martina_81
12. čer 2012

@littlemousecz @petrufa86 Já jsem zrovna minule v práci říkala kolegyni, že jdeme vždy načas, když jsme objednaní na 11, tak úderem 11té mě sestra volá. 😉 A když jsem šla na 1.UTZ,tak mě brali asi o 10 minut později a včera jsme čekali taky asi 10 minut, přesně, jak píšeš, než dorazil dr. 😒 Ale těch pár minut se ještě dá. Akorát jsem si říkala, když jsme přišli a bylo tam spousta lidí a já šla jako první, tak na kdy byli všichni objednaní? My jezdíme vždycky na poslední chvíli, protože Jirka má pořád času dost, pak se někde zaseknem v nějaké koloně a dorazíme většinou pár minut před objednacím časem. 😉 Jednou jsem nestihla ani dosednout a už mě sestra volala.

petrufa86
12. čer 2012

@unkarka díky moc 🙂 🙂 doufám, že tentokrát na potřetí do už vyjde. 😉
@martina_81 tak kolem tý 10,11 jdu vždycky načas, to už dohoní, ale když mám jít první nebo 2, tak vždy čekám až se doktor uráčí vyspat. Ale všichni chodí pozdě, jak Vodička, Provazník i Novotná. Jojo, 10 minut jde, horší je když někde čekáš třeba 2 hodiny, to mě může vždycky trefit šlak 😠 😠 Tak ty ostatní šli určitě na transfer nebo odsátí a zbytek tak na ně čekal, protože já když sem tam přišla, tak zrovna sestra 3 lidi volala že si můžou jít za nima na pokoj. A co bylo nejlepší když sme šli domlouvat rozmrazení, tak tam zrovna z tý odběrový místnosti vycházel chlap a šel za partnerkou na pokoj a za chvíli šel pryč že si jde něco koupit k jídlu a pití a ptal se embryologa jestli to tentokrát stačí. takže to vypadá že to musel dělat 2x protože poprvé měl asi spermoušů málo. Docela sem toho chlapa litovala. Vím, že oni si odbydou jen tohle a je to. Ale jít 2x, kór když chlapi to snáší hůř než ženský.

unkarka
12. čer 2012

@petrufa86 tak to zas muzu rict ze se mi v Jihlave nestalo ze bych tam na cokoliv cekala.Nejvic tak 10 min.

martina_81
12. čer 2012

@petrufa86 jo, to jsem si říkala taky, že asi nečekají normálně na doktora. A jak to při tom odsátí vlastně probíhá? to pak za mnou Jirku pustí? A ten Provazník tam bývá jen v to pondělí nebo i v jiné dny?

petrufa86
12. čer 2012

@martina_81 jojo, Provazník tam je v pondělí a může se stát že kdybys šla na transfer o víkendu (což se teba si týkat nebude) tak tam může být taky. Na odsátí tam budeš muset být mezi 7,15-7,30 hod. Sestra tě zavede na pokoj, změří ti tlak, vezme si od tebe ten protokol, souhlas s odsátím a dostaneš na sebe anděla. Pak si pro tebe přijde, ty půjdeš na sál, lehneš si normoš s roztaženýma nohama. Přijde anesteziolog napíchne tě, a když přijde doktor tak tě uspí. Cca za 40 minut se probudíš na pokoji a tak za 20-30 minut za tebou může Jirka přijít. Mezitím Jirka půjde do odběrové místnosi. Až tam budete oba přijde embrylolog a řekne vám jak dopadly spermie, kolik ti odsáli vajíček, kolik jich je dobrých a jakou metodu si zvolíš. Po cca 2 hodinách tě pustí domů. v ten den musíš polehávat, nesmíš jet MHD, a.... dostaneš takový papír kde budeš mít co nesmíš dělat. A pak tak za 3-5 dnů bude transfer.

martina_81
12. čer 2012

@petrufa86 po narkóze vždycky celej den polehávám,takže to nebude problém. 😉 docela se toho bojím. 😒 A pak při tom transféru?

petrufa86
12. čer 2012

@martina_81 vůbec se toho neboj, až na ty bolesti břicha, který u mě odezněly tak po půl hodině když se probereš tak to ujde. Transfér?? Po OPU si budeš každý den ve 13 hodin volat embryologovi jak to vypadá s embryjkama, jak se vyvíjí, kolik jich je a.... Až budou na transfér tak ti embryolog řekne že máš dorazit. Chodí se v cca 8,30 hod. Sebou musíš mít noční košili. Přijdeš tam, vezmeš si přezůvky (mají tam erární ty gumový crosky) sestra tě zavede na pokoj, vezmeš si na sebe noční košili a budeš čekat. Před transferem přijde embryolog se ujistit kolik jich chceš zavést. Pak pro tebe přijde sestra a půjdeš na sál. Embryolog přinese v tom katetru embryjka, doktor ti je tam vrzne a je to. Emrb. ještě pod mikroskopem zkontroluje jestli tam nic nezůstalo. Pak ti přivezou postel. Ty si ze stolu přelezeš na postel a zavezou tě na pokoj. 2 hodiny tam ležíš a pak tě pustí domů.

martina_81
12. čer 2012

@petrufa86 no už abych to měla za sebou. Ale jsem zas o něco klidnější, když vím podrobněji,co mě čeká, tak díky za vyčerpávající info. 😉

petrufa86
12. čer 2012

@martina_81 v pohoděěěěěěěěěěě Neboj, zas to tak hrozný není. Kvůli mimoušovi vydržíme vše

martina_81
12. čer 2012

@petrufa86 já vím, půjdu do všeho, co bude potřeba. 😉 Tak zítra hodně štěstí!!!! 🙂

petrufa86
12. čer 2012

@martina_81 díky, tobě taky hodně štěstí při UTZ. 🙂

holubice.petra
12. čer 2012

Ahojky holky tak jsem k vám zase nakoukla a koukám že se to tu zase rozjíždí 😉 přeji všem moc moc štěstíčka a na testíkách krásné // 😀
Jinak my se máme moc dobře přemýšlím že na podzim (max. po novém roce) by jsme se chtěli pokusit o další mimčo v mrazáčku jich máme ještě šest tak doufám že to vyjde 😎

littlemousecz
13. čer 2012

@petrufa86 díky za podrobný popis, hned mi je líp, když vím, co mě čeká 🙂
ahoj holky, tak jsem si dneska píchala tencetrotide sama a mám modřinu jako prase. Musím uznat, že to asi bude rukama. Když mi to píchla sestra včera, tak ani ťuk.
@martina_81

martina_81
13. čer 2012

@littlemousecz hele, mně ta moje z minulýho týdne taky ještě nezmizela (ta je teda taky dost děsná) a co mi píchala v pondělí ten cetrotide sestra, tak tam mám taky mini modřinku. Jinak mě dnes opíchala (zbytek Gonalu, ampulku Merionalu a ten Cetrotide), vzala krev, večer ještě zajedem do nemocnice, aby mi píchli Pregnyl, dostali jsme oba instrukce a v pátek v 7,15 máme nástup. 😉

littlemousecz
13. čer 2012

@martina_81 no jo no, tak to bude asi těma rukama, sestry to maji holt líp nacvičený 🙂
tak to máš za chvíli, nás to čeká asi v pondělí, pregnyl mi bude asi píchat tchyně, do nemocnice se mi s tim moc nechce

martina_81
13. čer 2012

@littlemousecz nám se taky nechtělo, ale sestra trvala na tom, že to musí být nějaký "zdravotník" a postrašila nás tím,že na tom, jak se to píchne bude hodně záležet a že když to píchnem špatně, tak celá stimulace bude v háji, tak jsme si to cestou zpátky domluvili v nemocnici,tak snad mi to tam večer někdo píchne.

littlemousecz
13. čer 2012

@martina_81 no tak já myslím, že tchyně stačí, je to sice zubařka, ale injekci by zvládnout mohla

martina_81
13. čer 2012

@littlemousecz tak zubařka je v pohodě, to máš dobrý, že nemusíš nikoho shánět.
@petrufa86 tak jak Ti je? Si představ, že jsem byla na 8, přišli jsme za 10 minut 8, totálně mrtvo, vylezla Marcelka a hned nás poslala k doktorovi, dnes se mi to líbilo. Pak jsme vylezli a seděla tam jen 1 holka a ta pak šla vedle.

petrufa86
13. čer 2012

@holubice.petra ahojda, jojo, snad se to rozjíždí. Díky, snad budu //. Moc bych si je už přála. Asi jako každá z nás. tak to máte ještě dost mražáčků, minim. na 3 pokusy.
@littlemousecz nemáš zač, ráda poradím 🙂 🙂 Hele, Jarda začal píchat fraxiparin do stehen. Bolí to míň, ale mám tam taky pěkný jelita. tak nevím, co je lepší, do břicha s větší bolestí nebo do stehen s menší bolestí ale s móňama??
@martina_81nás tím taky strašila a nakonec mě to píchnul přítel. Kamarádka zdravotní sestra mě říkala, že na tom nic není a že se to píchnout blbě nedá. Myslím, že jen straší. hele, já tam přišla v půl 9, tam jen ženská s chlapem a když sem odcházela v půl 11, tak prázdno. A řekla bych, že sem tě viděla. V půl 9 jste vycházeli z laborky a tys na sobě měla růžovou halenu s kostičkama????

Jinak hlásím, že mě dnes v 8:40 byly zavedeny 2 embryjka. Jedno 10buněčný, druhý 8buněčný, laborantka říkala, že je to to nejlepší co mi mohli dát. Přišla mě ona, doktor i sestra co byla na sále osobně popřát na pokoj, že držej palce a že chtějí vidět za 14 dnů na testu //. tak mě to potěšilo. takže teď děj se vůle boží a před námi 14 nekonečných dnů 😝 😝

littlemousecz
13. čer 2012

@petrufa86 tak t je super, že jsou embryjka takový kvalitní. Držím všechny palce, ať se pěkně uvrtají. 😉

petrufa86
13. čer 2012

@littlemousecz díky moc, doufám že 26.6 najdu vytoužené // čárky. Jdu si na chvíli natáhnou kopyta, jsem unavená a bolí mě břicho.

martina_81
13. čer 2012

@petrufa86 tak to jsem byla já. 😀 A jinak je to červená károvaná košile. 😀 Ale Tebe jsem si nevšimla. 😒 No myslím, že kdyby tam byla jiná sestra než Marcelka, tak nám to třeba taky dá domů, ale nedala se, i když jsme to zkoušeli, tak snad nám to večer v té nemocnici píchnou, když jsme se tam domluvili. Vy jste se hned napoprvé rozhodli pro 2 embryjka? Mě dnes nahlodal Jirka (po rozhovoru s tou sestřičkou ohledně odsávání a transféru), že by šel do jednoho a pak kdyžtak při KETu bysme si dali 2,abysme to měli na 4 pokusy, tak teď vůbec nevím. Sice jsem mu říkala, že vůbec nechápu, kde bysme vzali peníze na 4 pokusy (+několik KETů) a taky si nechci připouštět možnost, že by se tak moc nedařilo. 😒 Tak relaxuj a hodně štěstí. 🙂

petrufa86
13. čer 2012

@martina_81 tak já tě zahlídla na poslední chvíli, takže jsem barvu nijak moc nerozlišoval 😀 😀 😀 všimla sem si jen červených vlasů a říkám, to by mohal být ona 😀 😀 a mě zrovna Marcelka dala domů injekci i stříkačky. jen se zeptala jestli mám někoho kdo mě to píchne a já říkala že jo. Píchnou, ale řekla bych že budeš muset vypláznout 90 kč za pohotovost 😝 😝 ale to je prd když to sprovnáš s cenami v Sanusu. Jojo, pokaždý jsme měli 2 embryjka. Při 2 embryjkách je větší šance že se chytí aspoň 1. Nás když se po OPU ptal embryolog kolik jich asi budeme chtít, tak sem řekla rovnou 2. A pak když odešel, tak sem Jardovi říkala že sem se ho ani nezeptala na názor a on řekl, že se mnou souhlasí, že je rozhodně pro 2. Sice je po 2 dřív vyplácáš, ale... S tou sestřičkou v laboratoři??? Ta mě dneska přinesla na sál embryjka a byla móóóóc milá 🙂 Ale abys mohla mít 4 pokusy, tak musíš mít při prvních 2 transferech 1, ne?? Ono to je mastný no. KET stojí 4100 Kč

martina_81
13. čer 2012

@petrufa86 červený vlasy? ani mi nemluv, mám to hnusný jak blázen, vymytý a odrostlý. 😒 Joo, ta sestřička byla strašně moc milá a sympatická. No já jsem taky pro 2. Jo, na 4 pokusy musíš dávat jen po 1, při ketech můžeš i 2, to už prý pojišťovna nesleduje, proto to Jirka tak navrhnul. A to nám říkala, že KET vychází asi na 4 tisíce. Záleží taky na tom, jak dopadnem v pátek a co z toho bude.

unkarka
13. čer 2012

ahojky devcata potrebuji radu

Ja ted jeste resim ze mam od patku chodt na rehabilitaci na zada na krcni pater mam masaze a ne kriz mam elektriku.A svagrova me vyblaznila ze kdyz mam pred sebou IVF tak by rozhodne na tu elektriku nechodila.Nemate s tím nekdo zkusenosti???