CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
18. čer 2012

@littlemousecz jojo, přímo takhle to bylo i u mě. 😝 😝 😝 a včera ten dithiaden to bylo to samý v blebě modrým. 😝 😝 😝

petrufa86
18. čer 2012

@martina_81 na to stříhání sem se tě chtěla zeptat a zapomněla sem na to. No vidíš, z Jirky bude kadeřík 😀 😀 😀 😀 No vidíš, babička čekatelka je už snad natěšená. A bude tak natěšená, že kdyby to byly dvojky, tak se k Vám na měsíc nastěhuje aby ti pomohla 😀 😀 😀 😀 To my hypo zatím neřešíme, jen si Jarda bral úvěr na zateplení a ... Jinak on dostal barák od rodičů, ale zas taková výhra to není. Máme v 1 patře ložnici a obývák, pak můžeme z půdy udělat dětský pokoj a wc. A jinak wc, koupelnu a kuchyň společnou. takže žádný med. Kór dkyž tchán s tchýní se pro uklízení nenarodili. Mě vždycky může šlak trefit když vidím tchána jak jde až v holinkách do kuchyně. Jardu jsem naštěstí za 5 roků kupu těhlech super věcí odnaučila. A až jednou umře Jardova babička, která bydlí přes dvůr, tak mi zůlstaneme tady a tchýně s tchánem se přestěhují po ní.

littlemousecz
18. čer 2012

@martina_81 a to je od tebe moc hezký 🙂 já bych to stejně nevzdala, tak nějak jsem s tím počítala, že to nebude procházka růžovou zahradou. myslím celý IVF, ale to asi žádná z nás nemyslela, že to je hop na krávu a je tele že jo. teď už jen aby to dobře dopadlo. kdy půjdeš na ET už víš?
já jsem před tím zítřkem tak nějak čím dál víc nervózní, ale Honza asi víc než já, tak ho s tím nechci zatěžovat, už je beztak rozhozenej z toho, že za to může on, ale vytrpět všechno to okolo musím já. jemu v podstatě jen vezmou krev a odevzdá vzorek a je to, tak je mu mě líto. vystresovaná je i tchyně, včera, když mi píchala tu injekci, tak se jí pěkně klepaly ruce. tak jsem si z ní dělala srandu, že je asi jediná budoucí babička na světě, která bude mít zásluhu na početí vnoučete 😀

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 @littlemousecz @jany74 tak nevím, jestli je to mojí zásluhou nebo budoucího tatínka, ale naše miminka jsou prý přímo ukázková a dělají paní embryoložče obrovskou radost, včera prý byli 4 prcci 4buněční a 1 dvoubuněčný a dneska jsou prý všichni 8mi buněční a totálně perfektní. Prý by i případný rozmražení mělo být ok, ale k tomu prý nedojde, protože z tohohle materiálu prý prostě otěhotním. 😀 😀 Tomu říkám pozitivní přístup. Zítra mám volat naposledy a ve středu transfér. 😉 Opět máme tedy zvážit počet, ale řekla jsem , že už jsme na 100 % rozhodnutí, jdeme do dvou! 😀 jen zpráva,že si máme vzít 5500 na zamražení, to trošku zkazila, ale co se dá dělat, počítali jsme s tím. 😖

littlemousecz
18. čer 2012

@petrufa86 a pomáhá to aspoň? to je teda fakt mazec, alergie na grilovaný sele. já teda mám alergii na kdeco, ale mít alergii na naložený maso, tak se asi picnu. já když nemám dva dny maso, tak bych pak zabila a sežrala krávu. ne že bych neměla ráda bezmasý jídla, to zase jo, ale jsem prostě masovej typ.

littlemousecz
18. čer 2012

@martina_81 tak to je paráda, řekla bych že s tímto materiálem můžeš na 90% počítat, že se uchytí obě, když dáte dvě. No to zamražení není levná sranda, ale zase můžete být rádi, že jich máte tolik. Někdo nemá žádný na zamražení a moc rád by ty peníze za to dal.

martina_81
18. čer 2012

@littlemousecz no divila by ses, co lidí si myslí, že je to hop na krávu a je tele. Já měla druhý den neschopenku a už mi chodily smsky, jestli už mám zaděláno a nebo jestli už jsem těhotná a proto mám neschopenku. A když pak každýmu objasním, co to vlastně všechno obnáší a že to trvá vlastně celý cyklus, tak nechápou. Já jsem před OPU taky byla nervózní a čím se to blížilo, tím to bylo horší. Ale když mi sestřička na sále uvazovala nohy a já jí ze srandy říkala, že jim nikam neuteču, tak říkala, že jí to je jasný, že budu ráda, že to budu mít za sebou, tak proč bych utíkala. 😀 Pak na mě mrknul doktor a bylo to, vzbudila jsem se až na pokoji a v poho, tak neboj. Mně už se to kecá, viď? 😉

littlemousecz
18. čer 2012

@martina_81 no po bitvě je každej generál že ? 😀 ale nezlobím se na tebe, budu to brát asi stejně, až bude po. tou nervozitou si asi projde každá. nejhorší je ten pocit, že máš tohle všechno za sebou a v podstatě se to ani nemusí povést. je to děsný

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 no, tak takový bydlení Ti teda taky dvakrát nezávidím. 😒 Mít společnou kuchyň, koupelnu a záchod si teda nedokážu představit. 😖

littlemousecz
18. čer 2012

@martina_81 no o nás to kromě mámy a tchyně nikdo neví, takže se mě žádný blbý dotazy netýkají, pak vlastně ještě kamarádka, která blbý dotazy nemá, protože prochází tím stejným, ne-li horším (tak jak měla OHSS). no a ještě si hoodně rozmyslím, jestli se někdo další dozví, jakou cestu jsme prošli, než jsme dosáhli cíle.

martina_81
18. čer 2012

@littlemousecz mně tady zrovna včera nějaká holka psala,že měla po OPU, ale v manželově spermatu nenašli žádný spermie,tak ho poslali znovu, něco tam našli, ale vajíčka se oplodnit nepodařilo. Síla,co? Takže celá stimulka v háji a ještě prachy za ICSI. A pak je ještě vytočili tím, že jim řekli, že před dalším pokusem by bylo asi dobrý pár dávek spermatu zamrazit, když je to tak hodně špatný. To jsem nechápala.

martina_81
18. čer 2012

@littlemousecz u nás to ví hodně lidí, protože každej ví o mé operaci, jinak by to asi taky bylo jiný. To jsme pak taky v caru zjistili, že bysme asi na tom ivf skončili, i kdybych byla zdravá, vzhledem k Jirkovýmu SPG, ale s tím už on by se nikde nepochlubil. Což mě teda taky vytáčí. Cizím lidem vykládá, jak jsem na tom já a že kvůli tomu vlastně musíme na umělý, ale že on se na tom podílí taky, to už by nepřiznal. 😠 Jo, a Jirkovi rodiče to neví. I když minule jsem mu řekla, že mi to je jedno, ať si jim to klidně řekne, tak nevím, kdy to na ně vybalí, nic jim do toho není.

petrufa86
18. čer 2012

@littlemousecz nebuď nervozní, zase to taková tragédie není.
@martina_81 my jsme platili za zamrazení 3300 kč, ale vy jich máte víc, takže cena odpovídá. Tak buněk mají požehnaně, to to do středy ještě doženou. My měli teď 10buněčný a 8 buněčný. A co, poslalas fotku vedoucí??? jojo, co nadělám, Jarda se nikam stěhovat nechce, kor když do toho teď narval prachy. Bude to znít možná morbidně ale babičce je 90, tak se snad někdy dočkáme. Já jsem si to taky nikdy nedokázala představit, ale co jinýho mě zbyde, že. 😝 😝
@littlemousecz jojo, pomáhá, tím pudrem je to utlumený a nesvědí to. Ale jsem celá bílá a mohla bych jít strašit děti. Mě přijde, jestli nejsem alergická na med. Já ho normálně nejím, ale prý v tom potěru na prase byl a já dělal včera marinovaný křídla a tam jsem dávala taky 3 lžíce medu.

littlemousecz
18. čer 2012

@martina_81 hm, tak to je asi fakt, dkyž si byla na té operaci, tak se to asi utajit moc nedá. Honza se s tím popral docela slušně. I když někdy je z toho špatnej, že je to jeho chyba. Ale že by měl problém přiznat to, to zase ne.
@petrufa86 já vím a dělám co můžu, abych nebyla, ale psychice neporučíš
to je klidně možný, že je to tím medem, mě teda med nevadí, ale zase mi vadí vanilka, kokos a ananas

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 no 4 už zamrazila a počítá s tím, že další 3 k tomu ještě přihodí, tak to vypočítala na 5500. na vedoucí prdím,ať si trhne. 😉 A jak to děláte s vařením? Vaříš Ty nebo tchyně, nebo každá zvlášť?
@littlemousecz chlapi to berou asi mnohem hůř než ženský, to je fakt.

petrufa86
18. čer 2012

@littlemousecz to je pravda, psychice neporučíš. Já jsem šla vždycky i nervní na ET a KET i když to přitom nic není. 😉
@martina_81 tak oni mají ceník od 3-5 což jsme byli my a pal 6-9 myslím. V týdnu vařím já pro sebe a Jardu, tchýně chodí do JZD na 3 hoďky vydávat obědy (je už v důchodu) a tak tchán chodí tam. A o víkendu vaří tchýně. Nedovedu si představit, jak bysme se v kuchyni motali 2. I když mě teda už každou 2 neděli leze krkem knedlo, vepřo zelo. ona snad nezná nic jinýho.

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 to já si právě taky nedovedu představit, že bych se s někým motala v kuchyni. to já si dnes vařila sama. No, vařila.... hodila jsem pár švestkových knedlíků z mrazáku do vody a povařila. 😀 O víkendu vařil Jirka, tak jsem si to užívala, i když v sobotu to byl docela děs, ale cením tu snahu a statečně jsem to snědla, byl z toho dost špatnej, chudák. Tak jsem řekla, že příští víkend má na to, aby to vylepšil, tak jsem zvědavá, co vymyslí. 😉 To fakt dělá pořád knedlo,vepřo zelo? To je bomba. 😀

petrufa86
18. čer 2012

@martina_81 my dneska měli od včera zbytky. Čočkovou polívku a Jarda křídla a já radši obalovaný hermelín. Nechci riskovat a být měsíc puntíkatá jako vochomůrka. No tak já si Jardu nedovedu představit vařit. ten říkal, že kdyby mu chcípli slepice, chcípne i on hlady. Ale jíst hemenex, omeletu a píchaný vajčka dokola taky nejde. A co " dobrýho" vařil. Jo, každá druhá něděle je knedlo, vepřo. Já to mám rada, ale nemusím to mít 2x do měsíce. A vy bydlíte v bytě??

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 jo, 2 roky zpátky jsme koupili byt 3+1.No, vařil bramborový knedlíky z prášku, ty byly jak beton, špenát, kde mu z toho vzniklo takový zelený cosi téměř bez chuti a k tomu jsem kupovala uzený kuřecí stehna, tak ty byly ok. 😀 A včera jsme měli bramborovou kaši a obalovanýho kapříka, tak to se mu povedlo. 😉

petrufa86
18. čer 2012

@martina_81 jak se mu z knedlíků z pytlíku povedlo udělat beton????? Tak já uzený stehna kupuju taky, jsou výborný a chutnají mě víc jak obyč stehna. Ryby mám ráda, ale kapra nemusím.

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 nevím, měla jsem nějaký těsto v prášku z Kaufu (neosvědčený) a ono se to pořád děsně lepilo, tak tam přidal hromadu mouky a bylo to. 😒 Uzený stehna taky můžem, jen mě vždycky vytáčí, že když jsou v akci, tak je nemají, důchodci jsou děsně rychlí. 😠 Ryby baštíme asi všechny, jen si je nějak nemůžem dovolit a kapra jsme dostali od našich, takže asi tak. 🙂

jany74
18. čer 2012

@martina_81 Ahoj Marti,stejně mně udivilo,že to máš dýl než já od odsátí po zavedení.Mně třeba ve středu odsáli a v sobotu zaváděli.Doufám,že u mně zbytečně nespěchali.Ale za Tebe jsem Marti moc ráda,že to vypadá dost dobře.Tak se drž a držím palečky. 😵

martina_81
19. čer 2012

@littlemousecz ahooj, tak jak jsi dopadla a jak Ti je??? 😉

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 já je normoš kupuju v Lidlu, kde mají 2 asi na 40 kč, nebo je mají normoš u nás v Holicíh v uzenině u Nováka. to víš, důchodci, já jsem minulou středu jela ještě před KETEM na nákup, v Penny a LIdlu jsem byla v 7 a kdo myslíš, že tam byl??? jen já a důchodci. to já bych si taky ráda dávala lososa, ale na nás je taky drahej. takže max když je v akci a to ještě mražený. A jak to vypadá, zítra transfer?
@ittlemousecz jojo, jakpak jsi dopadla?

martina_81
19. čer 2012

@petrufa86 jj, volala jsem v jednu a zítra v 8.30 mám nástup. 😉 Docela se těším, i když nevím, jak těch 14 dní psychicky zvládnu...

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 @martina_81 ahoj holky, nakonec odsáli 8 vajíček, tak uvidíme, kolik se jich povede oplodnit, mám volat zítra mezi 9 a 10.Spermio bylo horší, než minule.Sice se zlepšila morfologie ze 4 na 7 %, ale bylo jen půl milionu na mililitr, takže množství nic moc. Když to půjde, udělají PICSI, když ne, tak jen ICSI. A samo že prodlouženou kultivaci. Nechali jsme tam 14800.
Nebýt toho horka, tak mi je celkem dobře. Trochu mě pobolívá břicho, ale není to nic hroznýho, jen takovej nepříjemnej tlak.Doteď jsem ležela,ale už mě to nebaví, tak si vezmu knížku a půjdu si číst na zahradu.

petrufa86
19. čer 2012

@martina_81 takže nezapomeň sebou noční košilku 🙂 a peníze 😝 😝 😝 Hele, ten začátek se strašně vleče, ale pak už to jde, já mám za sebou skoro už týden 🙂 🙂 takže já budu mít od tebe přesně týden náskok 😉
@littlemousecz no vidíš, tak 8 vajíček je taky dobrý počet. Já to nechápu, Jarda měl po těch vitamínek spermio ukázkový a ty i marťa nic moc. Čím to může být??? ta cena je taky pěkná. Já to tuhle počítala a zastavila jsem se na: 30 800 Kč 😝 😝 a to do toho nepočítám benzín a poplatky. to bude minim. dalších 5 tisích. Vím, že to za ty prachy stojí, ale... 😝 😝 😝 😝

martina_81
19. čer 2012

@littlemousecz tak to je hezký. my to spermio měli taky horší a vidíš, jak se zadařilo. 😀 chápu to dobře, že těch 14800 jste tam nechali jen dnes? Za to PICSI a PK? nebo celkem s injekcema na stimulku a s práškama?
@petrufa86 neboj, košilku už mám nachystanou (modrou s želvičkama 😀 ) a prachy vyberem zítra cestou. Tak to je hezký, Ty máš týden náskok přede mnou a já budu mít týden před @littlemousecz , jsme se teda sešly. 😀 Taky jsem počítala, kolik už jsme tam nechaly (ptala se mě holčina, co chodí na IUI) a vyšlo mi 18500, taky bez nafty, v tom bude taky pár tisíc. no a zítra těch 5500. a prý 300 za stacionář. Co to prosím Tě je? Že se u nich budu 2 hodiny válet nebo co? 😀

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 nevím, taky baštil selen a zinek. ale před měsícem bral antibiotika, tak to prý může být i tím.snad něco vyberou oplodní. tak trochu doufám, že by mohly být aspoň 4 embryjka, dali bysmme asi 2 a dvě nechali zamrazit.ale budu vděčná i za jedno, pokud ho budu za devět měsíců chovat v náručí 🙂 ty sumy lítají pěkně, jen co je pravda. ale už jsem tu myslím psala, že radši zaplatím všechno, co může zvýšit šance, než abych si pak vyčítala, že se to třeba nepovedlo kvůli ušetřeným 4 tisícům. a navíc jsme nějakým zázrakem ušetřili za puregon, celkem nás stál 4068, pak cetrotide 432 a pregnyl se třema krabičkama utrogestanu asi 217. Takže do 5 tisíc komplet. to jsemm počítala víc jen za ten puregon.benzín asi radši nepočítám.ještě vlastně to vyšetření DNA spermií, to bylo 3400.
a těch peněz mi líto není, jen mi prostě přijde nespravedlivý, že kdejaká fuchtle, která dítě ani nechce a pak jde třeba na potrat, otěhotní pomalu jen se na chlapa poddívá a my který bysme mimčo chtěly, musíme v ruce obracet každou korunu,jen abychom měli naději, že by se o mohlo povést. a taky mě zaráží, proč pjišťovny nehradí mimo ten základ nic navíc, třeba aspoň tu prdlouženou kultivaci. vždydt musí být i v jejich zájmu, aby blyo IVF úspěšný a nemuseli platit ty pokusy všechny ne?

littlemousecz
19. čer 2012

@petrufa86 koukám, že bych měla jít radší spát, mám nějakou špatnou koordinaci pohybu, těch chyb, co jsem tam nasekala 😀
@martina_81 jo, 14800 jen dneska za PICSI a PK, dohromady zatím kolem 22000, samozřejmě taky bez dopravy (to počítám zatím tak kolem 4000, ale není to konečná...) a taky bez případnýho mražení