CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
13. lis 2013

@sabcacech to moc doufám, že to bude jen dočasnej stav. 😀
@muddledgirl není zač. 😉

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 Tak co budeš dneska vařit mamčo?Já rizoto zeleninové....Je to jediný na co mám doma ingredience 😀 😀 😀

martina_81
13. lis 2013

@muddledgirl vytáhla jsem večer z mrazáku krabičku rajské s plněnýma paprikama, tak v pekárně motám těsto na knedlíky a udělám pak k tomu akorát knedlík a mám hotovo. Potřebuju vyprázdnit mrazák, protože chceme před vánocema brát 2 chlazené krůty, tak ať máme místo. 😀 Na rizoto se taky chystám, jestli budou mít v tescu ty prsní řízky v akci, tak si udělám o víkendu. 😉

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 😀 😀 😀 No, my máme v mrazáku prázdno....Jo, jo, krůtička je dobrá...taky jsem ji jednou pekla....ale vim, že jsem se furt divila, že není upečená.... 😀 Rajské jsem se bohužel přejedla...protože to je jediná omáčka,kterou pořádně umím......a přítel to nejí....jdu se mrknout do zdravé kuchařky.... 😀

martina_81
13. lis 2013

@muddledgirl já z krůty peču jen ty stehna a nebo kousky masa, když chci třeba k dušeném mrkvi. Jinak ty prsa mám raději naložený. 😀 co budeš hledat ve zdravé kuchařce? 😀 Jirka na ty "zdravý" věci moc není, ale není vybíravej a když už něco vyzkouším, tak to sní se slovy "už to dělat nemusíš". 😀 takhle jsem dopadla s pohankovou sekanou (mě teda taky nenadchla a to jsem tam měla víc masa, než v receptu) a s kuskusem. 😉 Ale jinak třeba pohankový nákyp s tvarohem baští. a co máme oba rádi, tak jsou sójový kostky udělaný jako čína. 😉

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 Aha, tak to jo.....jééé dušenou mrkev nemůžu....ale to mám zafixovaný ze školní jídelny....Nevim co budu hledat,asi nějakou pomazánku z tvarohu...mám doma 3..... 😀 ...přítel ty jídla taky moc nejí...ale oba jsme za necelý čtyři roky přibrali 10 kg...děs běs...teď to teda nevyřešim.... 😎 Já vim z čeho to mám já...ze sladkýho a málo pohybu...ale on?I když rád jí takový tučný věci...tučný salámy, párky, paštiky....
No vidíš, já mám doma pohanku a nevím co s ní udělat...něco asi vyzkouším zítra....Nebo zkusím ten nákyp.....mrknu do kuchařky nebo na net.....
Sojový maso moc nemusím....ale možná to je jen o tom, že to neumím dobře připravit... 😉

martina_81
13. lis 2013

@muddledgirl Prosím Tě, tak co pořád jíte? 😀 My jsme oba s Jirkou takoví, že jíme téměř všechno, jsem tak naučená z domu (a on taky), u nás neexistovalo, že by si někdo vymrčoval - třeba včera jsem tady četla, jak nějaká mamina dělala ptáčky a každýmu členovi rodiny dělala jinou přílohu, tak na to bych se mohla z vysoka.... prostě dneska to bude s rýží a příště třeba s bramborem, ale dělat jim služku??? 😝 No já to sójový maso taky nikdy nemusela a třeba v práci na oběd bych si ho nedala, protože opravdu záleží na úpravě - oni to mají hnusný, plný vody, ve které to vařili a takový neochucený. 😒 ale když to uvaříš v bujónu, pěkně pak vymačkáš a naložíš, tak je to super. 😀

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 😀 Já jím skoro všechno...jen ne tlustý maso, smradlavý sýry, a spíš jím kuřecí, krůtí....
No, tak u nás to taky neexistovalo, žili jsme s tatínkem od mých 6.....Hodně jím saláty...a pečivo, sýry, zeleninu,tvarohy, těstoviny, ovoce...polévky...Nehledě na to, že kdybych jedla denně teplé tak mám fakt tak deset kilo nahoře.... 😖 😎

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 Letím do města pro léky a na socku...protože se mi zdá, že mi v práci blbě vypočítali náhradu mzdy... 😢

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 Tak ten olej v Dm maj a jen za 70,-...sakra...ale kdo to má vidět, když tam magoři, daj před to slevový papíry.... 😀

martina_81
13. lis 2013

@muddledgirl no vidíš, trdline. 😀 jak jsi dopadla na té socce? 😉 Využívám toho, že Jiří odjel a vybírám na netu sklenice na pečený čaj, chci ho udělat k vánocům babičce, protože jsem fakt bezradná a netuším, co jí mám koupit. 😖

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 Ahojky, já jsem byla s kamarádkou a jejíma dětma u kamarádky...No, to je pěkný dárek pro babičku... 😀 Ode dneška mě bolí trochu bříško jako na ms......je to v pohodě? 😉

muddledgirl
13. lis 2013

@martina_81 na socce byla moc hodná paní, ale nedokázala mi poradit, takže to budu asi muset řešit s vedoucí... ☹

majka43
13. lis 2013

@muddledgirl Nemocenská se počítá z průměru platu za celý rok. Pak si z toho socka strhne 10% a z toho zbytku ti dá 60%. Řešila jsem to před měsícem. Hlavně když všude píšou, že nemocenská je 60% z platu, kulový. Nevím, proč si na socce těch 10% strhávají.

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 Ahojky, jj jsi hodná....já byla poprvé na nemocenské 20.10-2.4. 2012 potom jsem byla v práci do 3.10.2013 a teď jsem znovu doma...tak právě nevim...tak to budu mít asi o hodně menší nemocenskou teď...mě přišlo, že mě o kradli...dostala jsem jen 2500 od 4.-24.10 což je 12 pracovních dnů..ale tak to tak asi bude....viď???

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 Jak se máš kočko...je to normální, že mě bolí břicho jako na ms?

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 A když mám dvanáctky tak to stejně počítám jako 8,5 že těch 12 pracovních dní...Tak já si to zítra projdu...děkuju moc...

majka43
13. lis 2013

@muddledgirl První tři dny jsi doma úplně zadarmo a zaměstnavatel ti platí první tři týdny a je to ještě míň než je potom od socky.
Břicho mě občes bolí, zrovna včera bolelo fest, dneska je to lepší.

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 JJ, to já vím..já si to zítra posčítám...za ten rok..jsi zlato...no mě dneska právě začlo bolet, tak jsem se trošku lekla...děkuju, jsi zlato...Tak Ti to pěkně utíká,viď? A je Ti dobře? 😉

majka43
13. lis 2013

@muddledgirl Mě jako by dost píchá pod břichem, tak doufám, že to nic není. Na kontrolu jdu až za dva týdny. Jsem ve fázi stěhování, i když jen balím do krabic, tak mám strach jestli to nepřeháním. No budu muset zvolnit. A ty jsi jaký týden?

majka43
13. lis 2013

Nějak mě dneska neposlouchá net, to je doba, než se to vždycky načte.

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 To určitě zvolni, radši....no já jsem teprve pátý týden...A na utz jedu až 28.11.... 😒 Tak snad to bude o.k....

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 Mně taky jede nějak pomalu dnes... 😉

majka43
13. lis 2013

@muddledgirl No já mám kontrolu 27.11, tak už se nemůžu dočkat.

muddledgirl
13. lis 2013

@majka43 No,já vůbec,je to hrozně dllouhý...ch jo...Tak ať je vše v pořádku.... 😉

muddledgirl
13. lis 2013

Dobrou noc,jdu koukat na telku... 😉 😉

martina_81
14. lis 2013

@muddledgirl ahooj,no pokud Ti to nějak nesedí, tak se zeptej účetní. Já se v tom jejich výměru taky nějak nevyznám, tak doufám, že to mám spočítaný dobře. 😉 to bříško je normální,neboj, já z toho byla taky vyplašená a pořád jsem na záchodě kontrolovala, jestli nekrvácím. 😖

muddledgirl
14. lis 2013

@martina_81 Ahojky....jj..ale asi to bude tak jak má být.....jsi hodná..no,byla jsem vyplašená,,,ale naštěstí o.k. 😉

muddledgirl
14. lis 2013

@martina_81 Máme debilní účetní a bohužel až v Kroměříži....no ale ono to je asi o.k....protože včera mi jedna holčina tady psala, že se to počítá z celýho posledního roku...a to já byla taky doma pět a půl měsíce.... ☹

martina_81
14. lis 2013

@muddledgirl ? já myslela, že se to počítá buď z posledních 3 měsíců, nebo z posledního čtvrtletí, ale z celýho roku? to slyším poprvé. 😲