CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
10. lis 2013

@jane_s Je to fakt neuvěřitelný co se může stát a zrovna v takový těžký životní situaci......Já se cítím o.k....jen moc nevím co jíst....furt bych dlabala sladký 😉 Jsem doufala, že mě to naopak v těhu přejde....No,tak jsem 😉 vyměnila koblihy za tvaroh od madety sladký /není tam tolik cukru a tuků/.....

muddledgirl
10. lis 2013

@martina_81 😖 No, jo no....to je blbý další kalhoty.....No, přesně tak cigáni roděj o stošest...a stát jim neustále pomáhá....dala bych jim ostrov,ať si tam žerou nějaký kořínky...Jo, a taky zaostalí mají víc dětí...vím, že za to nemůžou...ale fakt se o to přeci nemůžou umět dobře postarat, když neumí ani sami o sebe....děs běs, je mi na blití..

jane_s
10. lis 2013

@petrufa86 Opravdu? To si mi udělala radost..takže když mi vyjde IUI na sobotu nebo neděli, není problém? A jinak když mě pošle na laparoskopii v Pardubkách, kde to dělají? Mockrát děkuji a přesně jak píšeš, taky bych je asi žalovala:-/

martina_81
10. lis 2013

@jane_s na laparku můžeš jít, kam chceš, nemusíš kvůli tomu do Pardubek. 🙂
@muddledgirl taky je mi blbě, když okolo jejich baráku jedeme, na zahradě hromada houpaček, děcek jak ve školce, všechny polonahý, tupý výrazy, na balkóně sušáky s ušmudlanýma (vypranýma) věcma, no hnus, ani si nedokážu představit, jak tam všichni v jednom domě fungují... asi jak ti cigáni. Z těch je mi zle ještě víc. ☹

muddledgirl
10. lis 2013

@martina_81 Gratuluju, že jste v pořádku..... 😉

martina_81
10. lis 2013

@muddledgirl díky. 😀 Já moc doufám, že vy dva jste taky v pořádku a krásně porostete. 😉

evikmi
10. lis 2013

ahoj děvčata, omlouvám se, že vám lezu do tématu 😉 jen se chci zeptat, já teda nejsem po IVF, ale beru -krom jiného- estrofem 2mg .... dvě denně... nevíte, jestli ho budu brát celý těhu? jsem cca začátek 12.tt .... mimo jiné jsem i pozitivní homozygot pro MTHFR - moje mamka měla plicní embolii - já si ted počas těhu píchát i fraxiparin na ředění krve... v letáku jsem si přečetla, že se s takovou diagnozou nesmí brát :-/ to, že je tam psané i to, že se nesmí v těhu mě nepřekvapuje,ale ta srážlovist krve mě trošku děsí - je mi jasné, že doktor ví co dělá,ale i tak ....... děkuji za odpověd a přeji hezký den všem 😉

martina_81
10. lis 2013

@evikmi ahoj, já Ti asi moc nepomůžu, ale když mi vloni chtěl dr. dávat estrofem, počítal mi to do 12.tt, dýl ne. Záleží asi na tom, proč ho máš brát. a ten fraxiparin tuším, že si píchala Peťa @petrufa86 , tak ti třeba poradí. 🙂

evikmi
10. lis 2013

@martina_81 děkuji aspon tak, takže třeba ted když půjdu v týdnu na kontrolu, tak mi ho možná vysadí? aspon teoreticky.... a prednison třeba nevíš ? 🙂
u fraxíku vím, že ho budu píchat celý těhu a ještě šestinedělí, to mám jasný 😉

petrufa86
10. lis 2013

@jane_s není problém, mají rozdělené služby, takže ti to bude dělat třeba někdo jiný než tvůj dr, ale problém to není. My když sme byly na ETu i KETu tak tam třeba byly další 2 ženský a jedna dokonce na odsátí, takže se neboj. A laparku ti budou dělat v Sanusu v Hradci, ale můžeš jít klidně i jinak, ale já jsem šla tam. Sice sem si zaplatila kromě 100 Kč i ležení protože to je soukromý, ale oproti jiný nemocnici se to nedá srovnat.
@evikmi já mám taky mutaci MT.... a taky Leidena a píchala sem si od zjištění těhotenství až do konce šestinedělí. Ale divím se že když tobě nic není že ti to dávají celé těhu. Ségra má tu mutaci taky, ale bude si to píchat 4 týdny před porodem a do šestinedělí. Já jelikož sem potratila musím celý těhu a po.

petrufa86
10. lis 2013

@martina_81 to taky nechápu. Já neříkám, ať mají lidi třeba 10 dětí, ale ať mají na to je uživit, dát jim co potřebují a né žít od sociální dávky k sociální dávce. Já kdyby Jarda vydělával 40 měsíčně a já měla taky slušnou práci před mateřskou tak mám taky klidně děti 3.

evikmi
10. lis 2013

@petrufa86 jelikož jsem 7x potratila a mám prostě pozitivitu na tom MTHFR .... tak proč bych neměla píchat celý těhu? jaký problémy bych měla mít? hematolog mi je schválil , kdyby se mu to zdálo zbytečný, nenechal by mi je jen tak,ne? 😉

ale na to jsem se neptala, fraxík mám jasnej,mně jde o ten estrofem, případně i prednison... jestli se bere celý těhu?

muddledgirl
10. lis 2013

@martina_81 😉 Já také.... 😉

muddledgirl
10. lis 2013

@evikmi No, Ty asi prednison a estrofem stále bereš, tak k tomu jsou jistě důvody...zeptej se lékařů......Já třeba estrofem měla pouze před IVF kvůli sliznici....a prednison pouze do potvrzení hcg v krvi...Takže bohužel neporadím..zkus najít jinou diskuzi... 😉

sabcacech
10. lis 2013

@jane_s 😀 v pce makají o víkendu běžně, cyklus si přece nemůžeš posunout, měla jsem v sobotu 1 OPU 1 ET v neděli, budu držet pěsti pro štěstí a to už prostě klapne 😀 😀 Kamarádky mi je líto, žalobu na ty svině prachama nenažraný. 😠 😠
@martina_81 mě to jde vše do bříška 😀
@muddledgirl bude jako zvon, uvidíš

muddledgirl
10. lis 2013

@sabcacech JJ,věřim, jsi hodná,ale připadá mi to jako věčnost čekat až do 28.11. 😒 Ale snad to uteče....Ty jo, pěkně Ti to letí.....Hladím bříško,ať tam hezky vydrží.... 😀

margarita1
10. lis 2013

Ahoj děvčátka,
tal jak se máte? Vy jste toko nakecaly , že nemám šanci dočíst 😀 , jak se tu všichni máte?

@muddledgirl Obrovská gratulace a vše bude ok, jen se opatruj 😉 . Ještě jsem se chtěla zeptat, kdysi jsme se bavily o nosifolu, já ho teď asi 14 dní zase piju, doktor říkal, že je dobrej a když už jsem za to vyhodila peníze, tak aby to nepropadlo. Kdybych otěhu, mám ho pít dál, nebo ho mám vysadit, nevíš?

@jane_s je mi líto, co se stalo kamarádce. U nás v rodině také zemřelo miminko v takto vysokém stupni a je to šílené. Je hrozný, když někdo svoji práci dělá, že ji musí dělat a nedělá ji tak, aby ten druhej byl pak šťastnej.
Jinak já chodím do HK, inseminace se tu o víkendu nedělají, ale můžu říct, skvělej přístup a jediné, co jsem zatím platila byla tisícovka za inseminaci, za tu sadu, jinak nic. První inseminace vyšla,ale nedopadlo to dobře, druhá nevyšla a teď jdeme na třetí. Jsem nadšená a spokojená a to jsem se tomu tak bránila.

@sabcacech ty jo, jen 7 kilek, na to, že už máš za chvíli rodit, to je jak nic. teda týdny naskakují, že člověk žasne 🙂

@martina_81 koukám i u tebe, letí to jak blázen a jinak se taky cítíš dobře? Tak zas naplánovat nějak dámskej srazík, ať se odreaguješ 😀

@petrufa86 tak co záda, je to lepší? Záda jsou hnus, moje máma to měla měsíc, až skončila na nějakejch injekcích, nic jí nezabíralo. A co malá, jak rostete 🙂 ?

Jinak jsem byla v pátek na ultrazvuku, málem jsem spadla z křesla, ovulujou oba vaječníky jak prdlý. Doktor se tak hezky usmál a jdeme v pondělí na inseminaci. Ani nevím, jestli se mi tam chce 😀 . S mou postavou a při mým štěstí by z toho byly čtyřčata 😀 . No kéž by vyšlo aspoň to jedno, známe to , že . Jinak u nás nic nového, tak uvidíme za 14 dní.

muddledgirl
10. lis 2013

@margarita1 Ahoj kočko, co jsem četla může se pít i v těhotentví......já ho teď zas taky piju, přeci jen je tam nějaký to b ,hořčík .../trošku mě brněly nohy,ale malilinko,tak jsem ho hned začla pít.../a tak....neublíží to...ale klidně se ještě přeptej v lékarně nebo doktora....děkuju kočko, opatruju i to malilinkatý... 😀 😀 Ty joo, tak super s vaječníkama,,,,Budu držet pěstičky, moc....To je dobře, že se extra netěšíš...mě se ptal před transferem zřízenec,jestli se těšim, a já ,že ani ne,že jsem se vždycky těšila....a že se radši těšit nebudu....a vidíš.... 😉

sabcacech
11. lis 2013

@muddledgirl jj, taky jsem myslela, že umřu nedočkavostí, ale mě do toho skočil hematon, tak jsem na utz byla dřív a vícekrát a to byl masakr na nervy a nyní?? po 12tt mám pocit, že jsem si nestihla uvědomit, že jsem těhule a mám termín před sebou 😀 😀
@margarita1 jj, fičák 😀 tak berunko, dnes držím pěst

muddledgirl
11. lis 2013

@sabcacech No, to muselo být hrozný....že si stěžuju,viď........A to poznáš tak, že krvácíš a bolí Tě břicho?
😉

muddledgirl
11. lis 2013

@margarita1 Ahojky, držím také pěstičky.... 😉

martina_81
11. lis 2013

@petrufa86 asi tak. Já když nadhodím něco v tom smyslu, že stejně koupím radši nějaký neutrální hadříky, aby to kdyžtak mohla mít i holka, tak Jirka je úplně vyděšenej. 😀 Prostě má pocit, že 2 děti finančně nedáme. A takový sociálky nad tím vůbec neuvažují. Prostě se stát nějak postará,že? 😠
@sabcacech tak mě trošku i do zadku (Jirka si včera konečně všiml, když jsem se před ním náhodou ohnula 😀 ) a do stehen, řekla bych, že nic extra, i když mám občas pocit, že už se valím jak medvěd. 😉
@muddledgirl to uteče, neboj. 😉 A za chvíli budeš taky v půlce. 😀
@margarita1 též držím pěstičky na ten dnešek, určo už to máš za sebou. 😉

muddledgirl
11. lis 2013

@martina_81 😀 jo, jo, určitě uteče.......děkuju...
😉

muddledgirl
11. lis 2013

@martina_81 A s těma hadříkama myslím, že to je rozumný, pokud se kupujou nový věci... 😉

martina_81
11. lis 2013

@muddledgirl no já toho nějak moc nekupovala, jen světle zelenou soupravičku a takový tmavě béžový dupačky. Osobně se mi líbí víc zelená, než modrá, takže stejně bych nic vyloženě modrýho asi nekupovala, záleží, jak by to vypadalo. Třeba mě dostává kámoška, co je na modrou a pořád tvrdila, že její malá prostě bude chodit v modré. A realita? Malá má rok a půl a nikdy jsem na ní nic modrýho neviděla, má samou růžovou a nebo fialovou. 😀

muddledgirl
11. lis 2013

@martina_81 Jsi mě pobavila.......No,klasika holčičky a růžová.... 😀 Já jsem teda taky docela nosila růžovou,ale teď jak mám dočervena vlasy,tak to k tomu nejde a nehledě na to, že si připadám jako patnáctka... 😀 Ještě, že mám růžový jen tři věci...Já mám ráda i modrou a zelenou...ale nejvíc asi bílou a černou.....Takže kočárek budeš mít zelenej? 😀

martina_81
11. lis 2013

@muddledgirl kočárek jsem původně chtěla kombinaci černé s oranžovou nebo se zelenou, ale nakonec to vypadá na černý camarelo s černobílým vzorem. No uvidíme,třeba nás zaujme ještě něco jinýho.
Na tohle Jirka prohlásil, že je rád, že to nebude holka, kvůli všem těm blbůstkám, jako jsou sponečky, čelenky, šatičky a všechno to holčičí. 😀

Jinak mi dnes dorazila moje nová krásná platební karta s naší fotečkou a jsem z ní totálně hotová, vypadá fakt suprově. 😀 jen mě nasrali s tím, že paní říkala, že má platnost 5 let a je na ní únor 2017, stejně, jako na té mojí původní, což jsem teda netušila, že platnost naváže na tu starou kartu. No jsou to zmetci. 😖 Ale pin mám najednou jinej, to je zajímavý, 10 let mám stejnej a teď, abych si ho někam napsala, abych to nezapomněla. 😒

muddledgirl
11. lis 2013

@martina_81 camarelo to je nějaký typ kočárku??? 😲 No, černobílá, to je luxusní.....

No,já jsem vždycky chtěla holčičku,abych jí mohla česat vlásky,lakovat nehty a podobný kraviny..Ale teď mně to je jedno......A přítele by asi kleplo, kdyby byla holčička po mně......

Zajímavý bylo, že ségra byla v srpnu 2012 u kartářky/ona to trošku žere, chodí pravidelně a sama dělá podobný věci.../ a kartářka říkala, že budu mít kluka....A když se nic nedělo...zeptala jsem se ségry v dubnu,jak to se mnou vidí a řikala, že to vidí do konce roku a říkali to i její známí...stejně to je zvláštní....Tak jsem teda zvědavá...

Ta fotka na té kartě je moc hezká fakt...Jejda novej pin......to taky nemám ráda... 😒

A dnes něco dobrého k snědku pečeš?

martina_81
11. lis 2013

@muddledgirl mám napečeno a uvařeno od včerejška (jablíčkový štrůdlík, zeleninová polívka a bramborový knedlíky plněný uzeným), Jiří ještě chrápe - do půl páté hrál (bůhví,co tady dělá), protože si to přece potřebuje otočit, aby byl dnes na noční v poho. No poslední dobou je zas čím dál horší. A mně vyjde nastejno, jestli je doma nebo v práci....
Už přes hodinu hledám na netu recept na kávový zrna, který chci na vánoce udělat. Našla jsem jich několik a všechny samozřejmě dle ohlasů fantastický, nemají chybu a pod., tak to vidím na víc typů. 😀
A včera jsem si v Kaufu koupila časák s cukrovím (chtěla jsem původně jakýsi speciál o těhotenství, fakta a pověry, ale ten už byl asi vyprodaný) a vypadá to, že se trochu rozjedu, je tam tolik nádherných a už od pohledu jedlých věcí.... 😀
jj, camarelo je typ kočárku, hodím Ti sem obrázek toho našeho favorita. 😉
Tak to jsem na tu Tvoji předpověď teda zvědavá, jestli to bude fakt kluk. 🙂

muddledgirl
11. lis 2013

@martina_81 Ty jo...ty jsi dobrá, já mám jen tu zeleninovou polévku.... 😀 .Ten můj Martin taky hodně spí, asi 2x víc než já.....Dnes už jsem byla vzhůru od půl třetí...ale pak jsem naštěstí ještě usnula asi na hoďku....Když si
s ním třeba chci zhlídnout film,tak za chvílu usne...No jo,no...My si teď teda taky moc nepokecáme...Ale jsem ráda, že se teď drží a chodí na pivko tak jednou až dvakrát týdne....Ale až jeho kámoš bude mít od prosince jen jednu práci, tak to bude horší....

Já se přiznám, že nevím,jestli budu péct,ale něco bych udělat měla.... ☹ Mně to moc neba... 😀