CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
19. led 2014

@muddledgirl když buchta by byla na dlouho a navíc už to spadá do "nadstandartu", tak si raději upeču sušenky, ty jsou trvanlivější, takže mi vydrží - snad. 😀

muddledgirl
19. led 2014

@martina_81 do nadstandartu... 😀 vidíš,to jsem nezkoušela.....napíšeš recept?

petrufa86
19. led 2014

@martina_81 víš jak se to říká, nejlepší obrana je útok, tak tvrdě do toho a ono to chlapečkovi dojde.

margarita1
19. led 2014

@petrufa86 správně ty, to by bylo, aby jsme si nechaly všechno líbit 😉

martina_81
20. led 2014

@muddledgirl @petrufa86 @margarita1 holky, mě asi vážně švihne. ☹ Včerejší rozhovor nic zvláštního nevyřešil, až na to, že když přijel a já se ho ptala na jednu neznámou holku, co má na fejsu (moje podezřelá č.1), tak měl výraz, jak kdybych ho přichytila při činu, pak teda řekl, že je to dcera jedné kolegyně z práce, co tam byla v létě na brigádě (takže se asi skamarádili), ale jinak jsem z něho nic nedostala. Zbytek hovoru na téma "my dva" byl tak nějak o ničem, nevyřešili jsme nic (ale spí v pokojíčku). 😖
Mezitím se pohnula konverzace na fejsu, kdy mi borec napsal, že je viděl někde v České a slečna má tmavé až černé vlasy (takže to není ta z práce, co jsem si úplně původně myslela), že se drželi za ruce a cestou k autu se líbali. a ještě předtím je spolu viděl někde na pivních slavnostech...
Na můj argument, jestli si je jistý, že to byl zrovna Jirka (nebyl venku sám ani nepamatuju), mi napsal, že naprosto, že to bylo v ranních hodinách (Jirka jezdil tak 2x do týdne k tátovi 😒 ) a nebudete tomu věřit, ale jako onu dotyčnou označil právě tu moji podezřelou č.1 (už na fotce vypadá, že dává každýmu, když to napíšu slušně), kterou on sám na profilu "sleduje" s popiskem "největší rajda" a s její nahou fotkou... No to fakt povzbudí.
Takže už tak nějak borcovi i věřím, jestě když si vybavím, jak Jirka k tátovi vždycky jezdil v pracovních hadrech a vloni (časově to tak nějak vychází) jezdil v normálních věcech, že prý se tam převlíkne...
No mám po náladě... A to mi ještě ten borec napsal, že mi to píše, protože si myslí, že bych to měla vědět a že doufá, že tím nezpůsobil žádný nepříjemnosti..... Vtipálek, že? 😖
No mám já tohle pořád zapotřebí? ☹

martina_81
20. led 2014

@muddledgirl našla jsem recept na ty sušenky. 😉 A protože máš taky ráda kokos, přidávám ještě oblíbené kokosové, jsou taky fantastický. 😉

ovesné sušenky:
100 g bílé čokolády
50 g hrozinek
70 g změklého másla nebo margarínu
30 g cukru
1 balíček vanilkového cukru
1 kávová lžička sušené pomerančové kůry (tu jsem určitě nedávala, bo ji nevedu 😉 )
1 vejce
30 g hladké mouky
špetka soli
100 g jemných ovesných vloček

Nasekáme na kousky čokoládu a hrozinky. Máslo nebo margarín ušleháme s cukrem, vanilkovým cukrem, kůrou a vejcem dohladka. Vmícháme čokoládu, rozinky, mouku, sůl a vločky.
Pomocí dvou kávových lžiček tvoříme na plech vyložený pečícím papírem v dostatečně vzdálenosti (rozjedou se) kopečky o velikosti vlašského ořechu a upečeme. zhruba na 160°C.

kokosové tolary:
280 g hladké mouky
1/2 lžičky kypřícího prášku do pečiva
250 g cukru
1 vanilkový cukr
1/2 lžičky mandlového aroma
1 vejce
250 g změklého másla nebo margarínu
200 g strouhaného kokosu

na potření: 2-3 lžíce mléka (nepotírám 😉 )

Z přísad vypracujeme těsto, vytvarujem 2 válečky o délce asi 25 cm, zabalíme do potravinářské fólie a na 2 hodiny uložíme do chladničky.
Z válečků nakrájíme ostrým nožem kolečka o šírce 1/2 cm a klademe na plech vyložený papírem. válečkem přitom otáčíme, aby odkrojená kolečka byla souměrná (lehce se to "třepí"). Kolečka potřeme mlékem a upečeme. 160-180°C (já raději pozvolna s tou naší troubou ☹ )

Místo potírání mlékem můžeme kolečka po upečení ozdobit rozpuštěnou čokoládovou polevou. (nevypadají pak tak "suše" a jsou samozřejmě mnohem lepší. 🙂 )

petrufa86
20. led 2014

@martina_81 a to v Český nemáte nějaký známý že by se třeba Jirka bál s tou holku courat po městě a ještě se držet za ruce aby ho/je někdo neviděl?? A co to na Jirku vybalit jestli mu není náhodou trapný chodit si po městě za ruce s cizí holkou?? Co třeba na to by řekl? Hlavně prosimtě klid, (já vím, řekne se mě to, v tvý situaci bych taky plašila) ať se malej v bříšku nějak nerozhodí a ještě si nevyvoláš nějaký komplikace nedej bože porod.

martina_81
20. led 2014

@petrufa86 právě, že tady není nikdo, kdo by to mohl "naprášit"... Já už to na něho vybalila včera, že tady byl viděnej (to jsem měla jen info, že to bylo v České - myslela jsem, že někdy večer - a že byla tmavovlasá), tak na mě zkoušel, že snad není tak blbej (v tomhle směru je ještě blbější, je schopnej důkazy dotáhnout až domů), aby se tady s někým ukazoval, tak jsem mu předhodila, že když jsme spolu tenkrát začínali, že se tady se mnou taky ukazoval a přitom bydlel s bejvalkou. Tak na to mi jen řekl, že to byl rozdíl - že s ní byl "skoro rozejitej" (přesně takhle to řekl). Víc z něho asi nedostanu, už z dřívějška vím, že je schopnej lhát do očí s naprostým klidem a přesvědčivým výrazem, takže tohle smysl nemá. Takže borcovi věřím a dál bych to asi nerozpitvávala....
Jirkovi jsem napsala pár smsek (je v práci), ale na žádnou nereagoval...
To víš, že se snažím být kvůli malýmu co nejvíc v klidu. Jen prostě nechápu, co jsem komu udělala, že mě ten můj trouba musí pořád trápit. Je fakt jak malý štěně - stačí na něho zamrkat a on běží... ☹

margarita1
20. led 2014

@martina_81 to jo Marti, snaž se být trošku v klidu, i když vím, že to asi moc nejde, bohužel jak se říká, na každým šprochu pravdy trochu a jestli říkáš, že se zarazil a tak 😖 . No třeba ti to nějak vysvětlí. A ty jsi četla, co si datluje s těma slečnama, jak jsi psala? Třeba opravdu je to jen decra známé a nebo ti to píše někdo, kdo je zabouchlej do tebe a nechce,aby se ti ubliovalo, to může mít několik směrů toto 😕

petrufa86
20. led 2014

@martina_81 hmm, tak to je naprd, na to kolik mu je roků tak už by mohl mít trochu toho rozumu a ještě k tomu když má doma těhotnou přítelkyni. Ale znám takových pár z vyprávění co nechali těhotnou přítelkyni nebo těsně po porodu a odstěhovali se k nějaký mladý blbce. Takže bys nebyla první ani poslední. Ale tobě samozřejmě přeji aby to nebyl tvůl případ a aby se to nějak, snad dobře vyřešilo. 😉

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 ahoj kočičko....já na Tebe neprdim...já koukám jen na seriál a u toho obča spim,víš?
Tak já se třeba taky jednou líbala....ale v hospodě,kde nikdo nebyl....bejvalej to viděl...ale ten by mě nenaprášil.....A taky jsem se jednou držela za ruce s jeho kámošem....na těch kámošovejch narozeninách a pak se s ním líbala....ale to nikdo neviděl....a nic to pro mě neznamelo...jen dá se říct srandu?
Já nevim, máš to teď těžký,holka naše....buď to budete v klidu a bude se chovat normálně...a nebo se to časem samozřejmě může pos....,ale to každej vztah...buďme realistky....zkus se moc netrápit a lítat za kámoškama apod..starej se hezky o sebe...a uvidíš...jestli by tohle dělat teď,tak je to teda ňouma.........ale tak Ty ho znáš nejlíp....ten můj třeba nelže,ale zamlčovat umí,jako každej chlap...a to já se pak rozčílim jako ďas...

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 tohle spíš píšou ženský takový věci...já nevim....není to fakt někdo kdo Tě tajně miluje???

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 okopíruju si recept, moc děkuju

martina_81
20. led 2014

@margarita1 tak já věřím tomu, že je to dcera od známé z práce, taky tu paní znám. A snad bych věřila, že je normální, kdyby na všech fotkách nevypadala fakt jak "největší rajda" a neprezentovala se nahýma fotkama... a když jsem tomu klukovi psala, odkud nás zná, tak mi napsal, že to není důležitý, ale my ho ani jeden neznáme, podle "společných přátel" je to někdo z práce, ale podle fotky mi nic neříká. 😒
@petrufa86 Tak tenhle by se neodstěhoval... proč by to dělal? Když má doma takovej servis a o všechno se mu ta blbka, co má doma, postará? Za zábavou si kdykoliv odskočí a pak se zase vrátí... no ne? 😠 to já si taky myslela, že snad už dostane rozum a začne si tak nějak vážit toho, co má doma. Já vím, že v současné době asi těm holkám fakt nemůžu konkurovat (a taky už mi není 20), ale to dítě chtěl přece taky.... ☹

margarita1
20. led 2014

@muddledgirl @martina_81 myslela jsem to tak, že ji to právě napsal popravdě,aby z ní nedělal někdo blbce, protože, ten kdo ji to poslal k ní má nějaké city a nebo to byla jeho stará, taky možnost. Hele Marti, můsíš se oproti tomu nějak obrnět, ty ho znáš nejlíp, tak asi sama víš, jak to mohlo asi být a nebýt

martina_81
20. led 2014

@muddledgirl když mně nejvíc vadí ten pocit, že ze mě dělá debila. 😠 Tak já taky nejsem svatá, ale aspoň nejsem blbá!!!

muddledgirl
20. led 2014

@margarita1 no však jo...já to chápu a myslim to stejně....chlapi tohle nepíšou obvykle... 😉

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 😠 😠 😠 😠 chápu....čičinko naše...dej mu do držky a já mu přidám...obzvlášť,jestli bude lhát....ale bůhví,jak to všechno je....to Tě ten člověk co to psal asi hodně miluje...když Ti to píše,když jsi těhu......No,tak já jsme drsná.já bych na něj vlítla....ale tím se ještě nikdy nic nevyřešilo..hele pokud by ji fakt miloval,chtěl by bejt s ní....nakonec....přeju Ti ,aby to dopadlo jak chceš.....ale jestli tohle dělá teď...tak to dělat bude vždy....Co ten Tvůj kamarád z ciziny,už zas odjel?

martina_81
20. led 2014

@margarita1 @muddledgirl to mě napadlo taky, že na ni měl ten borec taky políčený (psala jsem tady, že ji na profilu sleduje), ale asi to nedopadlo, tak to chtěl aspoň zavařit Jirkovi. ☹ No včera jsem ještě byla v klidu, protože Jirka fakt nebyl sám venku ani nepamatuju (kromě jeho víkendů a tam snad nemá důvod lhát o tom, kam jezdí, když jsem mu to "dovolila"), ale když ten borec napsal, že to bylo v ranních hodinách, tak už tak klidná nejsem, protože Jirka fakt jezdil 2-3 krát do týdne k "tátovi" a navíc už nejezdil v pracovním, jako dřív. 😒 No uvidíme, jestli se mi k tomu večer nějak vyjádří...

margarita1
20. led 2014

@martina_81 hele, tyhle typy zatloukaj a zatloukaj, nic ve zlém,ale servítky bych si nebrala a jal píše muddledgirl vlítla bych na něj a neboj, já mu taky klidně dám po tlamě 😀 😀 😀

margarita1
20. led 2014

jinak my tento měsíc nic, já ležela s chřipkou, manžel se střevbní a ovu nám asi utekla o den, nj, z toho se nestřílí, tak si tělo odpočine a pak na to skočíme ne 😉

margarita1
20. led 2014

@martina_81 nejhorší je, že jsi těhu, jsi na neschopence a nikam pořádně nemůžeš, tak to pak všechno šrotuje v hlavě a tak,ale ty máš to malé a nesmí tě jen tak něco rozházet, musíš být silná a věřit

martina_81
20. led 2014

@muddledgirl jsi mě rozesmála s tím, že mu mám dát do držky. 😀 nedávno, když mě taky s něčím nasral, tak mi kolegyně z práce řekla, že je debil a že až příště půjde v práci okolo ní, tak mu podrazí nohy. 😀 Tak jsi mi to připomněla. 😉 Já nevím, jak ten můj trouba uvažuje, ale myslím, že jak kterýkoliv jiný chlap. prostě ho láká něco novýho, jinýho, neokoukanýho, trochu se těmi pocity pokochá, ale rád se vrátí do toho pohodlí, co má doma (aspoň v našem případě si myslím, že by mi chlap nemohl nic vytknout). už mi to řekl několikrát, že nemá důvod mě vyměnit, doma mu nic nechybí... Ale když na něho nějaká pipina zamrká a projeví zájem, tak proč by se neskamarádil, že? Asi takhle to vidím já...
Kamarád ještě neodjel, ale teď se od vánoc neozval a já mu psát nechci, stejně bych na něho jen vysypala svoje problémy a to nechci. 😒

martina_81
20. led 2014

@muddledgirl @margarita1 tak, že bysme to naplánovaly a hromadně ho zbily?? 😀 😀 😀 I když na něho vlítnu, tak si nepomůžu, zapře to. 😒 Ale díky za podporu, je mi hned líp. 😉
@margarita1 Ty jsi snad pořád nemocná, ne? 😲 My máme na chřipku a různý virózy koupený vitamín C v prášku z Dmky a ten je fakt super, jak na nás něco leze, tak se začnem dopovat a je okamžitě klid. už jsem to nakoupila i celé rodině. 😀

margarita1
20. led 2014

@martina_81 u nás je problém, že nás sedí v kanclu víc a je tu klimatizace a jak začne někdo prskat, tak v tom za chvíli lítáme všichni. No jako nejsem na neschopence, o víkendu vyležim a jde se dál.No byla jsem v listopadu nachcípaná a ted. Taky mě to sere 😒

margarita1
20. led 2014

@martina_81 jinak tě obdivuju, já bych mu to takhle zadarmo teda nedopřála, jestli ti tohle dělá

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 ☹ ☹ ☹ ☹ no uvidíš,jaký bude další průběh událostí.... 😉 Ještě se nestalo,aby to nějak nedopadlo...a to je fakt.....

upeč si něco dobrýho,nastroj se a vyraž na rajs... 😉

muddledgirl
20. led 2014

@martina_81 hihi....kolegyně je taky dobrá...tak já se přiznám,že by mu možná jedna přistála...ale to bych to musela mít ještě od někoho potvrzený.....
Tak chlapi si rádi zvyšujou ego...myslim,že i ženský mimochodem....mám hodně kamarádek....které měly dlouhodobě milence...což já zas nedávám....ale někdy to na člověka prostě přijde...ale pokud se to nikdo nikdy nedozví,aby se trápil...tak myslim,že je to o.k....věrná až za hrob asi nebudu nikdy......každej podle mně ulítne....ale nesnášim hraní na dvě strany...to zas nééé...No,tak to jen tak neodejde od Tebe...No,já mám bývalou kámošku...ta je se svým asi 12 let...a oba se skoro od začátku podváděj a takhle si furt žijou...nechápu...oni teda hrozně chlastej...proto už se s ní nevídám...

muddledgirl
20. led 2014

@margarita1 no...já zázrakem už přes dva roky jsem nebyla u doktorky.....jsem ráda....ale jinak jsem posraná z tý pátý nemoci....1x za 14 dní ke mně chodí děti....U nás to lítá už od začátku mýho těhotenství....a konečně kámošce došlo...že opravdu nebude sem svoje děti tahat...že to fakt není sranda...

margarita1
20. led 2014

@muddledgirl a co to je a nemoc?