CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
22. bře 2012

@petrufa86 ale nééé, špatně jsi mě pochopila, v Sanusu si taky platíš "jen" tu stimulaci a to,co pojišťovna neproplácí, ICSI, zamražení apod. je to prostě všude stejný, max. se to trochu liší - asi jako když si vyzvedneš prášky v jiných lékárnách a v první máš doplatek 200 a ve druhé 600 - což je taky krutá realita. ☹

martina_81
22. bře 2012

@anina32 po tom,co jsem teď četla v diskuzích na ten "Obilňák", tak Sanus měnit nebudu, aspoň zatím. 😉 Jen mě prostě zajímalo,jak se kdo rozhoduje, do jakýho caru jezdit. V Sanusu se mi líbí a určitě to máme blíž jak do Brna.

petrufa86
22. bře 2012

@martina_81 to víš, je jasný, že když chodíš do CARU a nepovede se to, tak že ta ženská ho pomlouvá a nezajímá ji, že ostatním se to povedlo a naopak tam, kde se ti to povede, tak samozřejmě budeš pět chválu. takže si myslím, že je jedno kde skončíš. A je jedno jestli tě bude mít nastarosti Karel tady nebo Pepa tamhle.
@anina32 O tom Liberci jsem tady docela četla samé chváli. Ale fakt je, že Liberec je malinko z ruky. Ale to i Praha i Brno. Aspoň teda pro nás. Takt o já si myslím, že vedu, podle kartičky a to tam nemám všechny návštěvy psané jsme tam byly snad 30x 😠

anina32
22. bře 2012

@petrufa86 no dobře, tak se nevytahuj, vedeš😉 ale my to máme zase pokaždé hodinu jízdy tam a hodinu zpátky.

petrufa86
22. bře 2012

@anina32 tam v tomhle zase vedete vy, já to má m 1/2 hoďky tam a 1/21 hoďky zpátky.

martina_81
22. bře 2012

@petrufa86 no to já si myslím taky,že je to jedno,kam člověk chodí,proto mě ta moje známá maximálně vytáčí. 😠 Tak jsem jí aspoň musela slíbit,že na ty brněnský stránky kouknu, což jsem splnila a tím to pro mě končí. 😉 Jéé,tak to teda doufám,že do těch Pardubek nebudu jezdit tak často jako Ty. 😀 By mě zruinovaly už jen ty cesty.

petrufa86
22. bře 2012

@martina_81 tak já tam jezdila kvůli tý cystě, která stejnak nezmizela, pak kvůli tomu že sem měla nízkou sliznici a ...... Takže snad u tebe bude vše v poho a budeš tam muset jen naa ty nutné utz, odběry krve, odsátí a pak transfer 😉

martina_81
22. bře 2012

@petrufa86 to jsem teda zvědavá. Příští pátek jdu na kontrolu ke gyn. a pak se objednám do Sanusu. Včera jsem se taky pobavila. Volala jsem k tomu svým gyn.,že teda pořád trochu krvácím a jestli to je normální,že doktor v nemocnici (ten můj polský oblíbenec 😠 ) byl trochu zmatený, když jsem mu o tom říkala a tím spíš vyděsil i mě. Tak ten gyn. okamžitě uhodl, koho mám na mysli a sám poznamenal,že to je normální,že pan doktor bývá zmatený a nejistý. No a není nadto,když Tě pak takovej debil týden ošetřuje. 😠

petrufa86
22. bře 2012

@martina_81 hmm, tak to je dobrý. Tak mě v neděli v noci přijímal do Sanusu taky debil, který mi neodpověděl ani na blbou otázku, co na UTZ vidí. Vizita probíhala stylem dobrý špatný ok, nashle. Takže jsem vyhodila 1450,- Kč za 3 dny, nic se nedozvěděla a vrátila se domů bez bobků. Takže příště jestli bude nějaký problém, což doufám, že nebude jedu na gyn. pohotovost normoš do nemocnice buď do Pardubek nebo do Chrudimi.

martina_81
22. bře 2012

@petrufa86 jo, to jejich informování mě taky vytáčí. Ten polskej debil mi v den nástupu dělal UTZ, kroužil tam jak magor a prý,že tam vidí nějaký "divný útvar". Chápeš to??? Říct ženské,že tam vidí divnej útvar!!! No debil. Takže já vyděšená jak blázen a sotva jsem lehla do postele, už pro mě přišla sestra,že mi ten UTZ udělá ještě primář. Ten je naštěstí jeden z mála normálních,takže s diagnózou se nespletl - byla to cysta. A ten jedinej mě 2 dny po operaci informoval o tom,co mi teda vlastně dělali. Jinak to tam stojí fakt za prd, samej polák nebo ukrajinec. 😠 Tobě se nedivím,já bych taky asi jela do Sanusu s tím,že oni nejlíp ví,jak na tom jsem.

petrufa86
22. bře 2012

@martina_81 tak mě ten samý doktor překvapil i minule po laparu, řekl mi, jen že operace proběhla dobře a nic víc.Tak sem si říkala že asi to nechce rozmazávat, že mě veškeré info řeknou v Parrdubkách za 14 dnů při kontrole a teď se opět odehrávalo to samé. A to bylo jako co, ten divný útvar? pod tímto pojmem bych si představila myom, nedejbože rakovinu 😒 😒 To mě chceš říct, že ve Svitavách jsou samý divný doktoři?? To máš pravdu, taky sem si říkala, CAR budou vědět co a jak. Třeba by to dopadlo stejně, ale kdybych hned po první krvi jela na pohotovost, tak... ☹

martina_81
22. bře 2012

@petrufa86 Ve Svitavách jsou super sestry a skvělej primář dr. Zakopal a dr. Richter (ten můj),jinak tam je na gynekologii polskej dr. Kocka a dle mluvy zřejmě ukrajinka, dr. Diana Maniychuk a ti dva teda stojí za to. ☹ Jinak ten divnej útvar byla ta moje cysta. 😉 Běžím se kouknout ke kámošce na miminko,tak zatím ahoj. 😀

petrufa86
22. bře 2012

@martina_81 aha, aha, divný útvar je cysta, jo, tak to je hustý. Hmm, koukám, že ve všech nemocnicích jsou cizinci doktoři. Když to nejsou poláci, tak ukrajinci nebo rusáci. Ale třeba našeho kamaráda přítelkyně je peruánka a je taky doktorka - očařka. A je to kapacita. Dělá, teda teď je na mateřšký v HK v nemocnici a pak ještě snad v 5 městech měla ordinaci. Tak papa 🙂

montysek
22. bře 2012

@petrufa86 Ty jsi za 3 krabičky Estrofemu platila 600? Já teda kolem 200 a taky za 3 krabičky.Jinak ICSI, PK a zamražení skutečně pojišťovna neproplácí, to už si musíme hradit sami. 😒

montysek
22. bře 2012

@martina_81 Mě teda hodně doktor vymlouval Sanus, podle něj, je to nejhorší centrum snad ze všech - hlavně teda v Jihlavě. Říkal, že ať si zvolím jakékoliv jiné než Sanus, že kdo tam od něj šel, tak neotěhotněl a jinde jo ale já ho neposlechla-kvůli vzdálenosti, říkala jsem si, že asi přehání.... 😀 No a zase tak často jsem tam nejezdila - za celé IVF jsme tam byli čtyřikrát.Já co tak sleduju na netu, tak pro mě zatím vyhrává Reprofit Brno, takže pokud bude potřeba "druhé" kolo, tak valím tam. 🙂

petrufa86
22. bře 2012

@montysek jo, lítala sem po Pardubicích po lékárnách a všude měli 1mg a mě doktor předepsal 2mg. Nakonec sem ho sehnala v lékárně v poliklinice jak je u afi paláce a platila za ně 540,- Kč. Docela mě to překvapilo.

Ale ty chodíš do Sanusu do Jihlavy, ne? Sice je to "jeden podnik" ale jak jsem četla nejen od tebe tak mě přijde že ten v Jihlavě je nějaký divný, že si dělá co chce.

montysek
23. bře 2012

@petrufa86 Ty jo, já mám taky 2mg , tak to je teda něco, jaký jsou rozdíly v doplatcích. 😲 Jj, do Jihlavy. 😖

littlemousecz
23. bře 2012

@petrufa86 @montysek Holky nestrašte. Já hodlám v Jihlavě otěhotnět. Nebo chcete říct, že si to mám ještě rozmyslet a objednat se radši do Pardubic? Mě teda Jihlavu doporučila gyndr, že mají dobrý výsledky, ale nějak mě nenutila, ptala se, jestli nechci do Brna, že to nechá na mě. Mě by to vyšlo asi nastejno. A do Pardubek je to na kilometry taky stejně, tak jste mě teď nahlodaly... A kdybych náhodou přešla do Pardubek, oni si naše výsledky z Jihlavy vyžádají nebo si mám vyžádat kartu já a vzít ji s sebou?

littlemousecz
23. bře 2012

@montysek @petrufa86 Teď jsem koukala na mapy a máme to od nás nachlup stejně 63 km, takže Jihlava nebo Pardubice, je to fuk. Do Brna to máme o 30 víc, ale taky by se to dalo.

montysek
23. bře 2012

@littlemousecz Nechci Tě nijak strašit, já tam šla taky otěhotnět ! 😉 Ale jejich vybavenost a práce embryologa - nic moc víš. ☹ Např. holky tady Ti určitě potvrdí, že když jim někde mrazili embrya, tak s tím, že vypadala dobře... ale v Jihlavě, mi např.zamrazili už 2 zygoty, aniž by věděli, jaké budou kvality - ale pojistili si peníze za zamražení, tak proč né že! Já jsem teď po KET a doktor chtěl, aby kultivoval embryolog ta embrya alespoň 3 dny, aby se vidělo... ale on mi druhý den volal, že raději ne, že to zatím vypadá dobře a že je nebudeme trápit v misce a tak druhý den 4 buněčné malinké embrya šup je tam, takže si ani moc šancí nedávám ale naděje umírá samozřejmě poslední, já vím. 🙂 On měl důvod to tak udělat - peníze za zavedení ! Rozhodnutí je samozřejmě na Tobě ale řeknu Ti jedno, pokud by se KET povedl, stejně bych Jihlavu nikomu nedoporučila, to vím jistě. ☹ Já mám zatím opravdu nejlepší pocit z Reprofitu v Brně a mrzí mě, že jsme nešli hned tam. 😔 Kartu si žádat myslím nebudou, ani bych jim o nic neříkala - akorát by se Tě ptali proč.... V novém centru bys řekla, jaké vyšetření máte za sebou.... a to by jim určitě stačilo, max. by udělali znova horm.profil a spermio nebo něco na čem jste nebyli. Ale věřím, že i Jihlava má úspěchy.... nechci zase šířit jen negativa ale .... 🙄

littlemousecz
23. bře 2012

@montysek Hm, tak to jsem opravdu na vážkách. Děkuju za názor. Uvidíme, ještě to proberu s manželem, co si o tom myslí. Já bych přece jen kartu asi vyžádala, ať to mají pohromadě. Možná tam napíšu, co mám dělat, když chci přejít z jinýho caru, však jim nemusím říkat hned, že taky ze sanusu ne?Nevím, i když je to na vzdálenost stejně, tak už jsem v Jihlavě zvyklá a já nerada měním zaběhnutý věci. Tak možná ET zkusíme tam a kdyby to nevyšlo, tak půjdeme do Pardubic.
A kdy se dozvíš, jestli se povedlo?

antana123
23. bře 2012

@montysek jéé nestraš chtěli bychom v září zase do Jihlavy to Brno je pro nás daleko tak já doiufala že v Jihlavě zkusíme tak 3xIUI pak asi laparo a pak zase 3xIUI a když nic tak končíme 😲

petrufa86
23. bře 2012

@montysek hmm, tak to je super, sem si říkala, poliklinika to bude levný a ono hov.. Se z toho zblázním, nechápu proč neudělají zákon aby to všude stálo stejně. Příště si to zkusím vzít v lékárně přímo co je v Sanusu pokud to budou mít a uvidím. No vidíš a já měla jít na transfer ve čtvrtek a embryolog mě řekl ať přijdu až v pátek a že se vyvíjí moc hezky a že by byla škoda je nenechat ještě co nejvíce dovivinout.
@littlemousecz já o tý Jihlavě moc nevím, jen co tady píše montysek a ostatní na diskuzích. nevím, jak je to v Jihlavě, ale HK a Pardubice mají propojený PC, protože mě můj Dr ve středu četl, co do mý karty napsal ten kokot v Hradci při příjmu. Ale když je to jeden Sanus, tak si myslím že si ty výsledky vyžádají. A co se týče karty, tak si myslím, že ti ji nedají, max za nějaký poplatek ti udělají výpis.

littlemousecz
23. bře 2012

@petrufa86 No tak uvidíme, ještě si to nechám rozležet v hlavě. Do léta času dost. Teď mě spíš trápí zánět žil v levé ruce, fakt bezva, zrovna když potřebujeme dodělat podlahu... No bude to muset m. zvládnout skoro sám. Chjo.

petrufa86
23. bře 2012

@littlemousecz jojo, tomu se říká zákon schválnosti. To máš pravdu, do léta času dost, můžeš rozmýšlet. 😉

martina_81
24. bře 2012

@petrufa86 ahooj, no o doplatcích v lékárnách mi povídej. Bavili jsme se o tom s kolegyní v práci,že až mi žačnou valit nějaký prášky,tak si nejdřív oběhnu pár lékáren,protože její mamka vždycky doplácela za nějaký léky skoro tisícovku,pak si je jednou vyzvedla jinde a tam doplatek jen 200!!!! Na ty samý prášky. A to potom fakt nechápeš. 😠
Jinak už jsem zapojená do pracovního procesu a docela síla. Ale nic netahám, na to si vždycky někoho najdu. 😀 😀

petrufa86
24. bře 2012

@martina_81 týjo, tak to ti nezávidím, když jsi psala že ti pořád není dobře. Všichni vždycky tvrdili, že lékárny v nemocnicích a na poliklinikách jsou nejlevnejší a ono prdlačka.

montysek
24. bře 2012

@antana123
@littlemousecz Holky, klidně Jihlavu zkuste, já Vám jí zase nijak nechci rozmlouvat, však já taky doktora neposlechla a jezdím tam, protože vím o 3 holkách z okolí, kterým to tam vyšlo. 😉

montysek
24. bře 2012

@petrufa86 Hm, tak to tam máte dobrého embryologa, když je nechá pěkně kultivovat...., tak by to mělo být no. 🙂

lenpet
26. bře 2012

Dobré ráno,
Nejdřív se představím.Ahoj holky,jmenuju se Standa a vážím 3,450kg a měřím 52cm.Mamce jsem se narodil 20.3.v 5.33hod.Porod byl rachlej,maminka 3krát pořádně zatlačila a já jsem byl na světě.Pošlu pár fotek,abyste mě poznali.