CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
4. led 2014

@sabcacech A ani neplánujem...nechcem bohužel řídit ani jeden... 😒 😀

muddledgirl
4. led 2014

@sabcacech Já vím,že řeším věci brzo...ale je toho všeho nepřeberná spousta na netu... 😉 Tak se raději radím na více frontách...

sabcacech
4. led 2014

@muddledgirl jj, to berou dle poslední MS i když jsi po ivf. já to tak mám, jen ivf mám zapsané v průkajdě a v papírech ze screeningu a genetiky. bere se, že těhu trvá 42týdnů. pokud 13.1 budu v nem. tak bude o týden dřív. což je nic. kluka mám 36tt. pokud půjdu plánovaně, bolesti nezažiji, pokud chytne dřív užiji si je, než se dostanu na sál.

muddledgirl
4. led 2014

@sabcacech jj,to vím,že to berou podle ms i po IVF,ale nejsem schopna spočítat ty jejich týdny 😀 😀 😀 :
Jo,jo,tak 42,děkuju...No,tak radši plánovaně,viď? Já se asi sesypu,až jednou budu rodit...ještě,že je to daleko... 😀 Přítel si myslí,že čekáme holčičku a zdálo se mu,že to bude 25.6. nebo 25.7....on má občas v takových věcech pravdu,tak jsem zvědavá..Byla jsem překvapená,že miminko leželo na chlup stejně i 30.12. i včera... 😀

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl @petrufa86 @sabcacech tak jsem vás dočetla a můžu se taky lehce zapojit, Jiří zatím spí, tak než mě zas vyhodí. 😀 Včerejší kontrola ok, moji váhu sestra napsala jen se slovy "v pořádku", takže to snad není tak hrozný 😀 , ale výsledky glukózy nejsou tak super, jak mi říkala do telefonu, když jsem si před vánocema volala. Prý mám hodnoty lehce pod hranicí, tak to dr nechce zanedbat, takže se poradí s dr přes cukrovku (nevím, jak se jí odborně říká 🙂 ) a v pondělí mi zavolají, co dál, tak jsem zvědavá. 😒 A rodit jdeme 11. března!!! 😀 A dneska se mi zdálo, že už máme prcka doma, ale já nemám vůbec nic nachystanýho, dávám mu plínky ze skříňky, co jsem nestihla vyprat, no mazec. Ale byl děsně hodnej. 😉 A měl spoustu vlasů, hnědých a do toho stříbrný, asi po Jirkovi, kterej už chudák začíná šedivět. 😀
@petrufa86 k tomu císaři - oni právě mají na netu napsaný, že otec u toho plánovanýho císaře může být, což mě překvapilo, tak se potom, až se budem domlouvat, chci zeptat, ale až tak moc nám na tom nezáleží, tak mi je to jedno. 🙂

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 😀 😀 😀 😀 No vidíš...no já bych měla brzdit se sladkým...snažím se,ale aspoň po ránu jsem začla jíst rýžové máčené chleby a přes den chroupám piškoty..nebo mrkem.....abych měla občas něco v puse,kvůli nevolnostem...Na tu cukrovku se chodí, kdy?Se pobleju asi...A doufám,že teda,že ji nebudu mít...když už mám 7 kg nahoře...to je asi dost blbý,co?A mimi má bříško...to prý může znamenat,že bude cukrovka... 😒 To pak je dieta?No,ta by mě neuškodila na druhou stranu... 😲 Takový sny úplně chápu, mně se ještě před pár lety zdálo o matuře.....Tý jo,to je za dva měsíce...a kousek.... 😉

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl Právě, že mě asi lehce vyděsilo, že už je to za 2 měsíce a kousíček, tak se mi zdají takový kraviny. 😀 na cukrovku se chodí mezi 24-28 týdnem. Já měla +7kg ve 20.týdnu, až pak se to začlo nějak rozjíždět. 😒 Tohle si myslím, že s cukrovkou nesouvisí. No když jsou špatný výsledky, tak se nasadí dieta a musí se měřit hodnoty po jídle. No jsem fakt zvědavá, co na mě vymyslí. 😒

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 Viď utíká to...no jo...já teda teď skoro nekakám..a je mi divný,že do listopadu jsem měla 2 kg nahoře a za měsíc 5?Docela dost....nepřežírám se bežně vůbec..ale kdo ví..ona taky může zlobit ta štítka...chodím na krev každý dva měsíce...tak zas asi zvednou dávku,uvidíme....no samozřejmě to nechci na ni házet úplně.... 😉A to sladký,to je jasný... Dnes nakoupím ovoce,zeleninu a tvarohy s jogurtem...lepší než nějakej bonbon... 😒 Je fakt, že toho pohybu taky moc nemám..... 😒

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 Doufám,že to bude o.k.To se asi nedá použít u těhotných,ale vím, že kolegyně měla hraniční hodnoty a pomohl jí nějaký čaj.... 😉

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl já včera taky nakoupila ovoce, zeleninu, tvarohy a jogurty. 😀 Když už v té hubě musím pořád něco mít, tak jsem si říkala, že budu chroupat mrkev. 😉 Nedávno mě dostal jeden článek o čokoládě. jak prý je vlastně pro tělo prospěšná a podobně, že když je kvalitní, tak jaký obsahuje cenný látky a že když nebudeš přehánět konzumaci, tak po ní ani nepřibereš a bylo tam 10 g obden!!! chápeš to? 😀 😀 😀 Spočítala jsem to asi na 3 dílky čokolády, což by se mi akorát rozjely chuťový buňky, takže já si těch dávek vyberu jednou za čas hned 10 a sežeru celou tabulku. 😀 co se týče pohybu, já jsem ráda za každých pár minut venku, co zvládnu, kolíbám se jak kachna a občas to udejchat je taky umění, bříško už začíná být docela těžký. 😉 Včera jsme šli z procházky a Jirka mi říkal, že jdu jak tučňák. 😀 A děsně mi chybí cvičení s Bobem. 😒

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl s tím čajem by to možná použít šlo, ale musím počkat, až jak se k tomu vyjádří ta doktorka. Třeba mě na tu glukózu pošle znovu. 😒

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 No, mně je zas zle....nažim se míň jíst a je mi pak blbě...Dojídám rýžový chlebíčky a půjdu si vzít mrkev...a jestli miláček nezapomněl koupi sýr,tak udělám smažáka...Moc zdraví to není...ale sabcacech mě naladila....10g ty voe?To já sním už celou většinou,když jí koupím....proto ji moc nekupuju...koukala jsem na voyu test čokolád...čoveče...chválili tu z Lidlu úplně obyč. mléčnou, modrý obal...je na podobné úrovni jako Lindt...

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 No, já přemýšlím chodit cvičit,ale moc se mi nechce ...samotné...no uvidíme...doktorka nic neříkala, tak nevim....jestli můžu....No,já teda začínám funět a nevím, či to je těhotenstvím nebo tím,že většinou v zimě funím....a jsem dýchavičnější.../foukám si foukačkou,když se dávím ....obvykle....teď nechci...mám jíst preventivně flonidan na alergie cca od října ...ale teď taky nechci, tak to nejim..a ani sem to nekonzultovala,dokud to zvládám../No jo...pak to půjde ještě hůř ,viď? 😉

muddledgirl
4. led 2014

@muddledgirl Já myslím,když to máš hraniční,tak to snad nebude tak stračný,doufám za Tebe... 😉

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl jj, na testy čokolád jsem taky koukala, že srovnávají lídláckou s Lindtem. 😀 A taky ještě dopadla dobře clever z Billy, dřív jsem ji taky občas koupila a je fakt, že mi teda chutnala, ale do Billy nechodíme, máme to přes celý město a taky mě ty jejich ceny nějak nepřesvědčují. 😖 A tu z Lidlu teď mám taky doma, vzala jsem ji na pečení, ale dost mi jí zbylo. 😉 Cvičit jsem chtěla taky, ale jak píšeš, samotné se mi nechce. 😒 Co máš za alergie? 😲 Teda to Ti nezávidím. 😒 Jj, jde to čím dál hůř, ale taky jak kdy, na toho Silvestra jsem to zvládla úplně v pohodě, takovej kus a jindy jdeme jen do Kaufu, 15 minut tam a 15 zpátky a funím jak blázen. 😀

martina_81
4. led 2014

@muddledgirl jj, já taky doufám. 😀

petrufa86
4. led 2014

@muddledgirl klokánku ani vak nemám, ale mám lehátko, koupený z druhý ruky za 500kč a využívám při krmení malý, jinak moc ne. Moc se ji v tom nelíbí. takže v tom denně sedí, teda leží tak půl hoďky.

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 No,já alergie mám a nemám...na alergologie tvrdí, že nemám astma a alergie...ale moje obvodní mi dává foukačku,když se mi hodně špatně dýchá a mám kašlací záchvaty a moc mi to pomáhá...moje mamka zemřela na astma...tak dispozice prý po matkách je pro dceru...No a taky ten flonidatn...jako že můžu mít alergickou rýmu... 😉

petrufa86
4. led 2014

@martina_81 já si myslím že je to blbost že i u plánovanýho být nesmí. Ale co já vím, třeba mají ve Svitavách nějaký privilegia. Pokud bys šla do Svitav tak se ti tam snad bude líbit. Ale ty budeš mít plánovanýho císaře tak nedopadneš jako jardovýho bratránka přítelkyně. Když malou museli oživovat 😝 😢

muddledgirl
4. led 2014

@petrufa86 hm......asi se na to taky vyprdnu na tu klokanku...a s tím sedátkem teda nevím...no uvidíme...děkuju za názory... 😉

kristinandbaby
4. led 2014

Ahoj holky, ještě bych se ráda zeptala, zda mi v Sanusu udělají test na chlamydie? manžel je měl asi před 2 lety, léčili jsme se a teď se mi začínají vracet nějaké potíže, ty chlamydie jsou zákeřný....Díky moc 😉

muddledgirl
4. led 2014

@kristinandbaby to si tam brnkni,netuším...a jak to pokračuje čiči? 😉

martina_81
4. led 2014

@petrufa86 nevím, četla jsem to na netu na jejich stránkách, včera jsem se zeptat mohla, ale přišlo mi to předčasný, podrobnosti budem probírat příště, tak se zeptám. 🙂 Hele nestraš. Kdyby mi to nedělal můj dr, tak bych asi radši riskla Ústí, protože představa, že bych chytla toho zas*anýho poláka, to bych nezvládla. už tak chci říct svýmu dr, že nechci aby na mě sahal a cokoliv se mnou dělal - kontroly apod. Nedávno ve Svitavách rodila přítelkyně od Jirkovýho kolegy z jiné směny, kam chodí na přesčasy. A když jsem se byla podívat v práci, tak mi v pc ukazoval fotky, co tam hrdý tatínek poslal. A na takové té vypsané kartičce bylo, že ji rodil Kocka, to je ten polák. A Jirka mi říká "no vidíš, a jak to dobře dopadlo" A o pár týdnů později, když se spolu bavili, tak přišlo i na porod a prý děs, že ji ten debil ani nenastřihl a ona se tak rozervala, že má 30 stehů. 😠 Já teda nevím, jak moc jemně ten spodek šijou, kolik stehů je normální, ale 30? No každopádně celkově se na návštěvu nemocnice netěším, ale kdo ano, že? 😖
@muddledgirl tak to je teda taky děs. Ale kdybys neměla alergii nebo astma, tak by Ti ta foukačka snad nepomáhala, ne? 😒

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 No,taky mám ten názor...že by foukačka nepomáhala...naštěstí jsem nikdy neměla záchvat a tak... 😉

muddledgirl
4. led 2014

@martina_81 hi a k obědu mám kysané zelí...dobré,že? To je strava....sýr už žádný v obchodě neměli... 😒 tvrdí přítel,se mi tomu ani nechce věřit... 😀

sabcacech
4. led 2014

@kristinandbaby řekni to mudroj a udělá test.
@muddledgirl
@martina_81 týýý jooo, člověk jde vykoupit krám a vy tu nadrbete.na sál asi nepustí, Míra bude čekat na pokoji, jak mu donesou Sofii a dovezou mě

muddledgirl
4. led 2014

@sabcacech hi hi 😀 😀 😀 :-mě ten můj ale nasr..nepřinesl mi sýr na smažák...prý už žádný neměli...tak dělá kousíček sekaný s vajíčkem...zelí k obědu mi bohužel nestačilo 😉 Sofinka.....nejkrásnější jméno.... 😉

kristinandbaby
4. led 2014

@muddledgirl No zatím nijak, 8.ledna jdu na první konzultaci, tak jsem napjatá co všechno se dozvím a zatím jsme se s manželem dohodli pouze na IUI. I když jeho spermio není nic moc, ale já věřím, že se s Vodičkou nějak domluvíme co a jak dál bude 🙂 jsem fakt zvědavá a vlastně se těším....Ty chlamydie mu zmíním na té konzultaci 🙂

sabcacech
4. led 2014

@muddledgirl no jo, chlap. 😀

muddledgirl
4. led 2014

@kristinandbaby no,Ty jsi psala,že problém jen v morfologii...tak uvidíš..mění se to cca do roka teoreticky....jo a jinak můžeš zkusit chlamysan, jsou to kapky od paní Podhorné,seženeš je na netu a i na ní mail....a ona ráda každému sestaví kůru a řekla bych,že to není o nic dražší než v lékárně..bez rady..Tak pak dej vědět,jak postupujete... 😉