CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl jsem z toho vyšaškovaná už teďka. 😀 Ale jak pořád kope a dává o sobě vědět, tak se na něho těším čím dál víc.... 😉 Jen prostě ty obavy, jak to zvládnu, ale ono to asi přijde samo. Když se tenkrát narodila neteř, žádný takovýhle pocity jsem neměla a taky jsem ji vlastně zvládala hlídat už od jejího narození. 🙂

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl nn, ultrazvuky mám vytažený, ty jsou jen moje, ale ten screening mi tam přicvakl dr., společně s výsledkama glukózy a EKG z kardia.

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 budem to muset všechny zvládnout,jak to taky nevím.. 😀 Ale Ty jsi šikulka...zvládneš to dobře,neboj....Ty budeš mít taky císaře?Aha,tak to jo...a kdy jsi byla na EKG? 😉

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl jj, mám ho naplánovanýho už od začátku těhu. 😉 Na EKG jsem byla asi tak 4.-5.měsíc, přesně bych se musela podívat, ale to Ti dá dr. žádanku, ať si tam zajdeš. Taky je u vás tak nádherně? Šla bych ven, ale když mně se samotné tak neskutečně nechce. ☹
Asi blbá otázka, ale jak se prosím Tě, jmenuješ? Já vždycky, když třeba vykládám Jirkovi o něčem zajímavým, co jsme probíraly, tak vždycky říkám "holčina z koně" a že teda myslím, že Monika, ale že se Tě musím zeptat. 😀

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 😉 jo,tak to jo..já abych něco nepromeškala...já jsem furt nějaká unavená...no,mně se samotný moc nikam taky nehce....ale jdu do práce,tak to je aspoň pohyb dvakrát 15-20 minut...já mám ráda chůzi,ale né sama..musím se do toho hodně nutit...No,nádherně tu moc není... 😀
Olga,ale to nesnáším....a Olina moc taky nemusim..jinak jakkoli... 😀 😀 😀

muddledgirl
11. led 2014

@muddledgirl no,já bych asi radši toho císaře,i když určitě vše má své..zatím nevím o čem mluvim... 😀

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 to poslední je taky pro Tebe 😀 😀 😀

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl neboj, oni Ti řeknou, když budou chtít nějaký vyšetření. Jdeš kouknout do práce? No, pak budeme trajdat s kočárkama, tak to už snad bude lepší. 😉 Taky od rána svítí sluníčko a je to takový pozitivní. 🙂
Je fakt, že jsem za toho císaře i ráda, když to tady občas čtu. 😝 Mám pocit, že čím dál víc přirozených porodů končí taky císařem. A nedávno jsem četla, že lidstvo ztrácí schopnost přirozeně rodit, tak asi na tom taky něco bude.
Kde já jsem teda vzala Moniku? 😀 No každopádně jsem ráda, že nejsi, pže to jméno bytostně nesnáším (s jednou se Jirka "tahal" v práci a ona mi dokonce kreslila pi*u na skříňku, jak mě měla ráda). 😠
Olga není špatný jméno, ale přijde mi takový dost tvrdý, co se pak týče oslovování. 😒

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 Jo,jo jdu kouknout, byla jsem tam od půlky října jen jednou na akci...nechce se mi,ale abych měla od kolegyň klid........už se zas těšim na ty všechny drby....vůbec....No,já co mám kamarádky,tak až na dvě...tragický porody...tak člověk se pak trochu bojí no....několik kamarádek kolem 12-18 hodin porod.....No,já myslím, že myslí dobu, kterou tam strávily před porodem....No,to pak chápu,že to jméno nesnášíš.....Většinou mi říkaj Olčo,já se tak i představuju,což mi zase přijde trochu dětinský....Si pamatuju,jak jsem jednou v hračkářství taťkovi vysvětlovala,ať mě neztranuje a neříká mi Olinko, chudák... 😉

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl no vidíš, Olča by mě nenapadlo. Vím, že se říká Olino a kámoška své švagrové říká Olouši. 😉 Teda chudák tatínek, Ti tak hezky řekne a Tobě se to nelíbí. 🙂 Já byla v práci jen jednou a prý se mám zastavit, až si půjdu vyřizovat papíry na mateřskou, ale mám pocit, že mi to vychází zrovna na špatný týden, že tam tu naši směnu nezastihnu. 😖 No uvidíme, taky nevím, do kdy to budu muset mít vyřízený, tak třeba to dopadne.

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 No,taky mě říkají Oliš, Olív,Olívie,Olivo....To jo,tatínek si se mnou užil...No,já bych tam měla jít každý měsíc podepsat výkaz práce a nosit kopie neschopenky /teď už jen kopie...protože kráva účetní z kroměříže poslala až před Vánoci originál lístku na peníze na socku....takže má smůlu a já jí po naší vedoucí posílám jen kopii a mám penízky brzo..../,ale posílala jsem tam pořád přítele...mně to neba tam dvakrát do měsíce chodit..zvlášť kvůli těm zvědavcům,dlouhodobě ubytovaným....jen čekám až mě začnou bombardovat dotazy...až mě potkaj... 😒 Ty nenosíš lístek na peníze do práe?Posíláš ho?

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl já to mám pohodlný, posílám ho po Jirkovi a on ho dává té naší šéfové. 😉 A jinak bych tam s tím stejně nejezdila, ale vždycky bych to poslala po někom, kdo s náma jezdí do práce, takže pohoda.

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 Jo táákk,no jo, vždyť pracujete spolu,tak to je super.....Prý už tam dali kamery... 😲 Přemýšlím,že bych si tam dala nějakou polívku,když bude nějaká dobrá...

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl to není jen ubytovna?

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 nee,to je ubytovna + pension... 😉

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl ahá, tak jestli tam vaří dobře, tak já bych si tam něco dala. 😉 Já jsem teď dojedla ten nákyp, ale mám pocit, že budu mít za chvilku zase hlad, musím se něčím zaměstnat a překonat to. 😀

muddledgirl
11. led 2014

@martina_81 jo,jo vaří tam mladej kluk a dobře,tam je i restaurace víš....já měla asi v jedenáct chlebík a půl oplatky lázeňský a už mám zas hlad... 😀

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl jinak dělám s menší obměnou tento http://recepty.vareni.cz/ryzovy-nakyp-s-merunkami/ Dřív jsem taky jen uvařila rýži, dala ovoce, zakryla to rýží a prolila to vajíčkem s mlíkem, pak jsem se začla zajímat, jak že se to má jako správně dělat a líbil se mi tento recept, je to taky jednoduchý a výborný. 😀

martina_81
11. led 2014

@muddledgirl a čemu se divíš, od 11ti už to máš 3 hodiny, čas akorát se znovu najíst. 🙂 Půl lázeňský oplatky myslíš jako půlku toho placatýho kulatýho oplatku? 😀 No jestli tam vaří dobře, tak tím spíš bych si tam něco dala. 🙂

martina_81
11. led 2014

@petrufa86 prosím Tě, jaký rozměry máš polštářku a peřinky do postýlky? já jsem teď zjistila, že všechno to povlečení, co mám od švagrové, je na tu moji peřinku malý. 😖 Kromě toho, že mi teda připadá nějaká veliká, když ji dám do té postýlky. Ale na netu jsem zjistila, že podle povlečení do postýlek by to asi mělo být ok. Polštář má asi 39x57 cm (a na netu je rozměr povlaku 40x60) a peřina asi 97x134 cm (na netu 100x135). Není ta peřina moc velká? Zrovna do té postýlky mi přijde, že by stačila tak poloviční. 😖 Mám z toho docela po náladě, protože netuším, jak to vyřeším. 😒

petrufa86
11. led 2014

@martina_81 neboj, 5 dnů teče jako voda. Tak jaroslav mě dost připomíná tvýho Jirku. K vánocům sme si koupili nový počítač a on si tam nainstaloval hru kterou mastil se synovcema když tady ještě bydleli. Dneska sem chtěla ať ji dopolko pohlídá že bych uklidila všechnu vánoční výzdobu. A co myslíš že on?? Šupnul Terezku k babičce a šel mastit hry. Tak sem mu pak mezi řečí když sem uklízela v ložnici řekla že asi půjdu zapnout do obýváku žehličku a telku ( v týdnu nám to vyhodilo pojistky, bylo toho asi zapnutýho moc)a on jak když do něj praští se nasral a vypnul počítač a že už na něj chodit nebude ať si tam chodím jen já a kdesi cosi. A ještě mě řekl že mě taky nekomanduje že já chodím na koně. tak sem mu řekla že já tam ale chodím když malá spí a .... Takže máme tichou domácnost 😨

petrufa86
11. led 2014

@martina_81
@muddledgirl co se týče EKG tak já jsem nebyla. A příště ani nepůjdu na cukrovku. Ségra taky nejde, chodí ke stejný doktorce a sestra ji řekla jestli tam nechce takže nemusí a jen do průkazky napsala pacientka odmítla a tím to haslo.Hele, mě se moje jméno taky nelíbí, ale s tím nic nenadělám a příjmení je taky děsný, vždycky jsem všude byla první v abecedě. 😖 😖 😖 😖

petrufa86
11. led 2014

@martina_81 já mám peřinku 120x90 a polštář 60x40 a peřinu malý na konci u nohou ohýbám, je taková větší, ale až malá vyroste tak by byla zase malá.

martina_81
11. led 2014

@petrufa86 tak to je taky bomba. 😖 Neříkej, že se Jarda dal na hry? On ale dřív nehrál, ne? No já mám teď doma závisláka jak prase, ale samo, že pořád tvrdí, že není. Jasně, určitě jsou i horší, ale poslední dobou je to fakt děs. A jakmile přijde z práce nebo se vzbudí a chce jít na počítač, tak musím taky vypadnout, pže by mi začal předhazovat, že na to mám času dost, když on je v práci. A když jsem vám tady ještě včera večer odepisovala, tak už mi stál nervózně za zadkem. 😒 a nejvíc nechápu, že přijde ráno po noční a hodinu a půl u toho sedí, než jde spát, pže si šéfuje tu svoji blbost. 😠

petrufa86
11. led 2014

Holky, jaký byste vybraly kočárek pro Terezku s tím že bych to chtěla mít i pro druhý mimčo a kdyby se povedl klučina tak aby v tom mohl jezdit i on??

petrufa86
11. led 2014

@martina_81 probíral cédéčka co máme na poličce nad pc a našel to. Že já debil to nevyhodila. Sem říkala seš jak magor, místo toho aby ses šel věnovat Terce tak budeš ve 36 mastit hry. No hrál hry jak sem psala se synovcema když byli malý a bydleli tady. No ono to Jirku bude muset přejít když budeš s malým spát v pokojčku.

martina_81
11. led 2014

@petrufa86 tak to máš taky normální rozměr, Blanka má to povlečení snad každý jiný, 1 peřinka má 77x127, druhá 87x115 a ta třetí dokonce jen 73x110. polštářky jsou tak nastejno. Já bych to neřešila, kdybych měla péřový peřiny, jak dřív, to by se přizpůsobilo, jenže to mám takový to "placatý" a to nijak nepřizpůsobím. 😒

martina_81
11. led 2014

@petrufa86 ten je krásnej. 🙂 V tom případě asi zelený nebo hnědý, líbí se mi obě barvy. 😉
To jsem mu říkala zrovna včera, když jsem ho "lákala" spát, že jak si to představuje, až tam budem spát s malým. Tak řekl, že malýmu to snad vadit nebude, ne? No já jsem teda zvědavá. 😒

petrufa86
11. led 2014

@martina_81 já mám taky placatý polštářek a naducanou peřinku s tím dutým vláknem. Je, a hlavně levnej. Stojí cca 2200 kč. Mě se líbí ten zelený, ale zelený máme hluboký tak aby nebylo přezelenáno. Tak asi uvažuju nad hnědým, i když mě říkali že proč by kluk nemohl mít červený. tak teda nevím. Ale fialový asi nééé, to by vypadal jak teploušek 😀 Já mám taky puštěný pc nebo potichu telku v ložnici kde malá spí, ale jestli bude mít jirka u těch stříleček puštěný zvuk tak si mylsím že to malýmu vadit bude.

martina_81
11. led 2014

@petrufa86 peřinku moc naducanou nemám, ale přijde mi v poho. 😉 Takže můžu koupit nový povlečení, super. 😒 Jen 2200? To je krásný. Já jsem teda dost na červenou, ale takhle na tom kočárku mi to přijde až moc, taky bych asi volila spíš zelenou nebo tu hnědou, ty se mi líbí. 😉