CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

ivetinka1
24. led 2014

Dík za info. Je tu prosím někdo, kdo byl nebo je se Sanusem v Hradci spokojen? Nebo mám počkat na výsledek, jak dopadlo IUI a pak pelášit do Sanusu v Pardubicích?
Ty ohlasy mě docela děsí.

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 já si nemůžu stěžovat.... 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 mně se u něj zadařilo...na 4.transfer......před posledním transferem mi byla zjištěna štítná...sama jsem se objednala na endokrinologii...protože ve světě zdraví mě řekli...že mám pravděpodobně problém se štítnou...a ano problém je...přeléčilo se to a zadařilo...

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 na co jsem se zeptal...odpověděl....Ne každý doktor si s každým sedne...já mám Dejmka ráda...

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl Dík, trošku mě to uklidnilo, ale ne moc, nejhorší je to čekání. To se člověk snaží dělat cokoliv a jakkoliv se zabavit a stejně to nejde.
Trošky si začínám připadat jako blázen, od pondělí jen pročítám různé články a fóra...

martina_81
24. led 2014

@ivetinka1 já tam byla jen jednou na krvi, protože v Pardubkách, kam jsem chodila, měli zrovna dovolenou, a stačilo mi. ☹ A když mi to vloni vyšlo zase tak, řekla jsem sestře, že tam nepůjdu, že si to radši zaplatím v laborce u nás. Neprotestovala a prý se mi nediví.... co na to říct? a kámošku jsem po dvou neúspěšných ivf v Hradci ukecala do Pardubic a nemůže si to vynachválit, tak jen doufáme, že se napotřetí zadaří. 😉
@muddledgirl a co na toho prcka říkal přítel? takže už stopro kluk? 😀 tak to je super. 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 tak je to Tvá věc......sestry jsou občas pindy všude a že na mně byly 2x nevrlý...tak to prostě je....myslím,že pokud jsi rozumná, měla by jsi si obrázek udělat sama...a co máte tedy za sebou?

muddledgirl
24. led 2014

@martina_81 Furt ty vaše podělaný Pardubky... 😒 ☹ 😒 😀 😀 😀
Přítel ani nemluvil..koukal a seděl....ale hezky se usmíval a říkal,že to je mazec.....jo jo stopro kluk....a co Ty jak Ti je?Buchta se mi trošku připekla....a dala jsem tam omylem o půlhrnku víc cukru navruch a je to jakési boulovaté... 😀 😀 😀

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl My tam byli poprvé v pátek, původně to měla být jen úvodní konzultace. Ale doktor prohlídl spermiogram, pak mě prohlídl a zjistil, že mám levý vaječník krásně velký a připravený, tak hned navrhl IUI. Že se tím zaplní čekání na přípravu ivf. My máme trochu naspěch, biologické hodiny tikají.

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 a co je na tom špatného...mně se naopak u Dejmka líbí,že se s ničím nese...a řekne to narovinu...a tak Ty máš tedy ovulku o.k....a spermio teda ještě nevíte výsledky? Třeba ani nebudete muset na ivf..... 😉

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl máme za sebou IUI, teď v pondělí, jenže to bylo hodně nečekané a na rychlo a pří zákroku mi doktor zjistil, že mám ucpané děložní hrdlo, byla jsem před lety na zákroku s čípkem, tak prý zřejmě od toho. Doktor, říkal, že s komplikacemi, ale snad se do dělohy podařilo dostat.

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl IVF určitě ano, spermiogram v normě, jen morfologie je hraniční 4%, s ovulací jsem měla problémy, ale to mi srovnal můj gynekolog práškama a injekcema. Ale za 3 měsíce mi bude 40, tak kvůli pojišťovně jdeme hned do IVF, protože pak by to byla suma...

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 ucpané děložní hrdlo?Aha...to slyším poprvé...A co s tím?Dá se s tím něco dělat s tím ucpaným děložním hrdlem? ☹ Jo,já chápu....že to je narychlo...ale Ty nemusíš dělat co Ti navrhnou...vždy je konečné rozhodnutí na vás.... 😉 😉 😉 No a co to spermio jaké máte? 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 no tak to chápu..děláš dobře...no...kámoš měl 8% a nezadařilo se xkrát IUI..pak šli na IVF a hned...měli kliku...a maj krásnýho chlapečka...

ivetinka1
24. led 2014

@martina_81 Mně se ale nezdálo, že by byli nepříjemný, naopak jsem byla překvapená. 😖

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl kromě hraniční hodnoty morfologie je koncentrace spermií v 1 ml ejakulátu 80, celkový počet 160, celková mobilita 100 a progresivní mobilita 65
To myslím, že je slušný.
Já doufám, že s tím hrdlem půjde něco udělat, moc doufám. Sestřička říkala, že když to dostanu, tak mám hned volat, kvůli IVF a i musím nahlásit problém s d.hrdlem.

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 80 čeho milionů? Kočí...já ani nevím,jaké jsme měli přesně výsledky..ale všude jsme měli průser......ale pokud ovuluješ a on má spermio o.k.....tak je to na dobré cestě.... 😉

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl Za jak dlouho po první návštěvě v CAR se vám zadařilo? Jo a gratuluji 🙂

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 😉 za jak dlouho....přesně po roce.....já jsem ale byla vždy na nemocenské...loni jsem měla transfer....pak zemřel tatínek..tak jsem si dala pauzu dva měsíce a pak byli ještě 2 kety....pak jsem se vrátila na půl roku do práce a pak zase byla od transferu doma... 😉

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl jj, 80 mil. 🙂. Ale při spermiogramu v prosinci bylo jen 40 mil. Sestry se tomu hodně divily. Ale prý je to asi tím, že nebyla dodržena povinná sexuální abstinence. On totiž přítel odjel mimo republiku, tak jsme dali spermie ke zmražení už v pátek, jak jsme tam byli na té úvodní konzultci. A já si dělala předtím dom testy ovulace a když mi ukázaly testy, že ovulace je, tak jsme zkoušeli. A tím jsme asi všechny ty mrtvé a špatné vyplavili 🙂

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 no vidíš,super.....no to se musí dodržet sexuální abstinence..to je jasný.. 😉 To jo teda.....to jste vyplavili...40 bohatě stačí.... 😉 děkuji za gratulaci.. 😉

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl co jsou přesně ty kety? To že ti oplodněj víc vajíček, zamrazej a pak dle potřeby použijou? Já jsem fakt nováček 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 ket je,že Ti vloží oplodněné vajíčko,které bylo předtím zamraženo..... 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 jestli máš Dejmka...na vše se ptej...bys mě měla vidět...já vždy přicupitala s papírem...protože na tuhle diskusi jsem narazila až po pár pokusech.. 😀

ivetinka1
24. led 2014

@muddledgirl jj, mám taky Dejmka. Mně předtím radila známá (ona je doktorka, ale ne gynekoložka), tak že si máme snažit prosadit icsi a když to jen trochu půjde, tak máme říct i o IUI , že se to v mezičase stihne. No a jak jsme tam v pátek byli, tak doktor nejprve psal a poslouchal a psal a pak spustil, co je pro nás nejlepší a hned taky doporučil icsi a i to iui už máme za sebou. Po pravdě si myslím, že na ten problém s hrdlem měl přijít můj gynekolog. Já už mám jeden porod za sebou před dvaceti lety a můj gynekolog mi jen řekl, že když se to povede jednou, tak nevidí problém, proč ne i podruhé. Ale po dvaceti letech, to je jako poprvé, ať si říká, kdo chce co chce 🙂

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 já jsem si ho prosazovat nemusela...měli jsme ho...a doporučuju...No,to přijít teda měl Tvůj gynekolog ☹ .....to není pravda.....stačí rok po porodu a už může být všechno jinak....

martina_81
24. led 2014

@ivetinka1 ono je to těžký, já to nemůžu tak moc posoudit, ale kámoška by Ti povykládala. 😒 neudělali jí pořádně žádný vyšetření, na jakýkoliv problém, co chtěla řešit, jí dr (nevím který) řekl, že je to tím, že je stará. 😒 a další známá už jezdí taky několik let do Hradce, hromadu transférů za sebou a pořád nic. a myslím, že jí snad nedělali ani genetiku ani imuno. 😖
@muddledgirl nj, naše Pardubky. 😉 hele, já teď zrovna udělala maturu při skládání kočárku a jsem zpocená jak myš. 😀 docela mazec a těžký je to jak ludra. 😀 ale je nádhernej.... 😉

muddledgirl
24. led 2014

@ivetinka1 pořád jsou v CARU odborníci...nemůžu to srovnat s ostaními gyndaři,co jsem poznala...kdyby to nebylo tak daleko...tak tam ráda chodím celou dobu... 😉

muddledgirl
24. led 2014

@martina_81 tak ale to je její problém..že si neumí říct o imuno a genetiku....kdo chce hledá info na netu... 😉 A sama víš,že pokud jsou vyždímané vaječníky,tak se s tím moc nic taky nenadělá....když pak nejsou kvalitní vajíčka..a za to doktor podle mého nemůže....nenamáhej...se trdline...ať nám neporodíš prosim Tě...jsem měla včera strach o TEb...

martina_81
24. led 2014

@muddledgirl tak ta známá nevím, jak na tom je, ale ta moje kámoška, když právě chtěla tu genetiku, tak ji řekl, že je to zbytečný, že je to prostě věkem, ale myslím, že nakonec jí to stejně napsal. Ale tohle já prostě nechápu, abych se ještě doprošovala!! 😖 navíc, když se v tom člověk třeba vůbec neorientuje? Já nemít internet, tak bych to třeba taky vůbec nevěděla. Neboj, nenamáhám se, jen jsem to tady chtěla postavit a hodit na to korbu, ale když tam člověk pořádně nevidí, tak se těžko trefuje na obě strany zároveň. 😀 a jsem zvědavá, jak s ním polezu do výtahu. 😀