CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

martina_81
17. čer 2012

@petrufa86 ahooj, četla jsem o těch Tvých "pupínkách", už jsi s tím někde byla? Mamka se takhle jednou taky brutálně osypala, po celým těle a pomohla jí až nějaká injekce, co jí píchli na pohotovosti.

martina_81
17. čer 2012

@littlemousecz @petrufa86 jinak "miminka" se nám prý skvěle vyvíjejí,všechny jsou jedničkové kvality, tak už nám 4 zamrazila a zbylých 5 sleduje, zítra máme znovu volat a máme zvážit, jestli nenecháme zavést jen 1, když jsou tak super, tak já teď vůbec nevím, poraďte. ☹

martina_81
17. čer 2012

@anina32 ahooj, prosím Tě, kolik embryjek sis nechala zavést? Nás asi pozítří čeká transfér, doteď jsme byli rozhodnuti pro 2, ale v laboratoři mi řekli, že všechna oplozená embryjka jsou jedničkové kvality, tak máme zvážit, jestli si nenecháme zavést jen 1. A já teď vůbec nevím, jak se rozhodnout, z různých diskuzí vím,že stejně u většiny holek, co si nechávaly zavést 2, tak se uchytilo stejně jen 1.

petrufa86
17. čer 2012

@martina_81 nebyla, ale už se chystám na pohotovost. Cítím jak mě natekly na ruce prsty a mám strach aby to bobkům nějak neublížilo. No vidíš, tak to je krásná zpráva. Hele, to rozhodnutí je na Vás. Ale já šla vždycky do dvou, abych měla jistotu že se aspoň 1 uchytí. A když si vezmeš že jich máte 9, tak to máte na 5 transferů (tím nechci přivolávat to, že by se ET nepovedl.)A co se týče @anina32 tak ta si myslím nechávala zavést 2.

martina_81
17. čer 2012

@petrufa86 tak mazej, ať se Ti uleví, mamina byla taky oteklá jak blázen a trpěla jak pes. Já jsem právě taky byla celou dobu rozhodnutá jít do dvou, říkala jsem to i té embryoložce teď do telefonu, že když koukám po těch diskuzích, tak většinou se těm holkám stejně uchytilo jen 1 ze dvou, což doufám,že by byl i náš případ. 😀 Ale ona mě tak nějak nahlodala a Jirka je docela šílený při představě dvojčat, až mě to překvapilo, i když taky nevím, jak bysme to zvládali. Jinak si taky myslím, že anina měla 2, tak jsem řekla Jirkovi, že se poptám a jestli měla 2,tak jdu do dvou. 😀 😀

petrufa86
17. čer 2012

@martina_81 Tak je to alergická reakce pravděpodobně na grilovaný prase, který mi včera Jarda přinesl z hospody. Takže mám zákaz jíst grilovaný věci popatlaný kořeněnýma marinádama. Dostala jsem injekci dithiadenu a zítra jdu ke svý obvodní dr na kontrolu. Mě z toho asi jebne, já rpsotě musím mít pořád něco extra 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 Já vím, že představa dvojčat je děsná, ale radši mít 2čata než nic. A jak ti někdo tvrdí, že 2 děti, 2násoná starost, tak je to kec. Jarda má v rodině 2x dvojky. Synovci jsou dvojčata, ty já znám teda až do 11ti a pak jeho sestřenka, ty půjdou teď do školy a ty znám od 1 roku. A říkala, že první měsíc než si matka zvykne na děti, všechno se naučí dělat a .. je mazec, ale že pak už to takový rozdíl není. Prostě když spí a vzbudí se jedno na jídlo, že má hlad, automaticky se budí i druhý, aby to vzala na ráz. A pak říkala že když už byly větší, takže je nechala v pokojíčku na zemi s hračkama a oni byly schopný si tam i 2 hoďky hrát a nepotřebovali její pozornost.

petrufa86
17. čer 2012

@martina_81 jinak na naší diskuzi kam chodím,tak teď byly 3 holčyiny na transferu. Z toho 2 měli dvojčátka, jedna je má stále, druhé se už to jedno ztratilo a třetí má jedno a všechny si nechávaly zavádět 2.

martina_81
17. čer 2012

@petrufa86 tak už je Ti trochu líp? to já jsem právě Jirkovi taky říkala, že i kdyby se uchytily obě dvě, tak nikde není zaručený, že to obě zvládnou. Jsem rozhodnutá, jdeme do dvou. 😀 Osobně by mi dvojčata ani nevadily, jen bych asi řešila víc finanční stránku, ale vždycky si říkám, že když to zvládnou jiní, proč bysme to nezvládli případně taky. 😉

petrufa86
17. čer 2012

@martina_81 jojo, už to tolik nesvědí, na rukou a nohou to už trochu mizí, na zádech, kde jsem toho měla nejvíc zatím ne. Jen mě Jarda nahlodal. Doktorovi jsem hned hlásila že jsem 4 den po IVF a on že se teda budou muset krotit v lécích. A že by mě dal Dithiaden, vytáhl asi tak 500 stránkovou knížku kde jsou všechny možný léky a vyčetl tam, že se dithiaden nemůže při kojení. A já teď koukala na net a tam píšou, že by se neměl první tři měsíce a o vhodnosti použít tento lék či ně by měl doktor. tak mám strach, aby se bobkům něco nestalo. Ale na druhou stranu už sem slyšela i to, že ty výrobci to tam musí napsat i kdyby se to mohlo v těhu a kojení, abych je případně kdyby se něco stalo nedala k soudu. tak jako nevím a mám strach. Tak to je paráda 😉 Já taky co řeším u dvojek, tak finance, ale tak nejsme první a poslední, kteří je mají a holt by se to nějak zvládnout muselo. Kočárek máme slíbený od babičky čekatelky, od druhý babičky bychom se snad taky něčeho dočkali, tak to nějak neřeším. A oblečení můžu koupit i zde na bazíárku. Je to hezký oblečení a za málo peněz. Neteřince k narozkám jsem tady kupovala na léto k moři šaty a kraťasy. Dohromady to stálo 150 Kč a ségra z toho byla úplně nadšená.

martina_81
17. čer 2012

@petrufa86 To já si právě taky říkám, že většinu věcí bych pořešila asi bazárkem,nejsem na tohle náročná a nemusím mít všechno, co se pro mimina vyrábí a milion dalších zbytečných věcí. A co se týče kočárku, to už jsme babičce (mojí mamce, od Jirkových rodičů nic nehrozí) taky naznačili, že kočárek mají kupovat prarodiče. 😀 A to jsem Ti psala, jaká byla její reakce, když jsme tam byli naposled? jak byla pořád taková skeptická a celý roky mi říkala, že žít se dá i bez dětí, tak jsi ji měla vidět, když jsme to probírali a co kdyby náhodou to byly dvojčata a že by to byla síla. A ona??? oči se jí rozzářily a hned, že bych s něma mohla přijet, třeba na týden, nebo na dýl a jak by mi něma pomáhala a vypadalo to, že se už dost těší, tak jsme měli radost. 😀 Taky už nám na IVF dala 10 tisíc.

anina32
17. čer 2012

@martina_81 Ahoj, my jsme si nechali zavést dvě a uchytilo se jenom jedno. Šli jsme do toho s tím že by nám dvojčata nevadili, tak proto rovnou 2. Ale zase na druhou stranu, máme ještě 4 v mrazáčku a plánujeme za 2-3 roky to skusit znovu, ale to už budeme zkoušet po jednom, protože 4 děti by už bylo asi trochu moc 😀 Ale kdyby sme byli zatím bez dětí, tak bysme určitě neváhali a šli znovu do dvou, je tam větší šance že se uchytí aspon jedno z nich. Tak mooooc držím palce 😉 😉 😉

@petrufa86 Ahoj, ted tě čtu a běhá mi mráz po zádech, ale snad to bude dobrý, mooooooc držím palečky at to tentokrát vyjde. Z toho co je psaný na těch příbalových letácích si nic nedělej, voni se tak jistěj, kdyby něco tak to maj jako zadní vrátka. To samé bylo psaný i na těch antibiotikách co jsem brala. A dokonce i na Rennie na pálení žáhy je psané že v těhotenství je to možný jen po dovolení lékařem a přitom to bere ke konci těhotenství skoro každá těhulka, já i při prvním a ani ted po devíti letech to nezanechalo následky 😅 . Hlavně at to zabere a ted už chci slyšet jenom samý dobrý zprávy a těším se na //, myslím na tebe, ted už to musí vyjít 😉 😉 😉 😉 😉

martina_81
17. čer 2012

@anina32 díky moc, odpoledne jsem získala pár názorů i v jiné diskuzi a jsem taky rozhodnutá pro 2. 😉 Tak snad aspoň to 1 dopadne. 🙂

littlemousecz
17. čer 2012

@petrufa86 no uvidíme, dneska jsem byla na kotrole, tak perspektivní jsou už jen tři, kolem 18 mm, ostatní 10-12 mm, tak uvidíme, co s z toho bude. na opu jdu v úterý ráno, před chvílí mi tchyně píchla pregnyl, no nic moc teda
@martina_81 tak jak to vypadá, kolik máte embryjek?

martina_81
17. čer 2012

@littlemousecz ahooj, embryjek máme 9 a všechny jsou prý jedničkové kvality, tak nám dnes embryoložka 4 zamrazila a zbytek nechává vyvíjet, zítra si mám znovu volat a čekám, že tak v úterý nebo ve středu nás čeká transfér. 😉 Neboj, nakonec toho bude určite víc. Nám taky celou dobu dr. říkal, že tak max.8 a nakonec jich tam bylo 12. 🙂

michaela28
17. čer 2012

@martina_81 Já jsem si vloni v červenci taky nechala zavést 2 a dneska mi v postýlce spinká 3. měsiční Vašíček. Druhé embrijko to v druhém týdnu vzdalo. Takže 2 jsou lepší 🙂 . Držím palce.

littlemousecz
17. čer 2012

@martina_81 tak to je super, držím palce. já doufám, říkal doktor, že můžou ještě nějaký doběhnout, tak snad jo

martina_81
17. čer 2012

@michaela28 díky moc. 😉 To se Ti zadařilo hned napoprvé?

martina_81
17. čer 2012

@littlemousecz určitě jo, já jsem taky čekala špatný výsledek a nakonec jsme byli příjemně překvapeni. 🙂

michaela28
17. čer 2012

@martina_81 no, je to z prvního IVF, ale až druhý KET. Měla jsem nějaké problémy, ale nesouviseli s IVF.

martina_81
17. čer 2012

@michaela28 tak to je taky krásný,to by mi stačilo. 😉 Tak uvidíme,jak se zadaří nám, díky, že jsi napsala.

sissi6
17. čer 2012

@martina_81 já být Tebou tak si nechám zavést 2. Kdysi jsem do této diskuze chodila, vloni v dubnu mi zavedli 2 embryjka a máme z toho skoro půlročního prcka, jen škoda, že nám nezbylo nic na zamražení ☹ . Přeju hodně štěstí 🙂

evaav
18. čer 2012

Ahoj Všem Vám moc držím,palce a pevné nervy těchto 14 dní.
Já si ted v začátkem 6.března nechala zavést 1, 4buněčné embrio víc jich nebylo a dnes jsem v 17 týdnu 🙂 docela jsem s jedním měla strach když mi sestra řekla že hcg bylo 638 tak jsem zírala moc jsem to tu nepsala protože,jsem se bála jak to bude dál vypadat.Každou návštěvu v poradně která mě čeká už i zítra mám strach aby bylo vše ok většinou tam mám vysoký tlak pak po přeměření to je lepší a doma spíš nízký.No prostě n ervy jsou stále.Píchala jsem si také od začátku fraxiparin kvúli mutaci každý měsíc mám kontrolu na hematologii ted mi na měsíc injekce vysadii ale asi v posledním trimestru mi je zase dají kvúli Help syndromu co jsem měla u Verunky tak hoky opravdu držím pěsti a myslím na vás 😔 😉

martina_81
18. čer 2012

@sissi6 ahooj, díky moc, jsem rozhodnutá pro 2. 😉
@evaav ahoj Evi, moc gratuluju. 🙂 Já jsem si říkala, že jsi pak ani nedala vědět, jak jsi dopadla. Tak přeju, ať je všechno v pořádku a prcek pěkně roste. 😀

evaav
18. čer 2012

@martina_81 -moc děkuji sorry za to,že jsem nedala vědět ale jsem dost srab a držím dlouho pocity v sobě jsem ráda,že to dopadlo ale mám hrozný strach se pořádně zaradovat abych něco nezakřika na jednu stranu mi toje hrouně líto,že to nedokážu proživat jako některé těhulky pro nmě bude bude tan nejštastnější okamžik až budu mit prcka v ruce.
Na tom kolik ti jich daj se rozhodni sama já při prvnim IVF si dala 2 a je z toho Verča ,pak jsem měla zase 2 a nic pak jedno a také nic až vlastně ted s jednim ti dopadlo neměla jsem ale kasické ivf ale ale nativní cyklus tak možná,že tím to dopadlo nevím i že jsem byla na tom psychicky jinak než pokusy předtíim

martina_81
18. čer 2012

@evaav já Tě chápu, jsem úplně stejná a vím, že // na testu ještě neznamenají, že prcek zvládne těch dalších 9 měsíců. 😒 Když byla těhotná kámoška a pořád se strachovala, co všechno by se mohlo stát, tak jsem nechápala a říkala jí, že na to nesmí myslet a má si to užívat, ale postupem času, co jsme to začli řešit my a občas si tady přečtu, co se holkám v těhu všechno přihodí, tak se bojím, že budu ještě horší. 😒 A to měla bezproblémový těhu, který by ji mohla každá závidět. 😀 Tak se snaž myslet jen pozitivně a ono to dobře dopadne. 😉

evaav
18. čer 2012

@martina_81 jo snažím se myslet pozitivně,říkám si at jsem ráda,že mě nic nebolí a tak.
A tak zítra jdete na to.Já vzpomínám jak jsem v těch Pardubkách ležela bylo to uplně jiné než v HK tam mi to připadá už takové neosobní nebo nevím jak to napsat i když jim zase vděčím za Verunku to jo ale tady to na mě o uplně jinak zapusobilo prostě nevím proč tam jsem tomu věřila ,že to musí dopadnout

petrufa86
18. čer 2012

@martina_81 Tak ono se tady dá koupit i spoustu nových věcí. třeba některá koupí milion oblečků a mrně to ani nestihne unosit. A pár věcí neutrálních, pokud by to byl kluk budu mít od ségry a od ní mám slíbenou i hrací deku, takový to lehátko, vaničku a ........A ztbytečný věci taky rozhodně kupovat nehodlám. týjo, to máš hodnou mamku a podívej, jak najednou otočila.
@anina32 jojo, st ěma příb. letákama jsem to slyšela. tak kdybych měla brát vázně vedl. účinky u estrofemu, tak mám za 2 roky rakovinu. Dneska jsem byla u svý obv. dr, tak mi dala ještě dithiaden v práškách a tekutý pudr, tak mažu, aby to nesvědilo a zmizelo to. tak snad to bude ok a příští týden anhlásím //
@littlemousecz jojo, pregnyl je docela nic moc. Mě strašně bolelo jak se ta látka pouštěla dovnitř. Takovej divnej tlak.

littlemousecz
18. čer 2012

@petrufa86 mě to teda děsně štípalo, jak to tchyně poštěla dovnitř. jinak to píchnutí jsem vůbc necítila, nebýt toho štípání, tak bych o tom nevěděla.

martina_81
18. čer 2012

@petrufa86 to jo, z naší zatrpklé maminy se stává natěšená babička. 😀 😀 Třeba by pak aspoň měla větší radost ze života. A ty peníze? Pořád říká, že se nám bude snažit pomáhat, když to půjde. Jsem snad jediná z rodiny (když vezmu i příbuzný), co nedostala nic zadarmo. Abych mohla bydlet, museli jsme si vzít hypotéku, jinak každýmu vždycky spadl do klína nějakej ten barák, u našich v baráku se roztahuje brácha se švagrovkou, bydlí tam zadarmo a pořád si stěžujou, jací jsou chudáci a jak nemají prachy. My dáme 10 tisíc jen za bydlení a nestěžujeme si, ale to oni prostě nevidí. Takže občas nám mamka aspoň něco podstrčí. Nejdřív 5 tisíc, že si máme koupit komodu do obyváku, protože jsme kupovali obývací stěnu a na netu se k tomu pak objevila ještě komoda, co by se nám tam fakt hodila,tak nám na to dala peníze, ale řekla jsem jí, že si to necháme na miminko, kdyby nám chyběly peníze. A minule jsme se bavili o tom, kolik to všechno kolem IVF stojí peněz a dala nám dalších 5 tisíc, až to vypadalo,že jsme jí to říkali kvůli tomu, aby nám něco dala. 😒 Proto se nějak nebojím dvojčat, vím, že když budou moct, tak nám naši pomůžou. Ale spoléhat na to samozřejmě taky nechci.
Joo, jinak jsem se včera stříhala. 😀 😀 Nejdřív s gumičkou, ale to se mi zkrátily jen ty horní vlasy a vzadu to zůstalo dlouhý jako předtím, tak mi to Jirka zastřihoval a vzal to dost, takže mám na delší dobu vystaraný a jsem vcelku spokojená. 😉

martina_81
18. čer 2012

@littlemousecz jo, pregnyl byl pěkně nepříjemnej, taky jsem se u toho kroutila, ale nepsala jsem to tady, abych Tě nevystrašila. 😀