CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
13. led 2014

@michaela28 No,tak to PCOs nemáš tak strašný,když menstruuješ nebo bereš utroš?Já se taky bála...měsíc jsem byla s hematomem už od 5+4 v nemocnici...No a teď mě čekaj triple testy atp....Tak já byla o dva a půl měsíce dřív...a měla 1,25 kg...fakt...a dnes mám 83...no,ale tady v Trutnově je to naprd,když rodíš dřív,tak často vozí miminka do HK a Tebe tam nevezmou,protože nemaj místo...Škoda,že se nedá rodit v Sanusu,hned bych chtěla Dejmka u porodu... 😒

muddledgirl
13. led 2014

@michaela28 takže od osmého měsíce asi radši budu odpočívat... 😉

michaela28
13. led 2014

@muddledgirl Já beru Orgametril na MS. No, náš Vašík měl 2500 g a 44 cm, a v Jičíně, kde jsem rodila mi říkali, že mám docela štěstí, že kdyby byl od 4 dny dřív tak by ho do toho HK museli převézt. Když já jsem docela mrňavá, takže se mi tam už asi nevešel, proto tak pospíchal 😉 . Jinak to hned dohnal a teď patří mezi svými vrtevníky k jednomu z největších 🙂 . Jednu výhodu to mělo, porod byl v pohodě 😉 .

muddledgirl
13. led 2014

@michaela28 Ty jo...já měla taky asi 44 nebo 49...já Ti teď nevim...aha Orgametril neznám...já jsem taky byla veliká.... 😉 Jo a máš krásnou tu fotku s ním... 😉

kristinandbaby
13. led 2014

@muddledgirl Jasne, chapu 🙂 Teoreticky jde jen o to, aby dal vzorek, jinak tam byt nemusi ne?? Nebo musime jit spolu k lekari? Manzel musi hlasit volno 3 dny dopredu. Tzn. v patek jdu na UTZ, podle toho mi daji termib IUI a manzel tudiz muze ve stredu, kdyz to v patek nahlasi...

muddledgirl
13. led 2014

@kristinandbaby Ne,nemusí....

martina_81
14. led 2014

@kristinandbaby tak to je teda blbý, že s tím máte takový starosti. 😒 Tak snad ho z té práce aspoň na tu chvilku pustí...
@petrufa86 já to s tím žehlením asi moc přehánět nebudu. 😀 Četla jsem teď od nějaké bioložky, že co se týče bakterií, stejně to žehlení nepomůže, takže je to pořád jen estetická záležitost a ona osobně by se na to mohla vyprdnout, že ten čas raději věnuje dětem. Takže si jen vyžehlím, až si poperu tu výbavičku, a pak už na to asi taky prdím - hlavně si myslím, že pak budu padat na hubu i bez žehlení. 😀 😀
@muddledgirl jinak holky, včerejší návštěva u té diabetoložky byla zajímavá. Už při sepisování osobních údajů se mě sestra ptala, jestli je pan Potůček můj tatínek (jezdí k ní taky). 😀 😀 Tak jsem odsouhlasila a pokračoval výslech. Asi po čtvrthodině tam přišla doktorka (kolem 50ky, asi 120 kilo), sestra jí rychle vysvětlila, že mě posílá můj gyn kvůli těm výsledkům lehce pod hranicí normy a že tatínek je teda pan Potůček, tak dr hned, že teda i když to není nějak špatný, tak mě radši budou sledovat, kvůli tatínkovi. 😀 Pak mi sestra vysvětlila všechno okolo, co mám omezit, ale že v podstatě můžu všechno, jen nepřidávat nikam cukr, ale že v menším množství prostě cokoliv, že to není o hladovění, vyfasovala jsem glukometr s tím, že si v neděli budu měřit hodnoty a v pondělí zavolám na výsledky. No a pak následovala ještě věčnost u paní dr, je ukecaná jak blázen a celkově jsme u nich byli hodinu a půl - ještě, že šel Jirka dovnitř (byl zvědavej jak opičák, tak jsem ho musela vzít s sebou), jinak by se v té čekárně asi ukousal nudou. 😀 A ještě chudák zjistil, že kdyby přibral ještě 3 kila, tak už má obezitu. 😀 😀 Mají tam v čekárně plakát s kolečkem na BMI, tak si to zkoušel. 😀

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 Nikam cukr....No,to není moc dobrý.... 😉 😒 😒 😒 😉 Já dělala včera ten nákyp a vadí mi i mlíko tam.....tak ho musí dojíst přítel...

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl dala jsi tam celej ten litr? 😲 já už si to upravuju podle sebe a dávám jen tolik, abych zalila tu rýži a udělalo mi to trochu kaši, dělám to tak i u pohankovýho nákypu, kterej máme děsně rádi. 😀 Není to zas tak hrozný, prý si klidně můžu dát odpoledne kousek buchty, jako svačinu, nebo koláč. Ale třeba koblihu nebo něco, na čem je vrstva cukru prý ne. Co se týče pečiva nebo příloh, tak taky bez omezení, samozřejmě jen trochu hlídat množství (na to jsem dostala papír 😉 ), ovoce je prý taky v pohodě, takže jen ten cukřík, ale ten já si dávám stejně akorát jen, když si dělám caro, do čaje si do konvičky (má 1,25 l) dávám 2 lžíce sirupu, aby to nebylo úplně hořký a to mi řekla, že je to ok. Tak jsem si dnes dala jen 1 lžíci, pro lepší pocit. 😀 No při včerejším měření jsem ty hodnoty měla super, jak u ní, když mě sestra učila, jak se s tím zachází, tak potom večer, když jsem si to měla zkusit po večeři. tak uvidíme, jak potom bude vypadat to celodenní měření v neděli, ale myslím, že to bude ok. 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl no a samozřejmě mi budou chybět ty moje čokoládky, oplatky a věci k odpolednímu kapučínku. 😒 Ale prý si můžu dát kousek kvalitní hořké čokolády. 😀

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 jo,jo liter...pekli jsme to nejdřív na 200 a pak 225 a přes hodinu... 😒 Jsem zas letěla... hrůza....ale máslo dnes dobrý..tak jím chleba s máslem a zeleninou 😀 😀 😀
Mně došly vitamíny a tak piju černý čaj...dělám si slabší...no ale sladim 1 lžičku na hrnek.. 😒 Tak to je super,že si denně můžeš něco dát...to já denně ani nejim...ale zase když už,tak už.... 😀 Určitě to budeš mít o.k...Ty nejsi takový sladkomil.. 😉 😉 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl no Ty si teda baštíš. 😀 já nepsala, že si můžu denně něco sladkýho dát, ale že občas nevadí. 😉 No ono, kdybych ty hodnoty měla fakt špatný, tak bych asi dostala mnohem větší omezení. 😖

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 😀 😀 😀 prý si klidně můžu dát odpoledne kousek buchty, jako svačinu, nebo koláč,,, 😀 😀 😀
což jsem z toho pochopila,že každé odpoledne klidně.. 😀 😀 😀 😀 no,tak abych ještě si užila to sladký,dokud můžu,ne? 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl nj, ale já to beru tak, že asi myslela občas a určitě néé každý den. 😀 😀 Jj, užívej si, dokud můžeš. 😉 Trdline. Máš strach, že "neprojdeš"? 😀 Já myslím, že mě stejně chtějí hlídat fakt jen kvůli tomu tatíkovi.

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 trdline...se počůrám... 😀 😀 😀 no to teda mám strach a jakej...koupím si dnes sušenky.. 😀 😀 😀 ale k večeři si dám zase salátek..jako kompenzaci... 😀 😀 😀 Kočí...já si objednala na dnešek Femibion a tam není vápník /v lékárně mi mohli objednat jen toto bez jodu...já jod nemůžu kvůli štítný,mám místo toho jodid.../. A jím víceméně jen ty vejce....nemám si koupit i vápník....aby mě nevypadaly zuby... 😀 no doktor říkal,že vitamíny tak 1-2x týdně...ne že každý den...ale vápník by se denně mohl,že?Jedla jsi i hořčík?Já mám ty rozpustný...ale od 8tt mi to nechutná... 😀 😀 😀 co mi vlastně chutná,že?

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl to nevím, na ten vápník se zeptej dr, já si ho koupila až teď, protože jsem četla, že teď ke konci by měla mít žena zvýšený příjem vápníku, jak dítě hodně roste, předtím jsem ho nebrala. a ten hořčík mám ten šumivej z Dmky, tak se snažím si udělat každý večer, protože se může jen do určitýho týdne, tak ať ho spotřebuju. 😉 Sušenky a salát? 😉 Dobrá kompenzace, taky to tak dělám. 😀

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 tak jo,já se zeptám....no právě...ono si to pak bere třeba ze zubů...a ty už i tak mám v nemilém stavu....no s tím hořčíkem uvidím...ale Lidlu maj myslim taky a chutnější... 😀 😀 😀

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl já jsem zase četla, že je blbost, že by se v těhu nějak kazily víc zuby kvůli dítěti, že by si bralo vápník, Prý je to tím zvracením a nadměrným baštěním sladkýho. 😀

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 tak sladkým jím normálně...akorát jsem byla těhu chvíli...a už se mi ulomil poprvý v životě zub...tak já mám před sebou stejně sérii návštěv u zubaře...tak nevim....a hořčík je proti potratu,ne? No,zas tak často nezvracim....a doufám,že nebudu... 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl hořčík je proti křečím, když se roztahuje děloha a povoluje vazivo, pak vím, že ho většinou dr píšou proti tvrdnutí břicha a právě v tom pozdějším týdnu (nepamatuju si číslo 😒 ) už by se neměl brát, aby "nezakryl" případný bolesti přicházejícího porodu nebo jak bych to vysvětlila - aspoň takhle jsem to pochopila. 😀 No s těma zubama je to děs, mně se nedávno jakoby odštípl kousek z přední strany jednoho zubu, ani jsem to nepostřehla, zjistila jsem to až při čištění. 😖 a pokud si náhodou dovolím použít zubní nit, tak jsem jak řezník, jak mi okamžitě začnou krvácet dásně, i když si dávám dost pozor. ☹ No prostě mazec, ale snad se to po porodu zlepší, musíme doufat a vydržet. 😀

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 tak já křeče nemám...ale zkusim ho dnes pít....jen mi někdy přijde,že bříško tvrde...v noci..nevim......já používá mezi zubní kartáčky...krvě jako z prasátka...ale radši...mám zánět dásní..plivu krev po ránu,tak jako tak...jsem ráda,že už v únoru se budou zoubky řešit....jo jo,snad to bude lepší

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl tak kartáčky teď teda absolutně nedávám. 😒 a na ten zánět dásní něco máš? Nějakou spešl vodu nebo třeba gel?

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 nemám.... 😒 jedna voda je dobrá...ale já teď nevím ten název... 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl škoda. Já si koupila Corsodyl (nebo Cordysol, pořád to pletu), ale nemám po něm totálně žádnou chuť, takže jsem ho používala asi jen 2 dny a leží mi to v koupelně. 😒
Taky se Ti tady dneska zobrazuje minimum fotek a obrázků? 😝

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 no,ale ten je nejlepší....jééé tak to nevím kočko....s fotkami a obrázky...akorát....včera se mi to hrozně sekalo,že mi zprávy od ostatních šli otevřít až po x minutách.. 😉

martina_81
14. led 2014

@muddledgirl asi byl na koňovi nějakej problém. 😖 Ale vypadá to, že po jejich údržbě už to šlape. 😉

muddledgirl
14. led 2014

@martina_81 no,já měla celkově problém i po vypnutí pc...psalo mi to blbosti,když jsem chtěla na nějakou stránku...kočííí oni vysledují i cukr z moče? á dnes svačila i večeřela sušenky a zákusky... 😀 😀 😀 No a zítra šupky dupky pro zeleniku a ovoce... 😀 😀 😀

petrufa86
14. led 2014

@martina_81 já jsem čistění zubů nedávala do 30tt, vždy sem se při tom pobl***

muddledgirl
14. led 2014

@petrufa86 é,že bych to dávala...ale s tím,že mám tři kazy a u 4 zubů mám odchlíplou trošku dáseň,tak čistit musím....taky se u toho dávim... 😒 Já to vždy jen tak přejedu no....

margarita1
15. led 2014

Ahojda,
tak jsem byla na kontrole a mám malé folíky, tak buď ovu byla a prošvihly jsme jí a nebo bude, tak ještě v pondělí a pak se uvidí. No stejně , jestli byla předtím, tak manža lehl se střevní chřipkou, tak by to bylo jedno, to bych radši nic neriskovala 😀 . No tak uvidíme v pondělí, jestli tam něco bude. Šla jsem dýl, protože bez clo. mam ovulaci vždycky tak 22-25 den cyklu, tak snad se to neurychlilo 😕 . Jinak sem se vás chtěla zeptat, říkal mi, že zkusíme ještě na 2 cykly clos. a pokud ic, tak mě tím nebude zatěžovat a dá mi nějakou injekci(myslím gonatropinu, nebo co to bylo), nevíte, co to je a kolik to stojí? Jinak by jsme pořád zůstaly při IUI, že prý otěhotníme a je zbytečné jít na umělé a zatěžovat tělo, tak nevím.

@petrufa86 jj, hodně žen zvrací při těhu , při čištění 😒 😉 , co malá?

@muddledgirl no to se prcek má, když mu mamka posílá samé dobrůtky 😀

@martina_81 hele, tenlrát mi doktor říkal, že to krvácení z dásní a tak, tak za vše můžou hormony, to by se mělo po porodu hodně zlepšit, víceméně by se ti to mělo vrátit do normálu, já měla to samé a to jsem byla poprvé ve třetím m. 😉