CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

dasty79
autor
30. srp 2011

@samanta001 - tak písni jak to u tebe vypadá.U nás se nic neděje - hlavička je hodně vysoko...
Dr. to chtěl trošku pošoupnout,abych stihla tu porodnici v Náchodě a zatím to teda na porod nevypadá..
Prostě miminko má svoji halvu už teď.Manža říká,že to bude asi pěknej paličák po mě 😀
Jo u tebe to určo bude - vždyť už budeš mít termín 🙂

@sissi6 - a tak jste si nějakej kočárek vybrali?Ještě zkuste v Náchodě tu Komendu - tam maj možná ještě větší výběr.Proutěný koš je moc hezký -ale my máme 2 postýlky poděděný,tak se mě to už nechtělo kupovat.
Ale třeba kámoška má v ložnici postýlku a v obýváku ten koš a je to moc pěkný
🙂
Já začala kupovat výbavičku přesně po utz,který byl myslím ve 21tt 🙂
Takže vzhůru do nakupování 🙂 🙂 🙂

sissi6
30. srp 2011

@dasty79 nejvíc se nám zamlouvá x-lander, ale problém bude s barvou, protože na tý se asi nedohodnem ☹ . Ten Náchod určitě taky zkusíme, až tam budeme mít cestu. Asi taky nakonec pořídíme 2 postýlky než koš a postýlku, ta postýlka bude asi na dýl než koš, ale jsou nádherný. My postýlky budeme kupovat jednu novou a druhou asi použitou, naši taky jednu doma mají ale tu si tam chtějí nechat, když s mrňousem přijedu, přítel tuhle říkal, že jeho rodiče taky mají ještě po něm a po bráchoj nějakou modrou kovovou, tak že si jí kdyžtak vezmem, tak jsem říkala, ať na to zapomene. Tak už asi taky začnu pomalu nakupovat, do teď jsem nekoupila vůbec nic jen sobě těhu tričko a bezpečnostní pás do auta.
Třeba ten Náchod ještě stihnete, od kdy ho zavírají?

na_aty
30. srp 2011

@dasty79
@sissi6 Ahojda, tak dnešní kontrola u lékaře dopadla docela dobře. Akorát se mu zdálo, že mám zkrácený děložní čípek, tak mi pro jistotu udělal cervikometrii a čípek mám 41mm, což je OK. Ale do průkazky jako CS mi napsal už 1 ☹ , tak doufám, že to bude OK i nadále... Na UTZ jdu 21.9., miminko je už teď hlavičkou dolů, ale ještě se to může změnit...tak uvidíme, jak dopadneme za tři týdny. Za 14 dní jdu na krev....

@dasty79 1.porod jsem měla krásnej...Ve čtyři ráno mi praskla voda (přesně v den prvního termínu), v šest jsme byli v porodnici a malej se v 7,25 narodil..takže nádhera 🙂 a po porodu mi nebylo vůbec nic, cítila jsem se skvěle, takže bych mohla jít hned zase domů..až druhý den na mě padla nějaká únava 😉 ale to bylo pak už z nevyspání a z nervozity, abych u malého něco nezkazila a tak.. Dost plakal, takže mi pak manžel přivezl už i do porodnice dudlík, ale nebyl mi nic platnej, protože ho malej odmítal.. Švagrová mi pak poradila, že nemám vůbec kupovat ty silikonový, že jsou pro miminka strašně tvrdý a koupila mi klasický latexový myslím a už bylo dobře 😉 Teď už mám koupený taky jeden a zabalím si ho do tašky do porodnice 😉 Sice někdo říká, že se tím kazí technika kojení, ale Matěje jsem kojila plně do šesti měsíců a žádný problém jsme neměli i přesto, že usínal s dudlíkem... Tak asi tak... Doufám, že druhý porod bude také takový... 😉

na_aty
30. srp 2011

@sissi6 Bydlí se nám dobře 😉 Jsme rádi, že už jsme konečně ve svém.. Maty má svůj pokoj a dokonce si tam od začátku hned zvykl a spí tam úplně bez problémů..Měla jsem z toho obavy, protože do teď spal s námi v ložnici, ale v baráčku od první noci spí ve svém pokojíčku, tak mě mile překvapil 😉 Doufám, že pak nezačne žárlit na malou, když bude mít postýlku u nás v ložnici.

lenpet
31. srp 2011

Tak včera na utz.Měříme už 42,2mm,a za 14dní na kontrolu

sissi6
31. srp 2011

@na_aty gratulace ke kontrole 🙂. Tak to jsi měla rychlý porod, přeju, aby druhý byl taky takový 🙂.To věřím, že se Vám bydlí dobře 🙂 , dej nám sem pak nějaké fotečky.

dasty79
autor
31. srp 2011

@sissi6 - taky se nám líbil X-lander 🙂 Ale já pak objevila ten "náš" a žádnej jinej jsem nechtěla 😀
Určo se shodnete na barvičce - maj pěknej výběr.Zavíraj 13.9.Náchod...

@na_ty tak tos měla krásnej porod 🙂 🙂 🙂 to tiše závidím.Prvorodička a takovej fofr - to je super.
Já mám taky radči 1 dudlík nachystanej -ale třeba v porodnicích to neradi vidí....
Já měla CS1 už ve 24tt - pak jsem chvíli musela se šetřit a bylo to ok.Neboj,to bude dobrý 🙂
Víc odpočívej (já předtím sekla trávu,chodila na dlouhý procházky,dělala na zahrádce) - pak dr. udělal tytyty,
tak jsem tohle radči omezila a jen tak z lehka doma poklidila a uvařila a jinak relaxovala a teď už mám CS3 přes měsíc...

samanta001
31. srp 2011

@sissi6 já koš budu mít v obyváku, ale poděděnej. Novej bych asi nekupovala taky mi přijde, že se to nevyplatí. Mimčo tam může být tak do půl roku a pak stajnak budeme muset koupit asi ještě jednu postýlku.
@dasty79 tak za chvilku razím na pokec za kamarádkou a pak na tu gyn. minule už se semnou sestřička loučila a přála ať porod dobře dopadne a dnes se tam oběvím znovu, to bude koukat. Doufám, že už to bude aspoň trošku vypadat k porodu. 😒

dasty79
autor
31. srp 2011

@samanta001 - tak pak písni,jak jsi dopadla u dr. 🙂
Mě dnes asi odešla hlenová zátka - nebo část - nebo nevím co to bylo 😕
Jak ty seš na tom?taky ti už odešla???

sissi6
31. srp 2011

@dasty79 ten kočárek co máte Vy, je taky pěknej, taky nám ho prodavačka ukazovala, ale my jsme se rozhodli pro čtyřkolku. Já bych chtěla barvu carbon a přítel právě nechce, ale jakej by se mu líbil neví 😒 , třeba ho ještě přemluvím 🙂 . Tak to máš ještě skoro 2 týdny čas, to třeba ještě stihnete do Náchoda.

@samanta001 včera jsem koukala na bazarové koše na internetu a někdo ho prodává i po 4 měsících, tak to asi opravdu nemá cenu, protože druhou postýlku bysme stejně museli pak koupit, ale líbil by se mi moc.

Holky nemáte nějaký seznam co je potřeba za výbavičku?

dasty79
autor
31. srp 2011

@sissi6 - carbon je jaká?
No uvidíme - kde nakonec budem rodit 😀
Zadej si na netu výbavička a tam ti vyjede seznam...

sissi6
31. srp 2011

@dasty79 už mám seznam uložený a pár oblečků jsem poptala 🙂
carbon je ten tmavý černo-šedý

mitik
31. srp 2011

Ahoj všem,tak v pátek jdu na krev.Mám z toho už docela nervy.Dvě čárky sice jsou,ale minule to dopadlo taky blbě ☹.Jsem už asi spíš pesimista.Snažím se ale v sobě to pozitivní lovit seč můžu...

dasty79
autor
31. srp 2011

@sissi6 - ten myslím měla vybraný holubice.petra,ne?ten je pěknej 🙂

@mitik - přeju hodně štěstíčka - ať je krásné HCG a mysly pozitivně 🙂

sissi6
31. srp 2011

@mitik taky přeju hodně štěstíčka, ať je krev pozitivní 🙂

@dasty79 tak to nevím jakej měla vybranej holubice.petra

samanta001
1. zář 2011

@dasty79 tak u dr. mi bylo řečeno, že čípek je ještě vzadu což znamená, že rodit ještě nebudu, ale prý už měkne což znamená, že už se to k porodu chystá, no ještě aby se to nechystalo sakra 🙂 mě ještě neodešla ani ta zátka ☹ kamarádka kroužila vyrgulí a povídala, že to bude v sobotu, tak v to teda doufám 🙂

@mitik držím palečky na zítřejší krev, ale jak jsou dvě čárečky tak se neboj a jen se těš ať to nepřenášíš na mimouška.

dasty79
autor
1. zář 2011

@samanta001 - koukám,že jsme na tom podobně 😒 a hlavičku má sestouplou?
Kamarádka je nějaká čarodějka? 😀 tak budu držet palečky,ať se mimísek v sobotu narodí.
Přeju hodně štěstíčka a ať je porod rychlej a bezproblémovej.Prostě ať to zvládneš!

dasty79
autor
1. zář 2011

@sissi6 - má ho v albu 🙂

na_aty
1. zář 2011

@mitik Držím pestičky na zítřejší krev...určitě to bude OK a budeš mít vysoké HCG, neboj!! 😉

@samanta001 Tak to do soboty uteče jako voda a mimísek bude na světě!! 🙂 Ale je to už dlouhé, viď? Moje švagrová přenášela obě děti, sice jen o pár dní, ale říkala, že to čekání, kdy už to konečně přijde, bylo nekonečné..takže Ti to vůbec nezávidím... Kamarádce teď také asi šest dní po termínu vyvolávali porod a říkala, že to bylo docela dobrý, akorát že první den na ni tableta neučinkovala a bolesti ji přestaly a tak druhý den znova a to už se malý pak narodil.. Ale Ty to budeš mít určitě rychlejší!!

@dasty79
@sissi6 Holky díky...taky bych brala, aby ten druhý porod byl jako první..ani by nemusel být rychlejší, protože to bych pak měla strach, že ani nedojedeme do porodnice 🙂 Někde jsem totiž četla, že druhý porod se zkracuje zhruba na polovinu času..u mě to je asi ale jiné, neboť už je to sedm let, co jsem rodila poprvé.. Takže je taky možné, že budu přenášet a pak si to odtrpím i za ten první porod 🙂 Nééé, to snad ale nééé 😉
Fotečky domečku Vám sem nějaké určitě dám, ale nemůžu najít kabel k foťáku, asi ještě zůstal v bytě.. je to teď docela zmatek.. Byla jsem ráda, že jsme včera našli tašku do školy 🙂 a školní potřeby. Dnes se tam sice v té škole moc neohřáli, jen se přivítali a byl doma .. Ale od příštího týdne nám to začne...

holubice.petra
1. zář 2011

@dasty79 @sissi6 jo ten se mi taky moc líbil ale tříkolka...nakonec jsme se na něj vyprdli a koupili pegperego chtěli jsme ruční brzdu aby jsme mohli s ním i na brusle 🙂
@na_aty ty jo ty máš ten čípek hrozně zkrácený já měla minule 1,5cm a dr. byla zhrozena hned mi nařídila přísný klid na lůžku a velkou dávku magnéska včera jsem byla na kontrole a zlepšení na 2cm ale stejně klid a léky a na kontrolu zase za dva týdny...tak se šetři!
@mitik taky držím pěsti vše bude v pořádku uvidíš!!

mitik
1. zář 2011

díky všem,že mi na zítřek držíte palce.Jsem zvědavá.I když za kritickou hranici bych považovala dobu,kdy u sebe budu mít alespoň první fotečku z UZ.Minule krev o.k. (asi 580),za čtrnáct dní jsem se objednávala na první uz,kde měla být vidět už alespoň dutinka a dva dny před tím jsem se ráno probudila,krvácela jsem a musela na revizi ☹....

sissi6
1. zář 2011

@dasty79 tak jsem koukala a to je on 🙂

@na_aty a kam Ty půjdeš rodit? A jaké máte vybrané jméno pro holčičku?

@holubice.petra pegperego je taky hezkej, ale my jsme se rozhodli pro čtyřkolku

na_aty
1. zář 2011

@holubice.petra Ne, já psala 41mm.. 😉 Dr. říkal, že hranice je 25mm..Ty jsi ho tedy měla hoodně zkrácený.. 😉 Tak hlavně, že se to trošku srovnalo! Co výbavičku, už máš nakoupenou? Nechceš dát do fotogalerie nějakou fotečku, co jsi nakoupila pro mimíska? 😉
Holky, poraďte mi... chtěla jsem do obýváku koupit koš na miminko (líbí se mi Waldin typ 1211), ale teď váhám, jestli nekoupit druhou postýlku. Sice by se tím obývák docela zmenšil, ale zase dýl vydrží... Já nevím... Na druhou stranu si zase říkám, že koš bych využila tak do 5_6 měsíců možná a je do 4 tis.celý včetně nebes a matrace a pak bych mohla mrňouska dávat spinkat nahoru do pokojíčku, neboť mám chůvičky... Ale nevím... Co myslíte?

@sissi6 Já půjdu rodit do Chrudimi..S Matym jsem byla v Pardubicích, ale teď na Pardubky děsně nadávají a do Chrudimi to mám stejně blíže, tak asi tam... No jméno pro holčičku vybrané tak zhruba máme, manžel by chtěl Rozárku (tak se měla jmenovat holčička při mém prvním těhu, ale byl to nakonec kluk - Matěj 😉 ) já si nejsem 100% jistá, protože moc nevím, jak bychom ji říkali, protože Róza se mi nelíbí 😠 Líbila by se mi třeba Barborka.. Tak se to třeba ještě může změnit... A co Ty? Jak se bude jmenovat klučina? 😉

sissi6
1. zář 2011

@na_aty ty koše jsou nádherný, já mám sice ještě čas, ale taky jsem nad ním přemýšlela, že bysme ho koupili do obýváku a nahoru do ložnice postýlku, ale asi je ten koš zbytečný, protože bysme stejně asi potom kupovali do obýváku druhou postýlku. Koukala jsem na internetu i na bazarový koše a někdo ho tam dokonce prodává už po 4 měsících, tak si myslím, že to je zbytečný
Barborka je hezký jméno 🙂 . Mě by se na kluka líbil Kubík nebo Tomášek, ale ještě jsme to neřešili, tak uvidíme.

mitik
2. zář 2011

ahoj holky,tak hcg je 280j.Nevím,jestli to není málo - minule jsem měla čtrnáctý den po ketu 580j (ale nevyšlo to asi po deseti dnech ☹ ).Za týden jdu na uz,tak uvidíme.No,měla bych být asi v dobrém rozpoložení,ale stále se bojím....

dasty79
autor
2. zář 2011

@mitik - gratuluju k pozitivní krvičce 🙂 🙂 🙂 Neřeš to,jestli to je málo nebo není -asi to je normální hcg,ne?
tohle nemá cenu řešit - já měla taky jednou krásný hcg,na utz srdíčko a pak v 9tt najednou srdíčko nebilo a musela jsem na revizi 😢 Prostě máš krásný hcg -tak se raduj!!!!!! 🙂 🙂 🙂

mitik
2. zář 2011

@dasty79 díky moc za podporu...
Holky,můžu se zeptat,za jak dlouho po pozitivní krvi jste šly na uz?Minule mě MUDr.Provazník objednal až čtrnáct dní po odběru hcg a jeho manželka teď už za týden....

sissi6
2. zář 2011

@mitik gratuluju 🙂. Já měla hcg 230 nebo 250 už si to přesně nepamatuju a na utz jsem šla až za 14 dní. Neboj všechno bude dobrý 🙂

mitik
2. zář 2011

@sissi6 díky za uklidnění.Mně se prostě ta hladina zdála nízká.Ono je důležité ale jestli stoupá - a to nezjistím.Až uz,nebo další odběr jako samoplátce....

samanta001
3. zář 2011

@dasty79 kamarádka čarodějka není jen to tak zkouší 🙂 , ale byla bych ráda kdyby jí to vyšlo ikdyž tomu moc nevěřím. Hlavička tlačí na vchod je psáno v papírech a asi na tom něco bude pač jí cítím 🙂 A co ta hlenová zátka, jak to vypadá? Mě asi v noci odešla jestli to bylo ono, ale co jinýho by to bylo 😒