CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

lenpet
14. říj 2011

@majka43 tak at tento vyjde.Budu držet palečky.

Posílám pár foteček.

holubice.petra
14. říj 2011

@lenpet no už se začínáš zakulacovat 😉

lenpet
14. říj 2011

@holubice.petra díky.A co ty,jak se cítíš?

sissi6
14. říj 2011

@na_aty a @dasty79 snad to mrňousek dožene, čekala jsem, že už bude větší, ale já asi žádnýho obříka mít nebudu

@montysek držím palce, aby IUI dobře dopadlo 🙂

@littlemousecz nás IVF vyšlo na 15 tisíc, ale jak píše @holubice.petra stojí to za to 🙂

@majka43 to je dobře, že do toho ještě jdete, teď Tě přeléčí a určitě to dopadne 🙂

@lenpet pěkný bříško 🙂 a už si něco přibrala?

littlemousecz
14. říj 2011

@sissi6 To si myslim, že to stojí za to. Jak jsem psala, rok o chlebu a vodě a bude to doma 🙂. No snad se příroda ještě umoudří a spg bude aspoň na IUI. No a když ne...však už šetříme.

sissi6
14. říj 2011

@littlemousecz třeba manželovi ty vitamíny pomůžou a spermiogram bude lepší. My byli na 3 IUI a nakonec dopadlo IVF 🙂

lenpet
14. říj 2011

@sissi6 zatím jsem přibrala jen kilo,ale třeba to už bude lepší.

littlemousecz
14. říj 2011

@sissi6 A vy jste taky měli špatný spg a jinak vše ok?

sissi6
14. říj 2011

@littlemousecz když přišli mojí dr. výsledky ze spg tak mi říkala, že by neměl být problém s takovým spermiogramem otěhotnět, ale pak před IVF (to bylo asi třičtvrtě roku po spermiogramu) nám doporučovali metodu ICSI, že prý je malinko horší morfologie, mě při laparoskopii nezjistili nic, u mě byl asi problém myom

majka43
14. říj 2011

@lenpet Já ti nějaký kilo klidně dám. Mě všechno co jsem nabrala při stimulkách zůstalo a ráda bych se toho zbavila.

littlemousecz
14. říj 2011

@sissi6 Díky za odpověď. Tak to jestli se to u nás nezlepší, tak máme ICSI jasný. Morfologii máme taky hraniční - 4. Ale podle všecho na morfologii nepomáhá skoro nic, většina jen na množství. No začnu šetřit ještě o to víc, abychom do IVF mohli jít už na jaře. Holt taky už moc času nemám. Třicítka na krku, tak by nebylo dobrý to oddalovat jen kvůli penězům. Jak říká moje babička, peníze budou a my nebudeme...

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz Klídek, mě je 45 a taky jsem to ještě nevzdala. Už jsem sice chtěla, ale ono to nejde.

sissi6
14. říj 2011

@littlemousecz nemáš za co. Taky jsem už nechtěla na nic čekat, dříve jsem chtěla být mladá mamina, jenže pak jsme se dali do stavění baráku, pak se něco přes rok snažili, potom 3 IUI a nakonec IVF a třicítka taky na krku, to jsem chtěla mimčo stihnout do 30, no ale když si o nějaký týden pospíší na svět, tak to třeba ještě do 30 stihnu 🙂. A kdy Vy se chystáte do Sanusu?

sissi6
14. říj 2011

@majka43 nevzdávej to a bojuj, teď to musí vyjít 🙂

littlemousecz
14. říj 2011

@majka43 No já když chci něco vzdát, tak si vždycky připomenu přísloví: Ani strom neklesá po prvním úderu...

littlemousecz
14. říj 2011

@sissi6 My se chytáme na konci listopadu, až po kontrolním spg. Uvidíme, jak to dopadne. Já už to do třiceti nestihnu, ale byla bych ráda, kdyby se to povedlo aspoň do 35.

sissi6
14. říj 2011

@littlemousecz to dopadne, doktoři jsou na to machři 🙂

lenpet
14. říj 2011

@majka43 já jsem po stimulce taky pěkně přibrala,ale pak to šlo rychle dolů,tak to naháním zpátky.

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz Jo tak toho bych se měla držet. Já si taky říkala do 42 a pak dost a už 3 roky přesluhuju.

majka43
14. říj 2011

Teď se momentálně snažím dovolat do Sanusu a objednat se, ale nikdo mi to tam nebere.

littlemousecz
14. říj 2011

@majka43 No však já taky netvrdím, že to v 35 zabalím, když se to nepodaří 😀

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz Tobě se to povede, neboj.

lenpet
14. říj 2011

@littlemousecz +@majka oběma se to povede,když je ještě ten plodnej rok.

littlemousecz
14. říj 2011

@majka43 @lenpet No já doufám. Mít aspoň dvě děti, to byl můj sen už od puberty. Ale ne všechny sny se plní. Na to mám taky jeden citát: "Můžeš mít velké sny, ale musíš mít odvahu selhat."

littlemousecz
14. říj 2011

@majka43 Ty už budeš asi samoplátce viď? Můžu se zeptat, kolik stojí IVF komplet bez úhrady pojišťovnou?

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz V Repromedě mě stálo 100 tisíc, v Brně na Obilním 60 tisíc a v Sanusu stojí kolem 80 tisíc. Já už teď chodím na darovaná embryjka, protože už ze sebe žádný vajíčka nedostanu a přítel byl na operaci varikokély, tak má taky problém. Ještě v březnu jsem za to platila 6800, ale když jsem dneska volala do Sanusu, tak mi řekli, že to zdražili na 18800. Trochu čára přes rozpočet, ale co nadělám. Ty všechny moje pokusy mě přišly už na 300 tisíc.
No a nakonec mi v Praze řekli, že s tou mojí srážlivostí, jsem otěhotnět nemohla, že embrya neměly dostatek výživy.

littlemousecz
14. říj 2011

@majka43 Tak to je síla. Hlavně teda když člověk zjistí, že to vlastně nemělo naději na úspěch. Já myslela, že se před tím dělá kompletní vyšetření. Ale neboj, tentokrát to určitě vyjde. Kamarádka má Laydenovu mutaci (doufám,že to píšu dobře),taky má vysokou srážlivost. Sice s otěhotnením neměli problém,ale než jí na to přišli, tak třikrát potratila. A teď už má půlročního chlapečka 🙂. Sice si musela celý těhotenství píchat injekce,což asi nebyl žádnej med, ale výsledek stojí za to.

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz Injekce už mám doma, říkali, že tři měsíce, nebo taky celý těhotenství, ale to mi problém nedělá. Vždyť u IVF jich do sebe napícháš.

majka43
14. říj 2011

@littlemousecz Teď mě napadlo, že v Sanusu je těch 80 tisíc za IVF s darovanými oocyty, ne normální IVF, to bude asi levnější.

montysek
14. říj 2011

Holky a co se týče IVF - bylo Vám třeba díky stimulce nějak špatně? Já sice na IUI taky stimuluji Menopurem ale to jsou malé dávky, takže nic nepozoruji, ani tloustnutí ale na IVF je to asi jiné že? Holky a co ta narkoza při odběru těch vajíček? Je to taková ta klasická s maskou na pusu a jak se pak zavádí hadička do krku? Já to tak měla u laparky a od tý doby se narkozy bojím ještě víc, jelikož jsem měla horší dýchání a pak jsem se začala i dusit. ☹ Nebo jde jen o nějakou lehčí formu narkozy? 😀 Jestli teda něco takovýho vůbec je. 😀