CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

muddledgirl
23. únor 2014

@martina_81 no,já zatím právě neodhadnu velikost...takže musím zkoušet..mívala jsem 75 B a teď mi 80 C v tescu byli malý...Tak zas budu zítra zkoušet.. 😀 😀 😀 Tak to nám nehrozí,že by jsme měli přeplněnou ledničku..dnes jsem udělala znovu hrachovku...a bramboráky...a zítra netušim..máme tam tak vajíčka.. 😀 😀 😀

martina_81
23. únor 2014

@muddledgirl já měla taky tak 70-75 B a teď mám 80C. 😉 bramboráky bych taky mohla udělat, ale potřebuju zpracovat to maso z mrazáku. 😀 ale vařit se mi nechce, ať si trhne. 😒

muddledgirl
23. únor 2014

@martina_81 rostou holky naše... 😀 😀 Přítel říkal,že už stačí...já si to docela užívám,konečně mám prsa 😀 😀 😀 tak nevím,jestli ještě porostou do porodu... 😲 No,já jsem odpoledne zjistila,že přítel snědl skoro půlku chleba...tak jsem utřela....a šla škrábat brambory... 😀 😀 😀 Hmm..my máme mrazák prázdný... 😲 😲 😲

martina_81
23. únor 2014

@muddledgirl my jsem brali před vánocema 2 krůty, takže v mrazáku něco máme. A do toho nám občas něco nacpe mamina, takže si nemůžu koupit ani zmrzlinu, pže bych ji neměla kam dát. 😒 jj, já si taky užívám, že mám prsa... ale na jak dlouho? 😲

muddledgirl
23. únor 2014

@martina_81 😀 😀 😀 mňam...no jo..maminky....nám dává s sebou řízky a perník,když jedem dom...někdy i zelí.. 😀 😀 😀

martina_81
23. únor 2014

@muddledgirl hmm, tak záviny jsou upečený a tak krásně voněj, že už se těším, až si zítra dám. 😀 😀 a dneska půjdu asi brzo chrnět, moc jsem toho na dnešek nenaspala a kromě píchání v podbřišku mě šíleně bolí hlava. 😖

muddledgirl
23. únor 2014

@martina_81 mňamiky...já si za chvíli dám polívku..čumím na šaty v bonprixu a masakr...líbí se mi skoro všechny...Tak běž hajinkat...dobrou noc..

petrufa86
23. únor 2014

@martina_81 já dušenou mrkev taky miluju, dělám ji z mražený baby karotky 😉 měla sem sebou celý balík new born kde je tuším 72 ks?? a tak 20 ks mi jich ještě zbylo. Ale vlhčených ubrousků jsem měla jeden balík a madam se mě 3 den 3x za sebou tak posrala že sem vyplácala skoro všechny a naši mě pak museli dovýst. Příště bych ji už šoupla pod proud vlažný vody a utřela látkovkou, ale v tý době sem se ještě bála abych ji neupustila do vany. V porodce musíš přebalovat před každým kojením (doma to dělám opačně, nejdřív nakojit, pak přebalit) takže jich spotřebuješ třeba 8-10 denně. Prsní vložky jsem si odebrala do mikrotenovýho pytlíku. měla sem jich asi 10 ks, používala sem je až druhý den až když se spustilo mlíko.

martina_81
23. únor 2014

@muddledgirl mně se líbí tyhle. http://www.bonprix.cz/vyrobek/saty-953777?categ... 😉
@petrufa86 tak z mražený mrkve jsem ji teda nikdy nedělala. 😲 Oni Tě v porodce tak kontrolují, jak co děláš? Z toho mám docela hrůzu, že budu vyšaškovaná z malýho a ještě mě budou sledovat. 😒

muddledgirl
23. únor 2014

@martina_81 hmm...ty nejsou bohužel na moji postavu teď... 😉 No, z toho jsem taky vyšaškovaná...to je masakr,přebalovat před kojením 😲

petrufa86
23. únor 2014

@martina_81 to já jedině z mražený 😉 U nás v Chrudimi to bylo tak že po porodu když tě přivezly na pokoj šestinedělí tak sestry mimča odvezly na 2 hodiny k sobě (io na dýl dle porodu)a než ti ho přinesly na první kojení a předání tak ta sestra s novorozeneckýho přišla s nějakýma papírama na vyplnění a podepsání a řekla co a jak. Samozřejmě že to tak důkladně nekontrolovaly, ale víš jak. Já si to hned dělala podle sebe opačně a nikdy mě při tom nenachytaly. Jak ti to dokáží že sem kojila nebo nekojila. 🙂 🙂 🙂 Ale přijde mě to nelogický, dát čistou plínu, nakojit, při tom se na 99% pokadí nebo počůrá a hned dáš plínu novou. Hele, já z toho byla taky vyšaškovaná. Kor při vizitě malý. To vždycky vypadalo že ji při svlíkání urvu hlavu, to sem byla vždycky nervozní jak sáňky v létě. Nebo při prvním koupání, o tom ani nemluvím 😀 😀

martina_81
23. únor 2014

@muddledgirl na tu moji taky ne, buď klidná. 😀 😀 😀
@petrufa86 z toho mám právě taky strach, jak s tím maličkým stvořením budu manipulovat, abych mu nějak neublížila, no bude to asi taky zajímavý. 😀 Jinak teda z těch Svitav mám čím dál větší strach a ve čtvrtek to svýmu dr řeknu, že po tom přístupu, co měli v úterý, tam jdu opravdu jen kvůli němu, protože jinak by mě tam nedostali ani náhodou! V Ústí to bylo naprosto o něčem jiným. Ale taky jsem asi tentokrát měla zrovna štěstí na doktory, protože všichni byli skvělí a starostliví. 🙂

petrufa86
23. únor 2014

@martina_81 malý děti jsou gumový, takže klídek 😀 😀 😀 a dost se mě ulevilo když při první návštěvě u dětský doktorky si ji dr svlíkla sama. Oblékání pro mě bylo lehčí 😀 😀 Tak jako plus beru to že ti bude císaře dělat tvůj doktor. Je to prostě naprd jít rodit někam kde ti to moc nesedí.

martina_81
23. únor 2014

@petrufa86 a po tom porodu Tě pak ty další dny prohlížejí doktoři nebo jak? Asi při vizitě, že? Já právě, že kromě toho mýho dr a primáře, tak mi tam nesedí ani jeden! ☹ A teď v úterý mě prohlížel takovej starej blbec nesympatickej, no hrůza. ☹ A toho mýho polskýho oblíbence mi taky nabízeli, ale kupodivu se sestra vůbec nedivila, když jsem řekla, že toho ani náhodou.

petrufa86
23. únor 2014

@martina_81 je vizita dětská - kde chodí sestra a dětský doktor a pak vizita z gynekologie, kde kontrolují tebe. Vždycky přijde dr a musíš roztáhnout nohy aby se podívala jak se to hojí, v tvým případě budou naštěstí koukat jen na šití na břiše, né tam dole 😉 😉 A pak asi 4tý den jsem byla na utz jestli se zavinuje děloha.

muddledgirl
23. únor 2014

@petrufa86
@martina_81 ježíš,to jsou věci...samé kontroly...já stresař....o jééé..

martina_81
24. únor 2014

@petrufa86 tak to jsem teda zvědavá, kolikrát chytnu svýho polskýho oblíbence. 😒 ale snad to zvládneme. 😉
@muddledgirl já jsem právě taky takovej stresař, ještě, když mě někdo sleduje, jak co dělám. 😖 ale tak úplně marná snad nejsem, tak to určitě dám! 😀 😀

petrufa86
24. únor 2014

@martina_81 to mě takly vždycky srdce bušilo jak blázen. Tak máme dneska za sebou první lekci plavání. Jen sme vlezly do vody tak malá pochopila kde je, začala plácat rukama a kopat nohama, takže já během minuty vlasy mokrý a to sem potřebovala jít ještě do babycentra a do jysku, takže sem vypadala jako "princezna" 😀 😀 Ve vodě dobrý, instruktorka říkala že to je taková potápka že příště už se bude potápět, ale pak když po ní něco chtěla, tak koukala co kde lítá a koukala jako že jí se to netýká 😀 😀 Jiný maminky a dětičky byly zajímavější než nějaká instruktorka s medvědem. 😀 😀 😀 Ostatní dětičky i brečely, ale madam pohodářka né, kdybych tam s ní byla i 2 hodiny tak bude v pohodě. Cestou domů byla tuhá během snad půl minuty, ani banán nechtěla jak ji padaly oči a teď chrupala od 2 do 4 (a já s ní po dlouhý době, nějak mě to zmohlo). Nejhorší pro ní bylo v 7:15 vstávat, protože je zvyklá chrupat do půl 10. A zítra znova protože jedeme na kyčle.

muddledgirl
24. únor 2014

@martina_81 musíme to dát..nic jiného nám nezbyde... 😉

martina_81
25. únor 2014

@petrufa86 vy už jste byly plavat? 🙂 já bych pak taky s prckem chtěla chodit - nechám si to proplatit od pojišťovny, ať z nich aspoň něco dostanu! 😠 od kolika měsíců se může chodit na bazén?
@muddledgirl to víš, že to dáme, myslím, že v té porodce jsou taky zvyklý na všechno možný a nějaká nervózní prvorodička je asi nepřekvapí. 😀

muddledgirl
25. únor 2014

@martina_81 no,já bych chtěla taky s mímem chodit,ale nevím,jestli bych někam dala kočár...a jestli by mímo za těch pět deset minut nenastydlo... 😲 😲 😲

Musíme to dát..

martina_81
25. únor 2014

@muddledgirl no vidíš, tak to mě nenapadlo, že kam bych dala kočár. 😲 tohle jsme řešili zrovna nedávno u našich... pamatuju si, že v naší vesnici bývávala poradna pro maminy a v ten den tam pod přístřeškem byla hromada kočárů, což už dneska nikde neuvidíš, ale přece všichni k těm doktorům nejezdí autem, ne??? A další věc... nech v dnešní době někde kočárek!! To mamina vykládala, že když jednou potřebovala do města k dr, tak musela busem a jeden řidič prý odmítal brát kočárky, tak prostě vzala bráchu do náruče, kočárek nechala v zastávce a jela... chápeš to??? nehledě na to, že se s ním pak musela tahat přes celý město v náručí!
ale říkám si, že když už na tom bazéně ten kurz pro mimina mají, tak snad počítají i s tímhle... no uvidíme. 😒

muddledgirl
25. únor 2014

@martina_81 😀 😀 😀 No,mně to napadlo hned...protože vím,že se chodí s dětmi plavat,ale většinou je všichni mají ve vajíčku...a já zatím nevím,jestli vajíčko budeme mít..když nemáme auto.. 😀 😀 😀 No,dřív byla jiná doba co...je to masakr.. 😀

petrufa86
25. únor 2014

@martina_81 jojo, včera první lekce a dalších 9 pondělků 😉 Mě na to přispějí 500Kč, ale taky ty bonusy pěkně šulej, když chodila ségra s Aničkou před 2,5 lety tam jim zaplatili celý kurz a ještě si nechávala proplatit něco, celkem to bylo za 2000 Kč. Plavání se doporučuje od ukončenýho 6 měsíce (do kurzů) ale kdybys šla sama s prckem tak někde chtějí aby jim bylo víc jak rok. Jinak v Pardubicích mají mimča bazén ve sklepě a normálně tam mají i mega velkou místnost na kočárky, určitě to mají vymyšlený, takže kočárky neřešte. Třeba u naší dr je naprd že tam mají 6 schodů tak já musím malou tahat v autosedačce, stání na kočárky mají venku pod příštřeškem a mamky si je tam normálně přidělávají zámkem na kolo. Ale malou už těžkou ve vajíčku unesu takže vždy zaparkuju co nejblíž a nesu ji v ruce. Na poliklinikách je dobrý že mají výtah a můžeš s kočárkem až před ordinaci, na chodbě ti ho snad nikdo nečórne.
@muddledgirl tak ono než se osprchuješ sebe a prcka, oblíkneš atd tak je půl hodina pryč a ještě tam mají herničku kde sem dávala Teri přesnidávku, takže kurz končil v 9:10 hod a my jsme tam odsaď vypadli v 9:50 hod, takže to si myslím že mimčo za tu dobu vychladne 😉

martina_81
25. únor 2014

@muddledgirl no a já i kdybych jezdila autem, tak by mi přišlo blbý jet autem, když to mám na bazén 10-15 minut pěšky. 😀 ale zase si říkám, že když je tam ten kurz, tak to určitě bude pro veřejnost uzavřený, takže kočárky by se daly nechat uvnitř budovy. No uvidím, zatím času dost. 😉
na tohle mám strach nechat kočárek na chodbě před bytem, i když vím, že někteří to tak dělají, ale nikdy nevíš, kdo se Ti po tom baráku potlouká a navíc se nám dole nezavírají vchodový dveře, takže sem může vlézt opravdu kdokoliv. 😖

martina_81
25. únor 2014

@petrufa86 no mě když lákali k vojenské pojišťovně, tak slibovali milión bonusů, ale skutek utek, ve všem je vždycky nějakej háček, takže jsem ještě nevyužila nic. Na příspěvek 100 Kč na vitamíny jsem se jim opravdu vyprdla a ještě jsem se paní vysmála, že to snad nemyslí vážně? S plaváním to mám takhle:

Za účelem podpory zdravého vývoje kojenců a batolat ve věku do dovršení 3 let včetně dne data narození lze poskytnout příspěvek na odborně vedené kurzy plavání do výše 1000,- Kč na rok, nejvýše však do limitu prokázaných nákladů. Dítě i doprovod (rodič, zákonný zástupce) žádající o příspěvek za nezletilého pojištěnce musejí být pojištěni u VoZP ČR.

takže předpokládám, že s ním můžu absolvovat 3 kurzy plavání a každý rok mi proplatí 1000 Kč, jaká bude realita, to se uvidí. A pak je do 6ti let příspěvek na cvičení 500 Kč, tak to už asi nevyužijeme.... Jsou to prostě zmetci a nepředají se. 😠

muddledgirl
25. únor 2014

@petrufa86 aha..no hernička tam asi není..ale uvidíme..je to ještě daleko.. 😉 No, člověk se pak zeptám...jestli tam je místo na kočárky..ale všichni fakt jezdili autem no.. ☹

margarita1
25. únor 2014

@petrufa86 jo jo, jak píšeš, taky bych ho nešetřila změtka jednoho

@martina_81 já tě prostěq obdivuju, jak to zvládáš. Pro tebe bude odměnou to malé, které ti všechno vynahradí a jen ty sama se musíš rozhodnout, jestli s ním zůstaneš nebo ne. Ale také si myslím, že starého psa novým kouskům nenaučíš

muddledgirl
25. únor 2014

@martina_81 no u nás teda je malý bazének,kde bývají ty miminka..ale veřejnost je normálně 8 drah nebo kolik ve velkém.. 😉

margarita1
25. únor 2014

@muddledgirl a co ty, jak se dařííí, rostete rostete?

@martina_81 ty jo, ty už to máš za páááár, už se těším na fotečky😉