CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

na_aty
30. led 2011

@tygr21 Můžu se zeptat, jak je to s iVF? Já mám za sebou tři neúspěšné IUI a docela mě děsí, že IVF jsou pouze tři pokusy hrazené pojišťovnou.. Pokud se ale při punkci vajíček odebere více a všechny se oplodní, mohou se nechat zamrazit a pak to je asi KET, že? A těch může být libovolně nebo je to také omezené? Holky , necháváte si u oplodnění vajíček dělat ICSI a asitovaný hatching? Nevíte jak je to finačně náročné a zda se šance na opldnění opravdu zvětší? Mě to totiž někdy přijde jak dobrý byznys, tak co by se lékaři snažili napoprvé... ale to je jen špatná zkušenost z Fertimedu. Díky...

paja1
30. led 2011

@verry Tak to vůbec neřeš a zrovna věřím,že to je to co je dobré.I holky na vedlejších diskuzích špiní a mají //.Opravdu.Mě by to vůbec nevadilo,to znamenává,že se uhnizduje.Ted tam taky kamarádka psala,že špiní a neštastná,ráno testla ajsou tam //.A špiní ještě trochu.Opravdu se tím nezatěžuj a nestresuj,.Přísahám,že to tak je nechci tě uklidnovatdržím pěsti.opravdu věř,že to může být právě to dobrý.

verry
30. led 2011

@paja1 no kéžby to tak bylo... ale na test je ještě brzy, to až tak za tejden, pokud to nedostanu. taky doufám.. 😉

paja1
30. led 2011

@verry Opravdu na jedné vedlejší diskuzi to tak taky má a hodně je to slyšet.Myslím si ,že to bude dobrý.

lenda01
30. led 2011

@na_aty hele IVF nas stalo i s ICSI a prodlouzenou kultivaci a i s lekama na rust sliznice a tak asi kolem 20000,- a kdyz nastimulujes hodne vajicek a vsechny se oplodni, tak ti dve zavedou hnedle a zbytek zamrazi a pak chodis na KETy a za ty se plati jen 3000,- a tech je tolik kolik mas v mrazaku eskymacku, ty omezeny nejsou a kdyz dojdou, tak jdes do dalsiho IVF... snad je to z toho trosku pochopitelny 🙂

tygr21
30. led 2011

Na-aty.....už je to dýl,ale snad si vzpomenu.Když ti odeberou vajucha,oplodněji je,tak se daj zmrazit.Jak je to ted s financema,to nevím.

@verry ....tak až budeš testíkovat,dej vědět,jak si dopadla.

verry
30. led 2011

@tygr21 jo dám 😉

na_aty
30. led 2011

@lenda01 Díky moc za odpověď...
Holky, chci se ještě zeptat, dělali Vám imonologické vyšetření? Já se na to ptala už po 3. neúspěšném IUI, ale prý se toto vyšetření standartně nedělaá..až třeba po 1.neúspěšném IVF? Nevíte, jak to dělají v Sanusu? Omlouvám se za tolik otázek najednou... :o)

lintea
30. led 2011

Ahoj, my jsme dneska celej den cestovali, tak toho mám plný kecky 😝
@paja1 jj dvojčátka 🙂 mě první tři měsíce bolela pořád hlava i když na to normálně netrpím a dr. mi řekl, že si kllidně můžu vzít paralen, ale ani brufen by neměl nic udělat.
@lenda01 mě teda žádnej dr. nikdy srdíčko neposlouchal, než mě předali ze Sanusu, tak na mě 2x koukal mladej Štěpán a jen se koukl jestli blikaj, můj gynekolog taky nic a nakonec Šilhan před screeningem. S tranferem nevím, mě ho poprvé dělal přimář a pak 2x Šilhan. U mě byl teď naposled jedinej rozdíl v tom, že měli v určitej den správnej počet buněk, ty před tím neměli a bylo z toho jen biochemický těhu, ale zase nadruhou stranu je tu spousta holek co otěhotněla i tak.
Jsem se nějak rozepsala, tak se omlouvám za román 😀

lintea
30. led 2011

@na_aty mě dělali imuno až po druhým IVF, to vyšetření je hodně drahý tak ho asi moc nechtěj dělat. Asistovaný hatching je prej docela zbytečnost, já ho měla jednou, protože jsem měla nějakej tvrdší obal u vajíček, stálo to myslím 3500,- a stejně z toho noc nebylo 😒

na_aty
30. led 2011

@lintea Děkuji....

lenda01
30. led 2011

@na_aty nam teda imuno taky nedelali, jen genetiku co si pamatuju... asi je to drazsi proto to standartne nedelaji, ale jak rikas ty a jak jsem cetla, tak to delaji az kdyz se prakrat transfer nezadari...
@lintea tak koukam jako puk, ze primar taky dela transfery.. me se jeste ani jednou nepostestilo a to jsem vlastne v jeho peci... ale je to asi jak rikas.. hodne zalezi na tom, jak pekne se dari embryjkam a ne tak na tom kdo to zavadi... ja ani netusila ze primar transfery dela a proto jsem chtela aby mi ten treti delal nekdo jinej nez Dejmek, treba mladej Stepan a jakou jsem mela radost kdyz tam fakt byl a jakou jsem mela radost, kdyz to nakonec i skoncilo tehu 🙂 no a ted u ty revize jsem byla rada, ze to byl primar, rikala jsem si ze jsem v nejlepsich rukou a musim to i zaklepat, ze mi je po tele fajn... no a ted se muzu jen tesit, kdo bude delat ctvrty transfer.. no uz aby to bylooooo tak strasne moc se tesim 🙂

sissi6
30. led 2011

Ahoj holky, tak jsem dnes 20 den po IUI a asi je to všechno v háji ☹ MS jsem měla dostat ve čtvrtek, tak jsem tak trochu doufala, když měla zpoždění. Včera ráno v 6 jsem si ještě zavedla urtogestan a v 8 jsem se vzbudila a trochu mě pobolívalo břicho jako na MS, pak jsem začala špinit , ale do teď se ta MS ještě pořádně nerozjela, tak nevím co to má znamenat, jestli je to tím utrogestanem. Zítra asi zavolám do Sanusu a objednám se na UTZ a zkusím poslední IUI.

lenda01
30. led 2011

@sissi6 a zkousela si testit? jeste to treba neni ztraceno kdyz jen spinis... ale je pravda ze tu ms muze brzdit i ten utrogestan ☹

tygr21
31. led 2011

Dobré ránko,

@sissi6 zkus vysadit utroš,mě to brzdilo ms,ale jinak když to nepomůže,tak si kup testík.

@lintea a jak ty,nezlobí prcek?

paja1
31. led 2011

@lintea Kde se hrabeš na mě já jsem úplná spisovatelka,když mě to chytne nevím kdy přestat.Já jsem měla už 13transf. a vidíš nechce se jim u mě být.A to mám Kačenku-kdyby mě šlyšela,že jí tak říkam 😀 ,už je to 14-letá baba. 🙂

tygr21
31. led 2011

@paja1 můžu se zeptat,a Kačka je přirozeně?že se ti nedaří s transférem.

dasty79
autor
31. led 2011

Ahoj holky. 🙂

@majka43 - to není pravda,že když to je přirozené otěhotnění,že bude vše v pohodě.
Já když jsem minule otěhotněla-tak to taky bylo přirozeně a pak byl ten zamlklej potrat.
Takže strach tam je pořád - a je jedno,jestli to je přirozený těhu,nebo po IUI či IVF.

@sissi6 - já bych zkusila testík.Utroš zatím nevysazuj.až po testíku.
Mě třeba po IVF vůbec utroš ms nebrzdil - já dostala asi 8.den ms a bylo to,
i přes utroš.Takže testuj 🙂

naty - mě dělali imunologii,genetiku,stěry,....vše po 1.IVF

tygr21
31. led 2011

@na_aty mě dělali jenom genetiku po 2odběru a měla jsem 4transféry a pak genetika,nic jiného

majka43
31. led 2011

@na_aty Já jsem si o Imuno řekla v Brně na Obilním. Moc se jim to nelíbilo, ale papír mi napsali. Genetiku mi dělali v Repromedě hned před prvním IVF.

paja1
31. led 2011

@tygr21 Jo zázrak.Měla jsem 1x neúspěšný pokus v Brně,ale bez transféru a řekli mi,že děti mít nebudu kvůli těm vajíčkům,že se mi netvoří.A pak jsem byla domluvená na darování vajíček od sestry ,ale čekali jsme až přestane kojit,a byli jsme na dovolené 5.dní poznávačka holansko a dojela jsem s tím,že mám zánět a bylo to těhotenství.Byl to zázrak a taky asi po té léčbě to tam nějak jedno vajíčko dozrálo.Pak už se mi ani netvořili,většinou byli po těch dávkách špatné a bez obalů,zbytečně jsem si vybrala pokusy.máš nárok na 3.já měla ten první v Brně a pak ty dve další ve Zlíně.Ale nebyli dobré max 2.4. vajíška a vždycky mi už 2,max 3 den dávali zpět tak čtyřbuněčné 2embrya,ale nic moc kvality.Takže třetí pokus dobraný pak jsem měla asi 4-5x dané darované embrya,ale jen KET,většinou mi dávali 2-3 ale nikdy jsem neměla ani stádium moruly.maximálně 4-8 buněčné-nevím proč,ale asi to tak tehdy bylo.Potom mi řekl doktor,že můžu mít dárkyni a dáme to na pojištovnu jako 4pokus,protože u prvního nedošlo k transféru.Tak jsem manželovu sestru,(měla už 3děti-ted má 4a jen holky).Jí tehdy dali 5tis za darování a měla jsem od ní čerstvé asi 3embbryjka i morulku.,oplodněné dárcem.Měla jsem jiné léky a na kontrolu jela stím,že krvácím.A dost-nato mi řekl doktor,že je to škoda,že krev je pozitivní,ale asi to teda odejde-tak to mě vzalo po 9 a mohlo to být a nic. Od ní mi zamrazili na 10pokus asi 2embrya ,ale ty se nechytla.No a po té pauze asi 5 let jsem na podzim,ještě začala zkoušet.Chtěla jsem na 11 pokus čerstvé,byli však už víš 4 (1x blast,1x morul,2x trojkové a čtyřkové kvality.)pak jsem šla po 12 na KET darované mražáčky a jen 2kousky ,.No a ted znovu čerstvé již po 13-té.A už jsem ztoho zničená.Prostě to není možné,když jsem rodila a vlastně se i jednou chytli sice na krátko,tak proč to nejde.Asi mi to není souzené.

paja1
31. led 2011

@tygr21 Tak to román(spíš triler) 😀

tygr21
31. led 2011

@paja1 má mám vajíčka v pořádku a kvalitní a docela hodně,nejmín jsem měla asi 6.Poprvé se nám to taky povedlo,ale po 14dnech po kontrole,jsem krvácela a bylo po všem,Od té doby nemůžu přijít do jiného stavu.Mimčo bych hrozně chtěla.ségra ted čeká druhý a mě toje líto,že já nic.To tvoje je taky děs.Už ani nedoufám,že se tro povede.To není román,to je hold skutečnost

lintea
31. led 2011

@lenda01 já primáře viděla asi dvakrát, z toho poprvé při tom transferu byl moc příjemnej a bylo to v neděli, tak měl třeba nějakou službu.
@tygr21 nezlobí 🙂 ale mě je zase blbě, nějak se mi vrátilo to nachlazení, takže dneska asi zase zalezu 😝

lintea
31. led 2011

@paja1 obdivuju jak dlouho jsi to vydržela, já teda nejsem tak silná.My jsme se už doma dohodli, že zkusíme 3IVF a pak si podáme žádost o adopci, mezitím bychom třeba pár krát zkusili nativ.

tygr21
31. led 2011

@lintea tak se pot,at je mimískovi dobře

paja1
31. led 2011

@lintea Co ty zlatíčko řešíš?Ty čekáš dvojčátka budou zdravoučké,tak nic neplánuj.Taky máme papíry doma,ale je to na dlouho,uvidím,asi už nebudu nic zkoušet.

lintea
31. led 2011

@paja1 já už nic neplánuju, to jsme plánovali před tím posledním pokusem 🙂 dvě děti už mi asi budou stačit,

paja1
31. led 2011

@lintea To piš,že ti budou dvě stačit bude to náročné a zároven nádherné. 🙂

dasty79
autor
31. led 2011

@lintea - tak se pořádně vypoť,ať je tobě a dvojčátkům dobře 🙂

@paja1 - to je hrozný, kolik ty toho už máš za sebou.Teď se určitě zadaří 🙂 Už si to taky zasloužííííííš 🙂