CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
5. čer 2012

@masel nene, nemáme problém, ani jeden naštěstí u Metal A nejsme. Jojo, když to bude mít nějaký účinek tak mě je jedno že budu ty injekce tak dlouho píchat. Už teď po týdnu mě to ani nepřijde. Je to stejný, jako když se jdu každý večer, vykoupat, vyčistit zuby a ... a teď k tomu přibyla ta injekce.
@martina_81 hele já skoro žádný vedlejší neměla. Jediný co, tak jsem měla modřiny a břicho mě svědělo. To já jak teď beru ten estrofem, tak tam je vedl. účinek rakovina. Takže taky nic moc.

anina32
5. čer 2012

@dablikolik
@masel Holky já jsem chodila do hradeckýho sanusu k doktoru Dejmkovi a uplná spokojenost 😉 Loni koncem září jsme tam byli poprvé, to mi jenom zavedli kartu. Pak jsme tam jeli koncem října, mě dělali ultrazvuk a manželovi spermiogram, který nedopadl dobře. Takže nám rovnou doporučili IVF, odjížděla jsem s taškou injekcí, které jsem si začala v listopadu když přišla menstruace píchat, asi po 12 dnech mi v narkoze odebrali vajíčka, které oplodnili manželovým spermatem, asi po čtyřech dnech mi dvě morulky zavedli, jedna se uchytila, a už pořádně kope 😉

martina_81
5. čer 2012

@masel já jsem si ten Sanus nejdřív jela omrknout, víš? Až pak jsem to řešila s gynekologem. Respektive, 10 let jsem věděla, že stejně do nějakýho takovýho zařízení budu muset, tak jsem si ho vybrala sama, bez doktora.
@petrufa86 vedlejší účinky u Gonalu taky žádná pr...., nádory jsou tam taky uvedeny. 😒 Tak snad to bude v poho a budu to snášet. dobře.

masel
5. čer 2012

@petrufa86 Tak to je dobře,že to tak to bereš 😉 ...Přítel je to u M.A.,tak jsem zvědavá 😒 .
@anina32 Nejdřív musím blahopřát k miminku 😵 . To je krása,když se hýbe.Viď? 😅 ...A je úžasný,že se vám to tak rychle povedlo 😉
@martina_81 Jak to 10let? 😲 ...Mě říkala buď o Praze,nebo o Sanusu.Pár dní před tím jsme se tak nějak otom bavili s přítelem a říkal,že H.K. kdyby bylo potřeba,takže jsem šla rovnou do něj a tak dělá dr. vyšetření podle toho,co tam chtějí. Tak fakt nevím. Jde mu spíš o cesty,ale vše to jde tak rychle,že nám to vše dochází postupně a samozřejmě se bojím i oto,aby pak na nás nvybalili papír a tam napsaná částka a mi to hned nemohli dát do hromady ☹ . Vím,že je to asi hloupé,se tu bavit o penězích,když chceme mimi,ale... .

petrufa86
5. čer 2012

@martina_81 tak oni to tam ty výrobci musí uvést, kdybys je náhodou chtěla žalovat aby ti řekli že to bylo ve vedl. účinku, ale pravděpodobnost, že bysme z toho ty nádory měli je třeba jen 1%. Takže z toho ani tak strach nemám, nebo si ho spíš nepřipouštím. 😉 týjo, tam je hnusný počasí, leje, fouká a já bych snad celý den prochrupala. Půjdu aspoň převlíknout povlečení a mám tam koš prádla.

petrufa86
5. čer 2012

@masel co sem koukala, tak spg stojí 970 Kč (máme oba s přítelem kartu života a na netu si vše najdeš kolik za tebe pojišťovna platila), takže to snad zaplatí a jinak vše ostatní půjde z tvého zdravotního pojištění. Jojo, beru to tak, jak to je, jinak to nejde. Není to hloupé se bavit o penězích, levná záležitost to není a já kvůli tomu třeba musela zrušit stavební spoření. Teda nemusela, ale dřív jak na půl roku bysme na to nenašetřili a my jsme to chtěli začít řešit co nejdříve.
@martina_81 kolik máš per gonalu?? 2??

masel
5. čer 2012

@petrufa86 prosím tě,kde si to najdeš o tom placení o pojišťovně? Nó my právě se snažíme šetřit na bydlení.A kevšemu jsem teď bohužel bez práce 😖 . Děkuji ti moc za ty všechny informace 😉

petrufa86
5. čer 2012

@masel já jsem taky bez práce, takže v tom nejsi sama, neboj 😒 Jeslti myslíš to, kolik za tebe pojišťovna zaplatí, tak přítelovi jsem zprovoznila hodně diskutovanou kartu života IZIP - tam je to rok zpětně, takže vidí, co vše za něj pojišťovna zaplatila a já mám kartu života u průmyslový pojšťovny a tam vidím i letošek. Před 3mi týdny jsem byla u zubařky a už tam je kolik ji posílali peněz. Musíš si o tom zažádat na netu u tý pojišťovny ( ne všechny to mají) a přijde ti doporučený dopis do vlastních rukou, kde budou přístupová hesla.

dablikolik
5. čer 2012

@anina32 já teda Dejmka nemusím na mě je moc tichej a odměřenej. Já chodím k Šilhanovi

petrufa86
5. čer 2012

@dablikolik já zase nemusím Šilhana, stačilo mě to jednou a dost. Kretén, umí tak jedině tahat za nos.

dablikolik
5. čer 2012

@petrufa86 u mě měl pravdu že se to povede přirozeně do ničeho nás nenutil a co jsem chtěla vědět tak mi řekl. a nazývat doktora kreténem je podle mě docela síla. Každému sedne jiný doktor

petrufa86
5. čer 2012

@dablikolik Tak ono, kdybys přijela ve 3 hodiny ráno do Sanusu do HK se šíleným krvácením a doktor jasně viděl, že došlo k potratu a on ti přčsto mazal ti med kolem huby a tvrdil ti , že tam vidí dvojčata a kdesi cosi a do karty do počítače napíše něco jinýho, tak bys taky asi mluvila jinak.

dablikolik
5. čer 2012

@petrufa86 asi jo, ale já ho zažila při zamlklým těhu a byl strašně hodnej a v hk se jezdí při tomto do sanusu já myslela že do fakultky

petrufa86
5. čer 2012

@dablikolik Na mě byl taky hodnej, až na tohle. můžeš jet kam chceš, já tam volala když sem začala slabě krvácet v 9 večer a on mě říkal kdyby něco, tak ať přijedu.

martina_81
5. čer 2012

@petrufa86 2 pera, proč se ptáš? Jinak mě celý den tak divně bolí břicho. 😒
@masel ve 20ti jsem prodělala zánět vejcovodu,kdy 1 mi vzali a druhý zůstal neprůchodný, ten mi vzali při laparce teď v březnu,takže od té doby vím,že přirozeně neotěhotním, víš?

martina_81
5. čer 2012

@masel jinak peníze řeší asi každý normální člověk, co jich nemá zrovna nazbyt,neboj. My jsme teď byli u našich a když jsme mamině vysvětlovali, za co všechno a kolik budem platit,tak docela nechápala. 😒 Ale hlavně,když pak někde řeknou, že to pojišťovna platí a přece hned 3 pokusy, tak si pak každej myslí,jak se strašně máme, že do sebe celý roky nemusím rvát antiko a teď, když chceme dítě, tak se jen objednáme a oni nám ho, samozřejmě zadarmo, udělají. To bych vždycky vraždila. 😠

petrufa86
5. čer 2012

@martina_81 jen tak, kolik jsi jich nafasovala. Já měla taky 2 a v tom druhým mě asi 2 dávky zbyly. tak to budeš mít asi z tý injekce, holt je to pro tělo šok. Ale počkej 2 dny a bude to ok.

martina_81
6. čer 2012

@petrufa86 dostala jsem 2 a sestra říkala,že v žádným případě to druhý nemám otvírat, kdyby mi náhodou zbylo,tak že jim ho můžu vrátit, že se někdy stane, že to 1 stačí, tak uvidíme. Každopádně, dneska už to bylo na jistotu, ani do papíru jsem nekoukala a píchala. 🙂 Kolik se Ti vlastně udělalo vajíček?

littlemousecz
6. čer 2012

@martina_81 @petrufa86 Ahoj holky, tak včera opět dvojka vína v horké vaně, dneska jsem začala špinit,tak jestli to dobře půjde, v pátek začínám se stimulkou. Už jsem se bála, že se tím snažením ze mě stane pravidelný konzument alkoholu 😀 (a to ani víno moc nemusím). Ještě se domluvím, jak s tou kontrolou, jestli tam v pátek musím, nebo jestli mám rovnou začít. Ale zavolám tam asi až zítra, jestli se mrcha rozjede.Ale snad se už nezastaví, to by mě už vyloženě naštvalo (slušně řečeno).
@martina_81 to je fajn, že už při druhým píchání je to v pohodě
@petrufa86 já vyfasovala zatím jednu ampuli s tím, že tu druhou mi kdyžtak dají potom, podle reakce
Ještě dotaz: Máte obě Gonal? Já dostala Puregon. Je v tom nějakej rozdíl?Zatím jsem platila 1800,-

anina32
6. čer 2012

@littlemousecz Já měla taky Purogen 😉

littlemousecz
6. čer 2012

@anina32 tak to mám docela šanci 🙂 ale docela mě zajímá, jakej je v tom rozdíl.

anina32
6. čer 2012

@littlemousecz Tak to nevím, něco je snad vyráběno synteticky a něco z moči 😝 Puregon je synteticky, ale Gonal snad taky, nevím. Ale bude to mít stejný základ, GON 😀 A když si to přeložíš tak Puregon znamená čistý GON, takže bude určitě nejlepší 😉 😉 😉

littlemousecz
6. čer 2012

@anina32 tak to mě nenapadlo se nad tím takhle zamyslet 😀 ale asi to bude jedno, co vím, tak nějaká firma lék vyvine, má na něho určitou dobu ochranu a pak ho můžou vyrábět i ostaní, jen pod jiným jménem, takže asi tak

anina32
6. čer 2012

@littlemousecz A hlavní je když to zabere 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

littlemousecz
6. čer 2012

@anina32 a teď se mi podařilo najít, že gonal obsahuje follitropin alfa a puregon follitropin beta, hm, zajímavý

littlemousecz
6. čer 2012

@anina32 to je fakt, asi po tom dál pátrat nebudu, bych se asi dozvěděla věci.

petrufa86
6. čer 2012

@martina_81 mě tam zbylo sotva na 2 dávky, tak sem to vyhodila. My měli 12 vajíček, z toho 10 dobrých a 7 se jich oplodnilo ICSI.
@littlemousecz no vidíš, tak MS se blíží a nemusíš na vyvolávačku. to je paráda. Já měla taky GONAL, jestli v tom je rozdíl nevím, ale cenový asi jo. Já za 2 pera gonalu doplácela 6900 Kč. 😒 😒

littlemousecz
6. čer 2012

@petrufa86 jo, je to super, snad už se nezabrzdí. tý jo, tak to je mazec. Já teda dostala k tomu puregonu jen jedno pero a ampuli zvlášť a pak asi dostanu už jen další ampuli bez pera.

petrufa86
6. čer 2012

@littlemousecz tak ty si to asi budeš muset míchat, ne?? Já to měla v předplněným peru, kde se nastavila hodnota, kolik chci píchnout, nasadila se jehla a píchlo se. Takhle se píchá cetrotide na uvolnění vajíček. Máš 2 ampulea inejkci a musíš to spíchat do sebe a píchnout

littlemousecz
6. čer 2012

@petrufa86 ne, míchat ne, jen se dá ta ampule do pera, nastaví se jednotky a píchá se. jsem trochu googlila, jakej je v tom rozdíl a našla jsem srovnání od nějaké paní, anglicky psaný, že měla oboje a není v tom prý rozdíl, kromě toho, že puregon je pero, kterýmu se dají vyměňovat náplně a gonal je nedoplňovací.Možná proto je tam ta vyšší cena, když se pokaždé to pero vyhodí.