CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
2. srp 2012

@martina_81 hele, tak to nevím. Ale třeba já když přišlo k tomu potratu, tak jsem měla v pondělí hcg nějaký 800 a bobci už odcházeli, teda bych řekla že už byly pryč, protože k tomu potratu muselo dojít ze soboty na neděli jak sem silně krvácela. a po týdnu po propuštění sem musela znova na krev. Kdyby hcg neklesalo tak bych musela na vyčištění.

littlemousecz
3. srp 2012

ahoj holky, jak se máte před víkendem? Já už si včera myslela, že mě nevolnosti opuští a dneska jsem byla vyvedena z omylu. Málem jsem se objímala se záchodem, ale naštěstí se mi to díky lízátku podařilo rozdejchat. No ale než jsem ho rozbalila a strčila do pusy, tak jsem teda měla hooodně na mále. Nevíte, jak to vypadá s @anina32 ?
@martina_81 a co ty? jak je?
@petrufa86

martina_81
3. srp 2012

@littlemousecz prcek to vzdal, začla jsem krvácet, i přes estrofem. 😒

littlemousecz
3. srp 2012

@martina_81 ach jo. to mě moc mrzí. ☹ ale jdeš znova do KETu. nevzdáš to viď?

martina_81
3. srp 2012

@littlemousecz rozhodli jsme se,že to do třetice zkusíme a pak nevím. 😒

littlemousecz
3. srp 2012

@martina_81 a půjdeš před tím na genetiku a imuno nebo to dáte rovnou?

petrufa86
3. srp 2012

@martina_81 To mě mrzí, ale určitě si skoč na tu genetiku určitě. mě to vodička taky po tom potratu napsal a ani sem si mu o to neříkala. Ať máte jasno v tom jestli jste oba v pohodě a 2 KET se může povést.

petrufa86
3. srp 2012

@littlemousecz já se mám pořád stejně, dneska píchám 2 injekci merionalu, zítra dobírám clostil a v pondělí si musím zavolat do Sanu a objednat se na úterý na UTZ. Doufám, že tam aspoň nějakcí folíci budou. Jinak mě na levý straně sem tam píchne, jak jestli je to tím, že se tvoří a rostou vajíčka nebo nevím co jinýho by to mohlo být.

Jinak dneska mě přišel tenhle email. Docela humáč, ještě že to nepiju

Máte rádi módu posledních měsíců v Česku, různá ovocná piva? Pak se nyní o nich něco dozvíte. 

Hit tohoto léta - ovocná piva, tzv. radlery. Staropramen Cool Grep obsahuje celkem 13 éček, z toho 5 velmi škodlivých: 
Sladidlo E952 je 40x sladší než cukr bez jakéhokoliv energetického obsahu. Vyrábí se z cyklohexylaminu, který se jinak používá na hubení hmyzu nebo proti korozi. Zvyšují účinky karcinogenů. V USA ZAKÁZÁNO!

Sladidlo E954 je dokonce až 500x sladší než běžný cukr bez energetického obsahu!! Vyrábí se z toluenu.
Další sladidla E950 a E951 ještě zvýrazňují sladivost ostatních sladidel. Údajně vhodné pro hubení krys.

E120 je skutečná lahůdka - rozemletí broučci Dactylopius Coccus. Dodávají potravinám zdravou červenou barvu. Mohou ale způsobit kožní nádor, astma, kopřivku, sennou rýmu, u dětí hyperaktivitu...

Celkem pět velmi nebezpečných éček. To je COOL.

littlemousecz
3. srp 2012

@petrufa86 tak držím palce, ať folíci pěkně rostou.

Jo, éčka jsou humus, ale jsou dneska všude. Mě ovocný piva stejně nechutnají. Ale je to fakt mazec.

petrufa86
3. srp 2012

@littlemousecz Mě taky ne, jediný co mě jede je brusinkový frisco a v tom tyhle srajdy naštěstí nejsou. Kéž by, snad se teď umodří a vyrostou, když jsou ještě posílený 2 injekcema. A jinak o @anina32 nic nevím, ale řekla bych že když se neozývá tak už to má za sebou a má Péťu u sebe. 😉

littlemousecz
3. srp 2012

@petrufa86 mě ani frisco nechutná. Určitě jo. Na IVF ti taky s podporou hormonů vyrostli ne?
já si to taky myslím, tak jsem právě chtěla vědět, jestli některá z vás neví. Však počkáme a dozvíme se 🙂

petrufa86
3. srp 2012

@littlemousecz jojo, vyrostly, ale to sem píchala gonal jakpak dlouho?? Minimálně týden a teď jsem měla jenom 2 injekce + koňskou dávku prášků 😒

littlemousecz
3. srp 2012

@petrufa86 no tak uvidíš no. třeba na to předtím jen nebyl dobrej měsíc a teď to bude v pohodě.

anina32
3. srp 2012

@littlemousecz
@petrufa86 Ahoj holky, nemámto za sebou 😕 Včera mě pustili domů s tím že si mám koupit tlakoměr, 3x denně si měřit a když budu mít víc než 140/90 tak okamžitý nástup do nemocnice. Včera a dneska jsem si měřila asi 2Ox denne a výsledek je ten že dobrý tlak mám jen když opravdu ležím, takže mi asi nic jinýho nezbývá. Jinak v pondělí kontrola v porodnici, sebou si mám vzít výsledky co si naměřím ten tlak a glykemii taky 3x denně, udělají mi ultrazvuk a natočí monitor a podle toho se uvidí co se mnou dál. Myslela jsem že se to budou snažit uspíšit, ale dalšího hamiltona mi už nedělali a dokonce a to mi hlava nebere a ani nikomu z naší těhu diskuse, mi v nemocnici znovu nasadili Magnosolv, to je hořčík a magnézko, je to proti předčasnýmu porodu, brala jsem to od toho 20 týdne jak jsem krvácela a v návodu je přímo psaný že se může brát maximálně do 36 týdne těhotenství. Takže minulý týden mi ho vysadili a udelali hamiltona a ted zase nasadili, no nechápu. Nasštěstí mi ho teda dávali jenom v nemocnici, domů už jsem ho nedostala, nevím jestli mi ho teda jenom nezapoměli dát 😨 Než mě propustili domů tak mi ještě udělali předoperační vyšetření kvůli případnýmu císařskýmu řezu, kterýmu se asi nevyhnu když né kvůli cukrovce tak kvůli tomu tlaku. Trošku jsem z toho zklamaná, chtěla jsem rodit přirozeně, ale co se dá dělat, hlavně abysme byli oba v pořádku. Jinak se se mnou neděje nic, kromě občasnýho tvrdnutí bříška a párkrát denně poslíčci, ale zatím to nevypada že bych měla ted hned rodit. Takže zůstává datum 20. srpna, kdy mám nejpozději nastoupit do porodnice na vyvolání nebo císaře. Mám docela strach, nabalilo se ted nějak moc zdravotních komplikací, když si vzpomenu na první porod před devíti lety, tak tentokrát je to proti tomu uplný drama. Ale nedá se nic dělat, musím být ráda že se vůbec zadařilo, a až budu mít mrnouska v náručí tak už si na žádný komplikace a bolesti ani nevzpomenu 😉 Průběžně vás dočítám a přeju moc moc štěstíčka aby se komečně taky zadařilo 😉 😉 😉

petrufa86
3. srp 2012

@anina32 No vidíš a my mysleli že to máš už za sebou. Ale jak se říká, když se to sere, tak se to sere. Držím ti palce, aby jsi měla co nejdřív malýho u sebe.

edlejt123
4. srp 2012

Ahoj holky, tak si tu pročítám a koukám, že máte dost zkušeností a tak bych se vás chtěla zeptat, zda doporučujete sanus v hk nebo pardubice, mám po laparoskopii a taky 2 inseminace, snažíme se už 4 roky a už nechci čekat,..díky za odpověď 🙂

antana123
4. srp 2012

@martina_81 je mi to strašně líto 😔

petrufa86
5. srp 2012

@edlejt123 ahojda, @anina32 ti určo doporučí HK, byla tam spokojená. Já doporučuju Pardubice, byla jsem v HK na laparce a dobrý a pak když u mě začal potrat dvojčátek a to mě dost zklamali, teda přístup doktorů mě dost zklamal a když sem vše líčila svýmu dr v Pardubicích, tak říkal že až uvidí primáře, že mu to vše řekne. nechtěla sem dělat dusno, ale..........

petrufa86
5. srp 2012

@martina_81 jak to s tebou vypadá?? Jedeš zítra na krev nebo počkáš až na úterý a domluvíš se s Vodičkou co a jak???????

petrufa86
7. srp 2012

@littlemousecz ahojda, jak je??

Já mám dneska po kontrole. na každéí straně mám spousty folíků, ty 2 nejhlavnější měří 18,8 mm a 19,4 mm, takže merional zabral. jen sliznici mám jen 7 mm, takže ode dneška mám 3*1 estrofem a jelikože je to hormon tak k tomu ještě injekce fraxiparinu na ředění krve. Už 10 dnů piju 2x denně 0,5 l kontryhelovýho čaje, ale účinek na mě asi žádný když je sliznice tak nízko. Jinak dnes ve 21:00 hod pícháme pregnyla IUI ve čtvrtek. Jarda nástup v 8,30 hod, já v 10,30 hod.

petrufa86
7. srp 2012

@masel Prosimtě, když jsi byla na tý IUI tak ti to dělali normoš na sále a pak jsi tam 10-15 minut ležela?????? A noční košili jako při ETu nebo KETu jsi asi neměla, co?? To je blbost brát si ji na sebe kvůli 10 minutáám, ne????

littlemousecz
7. srp 2012

@petrufa86 Ahooj. To je super. Krásný folíci. Držím pěstičky.
Mě dneska není výjimečně zle, ale pro změnu mě bolí celej den hlava. Asi jak lítá tlak nebo co. Zatím to zvládám, ale jestli se to ještě zhorší, tak si dám aspoň půlku paralenu.
Nevíš, jak je na tom Martina?

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 @littlemousecz ahooj, tak se po několika dnech hlásím, neměla jsem náladu,tak jsem tady od soboty nebyla. Holky mě donutily zajet do nemocnice na UTZ,abych měla jistotu,tak jsme tam v sobotu ráno jeli. Na UTZ nebylo nic vidět, ale doktor (skvělý přístup) prohlásil,že to ještě nemusí nic znamenat,tak že vezmou krev. No a za 2 hoďky už jsme měli jasno - negativní. Nic jinýho jsem ani nečekala. ☹ Takže v pondělí jsem se objednala do Pardubek a ve čtvrtek se domluvíme,co dál.
@petrufa86 Ty jdeš ve čtvrtek na IUI? No hurá, konečně se to pohne. 😉 Tak hodně štěstí, ať se zadaří. 🙂
@edlejt123 za mě Pardubice. V Hradci jsem sice byla jen na krvi, ale už jen to prostředí na mě moc dobře nezapůsobilo. 😒

littlemousecz
7. srp 2012

@martina_81 ahojky. Tak to je škoda no. Ale aspoň víš, že se tělo snažilo. Zkusila bych asi před dalším KET tu genetiku a imuno, ať se zbytečně nerozmrazujou další embryjka.Ještě jich máte pět pokud se nemýlím? Ale uvidíš, co ti řekne doktor ve čtvrtek.

martina_81
7. srp 2012

@littlemousecz jj, ještě 5. Nechám si poradit, jestli doporučí testy,tak počkám, nechám si ukončit neschopenku a potupně se vrátím do práce. 😖 😖

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 ahojda, nedivím se, že se ti sem nechce, ale bylo to tady takový divný, když ani jeden den zpráva od tebe. je mi to líto, že to nevyšlo, holt život musí jít dál, i když to je prostě kruťárna. Ale prostě ani ty nejlepší embryjka ti nezařídí úspěch a to je na tom to smutný. Jojo, ve čtvrtek. Na kolikátou seš objednaná? třeba se konečně potkáme 😉 😉 😉 😉 Jojo, souhlasím s @littlemousecz , zkuste minimálně genetiku. Ale myslím že ti ji dr napíše sám. Já jsem si mu o to neříkala a on mě hned dal doporučení. Genetika je v Pardubkách, dr v pohodě, milá atd. a imunologie nevím. Ale dost si chválí dr. malíčkovou z Prahy ze všeobecný fakultky. Je to sice v Praze, ale zase je to kapacita.

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 Na 9.15 a Ty? 😉 Uvidím,co nám řekne.

littlemousecz
7. srp 2012

@martina_81 tak zas aspoň v práci přijdeš na chvíli na jiný myšlenky a nebudeš se tím doma užírat. Mě popravdě práce po tom ET docela pomohla, abych se z toho nezbláznila. Byla jsem vystreslá jen navečer, když jsem byla sama doma.

petrufa86
7. srp 2012

@martina_81 jarda na 8,30 hod a já 10,30 hod. takže se tam asi mineme. I když co já vím, jak Jarda bude dlouho v kabince. 😀 😀 😀 😀 Už teď z toho má depku že si ho tam bude...... Určitě běžte, bylo by škoda opět 2 embryjka zahodit kdyby to nevyšlo. Třeba ti na genetice na něco přijdou jako mě a dá se to podchytit a při dalším transferu to už bude podychebý a klapne to. Stejnak je to děs, kdyby posílali na imuno a genetiku před IVF tak máš větší % úspěšnosti. Nás KDYBY tam poslali před tak za 2 měsíce rodím. Jinak dneska tam nějaký pár přivezl dr novotný ukázat 2 měsíční holčičku co mají z IVFka. Sestry každá dostala bombošku a Novotný nesli kytku. A řekla bych že se taky asi dlouho načekali, protože ta paní vypadala tak na minim. 36 a ten pán byl ještě starší, kolem 40.

martina_81
7. srp 2012

@petrufa86 no ale někde v carech ty testy dělají ještě před tím, tak nechápu,proč tady ne. ☹ ☹
@littlemousecz no jenže v práci mi to bude každej připomínat, každej se bude blbě ptát a já budu s nervama asi brzo v pr.... ☹ ☹ ☹