CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

petrufa86
10. únor 2013

@martina_81 no já při tom nepečeným dávám taky vždy 2 pudinky, tentokrát sem dala 3 a stejnak to neztuhlo. Asi za to může pudink 😀 😀 😀 😀 😀 Tak co koláčky měly úspěch??? Týjo, že sem včera neseděla doma na prdeli. Jsme se večer zhádali jak koně a řekla bych že z mý strany budeme mít tichou domácnost asi ještě hodně dlouho. Týjo, mě tak vytočil 😠 😠 😠 😖

martina_81
10. únor 2013

@petrufa86 Koláčky měly maximální úspěch, asi budu dělat častěji. 😀 😀 Co se stalo, že jste se pohádali? ☹ A já na Tebe ještě myslela, že jak se asi dobře bavíš a že se máš. A ono prdlačky. 😖 😖

radus_2011
11. únor 2013

Ahoj holky. Mám čas do května otěhotnět přirozeně, ale mám cca 50% šanci, neboť trpím endometriózou. Pak mě dr. pošle na laparku a následně do CARu. Nejblíže máme Hradecký Sanus, tak se chci zeptat, jestli někdo ví, jak to tam chodí. především by mě zajímalo, když se objednám, za jak dlouho můžu čekat konzultaci, tedy jak dlouho se čeká, než na nás přijde řada. Přemýšlím, jestli se totiž neobjednat předem, zrušit to pak vždycky můžu.

petrufa86
11. únor 2013

@martina_81 no vidíš, jak jsi šikovná. No bylo toho hodně, to by bylo na 2 stránky, ale jeho největší perla bylo to že si vymýšlím že mě při tancování bolí podbřišek a píchá mě v něm. Že sem to řekla jen proto abych s ním nemusela tancovat. Už od minule mám vyzkoušeno, že na pomalý písničky můžu tancovat klidně hodinu, ale na rychlý maximálně 3-4 písničky protože mě začne píchat a bolí mě pobřišek. Takže sem na rychlý spíš seděla než tancovala a on zrovna přišel jestli půjdeme tancovat na rychlou tak sem mu řekla že ne. A doma mě to samozřejmě vyčetl. Tak sem u řekla že je pro něj asi důležitější tancování než zdraví dítě a že on už asi těhotnej byl že ví jestli mě to může nebo nemůže bolet a jestli si náhodou i nevymýšlím to že sem těhotná. Jestli si náhodou pod triko nedávám polštář. No prostě co k tomu více dodat??

martina_81
11. únor 2013

@petrufa86 to je teda trouba. 😠 Vidíš, to Jirka by to naopak uvítal, že mě při rychlým bolí podbřišek a nenutím ho do toho. 😀 😀 to snad není možný. Tak máte tichou domácnost? 😒 Běžím teď za kámoškou a pak sem ještě mrknu, jestli nebude obsazeno, jinak až zítra, Jiří jde do práce. 😉
@radus_2011 ahooj, no za mě bych ti Hradec nedoporučovala, jezdím do Pardubic a teď jsem tam přetáhla i kámošku,co absolvovala 2 IVF v Hradci. byla teprve na konzultaci ohledně 3.ivf, ale je maximálně spokojená. Tak jestli můžeš, zvol raději ty Pardubice, je to tam takový rodinnější a přistup je fantastickej. Objednání tak většinou do 14ti dnů, záleží, jak tam má zrovna dr. plno.

radus_2011
11. únor 2013

@martina_81 Díky za info. A ještě tedy dotaz jak časté pak jsou návštěvy, třeba během toho jednoho IVF? Já jen, že sama bych autem nejezdila a doprava do Hradce je pro mě z Trutnova mnohem jednodušší a rychlejší. Samozřejmě, kdybychom jeli s manželem oba, tak pojedem autem, ale předpokládám, že on nemusí být u všech těch vyšetření, jen u těch, co se ho týkají. Možná se ptám hloupě, ale nic o tom nevím, tak jsem vděčná za každou informaci. Jinak těch 14 dní je super, někde jsem četla, že v Praze to jsou i dva měsíce.

petrufa86
11. únor 2013

@martina_81 no právě, mě tím dost dostal protože když sem před vánocema stírala prach tak mě říkal ať to nedělám, dodneška když koupím balík pití tak mě ho nosí domů a tohle mě říká ať nedělám a tohle a teď najednou tohle. Docela mě vyrazil svým výrokem dech. To kdybych začla třeba po krvácet po uklízení tak bych pěkně schytala, ale kdyby po tancování tak asi né. Nebo jako nevím co to mělo znamenat. Jojo, máme a asi dlouho budeme mít. Protože tou svojí hláškou mě fakt dostal.
@radus_2011 ze začátku jsou návštěvy sem tam, poté intenzivní. Prvně se jde na pohovor a třeba 3 dny před tím partner na spermio aby už při tom pohovoru byly výsledky. Dr to s Vámi oběma probere a doporučí co by bylo nejlepší. Pak následuje myslím 2DC odběr krve na hormonální profil.A pak když se nafasují léky a injekce na IVF tak se chodí každý 2 den na utz jak rostou folíci. Manžel by mě být u toho vstupního pohovoru, pak u OPU (odsátí vajíček) a transferu.

anina32
11. únor 2013

@radus_2011 No tak já můžu hradec doporučit😉 chodila jsem k doktoru Dejmkovi a povedlo se hned napoprvé😉 První návštěva koncem září a 20.prosince potvrzené těhu z krve😉

martina_81
11. únor 2013

@radus_2011 tak info ohledně četnosti návštěv Ti už dala Peťa, tak nemusím. 😉 Hloupě se neptáš, neboj. Každej se ze začátku zeptá, když chce něco vědět, na tom nic není. 😉 No já v Pardubkách byla sama asi jednou, jinak jezdí přítel se mnou. Buď mu to vyjde na volno a nebo mu potvrdí propustku, v práci to má domluvený s šéfovou, tak toho využívá. Proč by si neudělal placenej výlet? 😀 Jinak mě napadlo, proč Tě vlastně na tu laparku pošle až v květnu a ne teď?
@petrufa86 já se Ti ani nedivím, já bych byla taky nasraná. ☹ Na jednu stranu má strach, aby sis neublížila a na druhou pak má pocit, že si něco vymýšlíš? To nemá chybu. 😠 Prď na něho. 😉

radus_2011
11. únor 2013

@martina_81 Na laparku až v květnu, protože jsem trochu škemrala, vypadá teď všechno celkem v pohodě, kromě výsledků z krve, tam se mi to zase zvedá, což ukazuje opět na endometriózu, ale jinak žádné projevy nejsou a na ultrazvuku mi doktorka říkala, že mi krásně oba vaječníky pracujou a na jednom byl dominantní folikul, tak jsem chtěla ještě nějaký čas na přirozenou cestu, i když doktor se moc netvářil, že by to mělo vyjít, ale já tu šanci chci, tak řekl do května, pak znovu krevní testy a dohodnem se co dál, ale už mi řekl, že mě pošle do CARu, jestli se nám nezadaří.
Manžel to má právě v práci trochu komplikovanější, takže by se mnou asi moc nejezdil, proto beru trochu ohled i na to dojíždění a v tom by mi Hradec vyhovoval víc. No uvidím, ještě je čas to zvážit, třeba nakonec nebudu muset nikam, ale je lepší být informovaný předem. Hlavně ta objednací lhůta mě teda potěšila, bála jsem se, abych pak třeba nečekala další tři měsíce na první konzultaci.

martina_81
11. únor 2013

@radus_2011 Moc ti přeju, aby se Ti do května zadařilo a nemusela jsi ivfko vůbec řešit. 😉 😉 to Tě dr. odepisuje jen kvůli té endometrióze?

radus_2011
12. únor 2013

@martina_81 No když já už s ní bojuju od roku 2009 a pořád se mi to vrací. Od června 2011 by se dalo říct, že se snažíme, ale díky endometrióze jsme se vlastně snažili asi 3 měsíce, jinak pořád probíhala hormonální léčba nebo jsem byla po operaci. Teď jsem vysadila prášky v říjnu a od té doby se snažíme, jenže podle krve se to zase vrací. On říkal, že už tak s endometriózou je problém otěhotnět přirozeně a že by radši zabránil tomu, aby se mi to zase naplno rozjelo. Mluvil o tom už před tou poslední laparkou, ale nakonec říkal, že se operace hezky povedla, takže mě nikam neposlal, ale teď když to je nejspíš zase zpátky, tak už mě to nemine no 😒

martina_81
12. únor 2013

@radus_2011 To je fakt, to mi říkali taky, že s endometriózou se přirozeně netěhotní. Taky ji mám. 😖 Ale já nemám vejcovody, takže mě stejně nic jinýho nezbývá, než ivfko. 😒 Taky sis už asi po nemocnicích užila,co?
@petrufa86 ahooj, to Tě Jarda nepustí ani na pc, jak je nasranej? 😉 Včera jsem si na Tebe vzpomněla, když jsem Jirkovi hlásila, že paní konečně poslala ty plíny.Tak na mě spustil, že jestli to není zbytečný a předčasný, dodal samozřejmě, že ví, že je kdyžtak můžu kdykoliv prodat, když je náhodou nebudem potřebovat (aby zmírnil můj následný vztek), ale že mu připadá, že se na to moc upínám. Tak jsem mu vpálila, že kdybych se na to upínala, tak od rána do večera čumím do pc a objednávám dětstký hadry a jiný blbosti. Ale že když jsem náhodou zahlídla takovou suprovou nabídku, tak jí prostě využiju. no taky mě nasral. Ani jsem mu neříkala, že jsem zkoušela testovat.....

radus_2011
12. únor 2013

@martina_81 No dvě laparky u nás v okresní, které byly vlastně k ničemu, pak mě doktorka poslala do Prahy a tam jsem podstoupila jednu, nejspíš mě teda čeká ještě druhá, takže celkem 4. Ale co jsem tak četla, tak jsou na tom některé holky mnohem hůř. Ale když mi tady v okresní vyhrožoval přimář, že mi možná vezmou oba vaječníky, tak to jsem teda šíleně ořvala, nakonec mám ale všechno, jen ten pravý vaječník je takový pochroumaný, ale pracuje normálně podle dr. Nejhorší ale na tom všem bylo, jak jsem pořád lítala po doktorech s šílenýma menstruačníma bolestma a pořád mě posílai domů s tím, že je to normální, když zjistili endometriózu, tak se mi celkem ulevilo, i když to není příjemná diagnóza 😒

martina_81
12. únor 2013

@radus_2011 Tak já jsem taky vždycky měla šílený bolesti, ale nikoho to nezajímalo. A když jsem vloni v březnu byla na laparce před ivf (potřebovala jsem, aby mi vzali druhý vejcovod, který by případně mohl dělat potíže), tak mi z pravýho vaječníku odsávali endometriózní cystu a pak mi dr. taky říkal, že má tendenci se vracet. Ale do té doby nikdo nic neříkal, tak jestli to nebylo tak hrozný? no nevím. Ale taky jsem už aspoň měla jasno, proč takový bolesti. 😒 Taky jsem si říkala, že to určitě nebyla moje poslední laparka. 😖 Tak snad bude aspoň pár let pokoj. A proč by Tě vlastně posílali znovu na laparku? Jestli je vše ok?

radus_2011
12. únor 2013

@martina_81 No aspoň že je laparka celkem šetrná, nebo já to tak pociťuju. Kdyby mě měli pokaždé normálně říznout a už třikrát, tak to bych asi zešílela z představy, že mě čeká další.
Jaké potíže může vejcovod dělat? Někde už jsem na to narazila, ale nevim proč se odstraňují, přijde mi to na druhou stranu škoda, kdyby to třeba mohlo jít jednou přirozeně.
Odsátí cysty, to jsi měla ještě docela v pohodě, já měla těch cyst několik a některé nešli odsát, museli se vypálit či co a na obou vaječníkách, měla jsem strach, že už nebudou pracovat jak mají, ale na poslední kontrole mě doktorka uklidnila, že vypadají naprosto v pohodě a že na obou se tvoří folikuly.
Jojo, jelikož krev naznačuje, že se to vrátilo, tak se chce podívat a případná ložiska odstranit, aby tam zas bylo všechno ok před tím IVF. Říkal i něco o hormonální léčbě, ale to snad už ne, to by zas bylo dalšího půl roku 😒

martina_81
12. únor 2013

@radus_2011 Měla jsem ve 20ti zánět vejcovodu a jelikož na to přišli hodně pozdě (měsíc jsem běhala po doktorech s šílenýma bolestma břicha a neskutečným krvácením a jelikož jsem měla špatnýho gynekologa, tak mi řekl, že jsem asi jen něco špatnýho snědla a nazdar), tak mi 1 vzali úplně a do toho druhýho jsem dostala o měsíc později zánět znovu. Zabrala antibiotika, takže už mě znovu neotvírali,ale prý už asi nebude funkční. Takže antikoncepci jsem nikdy nebrala a v caru pak dr. řekl, že bude lepší ten vejcovod vzít, že pokud by tam probíhaly ještě zánětlivý stavy, že by pak mohl škodit embyjku v děloze. No a při té příležitosti objevili i tu čokoládovou cystu. Mně říkali, že ji odsáli a tu část u vaječníku vypálili, takže jak u Tebe, dr. pak řekl, že neví, jak ten vaječník bude při stimulce fungovat, ale zvládl to. 😉

radus_2011
12. únor 2013

@martina_81 No to sis taky užila teda. S některýma doktorama je to děs, člověk trpí jak kůň a oni ho pošlou domů 😒 A ještě tím způsobí do budoucna problémy. Já lituju, že nemáme nějakého gynekologa v rodině, celkem by se hodil 🙂

martina_81
12. únor 2013

@radus_2011 jo, to je fakt. No kdyby se mi to stalo teď, tak ho asi žaluju, ale tenkrát jsem byla mladá a blbá a byli jsme rádi, že jsem to vůbec přežila. Později jsem se dozvěděla, že ten "pan doktor" už má na svědomí víc takových připadů. 😒 Pořád říkám, že každej doktor je dobrej, pokud Ti nic není. Ale až se něco vyskytne, tak pak se pozná, jestli je vážně dobrej.

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 prdím neboj. A až bude chtět přilýst tak mě to bude trvat dlouho

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 já dopolko vařím, pak si natáhnu na chvilku kopyta a pc zapínám až tak ve 3. Ještě aby mě dikatoval jestli můžu nebo nemůžu na pc, bych se na něj z vysoka vysr.... Prosimtě, já mám pod postelí 2 narvaný vaky od kupovaných polštářů a v tom samý dětský hadříky a mám je tam snad už 2 roky. Vždy když se mě něco líbilo tak sem to koupila a bylo to. Na pověry nejsem, jen kočárek domů nechci. A jak se to teď hodí. Koupím jen pár bodýček v 56 a je to. A do vel 68 mám vystaráno. Ale myslím si že kdyby Jarda věděl že to pod postelí mám tak bude taky řvát jak praštěnej. Prostě chlapi, no. A výsledek testování???

martina_81
12. únor 2013

@petrufa86 To je fakt, chlapi. 😉 No v neděli tam byl jen těžko viditelnej duch a dneska už krásná růžová čárka. Samozřejmě ta druhá. 🙂 A Jirka to vytušil hned, když jsem mu psala a zakončila to tím, že mu věříme. No ale každopádně se ještě moc neraduju, aby to nedopadlo jak minule.Ale zase si říkám, že minule se vytrácela a teď sílí, tak snad je to dobrý znamení. No už pár dní je mi dost špatně (není brzo na těhu nevolnosti???) a dneska je to mnohem horší, tak si asi ještě užiju. 😒 No ale hlavně, kdyby to dopadlo.

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 tak to je krásná zpráva, že by rovnou dvojčátka?? Já vím, že se neraduješ. Ale veř tomu, tentokrát to dobře dopadne a bude to ok. Podívej se na antanu jak dlouho bojovala a vybojovala to. Ještě aby měla ve čtvrtek srdíčko a bude to. Potichoučku gratuluju a držím palce. Tentokrát bude hcg v pátek jako hrom. Hele, každá jsme jiná. Já ze začátku nic, kdybych to neměla potvrzený tak tomu snad ani nevěřím a začalo to až tak kolem toho 10tt. A někdo to má hned už před tím než má přijít MS a pak má klid. No vidíš, tak pokud by bylo jen 1 tak vám ještě zbyli v mražáčku brácha nebo ségra. 🙂 🙂 🙂 A neříkala jsi náhodou že nebudeš testovat?? Možná až ve čtvrtek?

martina_81
12. únor 2013

@petrufa86 Já to zkoušela jen proto, že mi bylo špatně a měla jsem prostě pocit, že tam určitě je. a taky tady nerada píšu, kdy chci testovat, protože se pak každej ptá a to nemám ráda. 😉 Tak ve čtvrtek to chci zkusit znovu, jestli bude sílit. Mám ještě pár testů a mají stejně exp. květen, tak bych je stejně třeba vyhodila. No uvidíme, zatím jsem v klidu, ale věřím tomu, že to snad tentokrát bude mít šťastnej konec. 😉

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 já jsem si to stejnak myslela že to do čtvrtka nevydržíš 😀 😀 😀 😀 Jojo, to máš pravdu, já vždycky psala možná a až pak sem napsala výsledek. já tomu věřím už 12 dnů že to klapne. Se otec čekatel podělá až dorazí z práce, co 😀 😀 😀 😀

martina_81
12. únor 2013

@petrufa86 já myslím, že v jeho případě ne, nějak svoje emoce neprojevuje. 😖

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 co víš, třeba začne 😉

martina_81
12. únor 2013

@petrufa86 to asi ne, možná tak maximálně, až by držel ten malej uzlík v náručí, jinak ho natolik znám, že vím, že to nějak neprožívá. 😀 Tak jsem se ráno těšila, jak si dám odpoledne čokoládu a je mi tak zle, že na ni nemám ani pomyšlení. 😖 No aspoň nepřiberu. 😀 😀

antana123
12. únor 2013

@martina_81 no to je super moc ti to přeju 🙂 určo to výjde věřím tomu 🙂

petrufa86
12. únor 2013

@martina_81 holka já ze začátku zhubla 4 kg. V poradně od prosince do ledna sem přibrala 10 deka a teĎ sem se vážila a na váze + 1,10 kg. Taky za měsíc. Takže jsem do 5týho měsíce přibrala 1,20 kg 😉