CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

mitik
21. srp 2011

@dasty79 zdravím,zaváděli mi dvě osmibuněčné.Byla jsem v Pardubicích u MUDr.Vodičky (ani jsem nevěděla,že tam ten doktor pracuje)

dasty79
autor
21. srp 2011

@mitik - tak že by dvojčátka???Přeju hodně štěstí,ať za pár dní objevíš a nahlásíš nám // 🙂
Mudr.Vodička jako v Sanusu?to slyším poprvé tohle jméno...

mitik
21. srp 2011

@dasty79 taky jsem tam to jméno ještě neslyšela.Já doufala,že tam bude Provazník,ale nebyl.No co...Hlavně se chci zeptat.Holky,jak jste dodržovaly ten odpočinek a klidový režim?Já vím,že to tady bylo už asi hodně probrané,ale přesto mi to nedá.Já už třeba včera musela jet autem atp....

samanta001
21. srp 2011

Ahojky, tady se nic neděje, ale venku zase začalo vykukovat sluníčko tak to bude tím.
@dasty79 už jen 14dní do porodu toto uteklo, ale stejně myslím, že nakonec porodíš dřív jak já. Zatím u nás není žádnej náznak, že by se měl porod blížit ☹ a já už bych to tak ráda měla zasebou.

dasty79
autor
21. srp 2011

@mitik - tak to je nějakej asi novej...Já chodila k dr. Novotný a nikdy jí tam nikdo jinej nezastoupil....
Já když byla před rokem na ET,tak jsem ležela asi týden - pak přišla ms a bylo po všem 😖
Takže v ležení to určo není...

@samanta001 - jo už aby to bylo,teď ty tepla ty mě dávaj zabrat...
Taky máš napuchlý nohy?já je mám jak konve....
U nás na monitoru se taky nic nedělo...,takže taky to nevypadá.
A ještě bych chtěla týden určo vydržet - nemám nacvičeno,pak ať to vypukne 🙂

sissi6
21. srp 2011

@lintea na to jestli přítel kouří se nás Šilhan ptal taky dost často, ale ne úplně pokaždý 🙂

@mitik přeju ať se mimísek nebo mimísci pěkně zavrtají 🙂. Já první 4 dny po ET musela chodit do práce a naštěstí to dopadlo 🙂. Koukám, že jsi z Třemošnice, tam jsem chodila do školy.

Zítra mě čeká kontrola u dr. tak se těším, bude podrobnější utz tak jsem zvědavá kolik už mrňousek měří a potom mě ještě čeká zubař.
Holky v kolikátým týdnu jste mimíska cejtili, já už asi 3 dny cejtím nějaký šťouchání a občas vidím i malinko jak mě vyskočí mini boule jak se asi pohne je to možný? Já myslela, že to bude až za dýl.

dasty79
autor
21. srp 2011

@sissi6 - tak jde s tebou manža na utz?se mnou byl jen v Sanusu na screeningu,pak už ne,aby neviděl pohlaví 😀 Mě čeká poradna v út a zubař ve st - už druhej za těhu(byla jsem před 2měsíci)a do průkazky chtěj 2x potvrzení.
Já první pohyby zaznamenala v 19.tt,ale už od 18.tt se mě vlnilo břicho - to bylo jen takový vlnobití,jako když tam plave rybička.Až pak později se to stupňovalo a teď hlavně večer a v noci kope o stošest.Dnes ráno jsem po probuzení úplně nahmatala patičku - krásný pocit 🙂

mitik
21. srp 2011

@sissi6 tak to je fajn,že jsi chodila tady do školy.A můžu se zeptat od kud jsi?Já po posledním ketu odpočívala asi dva dny (tak napůl ale) a potom jsem taky šla do práce.Teď mám zatím neschopenku,ale budu tak ve čtvrtek muset jít,protože kolegyně odjíždí na dovolenou.Jenže nevím ještě,jak vyřeším to tahání klecí s obědama.Pracuju v pečovatelské službě a denně si docela navzpírám.Minule s tím měli v práci docela problém (že nemůžu ty butele tahat)a neustále se to řešilo....

mitik
21. srp 2011

@dasty79 musí to být nádherný pocit.Z prvního těhtoenství si na to vzpomínám.Chtěla bych to taky ještě alespoň jednou zažít...

sissi6
21. srp 2011

@dasty79 přítel se mnou byl taky zatím jen na screeningu, teď se mnou nejde, bych ho pak musela odvést domů a to nevím, jak bych stíhala k zubaři teď to tady máme samou objížďku. Tak to muselo být krásný nahmatat patičku 🙂 . Já mrňouse cejtím nejvíc tak mezi půl 10 a půl11 večer, to nejvíc dovádí 😀. Tak oni chtějí 2 prohlídky u zubaře, mě myslím říkala o jedný, ale nevím jestli si to dobře pamatuju, to nevím jestli druhou stihnu, protože tam je objadnací doba dlouhá.

@mitik jsem od Nového Města nad Metují, byla jsem tam na intru. Já jsem taky tenkrát chtěla dovolenou, ale kolegyně to měla naplánovaný už dlouho, protože její dcera měla v tu dobu rodit a ona hlídala. Já taky občas musela v práci tahat něco težkýho, ale mám tam kamarádku, která o všem ví tak mi pomáhala.

mitik
21. srp 2011

@sissi6 to máš celkem v pohodě.Já pracuju na malém městě - v Ronově nad Doubravou - a tady je to velký problém.V práci mám kolegyni,která by to hned nafouklam a veřejně řešila s každým na potkání (bojím se toho a tak mlžím o podstatě věci).Já myslím,že tohle stejně asi pochopí ten,kdo si tím sám projde.Moje mamka se třeba taky tváří jako ve smyslu:"proč je u toho takových blbostí...apod..."

sissi6
21. srp 2011

@mitik taky si myslím, že kdo si tím neprojde, že to prostě nechápe. Já jsem to našim ani neřekla, ale jednou jim to asi řeknu, myslím, že by to pochopili, teď jsou moc rádi, že budou mít vnouče, bude to jejich první, tak už se těšej. Tak se v práci na něco vymluv, třeba že Tě hrozně bolej záda, že nemůžeš nic zvedat.

lintea
21. srp 2011

@dasty79 jj už tři měsíce, hrozně to letí 😕 vedra zvládají v pohodě, ale na dovče jsme nebyli, necháme to až na příští rok, to bysme chtěli už k moři,no uvidíme.
Tak to je dobře, že se mimčo umoudřilo a nemusíš na císaře 😉 , přeju pohodový porod a snad to stihneš v Náchodě, koukala jsem, že se postupně maluje všude v okolí 😝

dasty79
autor
22. srp 2011

@lintea - fakt chcete příští rok s prckama k moři?to jste odvážný!!!!! 🙂
To já bych se asi bála s takovejma prďolkama a i ty tepla a ta slaná voda....
ALe jezděj lidi hodně.A určitě si to moc moc moc užijete
🙂

No doufám,že to v náchodě stihnu - pak před termínem začnu síct zahradu
a chodit na pořádný tůry a sexíkovat,.... 😀
nechce se mě jinam - tady jsem se byla podívat a líbí se mě porodnice
a aspoň za mnou bude někdo chodit....
No jo Rychnov ten se pár dní kreje s Náchodem...
To je jak naschvál,vždycky malujou květen/červen a tehle rok
to padlo na náš termín.Ale co naděláme - doma rodit nebudu 😀
Tak si užívej doma s dvojčátkama a zase přihoď nějakou fotečku,
jak rostou 🙂

samanta001
22. srp 2011

@dasty79 nohy mi včera natekly poprvé, že jsem je nemohla ani vyndat z pantoflí 🙂 ale pak jsem je odmočila a zase splaskly. To mě stačilo jít k zubaři jen jednou, ale moc mě paní zubařka nepotěšila pač mě chce po porodu poslat na trhání moudráku a já si to moc neumím představit, pokud budu kojit tak nebudu moc prášky, takže si to asi pěkně protrpím ☹ Ty budeš sexíkovat, aby jsi přivolala porod? No slyšela jsem, že to zabírá, ale náš případ to asi nebude, nemám na to ani pomyšlení a i prohlídky na gyn. jsou mi dost nepříjemný ☹ A jak nacvičuješ k porodu? Dej mi nějakou inspiraci.
@sissi6 já takové malé ťukání cítila už v 19t a pak se to jen stupňovalo 🙂

mitik
22. srp 2011

zdravím,to je vedro k zalknutí.Holky,chci se zeptat.Kdy jste která testovaly po ketu?Je brzy,ale testík mám už nachystaný,tak uvidím,kdy ho vyzkouším...

dasty79
autor
22. srp 2011

@samanta001 - to si tento týden užijeme pořádnýho teplíčka 😒 to budem pěkně opuchlý 😀
Ale ty se někde cachtáš v bazénu,ne?to já na to prdím - bojím se nějaké infekce,tak to vydržím
a radči budu zalezlá doma.Vylejzám brzo ráno a nebo večer 😀
Ty brďo tak to ti nezávidím -trhání moudráku.to bych odložila-až po kojení,pokud tě nebolí.
to mě žádnej moudrák nevyrostl 😀 Jo jo sexíček je prej dobrej na vyvolání porodu - ne přímo
sexíček-ale důležitý je to sperma!Jo teď poslední dobou mám docela choutky 😀
Za celé těhu moc chuť nebyla a teď jo jo jo 😀
K porodu cvičím s balonkem - kterej se jmenuje epino - je tady nakoníkoj taky diskuse 🙂
tak kdyžtak mrkni - postupně roztuhuju hráz nafukováním balonku.Co čtu,tak u většiny holek
to moc moc pomohlo a narodilo se jim třeba 4kg mimi bez nástřihu a bez poranění 🙂
Tak uvidíme co zvládnu nacvičit a jak mě to pak bude platný.Může nastat problém a nastřihnou
mě a je to...ALe budu vědět,že jsem pro to udělala vše a dodává mě to i psych.podporu - učím
se u toho prodýchávat a vytlačovat.Ať už to dopadne,jak to dopadne - halvně ať je mimísek zdravej 🙂

lintea
22. srp 2011

@dasty79 ještě uvidíme, my moře milujem, tak doufám, že děti budou mít taky rádi teplíčko 🙂

S tím sexem a sečením trávy, nevím jestli to zabere, já už 14 dní před porodem dělala všechno možný, dokonce jsem čistila spáry u dlažby kartáčkem na zuby, celej byt jsem vypulírovala a nic 😀 A to mě dr. už od 30. týdne říkal ať jsem v klidu, týden před porodem mi řekl, že už skoro rodím, to samý i PA v porodnici a děti se držely jak klíšťata 😀

dasty79
autor
22. srp 2011

@lintea - já vím,je to na dětičkách 😀 Když se jim ven nechce,tak asi nepomůže nic 😀
No ale aspoň to vyzkouším.
Moc chválím fotečky 🙂 prďolkové jsou úžasný a ty taky mamčo 🙂 Je vidět,že seš spokojená
a moc ti to sluší 🙂 ty seš hubeňourek 🙂
jo jo určitě se dětem bude u moře líbit 🙂

sissi6
22. srp 2011

@dasty79 tak to my máme sex zakázanej, přítel už se nemůže dočkat až bude mimčo na světě že zas budeme moct 😀

To je dneska teplíčko, jsem z toho úplně mrtvá. Dnešní kontrola v pořádku, mrňousek váží 291g a měří asi 21 cm 🙂 a u zubaře 1 kaz.

samanta001
23. srp 2011

@dasty79 já už do bazénu taky nelezu, maximálně zalezu do stínu a napustím si do lavoru studenou vodu a chladím si nohy. Moudrák mě nebolí, chce mi ho nechat vytrhnout, protože tam má málo místa tak aby se mi nekřivily zuby. Takže se s ní asi pak nějak domluvím zatím mi to přijde dost nereálný. Já už si tak přeju, aby byl mimouš venku už to začíná být záhul v tomhle vedru a to jsem si ještě nestěžovala. Začala mě pálit žáha a občas mě parádně bolí podbřišek 😒

@mitik já testovala už 8den po zákroku 🙂 to byl, ale jen duch nejlíp to bylo vidět 12den. Ty jsi kolikátý den po?

mitik
23. srp 2011

@samanta001 zdravím a díky za odpověď.Já jsem dnes čtvrtý den,což je brzy,ale ptám se pouze informativně.To víš,nedá mi to,i když jsem KET absolvovala už čtyřikrát ( z toho dvakrát úspěšně - ale máme z toho jen jednoho prďolu,to druhé byl potrat - asi v šestém - sedmém týdnu).

mitik
23. srp 2011

@samanta001 je,koukám že finišuješ.Tak to přeju moc štěstí u porodu - ať vše proběhne v pořádku.No,ještě nevím,jak tentokrát,ale břicho bolí a tak jako divně v boku.Nevím,jestli to není brzy,ale je to zvláštní pocit.Buď přijde MS,nebo nevím...

dasty79
autor
23. srp 2011

@sissi6 my sexíček měli taky zakázenej....Na začátku těhu jsme do 3.měsíce nemohli(když jsem jednou prodělala zamlklé těhotenství) ,pak mě bylo chvilku ještě špatně a od 24.tt už zase zákaz - jak mě tvrdlo bříško a trošku se mě zkrátil čípek...Za to teď prej mám manžela znásilńovat 10x za den 😀
To pěkně roste prcek 🙂 Gratulace ke kontrole!!!! 🙂

@samanta001 - já si taky máchám nožky v lavoru 😀
Já zítřejšího zubáka zrušila - 1x jsem v těhu byla a teď v těch vedrech na to prdím....
jdu až v listopadu.
Stačilo mě dnes jet do poradny - v tom vedru....
Tak bříško mě taky občas tvrdne,bolí jako na ms
děloha o trošku víc pracuje než před týdnem -dle monitoru,ale
na porod to stále nevypadá...
Źáha ta mě pálí asi 3měsíce - skoro každej večer.

lenpet
24. srp 2011

Ahoj holky,vemete mě zpátky?

mitik
24. srp 2011

@lenpet asi si na Tebe taky pamatuju 🙂.Vítej

mitik
24. srp 2011

Holky,tak dnes ráno (5.den - asi brzy) jsem testovala a bílo ☹.Nevím,ale mám blbý pocit.Je tu některá,která by měla zkušenost s pozitivním výsledkem takhle brzy?Díky moc...

dasty79
autor
24. srp 2011

@mitik - to je brzo na test.Nejdřív tak 8.den,dřív to nemá smysl.A to i ten 8.den je jen slaboulinká čárečka.
Vždyť se cca 3.den zavrtává mimísek,nebo jak to je...a pak teprve začne hcg stoupat!!!
Zbytečně se stresuješ.Počkej ještě pár dní.HCG test ukazuje až kolem 25 a to je po pár dnech...

mitik
24. srp 2011

@dasty79 díky moc,nebudu tedy "házet flintu do žita" a čekat.I když tentokrát moc nedoufám ☹.

radkaflosik
25. srp 2011

ahoj holky , tak se nám KET nepovedl, embryo se nechytlo ☹ a zbylá embrya odumřela když nám je rozmrazili 😒
tak budeme mít jen jednoho kloučka , ale jsem ráda alespoň za toho raubíře co máme 😵 ale zamrzí to , si platíme tři roky mražení a pak to takhle dopadne