CAR Sanus

dasty79
5. zář 2010

Ahoj holky.Kdo navštěvujete Sanus přijďte sem 🙂 Původní diskuse je uzavřená a tam už skoro všechny mají miminka - moc jim gratuluju 🙂 a přeju hodně štěstíčka 🙂 .A kdo se snaží o mimíska pojďte sem 🙂

samanta001
23. zář 2011

@na_aty já začala chodit na monitor taky až od toho 38t.
@holubice.petra jojo je pravda, že už sem chodí převážně jen maminy 🙂 ale to je na druhou stranu dobře aspoň je vidět, že ten Sanus k něčemu je 🙂

dasty79
autor
23. zář 2011

@samanta001 - velká gratulace 🙂 🙂 🙂 k Matyáškovi 🙂
A jakej byl porod?měla jsi celkovou narkozu?
Tak já myslela,že ty budeš mít holčičku a já kluka
a máme to přesně obráceně 😀
Ale je to naše zlatíčko!!!!!Jak vy se máte?
Přeju tobě a Matyáškovi hodně zdravíčka,
ať vám přináší jen samou radost!a pěkně roste!!!!

Já chodila na monitor od 36tt...

na_aty
24. zář 2011

@mitik Ahojky, tak jak jsi dopadla v pátek na UTZ?

samanta001
25. zář 2011

@dasty79 porod mi po deseti dnech přenášení vyvolávali. V 8 ráno jsem dostala tabletu, která začala během půl hodiny působit a přišli kontrakce. V 11 jsem dostala další a bolesti byli šílený. Matyáškovi se,ale pořád nechtělo dolu, asi o půl 3 mi praskla plodová voda a Maty se začal konečně trošku posouvat za hodinu dr., ale stejně rozhodla pro císaře protože měl moc velikou hlavičku a měla bych problém ho porodit. Pak už to šlo rychle, narkozu jsem měla částečnou a bylo užasný ho slyšet brečet hned jak ho vyndali. Na svět přišel v 15:53. A jak probíhal porod u tebe?

mitik
25. zář 2011

@na_aty ahoj,tak je to špatné.Srdíčko nebylo,embryo je příliš malé (na 7+0 asi jako špendlíková hlavička).Odebrali mi krev na hcg.Poslední kontrola v úterý a buď v lepším případě odkrvácím sama,nebo revize ☹(.Navíc jsem včera začala krvácet,hodně mě bolí břicho (chvilkama až na zvracení).Doma jsme to obrečeli ale smířit se s tím moc nejde...Hrozně bych potřebovala vypnout,a to musím zítra normálně do práce ☹(

lenpet
26. zář 2011

@mitik držím palečky,at se udrží

dasty79
autor
26. zář 2011

@mitik - to mě je líto ☹ Ale bohužel v dnešní době toho je strašně moc ☹
Uvidíš,že další pokus to vyjde 🙂 Nám se bohužel stalo to samé v 9tt a to jsem musela na revizi ☹
Držím palečky,ať se co nejdřív zadaří 🙂 🙂 🙂

@samanta001 - vyvolaný porody bývaj hodně bolestivý.Tak hlavně,že tě nenechali pak už trápit
a zvolili císaře 🙂 a že jsi měla spinál,tak jsi aspoň slyšela Matyáška 🙂 hned plakat.
A taťka u toho byl?Můj porod začal v so ve 3.30 mě doma v posteli začala ukapávat plodovka,
ale jen takový ucvrkávání.Tak jsem se šla osprchovat a uklidit a zalít kytky,....a pak jsem vzbudila
manžela,že ze mě teda nic nevychrstlo,ale jen tak ukapává,že radči pojedeme....
V 6h jsme byli na příjmu a voda opravdu jen ukapávala a jinak se nic nedělo...
Tak manžu poslali domů a já šla na pokoj a tam jsem ztvrdla celej den - ještě s jednou holčinou,
ta to měla taky tak....Jen pomalinku odkapávala voda - mimčo bylo pořád hodně vysoko a kontrakce žádný.
Tak mě dali i jídlo, s tou holčinou jsme prokecali den - popíjeli čokoládku a v noci mě dali prášek na spaní,ať to zaspím - že budu potřebovat na druhej den hodně síly.Tak jsem chrněla.Trošku kontrakce začaly v noci asi ve 3h,ale jen tak po 10minutách a slabota a mimčo pořád vysoko.Trošku se to pohlo až kolem 5h ráno,to mě pak přesunuly na sál - dostala jsem klystýr a mohla jsem na balon,do vany,....Ale pořád byly kontrakce po 8minutách.Tak pak kolem 7.30 rozhodli,že mě dají vyvolávačku - pak jsem se začla konečně otvírat a začaly ty pořádný kontrakce - kolem 8h přijel manža a v 9.34 byla malá na světě 🙂 Byl to pro oba krásný zážitek a díky epinu mám jen asi 3 kosmetické stehy,tak jsem mohla i druhý den hned sedět.Manža přestřihl pupeční šňůru.
Myslela jsem,že mě ještě v so pošlou domů,když se nic nedělo.Ale dávali mě do žíly atb - kvůli infekci....
Porod byl u mě pěknej zážitek - hned bych šla rodit znovu 🙂

na_aty
26. zář 2011

@mitik To je mi moc líto.... ☹ V práci třeba přijdeš na jiné myšlenky.. Odpočiňte si a příští pokus se určitě podaří!! I když věřím, že to pro Tebe musí být hrozný... člověk si myslí, že když najde // na testu, má vyhráno, ale v dnešní době je to opravdu zázrak ... Drž se!! 😉

na_aty
26. zář 2011

@dasty79 A co nějaké nové fotečky, aby se tety sanusačky pokochaly? 😉

michaela28
26. zář 2011

Ahoj holky, dlouho jsem nepsala. Dnes jsem byla na kontrole a konečně jsem dostala průkazku. Dr. mi naposledy upravil termín, takže místo 4.4 ho mám 31.3.2012. Mimísek má 7,4 cm a 66 g. Bylo to úžasný. Ve čtvrtek nás čeká screening, takže obavy jsou pořád.

@mitik je mi to líto, musíš být silná.

dasty79
autor
26. zář 2011

@na_aty - jo jo přidám nějaké fotečky - zítra nebo tak nějak...
Tobě ty tt taky pěkně naskakují 🙂 Už máš vše nachystané?
Pěkně se ti to blíží 🙂 a co nějakou fotečku bříška????

@michaela28 - supeer 🙂 Moc gratuluju 🙂 🙂 🙂
Jo jo v dnešní době, má člověk obavy pořád.
Ale musí se myslet pozitivně 🙂 Tak nám pak dej fotečku ze screeningu 🙂 a bříška 🙂

na_aty
26. zář 2011

@dasty79 Dny s mimískem utíkají tak nějak rychleji,co? 😉 Až budeš mít čas, tak sem přidej nějakou tu fotečku ať máme radost... No, nám se to taky kvapem blíží...Oblečení na malou vyprané mám, jen ho vyžehlit a narovnat do komody. Dnes jsem vyprala povlečení,mantinel a nebesa do postýlky, rychlozavinovačku a nějaké osušky (to mám po synovi). Nenašla jsem ale ani jednu látkovou plenu, tak mi je půjčí švagrová a taky nemůžu najít krajkovou zavinovačku... ☹ ale třeba se ještě najde.A taky se chystám do lékárny nakoupit potřeby do porodnice a chci si už pomalu zabalit tašku 😉 pro jistotu.
Holky, jak poznám, že mi odešla hlenová zátka? Já včera měla pocit, že ze mě něco takového odešlo,ale nejsem si jistá...hlavně je ještě brzo! 😢 Jsem zvědavá, jestli ten porod vůbec poznám, neboť jsem vše zapomněla 🙂
@michaela28 Moc gratuluju a držím pěsti, aby screening vyšel na jedničku! 🙂

lenpet
27. zář 2011

@michaela28 takže budeme dvě,co čekaj březnáčka?My jmse menší.Před týdnem jsme měřily 6.6cm.

mitik
27. zář 2011

holky,tak dnes jsem byla na kontrole - nemusím na revizi,odkrvácela jsem.Jen mi není jasný - v pátek mi ještě nabírali hcg(aby se potvrdilo,že klesá) a bylo přes 14000.Stejně mi ale hned v pátek,aniž by věděl,jaká bude hodnota hcg doporučil vysadit utrogestan,estrofem i prednison (ponechat jen fraxiparin).Nerozumím tomu.Stále mám pocit,že to nemuselo být úplně v háji,že se srdíčko mohlo objevit později.Nevím ale,nemáte s tím některá tady zkušenost?

holubice.petra
28. zář 2011

@mitik je pravda že utrogestan jsem brala až do 12tt ale prednison mi myslím taky vysadili po potvrzení těhu....to je zvláštní že jsi měla tak vysoké hcg a nic nebylo vidět....hlavní je že nemusíš na revizi to se můžete pustit hned do dalšího pokusu že jo? 😎

lenpet
29. zář 2011

Tomuhle jsem nemohla odolat.

sissi6
29. zář 2011

@na_aty gratuluju ke kontrole, malá pěkně roste 🙂, a co syn, jak to zvládáte?

@samanta001 můžu se zeptat jak jsi se cítila po císaři v částečný narkóze?

@mitik to je mi líto ☹ , moc jsem Ti to přála.

samanta001
29. zář 2011

@dasty79 tak to ti ten porod docela závidím, to já bych to teď hned neopakovala 🙂
@sissi6 cítila jsem se dobře, nemusíš mít z ničeho strach, po těch dlouhých hodinách kontrakcí se mi hrozně ulevilo. Dostávala jsem injekce na bolest, druhý den je to trochu boj člověku dělá problém vstát z postele a někam dojít, ale pak je to každým dnem jen lepší.

lenpet
30. zář 2011

Zdravím,posílám bříško,jak vypadám.

holubice.petra
30. zář 2011

@lenpet holka ty jsi hrozný hubeňour 😀 a jak ti je?

michaela28
30. zář 2011

Ahojk holky, tak screening dopadl dobře, hurááá 🙂 .

@lenpet to bodíčko s tučňáčkama máme taky, teta nám ho koupila a je úplně rozkošný 😉.

lenpet
30. zář 2011

@holubice.petra díky,nějak nemůžu přibrat,ale to prej příjde.Jak my je?dobře.Občas mám náznak na blindění,ale nic to není.

@michaela28 to s tučnákama se my hrozně líbilo a bylo levný.A jak ty?

sissi6
30. zář 2011

@lenpet pěkný bříško 🙂

lenpet
3. říj 2011

Zdravím,
moc děkuju,ale pošlu lepší

dasty79
autor
3. říj 2011

@holubice.petra - jak ty kočko??Na porod to ještě nevypadá?Teď seš na řadě 🙂 Jsem zvědavá na vašeho broučínka 🙂

@michaela28 - velká gratulace 🙂

holubice.petra
3. říj 2011

@dasty79 no nevím zatím to nevypadá...na kontrolu jdu ve středu tak uvidíme jak čípek drží nebo nedrží 😉 abych pravdu řekla tak mám občas pocit že už každou chvilku porodím nějak mi začali poslíčci (alespoň si myslím že to jsou oni) na prcka se už moc těším 😀 už aby byl venku je to už dost namáhavé 😎

sissi6
3. říj 2011

Ahoj holky, dnešní kontrola dopadla dobře 🙂 , včera večer mi hodně tvrdlo břicho a bylo mi nějak divně, tak jsem to dr. říkala, tak mě nechala udělat monitor a ten byl v pořádku. Máme drobečka váží jen 692 g.

na_aty
4. říj 2011

@sissi6 Ahoj, tak to je super, že kontrola dopadla dobře. Mimísek vyroste, neboj ! 😉 Mně bylo včera večer taky nějak divně, tak mi manžel namasíroval záda a tak nějak jsem to rozdýchala..ale už mi občas taky hodně tvrdne bříško a v sobotu jsem se lekla, že mi začínají křížové bolesti. To jsem se vzbudila ve čtyři ráno zimnicí a takové bolesti zad, že jsem myslela, že už to začíná 😉 Tak jsem vstala a rozpustila jsem si magnézium a pak jsem zase v klidu naštěstí usnula. A poslední dva týdny mě strašně bolí pravé žebro..jak dlouho sedím, nebo ležím v nějaké poloze, ta bolest je pak strašná ☹ . Malá je hlavičkou dolů, tak si asi protahuje nožičky 😉
@holubice.petra Pěkně to utíká..dej vědět, jak jsi pak dopadla na kontrole. Já jdu příští týden ve středu...

dasty79
autor
5. říj 2011

Ahoj holky 🙂

@holubice.petra - já měla poslíčci asi měsíc před porodem.Ale klidně to může být každým dnem...
Už se těším na fotečky 🙂

@sissi6 - gratuluju ke kontrole.Miminko doroste,neboj.Taky ti pěkně naskakují tt 🙂

@na_ty - jo magnézko je dobrý,to mě taky pomáhalo.

Jsem zvědavá,která z vás porodí dřív - jestli naty a nebo holubice.petra

lenpet
6. říj 2011

Zdravím,
u dr.dobrý.Měříme 11cm,rostem jak z vody,ale musím aspon kilo ztloustnout,jinak nemocnice.