CAR Unica Brno

lucen
11. únor 2009

Berušky, radši jsem založila nové, aby nás nestřihly

andinecka
27. pro 2010

@vodni
@ivetule

já od půl 10 do 12.45 hod hlídala tříletou neteř a jsem úplně mtrvá.
Pořád jsem musela zpívat (už skoro vůbec nemůžu mluvit) ☹ ☹ a jí to bylo pořád málo. Šílenýýýýýýýýýýýýýý.

Ivetko, jak to zvládáš s malým????nechápu.

co mě ale dostalo, je to, že ve škole dám v pohodě 25 dětí a teď padám únavou jen z jednoho 🙂

andinecka
27. pro 2010

@ami33
ahoj, jj na poprvé

Jinak menopur jsou injekce, ale je jich jenom 5

ivetule
27. pro 2010

@andinecka ty jsi měla taky dlouhý protokol? Nebo krátký?

ami33
27. pro 2010

@andinecka tak to je pěkné...a měli jste icsi nebo bez?...my jdeme na ICSI...jediný zjištěný problém jsou zatím manželovi spermouši, tak snad vše proběhne OK.

pampeliska36
27. pro 2010

ja jsem mela tak dlouhy 🙂
@ami33 muzes se mrknout do meho blogu... mam to tam popsane... co a jak jaky datum jsem mela 🙂 😉

ami33
27. pro 2010

@pampeliska36 už to studuju, ta fotka s těma lékama je drsná 😀 abych si založila domácí lékarnu hehe

pampeliska36
27. pro 2010

@ami33 to jsem nafotila jen prvni varku... ostatni leky uz jsem nefotila 😉 to je hodne individuelni co a jak se pridava... hlavne se niceho neboj. oni to tam fakt vsechno krasne vysvetluji a hlavne vsechno postupne! dostanes krasny rozpis 🙂 primo na tebe 😀

pampeliska36
27. pro 2010

@ami33 my jsme meli taky ICSI... nas problem jsou taky manzovi spermouse 🤐

pampeliska36
27. pro 2010

@andinecka nazdarek mamino 😉

ami33
27. pro 2010

@pampeliska36 no já se ani nebojím...vím , že to by mi stejně nepomohlo....dneska mi tu byl vysvětlen dlouhý protokol, tak aspoň vím co mě čeká no

pampeliska36
27. pro 2010

@ami33 tak tak 😉 😀

vodni
27. pro 2010

Jsem zpět!

vodni
27. pro 2010

@ami33 🙂 Menopuru dostaneš tolik, kolik bude potřeba, já měla jednou jen 3 ampule, teď jich bylo 6... Je to to stejný hormon jako puregon, ale jiný typ léku (obsahuje navíc ještě jinou látku a jinak se to vyrábí - raději nestuduj jak 😝). Ke konci stimulace se to vždycky kombinuje (tj. že denní dávka se zkombinuje z puregonu a z menopuru)

vodni
27. pro 2010

@ami33 Taky máme (mimo mnohé jiné) problém se SPG... Jak moc ho máte špatný? My se pohybovali pořád okolo 0,5-2% morfologie, a nakonec se podařilo "vylepšit" na "úžasných" 5% 😀

ami33
27. pro 2010

@vodni my měli první jen 1 milión a druhý na Unice říkal dr. že je to stejné, o morfologii řeč nebyla, tak snad je dobrá, genetika nám vyšla dobře,ale jinak prej ten stav je neměnný, že se to nezlepší ani po injekcích.

ami33
27. pro 2010

@vodni jinak u mě vše v poho, aspoň dr. říkal.... i když FSH mi vyšlo 10,2 což je asi na hranici a málo estradiolu, teda co sem vyčetla z výsledků,ale dr. říkal, že to vyšlo dobře prej.

vodni
27. pro 2010

@ami33 taky u nás injekce nemají smysl. Počet se ale v některých případech trochu dá vylepšit (mimo jiné vitamíny, změna životního stylu..., ale projeví se až tak po 3 měsících). My jsme byli beznadějní, ale nehctěla jsem se před posledním pokusem smířit s tím, že bychom nezkusili všechno a teď i počet byl lepší měli jsme 4,2 a teď 11mil 😉 Nejdůležitější je ale ta morfologie, takže to je hlavní 🙂

vodni
27. pro 2010

@ami33 Jj, FSH by mělo být do těch 10, takže je to tak tak. Já s tím mám problém větší 😔 Však oni si tě pohlídají 😉

ami33
27. pro 2010

no tu s náma nikdo neřešil, tak asi dobrý, dr. říkal že na ICSI stačí pár spermií, takže asi tam je z čeho vybírat

ami33
27. pro 2010

@vodni no ono stejně se pozná až po prvním pokusu jak jsem na tom s kvalitou vajuch a kolik se jich je schopno po stimulce vytvořit, na kontrole sem měla v polovině cyklu 11 folikulů do 11mm a největší 12 mm, nejsem z toho moc moudrá,ale si říkám jak se tam něco tvoří bez stimulace, tak co by se nevytvořilo se stimulací

vodni
27. pro 2010

@ami33 Jj, morfologie je hlavní, protože může stát za tím, že se embryjka rozpadnou... Takže pokud je problém v počtu, tak to máte doma jako ivetulka napoprvé 😉
A máš IP

ami33
27. pro 2010

no to doufám, k morfologii nám fakt nikdo nic neříkal...nevím no

ami33
27. pro 2010

@vodni no to je mazec, jak to máš nastudovaný, ty základy mám taky načtený,ale až takhle fakt ne. 🙂

vodni
27. pro 2010

@ami33 Přesně tak, je třeba k tomu tak přistupovat, musí to nejdřív vyzkoušet, aby se zjistilo jak tělo reaguje atd.
S počtem folikulů je to tak, že záleží na tom, jak jsi na tom 😉. A ty jsi na tom vypadá to dobře, počet, a hlavně ty velikosti jsou výborné!!!! Takže by to mělo být OK.
Já při úplně první návštěvě caru na první poradně měla 13 folikulů... ALE jen do 5mm (!) a nejspíš žádné vajo (každý přirozený cyklus je folikulů více, ale víc se zvětšuje jen jeden a dozraje jen jedno vajíčko - to už se u mě ale děje sporadicky...☹). A po stimulce jsem měla jen 4 folikuly a jedno vajíčko zralé a jedno nezralé... Ale jak říkám, já těch problémů (hormonálních) mám velkou kombinaci, takže je to tak, že i když jsem mimo stimulaci nějaké folikuly měla, tak vajíčka nikoliv. Takže na můj "stav" to byl i tak úspěch, že vůbec nějaké vajo bylo 😉 (u veškerých typů protokolů a u megadávek - vytvořím max. 4 vajíčka...)
Jinak kočky tady samozřejmě mají mnohem víc - po stimulce mají 10, 15, ale i přes 20 folikulů nebo vajíček 😉 Takže uvidíš, že z tebe bude pěkná nosnice 😉

vodni
27. pro 2010

@ami33 uvidíš až za sebou budeš mít pár injekcí, taky budeš vědět víc 😉 My se s přestávkami snažíme už hoooodně dlouho (jsme spolu 11 let) a v IVF jedeme rok 😎

ami33
27. pro 2010

@vodni každej má šanci, jen se to nesmí vzdávát, mě říkala dr. že viděla i horší spermiogramy a nakonec měli přirozeně, člověk nikdy neví, furt něco takovýho čtu a nestačím se divit.
No s tou nosnicí se uvidí, prej kuřačky mají menší úspěšnost na ivf a já momentálně přestávám tím stylem že týden nekouřím, pak 3 dny jo a zase dokola,ale od stimulky nechci ani cígo, vím že se to dá vydržet, když člověk musí.

ami33
27. pro 2010

@vodni no my s manžou jsme spolu 13 let,ale to bylo cestování, užívání si, zařizování bydlení a svatba před 2,5 lety.
Kdyby člověk věděl, že bude takovej problém, začal by s tím dřív,ale to si nikdo nějak nepřipouští dopředu.

vodni
27. pro 2010

@ami33 to si nevybereš, my nic neodkládali, ale taky jsme u IVF skončili... 😒 Je to prostě osud 😉 Ale to kouření fůůůůůůůůůůj 😝 😝 😝 😝

ami33
27. pro 2010

no já vím no..cigarety hnus 😒 ....ale když chci tak to bez nich vydržím,takže se toho ani nebojím...a jak s těma injekcema? je to velkej záhul pro tělo asi co? sem chystám, že budu nervní a protivná, už sem na to připravila i manžu 😖

vodni
27. pro 2010

@ami33 To je dobrý připravit manžu... 😉 Občas výkyvy nálad, občas jakoby návaly (při dipherelinu jsi jakoby v "přechodu"), ale je to hoooodně individuální. Někdo nemá nic z toho 😉
No tak když bez nich vydržíš, tak OK, tak ode dneška až do konce kojení STOP, OK? 😎 😀

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru